یک مهمانی در خانه کوچک چگونه برگزار می‌شود؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

برگزاری دورهمی های دوستانه و مهمانی‌گرفتن از دلپذیر ترین تفریحات روزمره است. هر فردی علاقمند است هر چند ماه یک بار با دوستان یا اعضای خانواده اش وقت بگذراند و از آن ها در خانه خود پذیرایی کند. برگزاری مهمانی در خانه کوچک کاری مشکل است.

از جمله دلایلی که امکان دارد شما را در مهمانی و دورهمی ها دعوت نکنند کوچک بودن خانه و کمبود جا است. در ادامه ترفندهایی را برای استفاده از جای بیشتر خانه در مواقع مهمانی برای شما ارائه می کنیم که با خواندن آن ها می فهمید که مهمانی در خانه کوچک نیز می‌ تواند به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

نترسیدن از جا به جایی وسایل منزل

اگر اتاقی دارید که کمی فضای خالی دارد می توانید تعدادی از وسایل اضافه اتاق نشیمن مثل لوازم دکوری و میز را به آن جا منتقل کنید. از انباری خود نیز می توانید برای این کار استفاده کنید. مکانی دیگری که می‌ تواند فضای بیشتری از نشیمن را خالی کند گوشه و کناره های اتاق است.

راه دیگری که می‌ توانید انجام دهید این است که لوازم را به سمت کناره‌ های دیوار جا به جا کنید. با این روش جای بیشتری برای برگزاری و پذیرایی از مهمانان خود خواهید داشت. همین طور می‌ توانید بعضی از ابزار اضافه را در کابینت ها یا کمد‌ها پنهان کنید.

هنگام مهمانی در خانه های کوچک حواستان به دمای اتاق باشد

یکی از راه هایی که ممکن است در مهمانی این خانه ها برایتان مشکل ساز شود دما و هوای خانه است. به علت کمبود جا و کوچک بودن محیط و زیاد بودن جمعیت باید به دمای اتاق دقت کنید. باید مدتی قبل از رسیدن‌مهمان ها دستگاه تهویه را روشن و اجاق گاز را خاموش نمایید.

همچنین باید پنجره ها را باز کنید، زیرا به تازه شدن هوای محیط کمک شایانی می کند. چیزی که در مهمانی اهمیت زیادی دارد خوشحالی و راحتی مهمانان است پس باید همه تلاش خود را برای حفظ آرامش و حال خوش مهمانان کنید.

 

مهمانی در خانه کوچک باید مکان بخصوصی برای کفش‌ ها، کیف‌ ها و کت‌ مهمانان داشته باشد

خوب است در مهمانی ها مکان خاصی را برای قرار دادن وسایل مهمانان در نظر بگیرید زیرا همه نیازمند فضا هستند و ما درگیر مسئله نبود جا هستیم. می‌ توانید از مهمانان خود بخواهید با کفش وارد خانه شوند که دیگر نگران کفش‌ ها و شیوه نگهداری آنها نباشید.

شما مهمانی برگزار کرده‌ اید نه مراسم سخنرانی

از جمله ترس های شایع در برگزاری مهمانی در این خانه ها، محدودیت صندلی برای نشستن می باشد. صندلی اختصاصی برای هر فرد بسیار خوب است ولی نه در خانه کوچک با فضایی کم. تنها باید به یاد داشته باشید که شما یک دورهمی دوستانه در منزل خود برگزار کرده‌ اید نه یک مراسم سخنرانی، پس نیاز نیست برای هر فراد صندلی وجود داشته باشد. بلکه مهمانان می‌ توانند روی فرش نیز بنشینند.

برای احساس راحتی بیشتری مهمانان می توانید از بالشت یا پاف ها برای نشستن آن ها استفاده کنید. همین طور یک مهمانی دوستانه با نشستن روی زمین می‌ تواند جو دوستانه‌ تری را ایجاد کند.

در این مهمانی ها از تمام فضای خانه استفاده کنید

اینگونه که تنها خودتان را به اتاق نشیمن در برگزاری مهمانی محدود کنید عاقلانه نیست. بلکه بهتر است از تمام محیط خانه استفاده کنید. همین طور می‌ توانید چند ظرف خوراکی را در آشپزخانه بگذارید یا اینکه چند صندلی را داخل آشپزخانه بچینید.

از محیط اتاق‌ ها نیز برای قرار دادن وسایل مهمانان یا وسايل اضافی استفاده کنید. اگر مهمانان از دوستان و آشنایان شما هستند می توانید اتاق خواب ها را نیز به مهمانی اختصاص دهید.

انتخاب هوشمندانه ظروف در این مهمانی ها

جزء مهمی که می تواند در استفاده بهینه از فضا نقش ایفا کند ظروف پذیرایی می باشد. در این رابطه ظرف‌ های طبقه ای برای قرار دادن کیک، شیرینی، میوه و پنیر بسیار مناسب و کاربردی هستند. در صورتی که شما یک ظرف چند طبقه با سطحی کم دارید می‌ توانید خوراکی‌ های زیادی را در آن بچینید بدون آنکه فضای زیادی از خانه را اشغال کند.

تنها باید دقت کنید که این ظرف ها برای مواد خوراکی که نیاز به برش دارند گزینه مناسبی نیست. در مجموع باید تلاش کنید در این مهمانی ها همه چیز را ساده برگزار کنید. برای مثال در ابتدای ورود مهمانان یک نوع نوشیدنی را در ظروف ساده پذیرایی کنید.

از وسایل دکوری مناسب استفاده کنید

وسایل دکوری به ویژه گل‌ ها می‌ توانند نمای زیبایی به اتاق نشیمن بدهند و حس و انرژی بهتری را به مهمانان انتقال دهند. اما باید دقت کنید که شما با محدودیت فضا مواجه هستید. برای مهمانی‌ در این خانه ها نباید از گلدان های بزرگ و گل‌ های زیاد استفاده کرد. بلکه شما می‌ توانید از یک گلدان بلند و باریک با شاخه‌ های شکوفه دار استفاده کنید.

اگر از گلدان های باریک استفاده کنید جای خالی بیشتری روی میز برای ظروف های دیگر می ماند. همین طور وجود یک شیء دکوری بزرگ می‌ تواند جلوی دید مهمانان را بگیرد.

 

توجه به چیدمان میز

هنگامی که شما برای برگزاری مهمانی برنامه‌ ریزی می کنید بدون شک میزتان با انواع ظروف پذیرایی پر خواهد شد، پس دیگر فضایی برای چیدمان وسایل دکوری وجود ندارد. ولی مگر ممکن است به دیزاین و زیبایی اتاق نشیمن برگزاری مهمانی توجه نکرد؟

یکی از روش های نگهداری فضا در برخورد با کمبود جا و زیبایی، آویزان کردن ابزار دکوری است. در این مدل شما حقیقتا از محیطی که نمی‌‌توان در پذیرایی استفاده‌کرد برای زیبایی‌بخشیدن به فضای مهمانی استفاده می‌ کنید. در این باره راهکارهای زیادی وجود دارد که می‌ توانند میز شام شما را دو برابر زیبا کنند.

غذا خوری زیبا و بدون دردسر

بیشتر ممکن است در مهمانی‌ در خانه‌ های کوچک نتوان میز را به تعداد هر مهمانان آماده کرد. یک راه حل بهتر برای رفع این موضوع سرو غذا به روش غذا سلف سرویس است. در این مدل دیگر لازم به چیدن‌میز و فضای فراوان برای چیدمان ظروف نیست.

ظروف و غذاها می‌توانند در کنار هم روی میز چیده‌شوند تا هر کس هر کجا که دوست داشت بنشیند و از خودش پذیرایی کند. با این تکنیک شما دیگر مسئله محدودیت جای نشستن روی میز را نخواهید داشت. همچنین این ترفند به شما کمک می‌‌کند جو دوستانه‌ تری ایجاد کنید و مهمانان نیز در غذا خوردن خجالت زده نخواهند بود.

 

تعیین وسايل اهمیت شایانی در حفظ محیط این خانه های کوچک دارد. صندلی و میزهای تاشو کمک دو چندانی به برگزاری مهمانی در این منازل می کنند. به طور مثال اگر یک میز تاشو داشته باشید زمان پذیرایی می‌ توانید از آن به جای جلو مبلی استفاده کنید و در موقع سرو شام آن را به یک میز ناهار خوری تبدیل کنید.

از نور خانه غافل نشوید

کوچک‌ ترین خانه‌ ها نیز فضاهای زیادی دارند. بنابراین نور را به محیط وارد کنید، اندازه اثربخشی افزایش نور با کنار زدن پرده‌ ها را کوچک نشمارید. می دانید که یک محیط روشن همواره بزرگتر از یک محیط کم نور و تاریک به چشم می آید. همچنین در محیط های پر نور افراد احساس شادابی و تازگی بیشتری خواهند داشت.

همه چیز به خود شما بستگی دارد

می‌دانیم که گرفتن‌مهمانی در خانه کوچک مشکل های خودش را دارد. اما این شما هستید که در نهایت روز خودتان را می سازید. اگر که شما در جایگاه یک مهماندار تمام سعی خود را صرف این کنید که به مهمانان تان خوش بگذرد و افراد حس راحتی داشته باشند دیگر کمبود جا و فضا مسئله مهمی نخواهد بود و با توجه به نکات گفته شده می‌ توان آن را مدیریت کرد.

 

سخن نهایی

امیدواریم تا اینجای مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با ترفندهایی برای مهمانی در خانه های کوچک دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید و از راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران در اصفهان، استفاده نمایید. اما شما از چه روش هایی برای برگزاری مهمانی در خانه های کوچک استفاده می کنید؟ خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

. برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.