بازار مسکنبازاریابی املاک

تفاوت بازاریابی و فروش املاک در چیست؟

اول می خواهیم تفاوت بازاریابی و فروش املاک را برای شما توضیح دهم بعد می پردازیم به اصل موضوع محتوا. فروش و بازاریابی دو عملکرد تجاری دریک سازمان هستند هر دوی آن ها روی تولید مشتری و درآمد تاثیرگذار هستند. مقوله فروش درباره تمام فعالیت هایی که به فروش خدمات و کالاها مرتبط می شوند؛ است.

تفاوت بازاریابی و فروش املاک
تفاوت بازاریابی و فروش املاک

تفاوت بازاریابی و فروش املاک

مقوله فروش هم به فرایند علاقه مند ساختن افراد به کالاها و خدماتی که به فروش می رسند مربوط می شود. فروش، به مقوله ای گفته می شود که برای توصیف فعالیت هایی که برای فروش کالاها یا ارائه خدمات انجام می گیرد.

فروشنده ها مسئولیت مدیریت روابط با مشتریان بالقوه (توجه های به محصول) و فراهم کردن راهی که سرانجام این توجه مشتریان بالقوه منجربه فروش {کالا یا خدمات} شود را بر عهده دارند.

بازاریابی شامل تمام فعالیت هایی است که تلاش می کنند تا جرقه علاقه مند شدن مشتری به تجارت شما شود. بازاریاب ها برای فهمیدن علایق مشتریان بالقوه از تحقیق و آنالیز بازار استفاده می کنند. دپارتمان های بازاریابی مسئول برگزاری کمپین ها و فعالیت هایی برای جذب افراد به نام؛ محصول یا خدمت تجارت هستند.

در ادامه تعداد اندکی از تفاوت های کلی بازاریابی و فروش را خواهیم داشت. برای مثال بازاریابی تلاشش روی همه یا گروه های بزرگتری از افراد متمرکز کرده، در حالی که فروش گروه های کوچک تر یا زیر مجموعه ای از افراد را مورد نظر قرار دارد.

بازاریابی در برابر فروش
بازاریابی در برابر فروش

بازاریابی در برابر فروش

برای ایجاد یک همکاری منسجم بین بازاریابی و فروش؛ نیاز داریم که اجزای اصلی هر دپارتمان را بدانیم. چه بخواهید برنامه بازاریابی یا برنامه فروش را بنویسید در هر دو حالت این نقشه شامل جزئیاتی درباره تاریخچه شرکت و اهداف جامع و راه کارهای آن است. سپس این برنامه ها وارد جنبه هایی که خاص هر کدام از دپارتمان ها است؛ می شوند.

برنامه بازاریابی مشخص می کند که محصول چیست؛ قیمت آن چقدر است؛ به چه کسی و کجا فروخته خواهد شد. اهداف تعیین می شوند؛ و تبلیغ مکان قیمت کانال های بازاریابی انتخاب می شوند و بودجه ای برای فعالیت هایی که تیم بازاریابی برنامه انجام آن ها را دارد؛ فراهم خواهد شد. برنامه فروش شامل جزئیاتی درباره فرایند فروش؛ ساختار تیم؛ بازار هدف و اهداف می شود.

مطالعه این مقاله   راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان

اهداف

اهداف اصلی مجموعه بازاریابی و فروش چیست؟ تمرکز هر دو دپارتمان بر روی تولید درآمد برای شرکت است. هدف اصلی بازاریابی داشتن یک تصویر بزرگ و تبلیغ شرکت؛ محصول یا خدمت؛ و برند است.

مسئولیت دپارتمان های بازاریابی قیمت گذاری محصولات و برقراری ارتباط که محصولات چگونه نیازها و خواسته های مشتریان را برآورده می کنند. این اهداف معمولا زمان بیشتری می برند زیرا این فعالیت ها می توانند بالغ بر چندین ماه طول بکشند.

در فروش تمرکز روی اهداف افزایش سهم و مقدار فروش است که زمان کمتری می برند. اهداف فروش معمولا ماه به ماه اندازه گیری می شوند. اهداف تعریف شده اند و مدیریت فروش محاسبه می کند که دپارتمان ها؛ تیم ها و فروشنده های آن ها باید چه مقدار بفروشند تا به هدف کلی برسند.

ابزارها و منابع

ابزاری است که می تواند توسط فروش؛ یک پایگاه داده مدیریت رابطه مشتری بازاریابی وکل شرکت مورد استفاده قرار گیرد. این پایگاه داده به همه دپارتمان ها در مدیریت روابطشان با مخاطبان آن ها کمک می کند در حالی که اهمیتی نداردکه در کدام مرحله از چرخه زندگی مشتری قرار دارند.

رسانه های اجتماعی هم می تواند توسط هر دو واحد مورد استفاده قرار گیرد. برای بازاریابی برای تبلیغ محتوا استفاده می شود و برای فروش برای قسمتی از استراتژی فروش اجتماعی استفاده می شود. علاوه بر این ابزارهایی هم هستند که خاص هر کدام از این دپارتمان ها هستند.

ابزار بازاریابی

بهینه سازی نرخ تبدیل ابزار بهینه سازی موتور جستجو ابزار مدیریت پروژه نرم افزار گزارش داده ابزار تولید محتوا ابزار فروش اپلیکیشن ملاقات ابزارمستند سازی نرم افزار صورت حساب ابزار مدیریت پست الکترونیک نرم افزار مدیریت موجودی و سفارش.

مقدمه منابع بازاریابی یا استراتژی فروش بسیار به فن آوری روز وابسته است. برای مثال هوش مصنوعی و گفت و گوی زنده جدیدترین ابزار برای بازاریابی و فروش هستتند که می توانند روابط را با مشتریان توسعه دهند. این گونه از ارتباطات شخصی سازی شده تا اخیرا ممکن نبود. شرکت ها می توانند نرم افزارها و فناوری های جدید را به محض ساخته شدن آن ها استفاده کنند.

استراتژی ها

تیم های بازاریابی می توانند وابسته به اینکه چه نوع فعالیتی می کنند و اینکه چه مشتریانی را مورد هدف قرار داده اند؛ انتخاب می کنند. استراتژی های بازاریابی معمول شامل موارد زیر می باشد:

مطالعه این مقاله   اگر می خواهید ملکی را معامله یا اجاره کنید حتما این مطلب را بخوانید

بازاریابی اینترنتی بازاریابی چاپی بازاریابی وبلاگ بهینه سازی موتور جستجو بازاریابی رسانه های اجتماعی بازاریابی ویدیویی مشابه استراتژی های بازاریابی؛ روش های فروش بسیار وابسته به صنعت؛ محصولات؛ بازار و مشتری هدف آن {محصول} است. بعضی از محبوب ترین روش های فروش عبارتنداز:

فروش اسپین(با استفاده از سئوالات فروشنده) فروش راه حل توجه زیاد روی نقاط نیاز مشتری فروش مفهومی تمرکز بر تصمیم سازی مشتری  فروش مشتری محور فروش درون مرزی معیار- خریدار اقتصادی – ضوابط تصمیم گیری- فرایند تصمیم گیری شناسایی ضعف – قهرمانی فروش چلنجر (شناسایی مشکلات ناشناخته مشتری) سیستم سندلر(فروشنده معتمد مشتری) هر کدام از این استراتژی های فروش؛ خریدار را در حل یک مشکل؛ رسیدن به یک هدف یا ارضای یک نیاز یاری می کند.

تنظیم فروش و بازاریابی

حال چگونه می توانیم از این تقابل بازاریابی و فروش خلاص شویم و میان این دو مشارکتی ایجاد کنیم؟  این کار از طریق تنظیم این دو دپارتمان ممکن است. توافق نامه سطح خدمت یک قرارداد از مجموعه خدماتی که دو طرف باید به یکدیگر ارائه دهند ایجاد کرده است. این یکی از بهترین روش های شکل دادن یک همکاری بین بازاریابی و فروش است.

در توافق نامه سطح خدمت؛ دو دپارتمان اهداف مشترکشان را تعریف خواهند کرد؛ خصیصه های خریدارن و مشخصات مشتریان ایده آل را شناسایی می کنند. همچنین یک پروتکل برای مدیریت مشتری و یک دورنما از نحوه ارزیابی عملکرد فروش و بازاریابی را تعیین می کند.

وقتی فروش و بازاریابی با هم تنظیم شدند؛ تجارت آماده است تا مشتریان بیشتری را جذب کند و راضی نگه دارد و درآمد بیشتری هم تولید کند.

 تفاوت بازاریابی و فروش املاک
تفاوت بازاریابی و فروش املاک

 تفاوت بازاریابی و فروش املاک

بازاریابی و فروش املاک دو مفهوم مستقل و نزدیک هستند که تفاوت های اساسی  با یکدیگر دارند. این مفاهیم آنقدر نزدیک هستند که گاه با یگدیگر اشتباه گرفته می شوند. نکته قابل توجه در زمینه بازاریابی و فروش این است که شرکت هایی موفق ترند می شوند که این دو بخش را به طور جداگانه پیش می برند.

املاک بزرگ یا کوچک؛ فروش یا بازاریابی

اگر املاک شما محدود است، شاید فرق چندانی میان فروش و بازاریابی وجود نداشته باشد. ممکن است شما نیروی انسانی کافی برای تمرکز روی این دو بخش را نداشته باشید. بازاریابی و فروش با یکدیگر بسیار فرق دارند. یک متخصص بازاریابی با متخصص فروش وظایف و تخصص های متفاوتی دارند.

بخشی از وظیفه بازاریابی یک تیم به تلاش برای افزایش فروش ملک مربوط است، اما بازاریابی فقط به فروش مربوط نمی شود. هر چقدر پول نقد وارد مجموعه کنید، یعنی واحد فروش کار خود را به خوبی انجام داده اید. رابطه شما با مشتری نشانگر موفقیت شما در امر فروش است. یک نماینده خوب باید بتواند چانه بزند و ملک خود را به فروش رساند.

مطالعه این مقاله   مشاوره مسکن و چگونگی یافتن ملک مناسب برای خریدار
بازاریابی املاک چیست؟
بازاریابی املاک چیست؟

بازاریابی املاک چیست؟

بازاریابی، دنبال کردن سرنخ فروش است. اینکه مستقیما شما فروش را هدف قرار دهید، کار بازاریابی نیست. شما اهداف بیشتری دارید که بازاریابی املاک است. شما باید در مورد مصرف کننده ها و مشتری های خود تحقیق کنید. بازار املاک امروز چه می خواهد؟

تبلیغات یکی از مهم ترین بخش های بازاریابی املاک است. اینکه املاک خود را به خوبی نمایش دهید. آگاهی از شرکت های خود را بالا ببرید. برند خود را بسازید، اهمیت زیادی در توسعه یک نام تجاری دارد.

قیمت گذاری، یکی از خدماتی است که برای کسب سود بلند مدت شما در یک شرکت املاک و مستغلات انجام می دهید. این کار مربوط به بازاریابی است. گاهی وقت ها در دنیای دیجیتال، شما کارهایی می کنید که علت آن را نمی دانید.

تفاوت بازاریابی و فروش املاک

اگر بخواهیم نگاه فروشنده و بازاریاب را با ذکر مثال توضیح دهیم، اول باید در مورد نگاه هر دو به یک ملک بپردازیم. استراتژی بازاریابی و فروش املاک متفاوت است. نگاه پشتیبان فروش براساس این استراتژی ملک را به فروش می رساند. استراتژی یک بازاریاب این است که علاقه افراد را به آژانس های املاک و مستغلات خود بالاتر ببرد.

بازاریابی و فروش املاک
بازاریابی و فروش املاک

نتیجه گیری

بخش فروش روی افزایش فروش فعلی تمرکز دارد و بخش بازاریابی روی افزایش تعداد مشتری ها، فروش در آینده و حفظ مشتری های قبلی تمرکز می کند. فروش بدون بازاریابی موفق نخواهد بود. فروش در طولانی مدت بدون بازاریابی نمی تواند موفقیت خود را حفظ کند. بهترین توصیف برای بازاریابی و فروش املاک این است که هر دو از یکدیگر پشتیبانی می کنند.

برای آشنایی بیشتر با بازاریابی و فروش در زمینه املاک می توانید به مجله املاک داران مراجعه نمایید. مجموعه املاک داران ارائه کننده خدمات مختلفی در زمینه معاملات ملکی و ساخت و ساز است. خدمات مجموعه املاک داران شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، تهاتر، مشارکت در ساخت، مشاوره حقوقی املاک و غیره می شود.

برای استفاده مشاوره بازاریابی و سرمایه گذاری به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا