مشاورین املاک

درآمد مشاوران املاک در کدام فصل بیشتر می شود؟

گزینه اندازه گیری حجم بازار مد نظر کارشناسان یا صاحبان کسب و کار است.روند رشد بازار: حرکت رو به جلو یا عقب یک بازار از نظر جذب مشتری و یا استقبال مشتریان از کالا یا خدمات مورد نظر روند رشد بازار را نشان می دهد. این گزینه با بررسی تاریخچه بازار و پیش بینی آینده آن، می تواند در جهت سیاست گذاری های جدید به صاحبان کسب و کارها کمک کند.

تحلیل رقبا : در این مرحله با بررسی دوره ای رقبا به مواردی از قبیل فرصت ها و تهدیدها درباره کسب و کار خودمان پی برده و در مراحل بعدی می توانیم استراتژی مورد قبولی را در مورد حرفه خود تنظیم نماییم.اگرچه بازار سنجی شامل موارد دیگری نیز می شود اما برای پیش برد مفاهیم این نوشتار دانستن همین مقدار از اطلاعات می تواند راهبردی باشد.

نقش آمار و اطلاعات در کسب و کارها
نقش آمار و اطلاعات در کسب و کارها

نقش آمار و اطلاعات در کسب و کارها

همان طور که ذکر شد شناخت بازار یکی از الزامات کاری در رشد هر کسب و کاری است بدان جهت باید از آمار و اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار باشیم. بررسی های میدانی و آمار در تصمیم گیری ها و اتخاذ روش های جدید و مورد نیاز در هر زمان می تواند مقدار فروش را به صورت ناباورانه ای افزایش دهد. در این میان مشاوران املاک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و حتی به درجات بالاتری از این اطلاعات نیاز دارند. بدان دلیل این حرفه از شرایط استثنایی برخوردار است که در بسیاری از زمان ها ممکن است با رکود مواجه شود.

این رکود می تواند به جهت شرایط اقتصادی اعم از تورم و مسائلی از این دست باشد یا مسائل سیاسی و قوانین تازه به تصویب رسیده از سمت دولتها. از طرفی تغییرات زمانی نیز می تواند بر بسیاری از کسب و کارها همچون مشاورین املاک موثر باشد. در ادامه درآمد مشاوران املاک در طی سال را بررسی خواهیم نمود.

مطالعه این مقاله   رازهای موفقیت مشاورین املاک
فصلها در املاک داران
فصلها در املاک داران

تاثیر فصول سال بر شغل مشاورین املاک

در کنار تمامی نقاط پنهان و ابتر مانده شغل مشاورین املاک باید به این نکته اشاره کرد که این حرفه، یک فعالیت فصلی محسوب می شود. این فصلی بودن نمی تواند به عنوان ضعف صرف شناخته شود ولی توجه نکردن به اصول بازار یابی هم می تواند باعث رکود کار در زمان های مشخصی شده و هم از نظر فنی و هم روانی بر مشاوران املاک و میزان درآمد آن ها تاثیر بدی بگذارد.

از آنجائی که همیشه نوسانات اقتصادی، ساست های پولی و مالی جدید، تورم، تحریم و سایر موارد پیش بینی نشده می توانند تاثیرات زیادی بر انواع بازارها داشته باشند، آمار دقیقی از میزان معاملات در فصول مختلف سال وجود ندارد. لذا تمامی موارد ذکر شده در این نوشتار ناشی از تحقیقات میدانی است.

این تحقیقات نشان می دهد که بازار خرید و فروش املاک در فصل بهار و تابستان، همیشه از رونق خوبی برخوردار بوده است. یکی از دلایل بسیار مهم در این باره آب و هوا و طولانی بودن طول روز است. لذا رغبت افراد برای اثاث کشی در این دو فصل بسیار بیشتر است. از طرفی خانواده های دارای فرزند، و به طور اختصاصی تر، خانواده هایی که کودکان دانش آموز دارند، بسیار مشتاق به جابجایی پس از اتمام فصل مدارس را دارند.

از هر جهت که بازار را بررسی نماییم به این نکته خواهیم رسید که رونق بازار املاک در این دو فصل بیشتر از سایر زمان ها است. بدنبال این رونق، افزایش قیمت ها و افزایش فرصت انتخاب در بین گزینه های خرید، تناقضی شیرین است که ایجاد آن هم مشاوران املاک و فروشندگان را شاد می کند و هم خریداران را. بدان جهت که افزایش قیمت ها فروشندگان را بیشتر به آمال و هدف های ناشی از فروش و بالا رفتن نقدینگی نزدیک می کند، مقدار حق کمیسیون دریافتی مشاوران را افزایش می دهد و همچنین انتخاب را برای خریداران افزایش می دهد. این معامله برد برد می تواند تمامی طرفین را خوش حال نموده و در ادامه بازار را پر رونق نماید.

مطالعه این مقاله   پرسونای مخاطب چیست و چه فایده ای در بازاریابی دارد؟

 

رکود پس از رونق

اطلاعات نشان می دهد که پس از رونق نیمه اول سال، بازار املاک و مستغلات همیشه رکودی را در نیمه دوم احساس می کند. این رکود و کاهش معاملات ، ناشی از؛ آغاز سال تحصیلی، کاهش رغبت افراد به جابجایی، کوتاه شدن طول روز و کاهش زمان بازدید محل توسط مشتری و دلایلی از این دست است.

این کاهش رغبت افراد برای جابجایی به کاهش گزینه های کافی برای انتخاب منجر می شود و عملا بر رکود بازار می افزاید. در نتیجه تمامی موارد یاد شده باعث کاهش انجام معاملات شده و درآمد مشاوران املاک را تا حد زیادی کاهش می دهد.

لزوم شناخت بازار در شغل مشاوران املاک

در این مقاله با اصول بازارسنجی و تا حدودی فصول رونق و کساد بازار املاک آشنا شدید اما ما تصمیم داریم شما را با روش های غلبه بر این چالش ها بیشتر آشنا نماییم.

  • از دیجیتال مارکتینگ و امکان بازدید مجازی مجازی در سایت یا پیج اینستاگرام خود استفاده نمایید.
  • برای بازدید ملک توسط مشتری ، وضعیت آب و هوا، میزان نور در طول روز، سیستم گرمایشی محل و مواردی از این دست را در نظر گرفته و سپس قرار بازدید را هماهنگ نمایید.
  • مزایای ملک مورد نظر را به طور کامل برای خریدار شرح دهید و به او اطمینان دهید که تا پایان جریان معامله همچون مشاوری دلسوز در کنارش خواهید ماند.
  • مزیت های خرید در نیمه دوم سال اعم از رکود بازار و کاهش قیمت ها را برای مشتریان شرح دهید.
  • یادآور شوید که هزینه های جابجایی اسباب خانه و تمیز کاری شب عید، در معاملات آخر سال به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند.
  • فایل های قدیمی را به روز رسانی کنید و با مدیریت خود از اتلاف زمان جلوگیری نمایید.
  • این زمان فرصت مناسبی برای ارتباط با مشتریان قدیمی و شناخت بیشتر نیازهای مشتریان جدید نیز محسوب می شود.
  • شناخت مشتریان باعث می شود تا بتوانید مشتریان فاقد فرزند و یا مهاجرین را به راحتی به خرید ترغیب نمایید.
مطالعه این مقاله   از اهمیت کارت ویزیت مشاور املاک در بازاریابی چه میدانید؟

در انتها توصیه می شود با استفاده از اصول بازاریابی و علوم روز از کاهش درآمد خود به صورت محسوسی کاسته و با کمک مدیریت زمان و اولویت بندی کارهای خود در فصول سرد و رکود برای سایر زمان هایتان برنامه ریزی نموده و زیر ساخت ها را فراهم نمایید.

    از طرفی به جهت مشاوره در امور بازاریابی، فراهم نمودن بهترین شرایط خرید و فروش خانه در اصفهان ، یا برای  خرید و فروش آپارتمان در اصفهان و سایر موارد مربوط به بازار با مشاوران حرفه ای ما در برگه تماس با ما سایت املاک داران  تماس حاصل فرمایید.

امتیاز کاربران: 4.35 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

تحریریه املاک داران 3

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا