بازار مسکن

مزایا و معایب خرید خانه ویلایی در اصفهان

خرید خانه ویلایی در اصفهان دارای مزیت ها و معایبی است که می خواهیم در این مقاله به آنها بپردازیم. یکی از فرهنگ های اصفهان که تاثیر زیادی بر انتخاب خانه های آنها دارد دور هم جمع شدن و بر پا کردن مهمانی های خانودگی است. از این رو، زندگی در آپارتمان ها و یا خانه های کوچک می تواند بزرگترین عذابی باشد که آنها تحمل می کنند. از طرفی هم نباید در آپارتمان ها به تعداد دفعات زیاد دور هم جمع شد و سر و صدا ایجاد کرد.

همسایه های واحدهای کنار، بالا و یا پایین اذیت می شوند. از سویی دیگر، در صورت نداشتن مهمان، آن آزادی عمل در زندگی های آپارتمانی وجود ندارد. حتی کودکان نمی توانند به راحتی در فضای خانه بازی کنند و یا اگر به حیاط می روند، به گونه ای بازی می کنند که واحدهای دیگر مورد آزار و اذیت قرار نگیرند.

از هزینه های شارژ، حقوق سرایدار و نگهبان تا خرابی آسانسور گرفته، اکثر اصفهانی ها با آپارتمان نشینی میانه خوشی ندارند. چه بسا، از روی اجبار توانسته باشند با این محیط خو بگیرند ولی در آخر دلشان پر می کشد برای خانه های حیاط دار و فضای شخصی.

مزایا و معایب خرید خانه ویلایی در اصفهان
مزایا و معایب خرید خانه ویلایی در اصفهان

محبوبیت خرید و فروش خانه ویلایی در اصفهان

چه کسی از زندگی کردن در خانه ای حیاط دار با فضای بزرگ، اتاق های بیشتر و فضای آفتابگیر بدش می آید؟ باید بگوییم که زندگی در خانه های ویلایی به نوعی حتی نوستالژیکی برای اصفهانی ها و به طور کل، بیشتر مردم دارد. از این رو، اکثر افرادی که بودجه مناسبی داشته باشند خرید خانه ویلایی در اصفهان را در برنامه خود قرار می دهند.

در واقع در خرید خانه ویلایی در اصفهان نکته بسیار مهمی به نام محله یا محلیت وجود دارد. چرا که در هر محله ای از اصفهان، خیابان و یا کوچه ای وجود دارد که ارزش ان بسیار بالا است.

به عنوان مثال، خیابان دشستان، خیابان باغ دریاچه، خیابان مرداویج زیاری بعضی خیابان ها و کوچه های جابر، بعضی خیابان های خانه اصفهان مانند بهار و غیره از قیمتهای بسیار بالایی برخوردار هستند.

کسانی که خانه هایی با ساختار ویلایی دارند در سایت های املاک، ملک خود را به ثبت می رسانند. که در این حالت بهترین راه ذکر تمام اطلاعات میباشد. به عنوان مثال اینکه چقدر متراژ دارد، ملک جنوبی است یا شمالی، محله چگونه است، جزییات خانه نظیر سال ساخت، تعداد اتاق ها، نوع سبک گرمایشی و سرمایشی و غیره باید ذکر شوند.

مطالعه این مقاله   قیمت مسکن در سال ۱۴۰۱ طبق پیش بینی رئیس اتحادیه مشاوران املاک

خریدار باید بتواند با اطلاعات دقیق، خانه خود را انتخاب کند و شانس فروش برای مالک افزایش پیدا کند. حال، اگر به دنبال خرید و فروش خانه ویلایی در اصفهان هستید، می توانید از سایت های مخصوص این شهر استفاده کنید. در میان تمام این صفحات، پیشنهاد ما به شما سایت املاک و زمین است. این سایت به صورت اختصاصی به املاک در اصفهان می پردازد.

خرید خانه ویلایی در اصفهان
خرید خانه ویلایی در اصفهان

مزایا و معایب زندگی در خانه های ویلایی

همانند هر نوع ملکی که جنبه های مثبت و منفی دارد، زندگی کردن در خانه های ویلایی در کنار مزایای زیادی که دارد، معایبی هم دارند. کسانی که در خانه های ویلایی زندگی می کنند، اصولا خانواده های پر جمعیت یا به اصطلاح عیال بار هستند.

کسانی که با آپارتمان نشینی نمی توانند کنار بیایند و سبک زندگیشان طوری هست که باعث آزار و اذیت همسایه ها در مجتمع ها می شوند و حتی می توان گفت که از پرداخت هزینه هایی مانند شارژ و داشتن مدیر ساختمان فراری هستند بهتر است که خانه های ویلایی را برای زندگی کردن انتخاب کنند.

پس می توان گفت که مزایای خانه ویلایی، داشتن فضای شخصی، محیط بزرگتر، داشتن حیاط، باغچه و بعضا حوض یا استخر، نبودن مدیر ساختمان برای تذکر دادن و گرفتن هزینه های شارژ و غیره هستند. حتی تعداد ماشین هایی که می توان در حیاط یا پارکینگ قرار داد به چند عدد می رسد و فضا برای پارک کردن خودروی شخصی وجود داشته و آزار و اذیتی برای همسایه ها ندارد.

هم چنین، جمع شدن در حیاط در فصل تابستان، آب پاشی حیاط و بوی خاک نم خورده در کنار خنده های اعضای خانواده، حسی است که تنها می توان در خانه های ویلایی آن را حس و تجربه کرد. در نهایت نیز می توان به موقعیت خانه اشاره داشت.

چه جنوبی باشد و چه شمالی، آفتاب و یا نور زیادی را به خانه می آورد که این خود می تواند لذت بخش ترین مزیت برای خانم خانه باشد. معایب خانه های ویلایی را می توان در هزینه های زیاد آن دانست. چرا که نسبت به آپارتمان متراژ و تعداد اتاق بیشتر، حیاط و موارد دیگری دارند و مسلما قیمت آنها بالا تر می رود.

دومین جنبه منفی، هزینه های مربوط به آب، برق و گاز است و نوع ساخت ویلایی است. زیرا همان گونه که می دانید وقتی متراژ بالا باشد و نوع ساخت ویلایی، از چند وسیله گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود. از دیگر معایب خانه ویلایی می توان به سال ساخت آن اشاره داشت.

مطالعه این مقاله   توصیه هایی برای خرید خانه نوساز

البته این موضوع قابل حل است و می توان ان را تعمیر و بازسازی کرد. ولی باز برای کسانی که بودجه کافی ندارند این موضوع یک عیب به شمار می رود. داشتن حیاط را مطمئنا نمی توان عیب به شمار آورد، زیرا کسانی که خانه ویلایی را انتخاب می کنند، دوست دارند لحظاتی از روز را در حیاط و به مرتب کردن باغچه ها اختصاص دهند.

تمیز کاری محیطی این چنین بزرگ می تواند در طولانی مدت خسته کننده به نظر برسد. خرید ویلا در اصفهان و جستجو برای آن یا فروشنده آپارتمان از همیشه آسانتر شده است. یکی از معیارهای اصلی شما به هنگام انتخاب ویلا، باید مکان باشد.

شما باید در مکانی نسبتا آرام و سرسبز  زندگی کنید که حمل و نقل عمومی به راحتی در آن قابل دسترس باشد. کسی که خریدار ویلا است، باید معیارهای مختلفی در نظر داشته باشد.

برای مثال اگر شما اهل دوچرخه سواری هستید، بنابراین باید مسیر دوچرخه در اطراف خانه ویلایی باشد.

برای خانواده مهم است که کودکان بتوانند به تنهایی به مدرسه بروند. به عنوان کسی که خریدار ویلا در اصفهان است، باید برای شما امکاناتی نظیر مدرسه، اماکن عمومی، پارک، بازار و غیره نزدیک باشد.

برای مثال شما دو فرزند دارید که هر دوی آنها به مدرسه می روند. حال اینکه شما خریدار ویلا باشید و قصد داشته باشید تا یک خانه را به دور از شهر تهیه کنید، می تواند برای مدرسه رفتن فرزندان شما مشکل ساز شود.

هر چند برای این طور مواقع، سرویس مدارس در نظر گرفته می شود، اما اگر قصد داشته باشید تا فرزندان شما به تنهایی به مدرسه بروند، بهتر است در یک جای نزدیک به مدرسه بروند.

خریدار ویلا در اصفهان یک نوع سرمایه گذاری حرفه ای
خریدار ویلا در اصفهان یک نوع سرمایه گذاری حرفه ای

خریدار ویلا در اصفهان یک نوع سرمایه گذاری حرفه ای

همه با اطمینان می دانیم که خانه خریداری شده نه تنها مکانی است برای زندگی کردن، بلکه سرمایه گذاری خوبی برای آینده است و یک شخص این را به خوبی درک می کند. انتخاب مکانی برای ایجاد زندگی اغلب نه با نظر متخصص در مورد افزایش احتمالی ارزش آن در اینده، بلکه با ملاحظات خریدار تعیین می شود.

روز به روز قیمت مصالح ساختمانی در ایران گرانتر می شود و همین موضوع باعث می شود تا ساخت اپارتمان و ساخت خانه ویلایی برای بسیاری از افراد غیر ممکن باشد و بنابراین، گزینه درست این است که شما خریدار ویلا در اصفهان باشید و از این جهت در کمترین زمان ممکن، با استفاده از وام مسکن، رهن خانه و اندکی پول نقدینگی، صاحب یک خانه لوکس در اصفهان باشید.

مطالعه این مقاله   اجاره خانه بدون پول پیش چه شرایطی دارد؟

با این وجود، به هنگام انتخاب خانه به عنوان خریدارویلا در اصفهان، قطعا باید از املاکی ببپرسید که چگونه زیر ساخت های اطراف در اینده نزدیک یا دورتر تغییر می کند.برای مثال شهرداری برای سرمایه گذاری در بهبود محیط زیست برنامه ریزی خواهد کرد.این بدان معنی است که در اینده زندگی در اینجا راحت تر می شود.

به هنگام خرید ویلا در اصفهان با همسایگان خود ملاقات داشته باشید

شما بعنوان کسی که قصد خرید خانه ویلایی را دارد، باید قبل از اینکه خانه مورد علاقه خود را خریداری کنید، با همسایگانی که در آنجا زندگی می کنند، یک ملاقاتی داشته باشید و در حد سلام و احوال پرسی، آن ها را سنجش کنید. مطمئن باشید جایی که همسایه بد است نمی توان زندگی کرد و خریدار در گذر زمان ممکن است اذیت شود.

حتما نگاهی کنید که وضعیت خانه به چه ترتیب است

گام بعدی که برمی دارید ارزیابی وضعیت خانه است که شما به عنوان شخص خریدار ویلا در اصفهان باید این موضوع را جدی بگیرید. ابتدا، کارشناس توصیه می کند خانه را از نظر بصری ارزیابی کنید، به عنوان مثال، وضعیت مناطق مشترک را ببینید.

سپس باید با مشاوران املاک یا صاحب خانه صحبت کنید، دریابید که خانه در چه سالی ساخته شده است، در سال های اخیر چه تعمیراتی در خانه انجام شده است و نکات دیگر که هنگام خرید خانه خصوصی، توصیه می شود با یک مهندس عمران مشورت کنید که خانه را با شما بررسی می کند.

مهندس ساختمان برای خریدار ویلا در اصفهان به کاستی های احتمالی اشاره می کند، به عنوان مثال، در عایق کاری خانه، که از نظر بصری شما را بر نمی انگیزد، اما می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه های تعمیرات شما تاثیر بگذارد.

نتیجه گیری

امروزه اگر می خواهید یک خانه ویلایی دراصفهان خریداری کنید قبل از هر چیز باید بدانید که مزایا و معایب ان را سنجیده و بعد اقدام به خرید خانه ویلایی کنید مثلا بدانید که آن منطقه ای که شما برای خرید خانه ویلایی اقدام می کنید آیا فضای سرسبزی دارد یا نه؟ منطقه دارای آب و هوایی مناسب برای شما هست یا نه؟

اگر به موضوعاتی درباره املاک و خرید و فروش آپارتمان در اصفهان علاقه مند بودید می توانید به سایت املاک داران مراجعه نمایید. مجموعه املاک داران به غیر از اینکه در حوزه خرید و فروش خانه در اصفهان خدماتی ارائه می کند، در زمینه های دیگری چون مشاوره حقوقی املاک، تهاتر، مشارکت در ساخت و غیره نیز فعالیت دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا