سبک زندگی

راه حل های مناسب برای مرتب کردن کمد لباس

این روزها در اکثر خانه‌ ها در هر اتاقی کمدهای دیواری به کار برده‌اند که در بین این کمدهای دیواری، کمدهای خاصی هم برای‌چیدن انواع لباس‌ ها وجود دارد. همین طور افراد در چینش اولیه لباس ها در کمد آن ها را به طور منظم می چینند، ولی به مرور زمان این نظم لباس ها در کمد به بی نظمی تبدیل می شود. مرتب کردن کمد لباس اغلب بسیار زمان بر و نفس گیر است. برای این که به کمد لباس نظم و ترتیب بدهیم باید از روش های بخصوصی استفاده کنیم. در این مقاله سعی شده‌است به طور کامل درمورد مرتب‌کردن کمد لباس که جزئی از ترفندهای خانه داری است، توضیح دهیم. با املاک داران همراه باشید.

مرتب کردن کمد لباس

بیشتر افراد در جستجوی روش هایی هستند که با کمک‌گرفتن از آن ها بتوانند کمد لباسی بزرگ، منظم و مرتب داشته باشند و هر موقع که لازم به برداشتن لباسی از داخل کمد بود، بتوانند به آسانی آن را پیدا کنند. در ادامه چند روش را براش شما شرح خواهیم داد که بتوانید به راحتی کمد لباس را مرتب کنید.

ترفندهای منظم کردن و تمیز نگهداشتن کمدها و کشوی لباس
ترفندهای منظم کردن و تمیز نگهداشتن کمدها و کشوی لباس

با این راهکار سریع کمد لباس‌ ها را منظم کنید

منظم بودن کمد‌ها جز اینکه سبب می‌ شود که هر چه را که لازم داشتید را بتوانید سریع و به آسانی پیدا کنید، همچنین موجب منظم و تمیز ماندن وسایل شما شامل لباس، کیف، کفش، رختخواب و غیره هم نیز می‌ شود.

ترفندهای منظم کردن و تمیز نگه داشتن کمدها و کشوی لباس

ممکن است شما هم جزء آن دسته افرادی باشید که لباس‌ های زیاد ولی جای کم برای نگهداری از آن ها دارید. اگر نمی‌‌دانید چطور کمد لباس، کشوها و کمد رختخواب خود را منظم کنید، با چند روش آسان که در این مقاله به شما معرفی‌شده مسئله کم جایی کمدها و کشوهای لباس‌ تان را حل کنید.

مطالعه این مقاله   ضرورت رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز

 

لباس‌ های کهنه و قدیمی را دور بریزید

در روش ابتدایی برای تمیزکردن کمد لباس، باید لباس‌ هایی که لازمشان‌ندارید یا فرسوده شده‌‌اند را دور بریزید. در ابتدا کمد لباسی را کاملا خالی کرده و لباس‌ های خود را جداگانه بگذارید. سپس کمد را با مواد شوینده و دستمال پارچه ای تمیز کنید تا بدون گرد و خاک باشد.

ترفند مرتب کردن کمد لباس

بعد از گرد گیری کمد مرحله گروه بندی لباس‌ ها است. برای مثال کمد را طبق لباس ، شلوار ، روسری ، جوراب و غیره گروه بندی کنید. لباس‌ های مخصوص هر فصل را جدا کنید و آن ها که فصلشان نیست و نیاز ندارید را در یک کیف زیپ دار قرار دهید که محیط کمدتان بتواند فضای خالی بیشتری داشته باشد.

همچنین می‌‌توانید از کشوها برای‌چیدن و مرتب‌کردن لباس‌ ها استفاده کنید. اگر مکان مناسبی دارید از رخت آویزهای خاص برای لباس استفاده کنید و توجه کنید که این رخت های آویز چه مقدار وزن و لباس را می‌ توانند تحمل کنند. شما می توانید البسه خود را طبق رنگ یا طرح دسته بندی کنید.

چگونه در مرتب کردن کمد لباس خود جای بیشتری اختصاص دهیم؟

گاهی اوقات کمد لباسمان دارای ابعاد بزرگی است ولی نمی توانیم لباس زیادی را در آن جا بدهیم. این مشکل اصلا ربطی به اندازه کمد لباس ندارد و تنها به چیدمان لباس یا عوامل دیگر مربوط است که در ادامه تک تک این موارد را برای شما توضیح خواهیم داد:

 • روش تا زدن لباس

از جمله روش هایی که به شما کمک می‌ کند تا جای زیادتری در کشوهای لباس داشته باشید روش تا زدن لباس است. لذا برای اینکار باید تاپ، پیرهن و لباس‌ هایتان را به درستی تا برنید و درون کمد قرار دهید به طوری که جا برای لباس های دیگر نیز باشد. همچنین شما می‌ توانید لباس‌ ها را طبق مدل و رنگ در کمدتان بچنید. علاوه بر این تا کردن درست لباس به شما کمک می‌ کند که لباس‌ ها دم دست و در دید باشند و لازم نباشد کل کمد را به خاطر پیدا کردن یک لباس به هم بریزید.

 • کیسه‌ های از جنس پارچه و زیپ‌ دار

کیسه‌ های از جنس پارچه بسیار بزرگ و کلفت هستند و برای قرار دادن لباس های آلوده که باید شسته شوند یا به خشک شویی داده شود مورد استفاده قرار می گیرد.

 • جوراب ها را منظم بچینید

از جدا کننده برای نظم دادن به چینش جوراب‌ هایتان استفاده کنید. این جدا کننده‌ ها وسیله های موثر و پر کاربرد برای جدا و مرتب کردن محیط کشو به شمار می روند.

مطالعه این مقاله   چگونه نظافت منزل خود را حفظ کنیم؟
جوراب ها را منظم بچینید
جوراب ها را منظم بچینید
 • منظم کردن شال و روسری ها

اگر آویز در کمد دارید، می‌توانید با استفاده از چوب لباسی شال هایتان را منظم کنید و چنانچه در کشو برای نگهداری از آن ها استفاده می‌‌کنید، می‌توانید مثل تا زدن لباس، آن ها را طبق رنگ و مدل گروه‌بندی کنید. ولی برای شال های حریر و نازک آنها را آویز کنید که چروک نشوند.

همچنین این چوب لباسی ها به شما کمک می کند که برای استفاده کردن از شال یا روسری هر زمان مجبور نباشید آنها را اتو کنید. به واسطه این چوب لباسی ها هم کمد منظم و تمیز خواهد بود و هم دیگر شال و روسری های شما چروک نمی شوند.

 • منظم کردن شلوارها

یکی از مسائل افراد تا زدن و جا دادن شلوارها در کمد است. با استفاده از این راهکار می‌‌توانید جای بیشتری برای قراردادن شلوارهایتان ایجاد کنید و یا با ترفندهای آسان تر آن ها را گروه بندی و با چوب لباسی در کمد آویز کنید.

 • منظم کردن اکسسوری‌ ها

برای منظم کردن اکسسوری‌ هایی مثل کمربند، ساعت، گردنبند و انگشتر می‌ توانید از جدا کننده ها استفاده کنید. روش دیگر آن است که کشوی خود را تقسیم بندی کنید و هر شیء  را در بخش خود قرار دهید.

 • منظم کردن کیف‌ ها

برای نظم‌دادن به کیف‌ ها از آویزهای خاص برای آن ها استفاده کنید. اگر کمد لباسی دارید که در قسمت بالای آن آویز و قسمت پایین آن کشو دارد، می‌ توانید در بخش بالایی کیف های خود را بچینید.

 • جداکننده خاص کمد

کار آمدترین روش منظم کردن کشوها استفاده از جدا کننده است که با آن به آسانی می‌ توانید لوازم، البسه، شال و شلوارهایتان را در کمد گروه بندی و مجزا کنید. و به آسانی زمانی که چیزی نیاز دارید، سریع آن را پیدا کنید.

مطالعه این مقاله   چطور یک همسایه خوب باشیم ؟
جداکننده خاص کمد
جداکننده خاص کمد

راه حل های مناسب برای چیدمان در کمدهای کوچک

اگر کمد کم جایی‌دارید می‌توانید با قراردادن رخت آویز و جداکننده‌ های با اندازه کم به بهترین روش لباس‌ هایتان را منظم کنید.

گروه بندی البسه در کمد

از جمله راهکارهای دیگری‌است که می‌ توانید از آن برای نظم‌دادن فضای داخل این کمدها استفاده کنید. رول کردن لباس‌ ها نیز تکنیک دیگری است که می ‌توانید از آن برای منظم کردن کمدهای کوچک که فضای کمی دارند استفاده کنید. همین طور این ترفند اگر صحیح صورت گیرد از چروک شدن لباس ها جلوگیری می کند.  البته این نکته فراموش‌نشود که می‌توانید با استفاده از جعبه و سبدهایی در اندازه های متفاوت برای قراردادن لباس‌ های که نمی پوشید یا فصلشان نیست استفاده کنید.

تکنیک های مهم برای چیدن لباس هایتان در کمد

 1. خالی کردن لباس از کشو و کمدها و همچنین لباس های آویز را از چوب لباسی خارج کنید.
 2. تمیز کردن داخل کمد و کشوها
 3. بعد از خارج کردن تمامی لباس ها داخل آن را تمیز و جارو برقی بکشید.
 4. جداسازی لباس ها طبق طرح و رنگشان
 5. طبق اهمیت آنها را به دو دسته لباس ضروری و غیر ضروری تقسیم کنید.
 6. لباس هایی که برای فصل دیگر هستند را در یک باکس بگذارید.
 7. تاپ ، لباس راحتی و لباس هایی که مدام از آن ها استفاده می کنید را در دسترس بگذارید.
 8. لباس هایی که جنس شان طوری است که سریع چروک می شوند را با استفاده از رخت آویز آویزان کنید.
 9. پلیور و بافت هایی که جنس پشمی دارند را هیچوقت آویزان نکنید. زیرا بافت آن ها تغییر می کند و ممکن است گشاد شود.
تکنیک های مهم برای چیدن لباس هایتان در کمد
تکنیک های مهم برای چیدن لباس هایتان در کمد

امیدواریم تا اینجای مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با مرتب کردن کمد لباس خود دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید و از راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران در اصفهان، استفاده نمایید. اما شما از چه روش هایی برای نظم‌دادن به کمد لباسی خود استفاده می کنید؟ خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا