معماری و دکوراسیون داخلی

مهم ترین نکاتی که باید در طراحی فضای تجاری توجه کرد

طراحی فضای تجاری، امروزه دیگر مانند بازارهای قدیم از دالان ها و فضاهای صرفا تجاری و مسقف تشکیل نشده اند.  همچنین نور پردازی، تاسیسات، نوع مصالح بکار برده شده و غیره نیز مانند گذشته نیست. البته هیچگاه نمی توان معماری سنتی و اصول آنرا نادیده گرفت چون بسیاری از این بازارها هنوز هم بعد از گذشت سالیان متمادی، زنده و پویا هستند. اما سلیقه انسان ها به مرور زمان تغییر کرده و دیگر روشهای کلاسیک جوابگو نیستند.

این روش‌های نوین بیش از پیش مشتری و سلایق او را در نظر می گیرد. در ادامه در نظر داریم مهمترین نکاتی که باید در طراحی فضای تجاری توجه کرد را بررسی نموده و به طراحان و صاحبان کسب و کارها نکاتی را پیشنهاد بدهیم.

لزوم طراحی و اجرای دکوراسیون اداری و تجاری

لزوم طراحی و اجرای دکوراسیون اداری و تجاری
لزوم طراحی و اجرای دکوراسیون اداری و تجاری

سلیقه و نوع شناخت انسان ها در عصر حاضر از هر نوع کالا و خدماتی تنها مربوط به کاربرد یا کیفیت آن کالا نیست و به بسیاری موارد دیگر نیز مربوط می شود. از این دسته موارد می توان به فضایی که مشتری در آن به خرید می پردازد نیز اشاره کرد. همانطور که در مقاله لزوم دکوراسیون مناسب برای ملک اداری و تجاری در سایت املاک داران نیز پیش از این آورده شد،

طراحی فضای اداری و تجاری می تواند در جلب نظر مشتری و افزایش خرید موثر باشد. انسان های عصر جدید با آنچنان تنوعی در برخورداری از هر نوع کالا وخدماتی مواجه هستند که انتخاب برایشان به مراتب از گذشته سخت تر است. این تنوع اگر همراه با تبلیغات مناسب و گیرایی و جاذبه نباشد کمک کم باعث خروج بسیاری از رقبا از بازار می شود. مقوله دکوراسیون نیز به همین دلایل اهمیت بیشتری یافته است.

دکوراسون و طراحی فضای تجاری می تواند در کنار کیفیت کالا و سایر خدمات شما دید مشتری را نسبت به کسب و کار شما عوض کرده و آن ها را به  سمت شما سوق دهد. مسئله طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی یا خارجی محل کسب و کار شما مزایای زیادی را به همراه دارد. اما در نظر داشته باشید که حتما با مشاور باتجربه مشورت نموده و همچنین به نکاتی که در ادامه ذکر می شود توجه کافی داشته باشید.

مطالعه این مقاله   کمیسیون ماده 100 شهرداری چیست

نکات مهم طراحی فضای تجاری

نکات مهم طراحی فضای تجاری
نکات مهم طراحی فضای تجاری

در طراحی فضای تجاری اِلمانهای زیادی را باید در نظر گرفت. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد، اما پیش از آن لازم به ذکر است که بهتر است معمار و مهندس نقشه کش اولیه ساختمان با طراح دکوراسیون همکار یا در ارتباط باشند. این موضوع باعث می شود تا در ادامه به کمترین مشکل در زمینه طراحی فضای تجاری برخورد کنیم.

طراحی دکوراسیون را از بیرون فضای تجاری یا مجتمع شروع نمایید

هرچقدر در نظر شما یا مشتریانتان تمرکز بر طراحی فضای داخلی اهمیت داشته باشد، به مقدار بسیار بیشتری طراحی فضای خارجی نیز مهم است. پیاده روها و خیابان های اطراف یک مرکز تجاری یا حتی یک مغازه ساده مهم ترین راه های دسترسی به آن محسوب می شوند. مقدار نور کافی برای گذرگاه های اطراف، پارکینگ های موجود، محل عبور معلولان و مواردی از این دست می توانند بر کیفیت محیط اطراف تاثیر بگذارند. مطالب یاد شده بیشتر جنبه فنی مسئله را یادآور می شوند و نباید از عملیات زیباسازی و بهبود کیفیت فضای خارجی نیز غافل شد. در هر صورت سعی کنید مخاطبتان را از بیرون از فضای تجاری خود هدف گرفته و بعضا با ایجاد فضای مناسب او را غافلگیر کنید.

فقط دید تجاری نداشته باشید

زمانی که در حال طراحی یک فضای تجاری و اجرای دکوراسیون هستید تنها به جنبه تجاری و کسب درآمد به آن نگاه نکنید و جنبه های دیگر را نیز در نظر بگیرید. از جمله این موارد می توان به در نظر گرفتن محل های تفریحی، بهداشتی و غیره اشاره کرد.

بسیاری از مواقع وقتی افراد برای خرید به مراکز تجاری رجوع می کنند برای نگهداری کودکان خود دچار مشکل می شوند. پیش بینی مراکز نگهداری کودکان یا شهربازی ها برای این امر بسیار مفید است.

مجاورت مغازه ها و فروشگاه های بزرگ با رستوران ها و سرویس بهداشتی نیز حتما باید مد نظر باشد. سینماها و سالن های همایش باید با مراکز رفاهی نزدیک بوده و تمام این موارد باید در طراحی اولیه لحاظ شود.

طراحی دکوراسیون ملک تجاری
طراحی دکوراسیون ملک تجاری

جلوگیری از سرگردانی افراد

چینش خوب و کاربردی فضاهای یک مجتمع یا مرکز تجاری باعث جلوگیری از سرگردانی افراد در بین طبقات می شود. همچنین تابلوی های راهنمای نصب شده در مراکز تجاری از پارکینگ تا سایر نقاط باید دقیق بوده و افراد را به درستی راهنمایی نماید. همچنین کانتر اطلاعات یا افرادی که در پارکینگ و طبقات در حال گردش هستند باید در دسترس باشند.

مطالعه این مقاله   قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید!

 همچنین قرارگیری اماکن رفاهی در دسترس افرادی که فقط به جهت خرید به این مراکز مراجعه نکرده و قصد تفریح یا بازدید از مغازه ها(بازارگردی) را دارند باید در نظر گرفته شود.

نوع مصالح کاربردی

نوع مصالح مصرفی در هر قسمت از مجتمع های تجاری بنا به کاربرد آن قسمت باید متفاوت باشد. به طور مثال مصالح محکم و با استقامت بالا باید برای قسمت های پر رفت و آمد استفاده شود. و یا در محل های پر تردد باید از رنگ هایی که کمتر آلودگی و کثیفی را نشان می دهند بکار برده شود.

در بسیاری مواقع استفاده از متریال و مصالح گران بها تنها راه چاره دیده شدن یا به عبارتی به چشم مشتری آمدن، نیست. سعی کنید در طراحی فضای تجاری از مواد مرغوب و با قیمت مناسب ولی دارای جلوه و زیبایی بالا استفاده نمایید.

از نما بیشترین استفاده را بکنید

نمای مجتمع های تجاری یا مغازه ها گاهی با وجود یک ستون اضافه و یا راه پله های نا به جا ممکن است از دید مشتری پنهان بماند. به این صورت تمام زحمت شما در اجرای دکوراسیون از بین می رود. توصیه می شود اگر اجباری در طراحی دکوراسیون این واحد ها دارید، از فاصله کمی نسبت به محل مغازه اجرای دکوراسیون را آغاز نمایید.

در این موقعیت مشتری باید پیش از رسیدن به واحد شما آمادگی روبه رو شدن با کسب و کار شما را پیدا کند. از طرفی وجود پنجره ها، استفاده از رنگ های روشن، نورپردازی مناسب و استفاده از وسایل تزئینی چشم نواز می تواند تا حدود زیادی عیوبی از این دست را بپوشاند.

آسایش مشتری به عنوان انتخاب اول

از آنجائیکه شما مشتری را انتخاب نمی کنید بلکه آن ها هستند که باید کسب و کار شما را مورد توجه قرار دهند پس توجه به همه مشتریان با هر وضعیتی که دارند باید مد نظر طراحان قرار گیرد. از جمله مهم ترین این موارد معلولین و افراد مسن هستند که باید آن ها را در اولویت قرار دهیم.

مطالعه این مقاله   مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه های لوکس

به همین دلیل لازم است برای آن ها محل های استراحت و مبلمان راحت در سرتاسر فضای مجتمع یا حتی مغازه خود قرار دهید تا در آرامش کامل بتوانند هم به خرید خود بپردازند و هم دچار درد و ناراحتی ناشی از وضعیت جسمی خود نشوند. چینش قفسه ها نیز باید مناسب احوال اینگونه افراد باشد.

نکات مهم طراحی فضای اداری
نکات مهم طراحی فضای اداری

نکات مهم طراحی فضای اداری

در چندین سال گذشته با استفاده از دیوارها، شیشه ها و یا ترکیبی از آن ها به صورت پارتیشن استفاده می شد. این جداسازی فضا کارمندان دفاتر اداری را از یکدیگر جدا می کرد و نظام بروکراسی و کاغذ بازی در این روش بیشتر دیده می شد. اما امروزه به  لحاظ تیمی شدن کارها و سهولت دسترسی همکاران به یکدیگر یا مشتریان به  کارمندان شرکت از فضاهای باز استفاده می شود. این طراحی فضای اداری با نورپردازی مناسب، مبلمان، قفسه ها و میزها و سایر وسایل مورد نیاز یک اداره تکمیل می شود.

البته ناگفته نماند که دکوراسیون اتاق مدیریت و میز کانتر منشی از بقیه قسمت ها به مراتب مهم تر است. منشی یا مدیر داخلی شرکت اولین محل روبه رویی مشتری با کسب و کار شماست به همین دلیل دکور مناسب میز او می تواند تاثیر زیادی در ذهن افراد در بدو ورود به محل کسب و کارتان را داشته باشد.اتاق مدیریت به دلیل تمرکز تمام جلسات مهم و کاری نیز از دیگر نقاط استراتژیک یک اداره یا شرکت محسوب می شود که در طراحی داخلی آن باید نهایت دقت به عمل آید.

در نظر داشته باشید که ترکیب نور و رنگ یا سایر متریال به کار رفته شده باید متناسب با محصول یا خدمت ارائه داده شده باشد. به این دلیل از شما دعوت می شود مقاله لزوم دکوراسیون مناسب برای ملک اداری و تجاری را در سایت املاک داران مطالعه نمایید. در این زمینه مشاوران ما نیز می توانند در طراحی فضای تجاری و طراحی فضای اداری به یاری شما بیایند.

برای کسب اطلاع از خدمات مجموعه املاک داران اینجا کلیک کنید. خدمات مجموعه املاک داران شامل تهاتر، مشارکت در ساخت، خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، خرید و فروش زمین و خانه کلنگی و غیره می شوند.

امتیاز کاربران: 3.8 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

تحریریه املاک داران 3

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا