بازار مسکن

مسکن مهر پردیس؛ شرایط و مدارک لازم برای خرید!

آنچه در این مقاله می خوانید:

این روزها شاهد افزایش تقاضا برای خرید مسکن مهر پردیس هستیم چرا که این شهر پتانسیل های بالایی برای رشد و پیشرفت دارد. افزایش قیمت خانه در شهرهای بزرگ و آب ‌و هوای نامناسب آن را می توان دلایلی قاطع برای مهاجرت عموم مردم به شهرهایی همچون پردیس دانست. پردیس با وسعت بالای خود دارای فازهای متنوعی است که هرکدام ویژگی ها و امکانات لازم برای زندگی را دارند. در این نوشته سعی داریم تا به بررسی دقیق چگونگی خرید مسکن های مهر در شهر پردیس بپردازیم. تا انتها ما را مهمان نگاه های زیبای خود کنید.

مسکن مهر پردیس

خرید و فروش مسکن مهر پردیس

همان گونه که می دانید طی سال های گذشته قیمت خانه به خصوص در تهران و دیگر کلان شهرها با افزایش بسیار بالایی مواجه بوده‌است. همین امر را می توان دلیلی مهم برای مهاجرت عموم افراد به شهرهای دیگر دانست تا به این طریق بتوانند خانه موردعلاقه خود را خریداری کنند. خرید و فروش مسکن مهر پردیس از زمانی آغاز شد که پروژه های ساخت مسکن مهر در این شهر شروع شد.

در حال حاضر در برخی از فازهای پردیس می توان خانه های حیاط ‌دار و ویلایی نیز دید؛ اما نکته ای که وجود دارد این است که قیمت این خانه ها بالا بوده و افراد زیادی توانایی خرید چنین ساختمان هایی را ندارند. مسکن مهر پردیس شامل واحدهای مسکونی مناسبی می شود که متراژ کمتری نسبت به خانه های ویلایی داشته و از قیمت مناسب تری نیز برخوردار هستند. این امر را نمی‌توان تنها نقطه قوت پردیس دانست.

برای خرید مسکن مهر لازم است با فازهای پردیس آشنا شده و به اطلاعات دقیقی در این باره دست یابید. به‌ طور کلی شهر پردیس دارای ۸ فاز است که تعدادی از آن ها به ساخت مسکن مهر اختصاص ‌داده‌ شده اند. اگر بخواهیم به ‌صورت اجمالی اشاره ای به این فازها داشته باشیم می توان بخش زیادی از فاز ۳ و فازهای ۵، ۸ ،۹ و ۱۱ را نام برد که طی سال های گذشته رشد و پیشرفت فراوانی داشته اند.

مسکن مهر پردیس

مراحل خرید و فروش مسکن مهر در شهر پردیس

به ‌طور کلی خرید و فروش مسکن مهر در پردیس دارای مراحل خاصی است که لازم است مراحل را با دقت بالایی پشت سر بگذارید. این مراحل شامل موارد زیر می شوند:

 • به ‌عنوان اولین مرحله شما باید موفق به دریافت استعلام اصالت ۵ برگه شوید. این استعلام باید همراه با فروشنده و یا مشاور املاک دریافت شود.
 • در گام بعد نیاز به پرینت به‌ روز پرداختی هایی که به بانک مسکن واریز شده‌اند دارید که باید آن را از فروشنده تحویل بگیرید.
 • برای خرید مسکن مهر پردیس لازم است بخشی از مبلغ ملک توسط خریدار به فروشنده پرداخت شود. در این راستا نیاز به گواهی های خاصی است که با نام مبایعه ‌نامه شناخته می شوند. برای دریافت این برگه ها می توانید از دفاتر مشاور املاک کمک بگیرید و از آن ها بخواهید گواهی مبایعه ‌نامه را نوشته و تنظیم کنند.
 • در مرحله بعد لازم است فرد خریدار اقدام به دریافت اقرارنامه یا صلح نامه از فرد فروشنده کند. دفاتر اسناد رسمی موجود در شهر پردیس می توانند به شما در این راستا کمک های شایانی کنند. زیرا نسبت به ‌تمامی نکات ریز این امر اطلاعات دارند. باتوجه‌ به این امر توصیه داریم جهت دریافت اقرارنامه حتما به دفاتر رسمی فعال در شهر پردیس مراجعه کنید.
 • در گام بعد از خرید و فروش مسکن مهر پردیس خریدار باید یک چک تضمینی را در راستای تسویه مبلغ مورد معامله به فرد فروشنده ارائه کند. توجه داشته باشید برای ارائه این چک باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و پس از امضای وکالت ‌نامه و در حضور شاهدان معامله چک را به فرد فروشنده ارائه دهید.
 • در نهایت شما به ‌عنوان فرد خریدار باید مدارک خود را برای ثبت مالکیت به همراه داشته و اقدامات لازم در این راستا را انجام دهید.

مسکن مهر پردیس

نکات مهم خرید مسکن مهر پردیس

اگر قصد خرید مسکن مهر در شهر پردیس را دارید باید نکات بسیار مهمی را در این راستا در نظر داشته‌باشید. این نکات به شرح زیر هستند.

 • فرد خریدار باید یک ضمانت ‌نامه از فرد فروشنده دریافت کند. به طور معمول برای تضمین معامله خریداران ۱۰۰ سفته به فروشنده می دهند تا مراحل مربوط به خرید مسکن مهر پردیس به طور کامل پشت سر گذاشته شوند.
 • برای انعقاد قرارداد خود حتما به دفترخانه هایی مراجعه کنید که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. چنین دفاتری از پروانه صنفی معتبر برخوردار هستند. این پروانه ها زیر نظر اتحادیه املاک ارائه شده و مهر دارند. توجه داشته باشید مبایعه ‌نامه هایی را می توان معتبر دانست که در انتها دارای مهر معتبر باشند.
 • لازم به ذکر است که هنگام خرید مسکن مهر پردیس نیاز به استعلام انتقال واحد دارید. این استعلام ها از سوی دبیرخانه کارگذاری مسکن مهر در شهر پردیس صادر می شوند که نشان ‌دهنده برخورداری و یا عدم برخورداری از شاکی درباره پرونده واحد هستند.
 • قراردادهایی که به‌عنوان قرارداد واگذاری تنظیم می شوند باید دارای ۲ مهر برجسته باشند در غیر این صورت امکان تغییر آن ها از سوی کارگذاری مسکن مهر وجود دارد.
 • مشخصات کامل ملک باید در برگه وکالت ‌نامه قید شود.
 • باید حتما وارد سایت مسکن مهر شده و به این طریق استعلام لازم درباره مشخصات واحد را دریافت کرد. این مشخصات شامل مشخصات فرد ثبت ‌نام‌ کننده و شماره پرونده واحد می شوند.
 • برای ثبت مالکیت باید خریدار به مسکن مهرشهر پردیس مراجعه کرده و تمامی مراحل انتقال نهایی سند را انجام دهد.

مدارک لازم برای خرید و فروش مسکن مهر پردیس

شما برای هرگونه خرید و فروش مسکن مهر پردیس نیاز به مدارک خاصی دارید تا تمامی مراحل این امر با موفقیت پشت سر گذاشته شوند. این مدارک شامل موارد زیر می شوند و همراه‌ داشتن آن ها الزامی است.

 • اصل و کپی وکالت‌ نامه
 • اصل و کپی مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی طرفین
 • اصل و کپی دفترچه ۵ برگی
 • پرینت کامل حساب بانکی

شرایط لازم برای دریافت مسکن مهر پردیس

در این بخش قصد داریم به بررسی شرایط لازم برای دریافت مسکن مهر پردیس بپردازیم تا به اطلاعات مفیدی در این باره دست یابید.

 1. برای واگذاری مسکن مهرهای پردیس لازم است وام های دریافتی از شخص فروشنده به خریدار انتقال داده شوند. برای این امر باید به بانک مشکن مراجعه کنید.
 2. برای دریافت خرید مسکن مهر پردیس نیاز به مدارک خاصی همچون مدارک شناسایی خریدار و فروشنده، مدارک انتقال وام و صورت‌ جلسه انتخاب واحد است که باید هنگام مراجعه به کارگذاری مسکن مهر به همراه داشته‌باشید.
 3. حتما باید به بانک مسکن برای انتقال تسهیلات مراجعه کرده و پس از دریافت نامه بانک به کارگذاری مسکن مهر مراجعه کنید.

مسکن مهر پردیس

قیمت مسکن مهر پردیس آماده تحویل

میانگین قیمت مسکن مهر پردیس باتوجه‌ به تحقیقاتی که در این راستا صورت‌گرفته اند قابل ‌پیش ‌بینی است؛ اما نمی توان اطلاعات دقیقی درباره قیمت مسکن مهر پردیس آماده تحویل ارائه داد. باتوجه ‌به این آمارها می توان گفت که قیمت مسکن های مهر واقع شده در شهر پردیس نسبت به شهر پرند بالاتر است. همچنین عامل ها و یا فاکتورهای خاصی نیز می توانند بر قیمت این خانه ها مؤثر باشند. به طور مختصر می توان به متراژ واحد، فاز موردنظر و شرایط آن اشاره کرد که اهمیت بسیار زیادی دارند.

مسکن مهر پردیس بهتر است یا پرند؟

این روزها افرادی که متقاضی خرید مسکن های مهر هستند با این پرسش که "مسکن مهر پردیس بهتر است یا پرند؟" مواجه هستند. لازم به ذکر است با وجود تفاوت ها و اشتراک های بسیار زیادی که میان این دو شهر وجود دارد، سرمایه‌گذاری در آن ها مزیت های قابل‌ توجهی به همراه خواهد داشت. در هرکدام از این شهرها می توان شاهد تنوع بالایی در بخش مسکن بود و این امر به‌ خوبی می تواند شرایطی ایده ‌آل را پیشروی شما قرار دهد.

همان گونه که در بخش های قبل بیان هزینه گرفتنِ مسکن مهر پردیس به ‌مراتب بالاتر از مسکن مهر پرند است. این مورد موجب‌شده تا افراد بسیار زیادی انگیزه بالایی برای خرید مسکن های مهر در شهر پردیس داشته‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از کارشناسان ما در مجموعه انبوه ‌سازان کمک بگیرید.

کلام آخر

همانگونه که گفتیم خرید مسکن مهر پردیس دارای یک مجموعه شرایط و ضوابط است و هرکدام از این شرایط و قوانین باید رعایت شوند تا در انتها موفق به دریافت مسکن های مهر در این شهر شوید. برای این امر نیاز به مدارک خاصی است که باید به بانک و کارگذاری مسکن مهر تحویل داده‌شوند.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا