آپارتمان

بهترین طبقه‌ آپارتمان برای سکونت کدام است؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین طبقه‌ آپارتمان برای سکونت کدام است؟ امروزه شهرنشینی گسترش زیادی داشته و افزایش قیمت زمین‌ ها و افزوده شدن به جمعیت باعث شده است که انسان‌ ها به  سمت آپارتمان نشینی بروند. همچنین برای بیشتر جوانان خانه ‌های آپارتمانی گزینه بهتری هستند.

انتخاب یک آپارتمان خوب با پارامترهای زیادی رو به رو است که اگر بخواهیم یکی از این پارامترها را نام ببریم می ‌توانیم به موقعیت طبقه آپارتمان اشاره کنیم. حال ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که بهترین طبقه‌ آپارتمان برای سکونت کدام است؟ ما سعی کردیم در ادامه این مقاله به این سوال و سوالات دیگر شما پاسخ دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بهترین طبقه‌ آپارتمان

چیزی که مشخص است این است، دسترسی شما به طبقه اول ساختمان نسبت به بقیه طبقات بسیار بهتر است و در آپارتمان طبقه مناسب برای زندگی همان طبقه اول است. امروزه اکثر آپارتمان‌ ها دارای آسانسور هستند اما هنوز هم آپارتمان و ساختمان‌ هایی پیدا می ‌شوند که بدون آسانسور هستند. زندگی در آپارتمان‌ های بدون آسانسور کار سختی است؛ چون برای اینکه به منزلتان برسید باید پله‌ های زیادی را طی کنید این کار می ‌تواند به کمر شما فشار زیادی وارد کند.

بهترین طبقه‌ آپارتمان

بنابراین تا اینجا به این نتیجه می ‌رسیم که در این ساختمان‌ ها بهترین طبقه‌ برای سکونت طبقه اول است. اگر شما سن بالایی نداشته باشید و جوان باشید به احتمال زیاد مشکلی با آپارتمان‌ هایی که دارای آسانسور نیستند نخواهید داشت. اما زندگی در این ساختمان ‌ها برای افراد مسن سخت است  در آپارتمان‌ هایی که آسانسور ندارند بیشتر طبقات پایین انتخاب می ‌شود چون رفت وآمد را بسیار آسان ‌تر می ‌کند.

بهترین طبقه‌ آپارتمان و هزینه ساختمان

به طور کل طبقه ‌های اولیه ساختمان‌ ها قیمت فروش و اجاره ی کمتری دارند پس اگر در خرید ملک هزینه بالایی نمی ‌توانید پرداخت کنید مجبور می‌شوید انتخابتان را به طبقه اول محدود کنید. اما در کل هزینه‌ هایی که برای طبقه اول ساختمان پیش می‌آید بیشتر از طبقات بالاست، به دلیل اینکه کف طبقه اول در فصل ‌های سرما از دیگر طبقات سرد تر می‌ شود. چون طبقه اول روی پیلوت قرار گرفته کف آن مستقیما با سرما در ارتباط است به همین دلیل است که باعث سردتر بودن این طبقه شده است.

اگر آپارتمان شما به سیستم گرمایش کف مجهز باشد در هنگام زمستان سرمای زیادی را احساس نخواهید کرد. اما این نکته هم حائز اهمیت است که سیستم گرمایشی در این ساختمان‌ ها باید یکسره روشن باشد همین امر باعث بالا رفتن هزینه برای انرژی می ‌شود. اگر در ساختمان سیستم گرمایش کف وجود نداشته باشد هر اندازه هم درجه بخاری را زیاد کنید باز هم کف خانه سرد است و آن طور که باید گرم نمی ‌شود.

اگر قصد خرید آپارتمانی در طبقه آخر را دارید از طرفی اخلاق شما به گونه ‌ای است که با فامیل‌ هایتان رفت و آمد زیادی می‌ کنید با این کار دیگر آمدن افراد مسن خانواده به خانه شما به کار سختی تبدیل می ‌شود. یک نکته دیگر راجب طبقه آخر در آپارتمان ‌ها این است هنگامی که حادثه ‌ای رخ دهد مثل زلزله یا آتش سوزی اگر ساختمان دارای پلکان فرار اضطراری نباشد برای افرادی که در طبقات آخر ساکن هستند خطر بیشتری دارد.

چشم ‌انداز در بهترین طبقه‌ آپارتمان

یک ویژگی خوبی که می ‌توانیم برای طبقات بالای ساختمان ‌ها از آن نام ببریم وجود چشم انداز‌های زیباست. اگر خانه ی شما در طبقات بالای یک آپارتمان باشد شما می ‌توانید چشم انداز خوبی از شهر داشته باشید. همچنین این چشم اندازها به طور حتم تاثیر مثبتی در روحیه شما خواهند گذاشت، اما در طبقات پایین چشم اندازها به این اندازه قابل رویت نیستند.

چشم ‌انداز در بهترین طبقه‌ آپارتمان

یک نکته منفی دیگر هم برای طبقات پایین در آپارتمان ‌ها این است که در طبقات پایین میزان سرایت نور خورشید کمتر از طبقات بالاست طبقات پایین به خاطر ساختمان ‎هایی که در همسایگی وجود دارند به طور معمول دارای نورگیری ضعیفی هستند. تحقیقات نشان داده که کمبود نور خورشید در منزل  خطر ابتلا افراد به افسردگی را بیشتر می‌ کند پس در هنگام خرید منزل در آپارتمان شاید بخواهید این مورد را هم مدنظر قرار بدهید.

میزان سر و صدا

این دلیل که بعضی از افراد طبقه ‌های بالای ساختمان را انتخاب می ‌کنند این است که سرو صدایی که از خیابان ایجاد می ‌شود در طبقات بالا کمتر به گوش می ‌رسد. همچنین در طبقات بالا سر و صدای رفت و آمد اهالی ساختمان هم کمتر شما را اذیت می‌ کند.

برعکس این مورد در طبقات اول سر و صدای بیشتری وجود دارد نزدیک بودن به پارکینگ و درب اصلی و حیاط می‌ تواند آرامش را از افراد ساکن در طبقات اول بگیرد. اما طبقات اول یک ویژگی مثبت نیز دارند آن هم اینکه شما لازم نیست دیگر نگران صداهای طبقه هایی که در زیر طبقه شما وجود دارد باشید. اگر بچه ‌های شما پر جنب و جوش هستند بهتر است در طبقات پایین ساکن شوید؛ چرا که اگر در طبقات بالا باشید ممکن است برای همسایگان شما آزار دهنده باشد و با اعتراضاتی از جانب آنها رو به رو شوید.

میزان سر و صدا

امنیت در کدام طبقه آپارتمان بیشتر است

طبقه‌ هایی که در پایین ساختمان هستند نسبت به طبقه‌ های بالا طعمه‌ های مناسب ‌تری  برای سارقین هستند. به این دلیل که سارقان راحت ‌تر می ‌توانند اموالی را که سرقت کرده اند  از ساختمان خارج کنند و در صورتی که لو بروند می ‌توانند آسان تر فرار کنند. پس اگر می‌ خواهید طبقات پایین ساختمان را بخرید حتما به این نکته دقت داشته باشید که واحدتان به وسایل ایمنی کافی مجهز باشد.

بهترین طبقه‌ آپارتمان و فشار آب و رطوبت

طبقه هایی که در بالای ساختمان وجود دارند اکثرا در ساعت‌ های مصرف مشکل کمبود فشار آب دارند که این موضوع می‌ تواند بسیار مشکل ساز شود. البته ناگفته نماند که این مشکل با گذاشتن یک پمپ داخلی یا یک منبع آب بر روی پشت بام حل می‌ شود اما به هر صورت میزان فشار آبی که در طبقات پایین وجود دارد در طبقات بالایی ساختمان وجود ندارد. یک نکته منفی راجب طبقه آخر ساختمان این است که در صورتی که ایزوگام سقف خراب شود طبقه بالا چکه می ‌کند و مشکلات زیادی یک شبه به وجود می آورد.

بهترین طبقه‌ آپارتمان برای سکونت کدام است؟

همان طور که گفتیم شما باید معیارهایی که مد نظرتان است را لیست کنید و با توجه به معیارهای موردنظرتان و مزایا و معایبی که هر طبقه دارد بهترین طبقه در آپارتمان را برای خودتان انتخاب کنید. طبقه‌ های میانی که در ساختمان وجود دارد هم ترکیبی از مزایا و معایبی که ذکر کردیم هستند.

بهترین طبقه‌ آپارتمان  برای سکونت

کلام پایانی

امیدواریم با خواندن مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با بهترین طبقه‌ ساختمان برای سکونت دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید. همچنین با راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران می ‌توانید ضمن اطلاعات مربوط به آپارتمان، نیز استفاده نمایید. خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

مجموعه املاک داران ارائه کننده خدمات متعددی در زمینه مشاوره املاک و خرید و فروش است، این خدمات شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، مشاوره حقوقی املاک، تهاتر و غیره می شوند.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا