مشاورین املاک

برنامه روزانه یک مشاور املاک + دانلود چک لیست

برنامه روزانه یک مشاور

شاید برای کسانی که تازه وارد شغل مشاور املاک شده اند جالب باشد که بدانند افراد با تجربه در این حوزه چه برنامه هایی را در طول روز انجام می دهد. از آنجایی که کار مشاوره املاک بخش زیادی از آن به هماهنگی با مشتری ها و خریداران مربوط می شود، داشتن یک برنامه روزانه مشخص که در آن بهترین زمان برای تماس گرفتن، بازدید از محیط و غیره مشخص شده باشد، تا حد زیادی می تواند در مدیریت و انسجام کارها کمک کند. در ادامه برنامه روزانه یک مشاور ذکر خواهد شد. با املاک داران همراه باشید.

برنامه روزانه یک مشاور املاک + دانلود چک لیست

 

زمان مناسب برای تماس گرفتن

دقیقا چه زمانی برای تماس گرفتن با مشتری های مناسب است؟ حتما تا به حال به آن فکر کرده اید. مشاورین املاک معمولا تماس های تلفنی خود با خریداران و فروشندگان را بین ساعت ۹ تا ۹:۳۰ انجام می دهند. از آنجایی که گفتگوی اولیه میان مشاور املاک و مشتری ها از قبل انجام شده، قاعدتا آنها آمادگی لازم را داشته و منتظر تماس مشاور هستند.

اکثر افراد در این ساعت بیدار بوده و مشغول کار هستند، در نتیجه بهترین زمان برای تماس گرفتن ساعات اولیه صبح است. در این صورت به خاطر مزاحم شدن در ساعات بد یا وقتی که مشتری ها مشغول استراحت هستند، گلایه نمی کنند.

اما در این میان شاید باشند کسانی که آمادگی صحبت در ساعات اولیه روز را ندارند و شاید تماس با آنها در این ساعات خاص منجر به اعتراض شود. اگر با چنین افرادی مواجه شدید، بهتر است به بهترین نحو با آنها صحبت کرده و نظرشان را جلب کنید.

باید این را در نظر داشته باشید که یک فروشنده یا خریدار واقعی زمانی که به مشاور املاک معتبر مراجعه می کند، برای تماس مشاور با او همیشه آماده است. فرقی ندارد که اول صبح با این افراد تماس بگیرید یا قبل از ظهر چون آنها می دانند که باید منتظر باشند. اما مشتری های غیر واقعی معمولا به بهانه های مختلف از تماس املاکی ها پرهیز می کنند. این امر نشانه خوبی است که با آن می توانید مشتری واقعی و غیر واقعی را از هم تشخیص دهید.

دوره حرفه ای آموزش مشاور املاک  ( دوره چهارم ) + مدرک فنی حرفه ای

برنامه روزانه یک مشاور املاک + دانلود چک لیست

خلاقیت در بستن قرارداد

شاید داستان آن بازاریاب جوان را شنیده باشید که وقتی برای کار به فروشگاهی معتبر در نیویورک مراجعه کرد، مدیر فروشگاه به او گفت تنها یک روز فرصت داری توانایی هایت را ثابت کنی. در پایان روز وقتی مدیر از پسرک پرسید چند تا فروش داشتی، پسر گفت یکی. مدیر با لحنی سرزنش آمیز گفت فقط یکی. حتی ناشی ترین فروشنده ها هم حداقل ۱۰ الی ۲۰ فروش در روز دارند. بعد درباره میزان درآمدش پرسید، پسر گفت یک میلیون دلار و مدیر حسابی شوکه شد. پسر گفت او فقط برای خرید یک بسته قرص سر درد آمده بود اما من به او پیشنهاد ماهیگری در آخر هفته را دادم و قبول کرد. سپس یک قلاب ماهیگیری بزرگ، یک چوب ماهیگیری گرافیت، یک قایق و خیلی چیزهای دیگر به او فروختم.

مشاورین املاک نیز باید چنین خلاقیتی را در فروش و بستن قرارداد داشته باشند. آنها نباید فقط منتظر بمانند تا یک مشتری برای فروش آگهی بزند و بعد یکی یکی مشتری ببرند تا ملک به فروش رسیده یا اجاره برود. یک مشاور املاک خوب باید خدماتی چون مشاوره را نیز به خریداران و فروشندگان بدهد. او باید با جلب اعتماد افراد بفهمد که قصد و نیت واقعی فرد از فروش ملک خود چیست.

در این صورت می تواند پیشنهادهای متفاوتی به او داده و وی را به خرید یا معاوضه املاک دیگر ترغیب کند. در این صورت به اصطلاح با یک تیر دو نشان زده است. مثلا فردی می خواهد منزلش را فروخته و خانه ای با متراژ پایین تر بخرد، مشاور املاک می تواند فایل های فروش را به او نشان داده و بگوید که به محض فروش خانه اش می تواند ملکی دیگر بخرد. به این ترتیب چند قرارداد را به صورت زنجیره ای با مشتری ببندد.

 

یک مکان ثابت برای خودتان داشته باشید

بعضی از افراد به صورت موقت و به اصطلاح سرپایی در املاکی های دیگر کار کرده و قرارداد می بندند. اما این کار کاملا اشتباه است به چند دلیل:

وقتی شما به طور موقت به یک مجموعه املاک کار می کنید، طبیعتا نمی توانید آنها را شناخته و کاملا به همکاران خود اعتماد کنید. اما وقتی مکان ثابتی داشته باشید، در طول روز با آنها معاشرت داشته و ضمن شناخت توانایی هایشان، می دانید به چی کسی باید اطمینان کنید به چه کسی نه.

وقتی که عضو موقت املاکی باشید، قاعدتا مدیر آنجا دلسوزانه کارهایتان را پیگیری نمی کند.

عدم داشتن یک مکان ثابت باعث می شود که نتوانید دایره ارتباطات خود را گسترده کرده و با افراد بیشتری تعامل داشته باشید. درصورتی که اگر مکانی ثابت برای خود داشته باشید، هم تعداد افراد مورد اعتمادتان بیشتر می شود و هم درآمد بالاتری خواهید داشت.

داشتن مکان ثابت موجب اعتماد فروشندگان و خریداران می شود. مخصوصا این روزها که کلاهبرداری یکی از جرائم پر تکرار در این شغل است، داشتن دفتر ثابت همراه با تلفن و سایر مشخصات باعث جلب اعتماد مشتری ها خواهد شد.

داشتن همکاران ثابت در مکانی ثابت باعث می شود تا رقابتی سالم میان شما و دیگر مشاوران به وجود بیاید.

در نهایت یک مکان ثابت کمک زیادی می کند تا برنامه ای روزانه و منظم برای شغل خود داشته باشید در نتیجه راندمان کاری تان نیز افزایش خواهد یافت.

 

کار با مشاورین املاک

برخی از صاحبان املاک در کنار خود مشاورانی دارند که در زمینه خرید و فروش به آنها کمک می کنند. معمولا دستمزد این مشاوران درصدی و بر اساس میزان فروش یا خرید ملک محاسبه می شود که حداقل آن ۴۰ درصد است. اما گاهی می توان برای ایجاد انگیزه در مشاوران از درصدهای شناور استفاده کنید. یعنی درصد دستمزدشان را با توجه به مقدار واریزی شان متفاوت باشد. اگر زیاد باشد درصد بیشتری بدهید و اگر کم باشد، درصد کمتری.

البته باید توجه داشته باشید که در پرداخت دستمزد به مشاور به محله و منطقه ای که دفترتان آنجا قرار دارد هم توجه کنید. و میزان دستمزد کمتر از سایر آژانس های املاک نباشد.

 

داشتن بیزنس پلن

بیزنس پلن به معنی طرحی برای کسب و کار است. داشتن بیزنس پلن به مشاور کمک می کند تا کار خود را برنامه ریزی و مدیریت کند. این طرح را می توانید در آغاز هر ماه بنویسید. مثلا یک ماه را کاملا به پیدا کردن فایل ها فروش اختصاص دهید. سپس در ماه بعد برای آنها مشتری بیابید. سعی کنید مشتریانی پیدا کنید که بیشتر پولشان نقد است و مشکلی از این بابت ندارند.

 

چند کتاب برای موفقیت بیشتر

کتاب های زیادی در زمینه موفقیت شغلی در بازار وجود دارد. اما بهترین آن ها برای یک مشاور املاک می تواند موارد زیر باشد.

کتاب متصدی آموزش املاک  : این کتاب برای گرفتن مجوز فنی حرفه ای، کتاب منبع است. همچنین می توانید با ۳۰ درصد تخفیف خریداری نمایدد.

برتری خفیف از جف اولسون. این کتاب درباره موفقیت شغلی است و تا حدودی شبیه اثر مرکب است.

راهنمایی پدر پولدار برای ثروتمند شدن از رابرت کیوساکی. این کتاب نیز شهرت و محبوبیت زیادی دارد و درس های خوبی درباره هوش مالی به مخاطب می دهد.

ثروتمندترین مرد بابل از جورج کلاسون. نویسنده در این کتاب ابتدا شیوه های پس انداز درآمد را بیان کرده و سپس راه هایی برای سرمایه گذاری بلند مدت ارائه می دهد.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا