بازاریابی املاکمشاورین املاک

7 روش حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک چیست؟

7 روش حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک چیست؟

بدون شک هر شغل، چالش‌ها و مشکلات منحصر به فردی دارد که گاهی ادامه دادن آن را سخت‌تر می‌کند. درباره مشاوره املاک نیز ماجرا به همین منوال است. به همین دلیل حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک گاهی به نظر بسیار سخت می‌رسد. به طوری که مشاورین تازه کار پس از مدتی دست و پنجه نرم کردن با چالش‌های این کار به فکر تغییر شغل خود می‌افتند. اما واقعیت این است شما در هر شغلی که وارد شوید، دوره‌های بی‌انگیزگی و کسالت انتظارتان را می‌کشد. بهتر است راهکارهای مواجهه با این بی‌انگیزگی را یاد بگیرید تا بتوانید با حفظ روحیه از تنش‌ها گذر کنید. در نهایت خواهید دید موفقیتی که به دست می‌آورید ارزش تمام آن دوره‌های دشوار را داشته است.

7 روش حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک چیست؟
7 روش حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک چیست؟

اگر به تازگی وارد شغل مشاوره املاک شده‌اید و نگران حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک هستید، این مطلب مخصوص شماست. لطفاً تا پایان همراه ما بمانید.

چرا شغل مشاوره املاک گاهاً افراد را دل‌زده می‌کند؟

واقعیت این است که مشاوره املاک یکی از حساس‌ترین شغل‌ها محسوب می‌شود. زیرا با ذره‌ای بالا و پایین شدن بازار ضررهای بزرگی متوجه فعالان این حوزه می‌شود. خصوصاً برای افرادی که به تازگی وارد این شغل شده‌اند، همگام شدن با این چالش‌ها و دست و پنجه نرم کردن با آن‌ها بسیار دشوار می‌شود. تا جایی که ممکن است بعد از مدتی دل‌زده شوند و عطای این شغل را به لقای آن ببخشند. اما دانستن یک نکته در این زمینه ضروری است. داشتن انگیزه در شغل مشاور املاک می‌تواند در نهایت رفع این چالش‌ها را از آنچه فکر می‌کنید آسان‌تر کند. هر چند به طور کلی این شغل، شغلی پرتنش و پراسترس است اما آینده روشنی نیز دارد. در ادامه به شما می‌آموزیم چطور علی‌رغم این تنش‌ها، با آرامش و انگیزه به کا خود ادامه دهید و به آن آینده روشن دست پیدا کنید.

چرا شغل مشاوره املاک گاهاً افراد را دل‌زده می‌کند؟
چرا شغل مشاوره املاک گاهاً افراد را دل‌زده می‌کند؟

راهکارهای زنده نگه داشتن انگیزه در شغل مشاور املاک

اگر می‌خواهید با همان قدرتی که فعالیت در این شغل را شروع کرده‌اید، آن را ادامه دهید، راهکارهای زیر را در پیش بگیرید.

مطالعه این مقاله   املاک دار حرفه ای چگونه با مشتری برخورد می کند

راهکار اول: چالش‌های پیش رو را بشناسید

اول از همه لازم است با یک دید واقع گرایانه وارد این شغل شوید تا مواجهه با چالش‌ها شما را دلسرد نکند. هر چند از نظر بسیاری از افراد شغل مشاوره املاک یک شغل رویایی و پردرآمد است. اما باید بدانید این تنها بخشی از ماجراست. روزهای پراسترس، ضرر دادن‌های زیاد و کم، چالش‌ها و دردسرها را کمتر کسی می‌بیند و از آن آگاه است. اگر می‌خواهید وارد این شغل شوید و به دنبال حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک هستید، باید بتوانید از قبل این مشکلات را بشناسید و خود را برای رویارویی با آن‌ها آماده کنید.

راهکار دوم: خود را به روز نگه دارید

از آن‌جایی که نوسانات بازار به سرعت روی شغل مشاور املاک تأثیر می‌گذارد، لازم است دانش خود را در این باره به روز نگه دارید. آگاهی از این نوسانات و یادگیری فوت و فن‌های این شغل به شما کمک می‌کند برای چالش‌های احتمالی که پیش روی شماست، آماده باشید. بسیاری از مشاورین حرفه‌ای می‌توانند تنش‌ها و تغییرات پیش رو را پیش‌بینی کنند و از این طریق خود را از ضررهای بزرگ در امان نگه می‌دارند. پس برای داشتن انگیزه در شغل مشاور املاک همیشه به روز باشید و هیچ‌گاه دست از آموختن برندارید.

مشاور املاک باید به روز خود را نگه دارد
مشاور املاک باید به روز خود را نگه دارد

راهکار سوم: تخم مرغ‌های خود را در یک سبد نگذارید

خصوصاً اگر به تازگی وارد شغل مشاور املاک شده‌اید، لازم است در رابطه با درآمد خود برنامه ریزی‌های هوشمندانه داشته باشید. بهتر است چند راه متفاوت برای کسب درآمد داشته باشید تا در صورت بروز مشکل در شغلی که دارید، در تنگنا قرار نگیرید. البته این نکته تنها مختص تازه کاران نیست. زیرا حتی مشاوران حرفه‌ای نیز سرمایه خود را به شکل‌های متفاوت به کار می‌بندند تا با نوسان بازار، کل سرمایه آن‌ها متحمل ضرر نشود.

یک پیشنهاد دیگر برای افرادی که به تازگی وارد این شغل شده‌اند و در پی حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک هستند، داشتن حقوق ثابت است. می‌توانید در ابتدای کار با یک قرارداد کاری با حقوق ثابت در یک آژانس معاملاتی مشغول به کار شوید. هر چند در این صورت درآمد شما ناچیز خواهد بود، اما در عوض تا وقتی که به پختگی و دانش کافی نرسیده‌اید از بابت هزینه زندگی نگرانی نخواهید داشت.

مطالعه این مقاله   هوش هیجانی چیست و چه تاثیری در فروش املاک دارد؟

راهکار چهارم: با برنامه و تمرکز پیش بروید

برنامه ریزی همیشه و در هر کاری می‌تواند سودبخش و حتی ضروری باشد. در شغل مشاور املاک نیز باید با یک برنامه و هدف مشخص پیش بروید. سعی کنید یه حوزه یا یک هدف را انتخاب کرده و تمام تمرکز خود را روی آن بگذارید. برای مثال یک راه برای حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک این است که تنها روی یک منطقه کار کنید و تمام انرژی خود را برای شناخت آن به کار ببرید. سرک کشیدن به گوشه‌های مختلف کار در حالی که در هیچ‌کدام از آن‌ها متخصص نیستید تنها وقت و انگیزه شما را از بین می‌برد. همچنین می‌توانید به طور تخصصی روی مشارکت در ساخت یا تهاتر کار کنید و به این ترتیب در یک زمینه مشخص به متخصص تبدیل شوید.

راهکار پنجم: اهداف خود را طبقه بندی کنید

برای دستیابی به موفقیت در مشاور املاک باید هدف‌های خود را به درستی مشخص کرده و طبقه بندی نمایید. داشتن آرزوهای بزرگ بدون شک به شما انرژی و انگیزه می‌دهد. اما باید بتوانید اهداف و آرزوهای بزرگ خود را به اهداف کوچک‌تر تقسیم کرده و پله پله به سمت آن‌ها پیش بروید. این یک راه تضمینی برای حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک است. از قدم‌ها و اهداف کوچک شروع کنید و کم کم خود را به قله خود برسانید. در این صورت با رسیدن به هر یک از این اهداف، احساس موفقیت خواهید کرد و می‌توانید انگیزه و انرژی لازم را برای باقی مسیر به دست آورید.

مشاور املاک باید اهداف خود را طبقه بندی کند
مشاور املاک باید اهداف خود را طبقه بندی کند

راهکار ششم: منابع خبر را محدود کنید

این که در هر لحظه خود را در معرض اخبار ناخوشایند قرار دهید، نه تنها به شما کمکی نمی‌کند بلکه دلسردتان خواهد کرد. پس برای نگه داشتن انگیزه در شغل مشاور املاک انرژی‌های منفی را از خود دور نگه دارید. درست است که باید به روز و از اخبار جدید باخبر باشید، اما لازم نیست همیشه خود را در این اخبار غرق کنید. چند منبع قابل اعتماد برای دریافت اخبار موثق به دست آورید و باقی منابع را محدود کنید. در این واقع این یک اصل مهم در تمام شغل‌ها و نه فقط مشاور املاک، به حساب می‌آید. زیرا آشفتگی ذهنی و افکار منفی تخریب کننده و یا بازدارنده هستند. همچنین باعث می‌شوند تمرکز شما به حداقل برسد و به جای یافتن راه‌های خلاقانه برای پیشرفت در کار، مدام نگران اتفاقات بد و ناگوار باشید.

مطالعه این مقاله   چرا مدیران در آژانس های املاک به مشاوره مدیریت نیاز دارند؟

راهکار هفتم: برای حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک از خودتان مراقبت کنید

بپذیرید که به عنوان یک انسان هم نقاط ضعف و هم نقاط قوتی دارید که باید در کنار هم به آن‌ها نگاه کنید. نقاط ضعف خود را بشناسید. به این ترتیب می‌توانید برای رفع آن‌ها به طور جدی تلاش کنید. در کنار آن، نقاط قوت‌تان را نیز ببینید و بابت آن‌ها به خود پاداش دهید. برای پیشرفت‌ها و موفقیت‌های خود، هر چقدر هم کوچک باشند، ارزش قائل شوید. حتی گاهی برای خودتان پاداشی تعیین کنید.

برای حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک از خودتان مراقبت کنید
برای حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک از خودتان مراقبت کنید

برای حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک، همچنین برای موفقیت در این شغل پرتنش باید بتوانید عزت نفس خود را بالا ببرید و راه‌های مراقبت از خودتان را بیاموزید. به جای این که تمام وقت و انرژی خود را در کار صرف کنید، زمانی را به تفریح، ریلکس کردن، ورزش و … اختصاص دهید. به سلامتی روح و جسم خود به اندازه پیشرفت کاری‌تان اهمیت دهید. در این صورت می‌توانید با انرژی بیشتر پیش بروید و برای حفظ انگیزه در شغل مشاور املاک بیشتر تلاش کنید.

برای هر گونه مشاوره و آموزش شغل مشاورین املاک به سایت املاک داران مراجعه نمایید. برای هر گونه خرید و فروش رهن و اجاره خانه در اصفهان به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود خوشحال می شویم که امتیاز دهید :

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

املاک داران 5

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم. محسن حیدری مسئول آی تی(IT) شرکت نیکو شمیم سپاهان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا