سبک زندگی

اسباب کشی در ایام کرونا

متاسفانه حدود دو سالی است که ویروس کرونا وارد کشور شده و باعث خسارات و ضررهای زیادی شده است. این ضررها در حوضه املاک به شدت دیده می‌شود. در این چند سال مستاجران سعی کردند در منازلی که قبلا بودند بمانند، و از ترس بیماری کرونا برای جستجوی منزل به بنگاه‌های معاملاتی مراجعه نکنند.

در ایامی که وضعیت قرمز کشور حتی کسب و کارها را تعطیل کرده است، این خود نکته‌ی بسیار مهم است که از پیشرفت افراد جامعه جلوگیری کرده است، جلو گیری از پیشرفت که هیچ، درآمدها را هم به شدت کاهش داده است. این امر در زندگی اکثر مستاجران تاثیر گذاشت و باعث کاهش اسباب کشی در ایام کرونا شد، چه مستاجر خانه، مستاجر زمین، مستاجر مغازه، مستاجر کسب و کار و… .

اثاث کشی در ایام کرونا
اثاث کشی در ایام کرونا

حال که این بیماری به مستاجران فشار زیادی وارد کرد، مستاجران سعی کردند در همان مکان قبلی بمانند. در بعضی روابط بین موجر و مستاجر در کشور مشاهده شد که موجر کرایه و پول پیش خود را اضافه نکرده و در بعضی موارد حتی چند ماهی هم که کسب و کارها تعطیل بودند مبلغ اجاره بها را بخشیدند.

اما در این شرایط باز هم بعضی مستاجران مجبور شدند که اسباب کشی کرده و در این وضعیت خطر ناک به دنبال منزل نو بگردند، و حتی در این ایام خطرناک جابجا شده و اسباب کشی کنند. ما در مجموعه املاک داران به شما آموزش نحوه اسباب کشی در ایام کرونا را می دهیم و برای جستجوی منزل بدون نیاز به حضور در دفاتر مشاورین املاک، چه برای خرید،فروش ،رهن و اجاره، و حتی تهاتر ملک در اصفهان بستری فراهم کردیم تا بتوانید با سرعت بالا به ملک مورد نظر خود دست پیداکنید یا آن را به فروش برسانید.

مطالعه این مقاله   با ترفندهای خانه تکانی عید با آغوش باز به استقبال بهار بروید!
نکات مهم قبل از اثاث کشی در ایام کرونا
نکات مهم قبل از اساس کشی در ایام کرونا

اسباب کشی در ایام کرونا فرق زیادی با اسباب کشی در زمان قبل ندارد، فقط نکات بسیار مهم بهداشتی هستند که باید رعایت شود. این نکات شاید جزئی باشند اما بسیار مهم و کارآمد هستند(و باید حتما رعایت شوند). در این میان بعضی شرکت ها هستند که پروتکل‌های بهداشتی را بسیار عالی رعایت می‌کنند.

نکته : رعایت کردن پروتکل های بهداشتی برای سلامتی امری حیاتی است(چه در ایام کرونا و چه ایام غیر از کرونا)، پس رعایت کنید تا هم خود در امان باشید و هم دیگران.

نکات مهم قبل از اساس کشی در ایام کرونا
نکات مهم قبل از اساس کشی در ایام کرونا

نکات مهم بهداشتی اسباب کشی در ایام کرونا شامل موارد زیر است

این نکات به این علت ضروری هستند که ممکن است ویروس از یک وسیله به وسیله دیگر انتقال پیدا کند.

 • جمع کردن اسباب: سعی کنید خودتان اسباب را جمع و بسته بندی کنید، یا اگر از شرکت‌ها استفاده می‌کنید حتما باید از لباس مخصوص، دستکش، نقاب مخصوص یا ماسک، و… استفاده کنند.
 • ضدعفونی کردن: حتما قبل از بسته بندی و حتی بعد از انتقال و باز کردن بسته‌ها ضدعفونی کردن را انجام دهید. بعضی از وسایل هستند اگر مایعات به آنها برسد دچار مشکل می‌شوند، این نوع از اثاث را با دستمال خیس ضد عفونی پاک کنید. در این حالت بقیه‌ی وسایل را ضد عفونی کنید تا به این وسایل انتقال پیدا نکند.
مطالعه این مقاله   برنامه سفر سه روزه به اصفهان!
نکات مهم قبل از اسباب کشی در ایام کرونا
نکات مهم قبل از اسباب کشی در ایام کرونا

 • حتما اثاثیه‌های خود را بسته بندی کنید.
 • در بسته بندی کردن و چیدمان در جعبه دقت نمایید و هر وسیله مربوط به خود را در آن بگذارید تا از وسیله‌ای به وسیله دیگر ویروس انتقال پیدا نکند.
 • از کارتن‌های دست دوم استفاده نکنید، یا اگر از کارتن و صندوق استفاده می‌کنید قبل از استفاده آن را ضدعفونی کنید. چون جنس کارتن جوری است که نمی‌توان آن را ضد عفونی کرد بهتر است کارتن‌ها نو باشند.
 • حتما، جعبه‌ها را با پلاستیک وکیوم و یا نایلون بپوشانید. در این حالت می‌توان کارتن‌ها را ضدعفونی کرد، و در هنگام جابجایی اگر ویروسی شوند می‌توان ضدعفونی کرد.
 • از پلاستیک حباب‌دار استفاده کنید. هم سبک و هم نگهدار و محافظ و هم قابل ضد عفونی کردن است.
 • در صورت نیاز به کارگر از کارگرانی استفاده کنید که مسائل بهداشتی را کاملا رعایت می‌کنند.
 • سرعت اسباب کشی را بالا ببرید و بدون اتلاف وقت و توقف در مکانی جابجا شوید.
 • در هنگام اسباب کشی اثاثیه‌ها را به هم نزدیک نکنید و کنار هم نچینید.

ضد عفونی منزل قبل از اسباب کشی
ضد عفونی منزل قبل از اسباب کشی
 • نکته مهم در هنگام اسباب کشی در ایام کرونا از خوردن پرهیز کنید، و برای آشامیدن تا حد امکان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید.
 • سعی کنید هر نفر یک قسمت مربوط را انجام دهد. این امر حتی باعث می‌شود تداخل در رفت و آمد پیش نیاید. و فاصله اجتماعی هم رعایت شود.
 • قبل از استفاده از ماشین حمل بار اثاثیه آن را ضد عفونی کنید.
 • مکان تخلیه را ضد عفونی کنید.
 • نکته مهم این است که سعی کنید چند روز قبل از رفتن به منزل جدید آن منزل را کاملا بشویید.
 • قبل از ورود به منزل، حتما ضدعفونی کنید.
 • چند دقیقه‌ای صبر کنید تا کاملا مواد ضد عفونی اثر کند.
 • قبل از وارد کردن اثاثیه در منزل جدید همه اثاث را ضد عفونی کنید.
 • حتما از لباس مخصوص استفاده کنید و آنها را ضدعفونی کنید.
 • بعد از باز کردن اثاثیه‌ها در صورت امکان ضدعفونی کنید و بعد آنها را در مکان خودشان جایگزین کنید.
مطالعه این مقاله   ضرورت رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز
ضد عفونی کردن منزل قبل و بعد از اثاث کشی
ضد عفونی کردن منزل قبل و بعد از اثاث کشی

برای خرید و فروش خانه  در اصفهان و فروش خانه  در اصفهان و انتخاب ملک برای رهن و اجاره  خانه در اصفهان نیاز به حضور در دفترهای املاک نیست، کافی است به سایت املاکداران سر بزنید و خانه مورد نظر خود را در آن انتخاب کنید و یا بسپارید.

%

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

املاک داران 5

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم. محسن حیدری مسئول آی تی(IT) شرکت نیکو شمیم سپاهان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا