عمومی

دونالد ترامپ چگونه به یک سوپر تاجر تبدیل شد

دونالد ترامپ با چشم اندازی بلندمدت و رویکردی بهره جویانه توانست ثروت خالص خانواده‌اش را چند برابر کند. وی با تکیه بر یک مجموعه سرمایه‌گذاری های مختلف که هر کسی تنها رویای آن را می‌تواند داشته باشد، به سرمایه ای قابل توجه دست پیدا کرد.

باید به این باور رسید که  این مرد تجارت را می‌فهمد. ترامپ بلد است چگونه سود خود را به دست آورده و از هر فرصتی برای سرمایه‌گذاری غافل نشود. وی علاوه بر بسیاری از فعالیت های سرمایه‌گذاری دیگر، روش‌های زیادی برای کسب درآمد در شغل مشاوره املاک پیدا کرده است. پیشنهاد می شود این یادداشت از مجله املاک داران را تا انتها دنبال کنید و با ظرافت تجارت این مرد بیشتر آشنا شوید.

دونالد ترامپ از کجا شروع کرد ؟

ترامپ از همان اوایل زندگی‌اش جزو مرفهین جامعه بود. پدر وی صاحب چندین سوپرمارکت و آپارتمان بود و با سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات، کسب درآمد می کرد. هنگامی که دونالد سرمایه لازم برای خرید یک مجتمع مسکونی در بروکلین را بدست آورد، موفق ترین معامله زندگی اش را انجام داد. نتیجه این معامله، رشد عظیم ثروت در خانواده ترامپ بود.

دونالد ترامپ پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه کار خود را به عنوان یک تاجر آغاز کرد این تحصیلات به او کمک کرد تا بینش عمیق تری به سرمایه گذاری ها و معاملات داشته باشد.

دونالد ترامپ از کجا شروع کرد
دونالد ترامپ از کجا شروع کرد

او توانست با بازسازی یک هتل در منهتن، اولین پروژه سودآور خود را تجربه کند که ۱۴۲ میلیون دلار درآمد حاصل از آن بود.

جالب است بدانید چیزی که هرگز باعث خاموش شدن ولع دونالد ترامپ در دنیای تجارت نشد، عطش وی برای سود و موفقیت بیشتر بود. علاوه بر این، او هرگز فرصت ها را از دست نمی داد. این اتفاق زمانی به وقوع پیوست که پیشنهاد بازسازی هتلی در منهتن را داد. ترامپ گنج را پیدا کرده بود. رئیس‌جمهور گذشته آمریکا درنهایت ۱۴۲ میلیون دلار از پروژه سود به دست آورد.

در نهایت متوالی شدن چنین پروژه هایی باعث شدکه او از نظر اقتصادی رشد چشم گیری داشته باشد. اما همچنان، با ظهور هر موفقیتی، مشکلات تازه ای در راه هستند. دونالد ترامپ در املاک و مستغلات درآمد کسب می کرد، اما ترسی هم از ورود به مشاغل جدید نداشت. قطعا باید به این نکته اعتراف کرد که اینکه ترامپ در همه فعالیت‌های خود موفق نبود.

مطالعه این مقاله   11 تا از مشهور ترین مراکز خرید اصفهان

ترامپ در معاملات خود از چه استراتژی استفاده می کند

در نظر داشته باشید که او- دونالد ترامپ – هرگز از رسیک کردن دوباره نترسیده است. این همان چیزی است که بیشتر ما از تجربه کردن دوباره می ترسیم. چیزی که مانع کسب درآمد در املاک و مستغلات یا هر سرمایه‌گذاری دیگر می‌شود. در ادامه این یادداشت، به برخی از نکاتی که در ایجاد ثروت برای رئیس جمهور سابق امریکا موثر واقع شده است اشاره خواهیم کرد.

همواره به قدرت انتخاب خود تکیه کنید
همواره به قدرت انتخاب خود تکیه کنید

همواره به قدرت انتخاب خود تکیه کنید

اگر گزینه های مختلفی برای انتخاب دارید، حتما آن گزینه ای را انتخاب کنید که ماندگاری بیشتری دارد. ترامپ املاک و مستغلات را به عنوان یک شغل تمام وقت معرفی می کند؛ اما گزینه‌های زیادی را برای سرمایه‌گذاری پیش روی دیگران می گذارد.

او در سبد سرمایه گذاری خود تنوع زیادی ایجاد می کند و در این کار پیشرفت قابل توجهی داشته است. ترامپ توانست در طولانی مدت، املاک و مستغلات بسیاری از جمله مجتمع‌های مسکونی بزرگ، واحدهای مسکونی متنوع و متعدد و حتی زمین‌های گلف را به نام خود کند که به مرور بر ارزش آنها افزوده شده است.

منظور مجله املاک داران از «سرمایه‌گذاری های مختلف در املاک و مستغلات» سرمایه‌گذاری در گونه های متنوع املاک و بازارهای مسکن است. اگرچه ممکن است برای سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات مبتدی که به دنبال خرید اولین خانه خود هستند، این مسئله مهم به نظر نیاید. اما باید توجه کرد که کسب و کارها در حال پیشرفت هستند. قدرت سرمایه گذاری متنوع نیز به همان اندازه در حال گسترش است.

همواره به آینده نگاه کنید
همواره به آینده نگاه کنید

همواره به آینده نگاه کنید

ترامپ به عنوان یک تاجر موفق در حوزه املاک و مستغلات امیدوارانه به آینده نگاه می کند. او به پتانسیل و نقاط مثبت هر مسئله و موضوعی دقت می کند. به عنوان نمونه اگر شما به یک بطری آب نگاه کنید، به طور ناخواسته به نوشیدن آن فکر خواهید کرد. اما دونالد ترامپ، به آن نگاه کرده و فکر می‌کند چگونه نام خود را بر روی آن نشانه گذاری کند.

از دیگر استراتژی هایی که با نگاه تجاری ترامپ به راحتی دیده خواهد شد، سرمایه‌گذاری در زمین و هرگونه زمینی است که نیازمند نگاه ویژه است. او آینده و ظرفیت آن ملک را می‌بیند و برای آن سرمایه‌گذاری خواهد کرد. به عبارتی او با سرمایه‌گذاری متنوع، فرصت و شانس بهره برداری خود را افزایش داده است.

مطالعه این مقاله   معرفی انواع سیستم های گرمایشی + مزایا و معایب

بر روی یک هدف تمرکز کنید

این تمرکز دونالد ترامپ بود که منجر شد به کسب جایگاه چهل‌ و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده. و این یک واقعیت است! در طول سال‌های طولانی تجارت، او موفق شد روی نیازهای تجاری خود تمرکز کند.

او هرگز در دوران پیشرفت تجاری خود متوقف نشد. ترامپ حتی در دوران افول هم به دنبال راهی برای فرار از شکست بود. باید همواره این سوال را از خود بپرسید که آیا هدف خود را در کسب درآمد در املاک و مستغلات تعیین کرده‌‌اید ؟ یا پرسش بعدی می تواند این باشد که: آیا توانسته‌اید خود را در بسیاری از زوایای تجاری ارزیابی کنید؟ گام به گام هر کدام این پرسش ها اهمیت دارند. برای پیشرفت بنگاه املاک خود باید هدفی را تعیین و در رسیدن به آن کوشا باشید. پس از رسیدن به هدف اولیه، می‌توانید اهداف و چشم‌اندازهای جدیدی برای خود در نظر بگیرید. بدین ترتیب آنچه را که ساخته‌اید، روز به روز رشد می کند.

اگر این گونه در نظر بگیریم که شما یک سرمایه‌گذار جوان در املاک و مستغلات هستید و سعی در دنبال کردن راه بزرگان دارید باید به نکاتی که در ادامه این یادداشت به آن اشاره خواهد شد توجه داشته باشید.

شما می‌خواهید همانند آنان به سود برسید. شما تصمیم می‌گیرد از طریق خرید یک خانه، سرمایه‌گذاری را شروع کنید و آن را تبدیل به یک ملک اجاره‌ای کند. این سرمایه‌گذاری قدمی برای ورود به دنیای تجارت است. آنچه باعث موفقیت این طرح و سرمایه‌گذاری برای مبتدیان راه می‌شود، بکارگیری از یک استراتژی فنی است. به طوری که باید ابتدا فهرستی از اهداف، تعیین شود و پس از دستیابی به هدف اول، اقدامات لازم برای ورود به اهداف بعدی را انجام دهید. به عبارتی خرید یک ملک، سرمایه‌گذاری و تبدیل آن به یک دارایی درآمدزا نوعی استراتژی به حساب می آید. مسئله مهم این است که قدم بعدی را از قبل مشخص کرده باشید. به این معنی که برای درآمدزایی بیشتر اهداف و مسیری از پیش تعیین شده داشته باشید.

دونالد ترامپ پس از ریاست جمهوری
دونالد ترامپ پس از ریاست جمهوری

دونالد ترامپ پس از ریاست جمهوری

او در نخستین ماه های ریاست جمهوری خود، شمار زیادی از سیاست‌های باراک اوباما رئیس‌جمهورپیشین خود را نادیده گرفت، ایالات متحده را از شراکت ترنس-پسیفیک و قرارداد پاریس خارج کرد، و بخش‌هایی از پیمان گرمی با کوبا را لغو کرد. او نیل گرساچ و برت کاوانا را به دیوان عالی نشاند. ترامپ ممنوعیتی بر ورود شهروندان شش کشور (از جمله ایران) که  بیشترین مسلمان را دارد صادر کرد.

مطالعه این مقاله   هزینه اسباب کشی را چطور محاسبه کنیم و چه عواملی بر آن تأثیر دارند؟

از مهم‌ترین رویدادهای دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، باید به لغو برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و اعمال سیاست «تحریم های شدید» علیه ایران و همچنین ترور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس انقلاب اسلامی توسط ارتش ایالات متحده در خاک عراق ، کشتن ابوبکر بغدادی رهبر دولت اسلامی عراق (داعش) توسط ارتش آمریکا و دیدار تاریخی او با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و راه انداختن جنگ تجاری با چین اشاره کرد.

ترامپ حتی به خودی ها هم رحم نکرد و جیمز کومی اداره‌کننده اف‌بی‌آی را اخراج کرد، او در تحقیق و تفحصی به رهبری رابرت مولر به عنوان مشاور ویژه حقوقی به این نتیجه رسید که آنها با مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ منتفع شده‌اند، ولی شواهد کافی برای متوجه کردن اتهام توطئه یا تبانی با روسیه به دست نیاورد. مولر همچنین در مورد کارشکنی در برابر عدالت تحقیق کرد و گزارش نهایی او ترامپ را از این جرم به حالت تعلیق درآورد. او بعدها پنج نفر از افرادی را که در نتیجه تحقیق روسیه محکوم شده بودند را بخشید.

دونالد ترامپ پس از ریاست جمهوری
دونالد ترامپ پس از ریاست جمهوری

نتیجه گیری

دونالد ترامپ یکی از سرمایه گذاران و تاجران موفق در بسیاری از زمینه مخصوصا املاک و مستغلات است که می توان به عنوان الگو از او نام برد. اگرچه از نظر اخلاقی و روانی او ابداً تعادل لازم برای حکومت بر بزرگترین قطب اقتصاد و قدرت نظامی جهان را نداشت؛ اما می توان از همین موضوع به این نتیجه رسید که دست های پشت پرده تصمیم می گیرند که در این لحظه چه اتفاقی در جهان روی دهد. ترامپ اتفاقی در جهان بود که آثار مخربش تا سال ها بعد قابل لمس است.

مطمئنا همه گیری ویروس کرونا نیز از وقایع جنگ تجاری آمریکا و چین بوده است. با همه این تفاسیر نمی توان هوش اقتصادی اورا نادیده گرفت. اگر چه این هوش از پشتوانه ای به نام سرمایه خانوادگی آمده است اما تا ذات چیزی در انسان وجود نداشته باشد نمی توان رشد و نمو آن را پیش بینی کرد. استراتژی های ترامپ در سرمایه گذاری را سرلوحه کار خود قرار دهید اما هیچ گاه شخصیت او را الگوی خود نکنید. همچنین می توانید مقاله تاریخچه صنعت املاک و مستغلات و مشاوره املاک را مطالعه نمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا