ملک مناسب برای راه اندازی کافی شاپ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

کافی شاپ‌ها، یکی از اماکنی هستند که این روزها میان قشر جوان و نوجوان جامعه طرفداران بسیاری دارند. این مکان‌های دنج جایی برای نوشیدن و گفتگوهای دوستانه و کاری است. همین مسئله باعث شده تا امروزه راه‌اندازی کافی شاپ و کافه بسیار فراگیر شود. به طوری که در هر خیابانی می‌توان چندین کافه را دید. 

اگر شما نیز جزو کسانی هستند که قصد راه‌اندازی کافی شاپ و کافه را دارید باید بدانید که مهم‌ترین مسئله برای آغاز کار، انتخاب ملک کافی شاپ است. مکان مناسب کافی شاپ کمک زیادی به موفقیت و ماندگاری شغل شما می‌کند. همچنین با انتخاب یک مکان مناسب در ابتدای کار، می‌توانید پیش‌بینی‌های دقیق‌تری نسبت به آینده کاری خود داشته باشید و به تبع آن، برنامه‌ریزی بهتری هم داشته باشید. برای اینکه همه چیز درباره انتخاب ملک مناسب برای کافی شاپ و کافه را بدانید، تا انتهای مقاله با ما در املاک داران همراه باشید. 

 

چگونگی انتخاب مکان مناسب برای کافی شاپ

قبل از اینکه اقدام به راه‌اندازی کافی شاپ کنید، باید مکان مناسب آن را انتخاب کنید. کافی شاپ‌های موفق معمولا در جاهایی هستند که همه افراد بتوانند به آن دسترسی داشته و با مشکلاتی مثل کمبود پارکینگ مواجه نباشد. زیرا مشتری ابتدا مکان کافی شاپ را در نظر می‌گیرد سپس با توجه به مسافت و نحوه دسترسی به آن تصمیم می‌گیرد که آیا به آنجا برود یا نه. به همین جهت توجه به مکان مناسب کافی شاپ و یا انتخاب ملک رستوران از اهمیت بالایی برخودار است. 

اما یک مکان مناسب چه شرایطی باید داشته باشد و با توجه به چه عواملی انتخاب می‌شود. در ادامه به این موارد پرداخته خواهد شد. 

بهترین ملک کافی شاپ

 

انتخاب ملک کافی‌ شاپ با توجه به بودجه

مسلما باید قبل از انتخاب مکان مناسب کافی شاپ، بودجه خود را در نظر بگیرید. هزینه راه‌اندازی کافه در برخی مناطق کلان شهرها ممکن است بیشتر باشد. معمولا اجاره مغازه در قسمت‌های بالای شهر بسیار بیشتر از حومه شهر است. همچنین باید هزینه بیشتری برای کارهای عملیاتی و دکوراسیون آنجا خرج کنید. البته در صورتی که موفق شوید، درآمد بالایی نیز خواهید داشت. 

راه‌اندازی کافی شاپ در حومه شهرها که جمعیت بیشتر و هزینه زندگی پایین‌تر است نیز می‌تواند مناسب باشد. می‌توانید در این مناطق سبک و منوی خاص خود را ارائه دهید. 

اگر قصد دارید کافی شاپ خود را در یک شهر کوچک راه‌اندازی کنید که بیشتر ساکنان آن همدیگر را می‌شناسند، هزینه آنچنانی نیاز ندارید. از آنجایی که معمولا در شهرهای کوچک کافی شاپ وجود ندارد، می‌توانید در این شغل موفق باشید. 

در نتیجه قبل از انتخاب لوکیشن کافی شاپ این موارد را در مورد بودجه درنظر داشته باشید که آیا بودجه شما می‌تواند از پس هزینه‌های اجاره بربیاید یا نه؟ اگر بخواهید از آنجا جابه‌جا شوید چقدر بودجه نیاز دارید؟ یا اینکه شرایط پرداخت اجاره با نیازهای شما همخوانی دارد یا خیر؟ 

هزینه ملک کافی شاپ

 

دسترسی آسان برای همه 

هنگامی که می‌خواهید مکان کافی شاپ را انتخاب کنید، باید توجه کنید که دسترسی به آن مکان به چه شکل است. اگر مکان مورد نظر این ویژگی‌ها را داشت می‌توان گفت که دارای دسترسی عالی است:

1. در خیابان اصلی قرار دارد یا خیابانی است که به راحتی می‌توان به آن دسترسی یافت.  

2. دارای پارکینگ است یا به پارکینگ‌های عمومی نزدیک است. 

 3. به خطوط حمل و نقل عمومی نزدیک است و می‌توانند از آن استفاده کنند. 

4. دارای رمپ مخصوص عبور ویلچر بوده و معلولین نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. 

برای اطلاع از چگونگی و نکات قرارداد اجاره مغازه و دریافت آن بر روی لینک کلیک کنید.

توجه به ابعاد و فضای داخلی کافی شاپ

محل مناسب کافی شاپ باید به نحوی باشد که فضای کافی برای تمام قسمت‌ها را در اختیارتان بگذارد. هر کافی شاپ فضایی برای انبار، فضایی برای نگهداری انواع دستگاه‌های قهوه ساز و تجهیزات لازم و فضایی مختص به مشتریان نیاز دارد. اگر بخواهید منوی صبحانه و ناهار هم داشته باشید، یک فضای اختصاصی برای آشپزخانه نیز نیاز دارید. در نتیجه هنگامی که دنبال مکان مناسب هستید، توجه کنید که به اندازه کافی فضای مورد نیاز را در اختیارتان می‌گذارد. 

محل مناسب کافی‌ شاپ

 

توجه به مشتریان

از نکات مهم دیگری که در هنگام انتخاب مکان برای کافی شاپ باید در نظر بگیرید، توجه به مشتریان است. اینکه شما قصد دارید به چه نوع مشتریانی سرویس دهی کنید. یا اینکه در مکانی که کافه شما قرار دارد چه نوع مشتری و با چه سلیقه‌ای وجود دارد. همچنین باید تحقیق کنید که افراد ساکن آن منطقه چه کسانی هستند. آیا منطقه مسکونی است یا شرکت‌ها و اداره‌هایی نیز در آنجا قرار دارد. 

از آنجایی که بیشترین مشتری کافی شاپ‌ها نوجوانان و جوانان هستند، بهتر است کافه خود را در نزدیکی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی یا جاهایی که این قشر بیشتر رفت و آمد دارند، راه‌اندازی کنید. 

 

استفاده از مکان‌هایی که رستوران یا کافی شاپ بوده‌اند

اگر بتوانید در آغاز کار مکان‌هایی را پیدا کنید که قبلا کافی شاپ یا رستوران بوده‌اند، تا حد زیادی به موفقیت‌تان کمک خواهند کرد. اگر رستوران یا کافی شاپ قبلی خوشنام بوده و مشتریان زیادی داشته باشد، آنها مشتری شما خواهند شد. همچنین از آنجایی که مکان مورد نظر زیرساخت‌های مهم و لازم را دارند، هزینه بازسازی تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. 

انتخاب مکان برای کافی شاپ

 

توجه به همسایگان کافی شاپ 

اگر در نزدیکی‌تان کافی شاپ دیگری قرار داشته باشد، مطمئنا رقابت بالایی میان‌تان ایجاد خواهد شد. برای اینکه بتوانید در یک محیط کاری با حضور رقبای دیگر دوام بیاورید، باید خدمات و ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشید تا مشتری‌ها به سمت کافه شما بیایند. 

این ویژگی می‌توانید سرویس‌دهی بهتر و با کیفیت‌تر و متنوع‌تر باشد یا اینکه برخی خدمات خاص مثل وای فای رایگان یا پارکینگ رایگان باشد. برای این کار باید ابتدا نحوه کار رقبای خود را بررسی کرده و در نهایت با توجه به بودجه خود تصمیم نهایی را بگیرید. 

 

قرار دادن یک مکان دنج برای افراد

ملک کافی شاپ باید به‌گونه‌ای در نظر گرفته شود که برای مشتریان دنج و لذت‌بخش باشد. بسیاری از افراد برای فرار از هیاهوی دنیای بیرون به کافه می‌آیند. اگر کافی شاپ یک مکان دنج با نورپردازی و دکور زیبا داشته باشد، نه تنها رضایت مشتری را در پی خواهد داشت، بلکه باعث افزایش درآمد نیز خواهد شد. 

انتخاب لوکیشن کافی شاپ

 

فریب تعاریف الکی مشاورین املاک را نخورید

زمانی که دنبال ملک مناسب می‌گردید، حتما با مواردی مواجه می‌شوید که سعی می‌کنند با تعاریف الکی شما را برای عقد قرارداد متقاعد کنند. مانند اینکه ملک کاملا نوساز و تکمیل است و نیازی به خرج‌های اضافی ندارد. در این مواقع اصلا به پیشنهادهای وسوسه‌انگیز آنها توجهی نکنید. سعی کنید خودتان تمام جوانب ملک را بررسی نمایید. اگر نیاز به مشاوره دارید می‌توانید از متخصصان و مشاوران حقوقی املاک که کارشان تهیه و رزرو املاک است، کمک بگیرید. 

 

توجه به قرارداد اجاره ملک کافی شاپ

قرارداد اجاره کافی شاپ میان مالک و مستاجر آن منعقد می‌شود. در متن قرارداد مواردی وجود دارد که می‌تواند به ضرر یا نفع شما باشد که باید حتما به آنها دقت داشته باشید. مثلا اینکه قرارداد حق فسخ دارد یا نه. یا اینکه مواردی مثل هزینه‌های مالی و تعمیراتی ساختمان، پرداخت عوارض شهرداری، پرداخت قبوض عقب مانده و غیره به چه شکل خواهد بود. 

هنگام عقد قرارداد حتما به یک مشاور املاک معتبر مراجعه کرده و متن قرارداد را قبل از امضا مطالعه کنید. می‌توانید چند نفر را به عنوان شاهد هم همراه خود ببرید تا در صورت بروز مشکل احتمالی به نفع‌تان شهادت بدهند. 

قرارداد ملک کافی شاپ

 

دیگر موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی کافی شاپ

از دیگر مواردی که باید هنگام راه‌اندازی کافی شاپ در نظر بگیرید به شرح زیر است:

1. برآورد هزینه‌های راه‌اندازی کافه و کافی شاپ

2. برنامه‌ریزی دقیق و استراتژیک با توجه به مکان و سایر هزینه‌ها

3. طراحی دکوراسیون کافی شاپ

4. خریداری و تهیه دستگاه و تجهیزات مورد نیاز برای کافی شاپ

5. درج موارد بهداشتی در ساختمان با توجه به موارد قانونی 

6. آموزش پرسنل برای بالا بردن راندمان کاری

مناسبترین ملک رستوران

 

جمع‌بندی

با توجه به استقبال قشر جوان و نوجوان جامعه از کافی شاپ‌ها، این شغل بین افراد بسیار محبوب است. به طوری که کافه‌های زیادی در خیابان‌های شهر راه‌اندازی شده‌اند. شاید برخی گمان کنند که افتتاح کافی شاپ بسیار آسان است و دردسرهای رستوران و غیره را ندارد. اما باید توجه داشته باشید که برای راه‌اندازی کافی شاپ باید مواردی را در نظر بگیرید که موفقیت شغلی‌تان را تضمین کند. یکی از این موارد توجه به مکان کافی شاپ و انتخاب ملک مناسب کافی شاپ است. اگر شغل شما مشاور املاک است یا به این حوزه علاقه‌مند هستید پیشنهاد می‌کنیم به خدمات املاک داران و دوره ها و وبینارهای آموزشی در آموزشگاه املاک در اصفهان مراجعه کنید.