مشاورین املاک

مشاوره املاک شغلی مناسب افرادی که هوش کلامی بالایی دارند!

بر اساس نظریه هوش چندگانه، هر یک از ما هوش های مختلفی از جمله هوش هیجانی، هوش کلامی، هوش موسیقیایی، هوش عددی و غیره داریم. اما از آن جایی که اغلب ارتباطات ما به صورت کلامی می باشد، هوش کلامی یکی از مهم ترین انواع آن به شمار می رود.

شما در هر موقعیت شغلی که باشید، بایستی مهارت سخن گفتن یا همان مهارت کلامی را در خود بهبود بخشید. برای خوب سخن‌گفتن باید از هوش کلامی خوبی برخوردار باشید. اهمیت این مهارت در مشاوران املاک که با مردم سر و کار دارند، دوچندان می باشد. با املاک داران همراه شوید تا بدانید هوش کلامی چه تاثیری در پیشرفت مدیران املاک دارد؟

"<yoastmark

هوش کلامی چیست؟

این توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات و حل مسائل با استفاده از استدلال مبتنی بر زبان است. استدلال زبانی ممکن است شامل خواندن یا گوش دادن به کلمات، مکالمه، نوشتن یا حتی فکر کردن باشد. دنیای امروز برای بیان دانسته ها از طریق زبان گفتاری ساخته شده است، از یادگیری در کلاس درس گرفته تا ارتباطات اجتماعی و پیامک و ایمیل..

وظایف کلامی شامل مهارت هایی از جمله گوش دادن و یادآوری کردن اطلاعات گفتاری، حل مسائل مبتنی بر زبان ، تجزیه و تحلیل مبتنی بر زبان، درک روابط بین مفاهیم زبان می شود.

هوش کلامی با مهارت های کلامی ما مرتبط می باشد و در صورتی که تسلط تام بر استفاده از کلمات طبق معنا و مفهوم، موقعیت، جمله بندی با صدای رسا داشته باشید، پس از هوش کلامی بالایی برخوردار هستید.

با تقویت هوش کلامی می توانید ارتباطات موثر تری با مشتریان داشته باشید. چهار مولفه مهم در هوش کلامی به عقیده هاوارد گاردنر عبارتند از : معنا شناسی، آوا شناسی، جمله بندی و قواعد زبان، کاربرد واژه ها. در اینجا این مولفه های مهم در هوش کلامی را برای شما شرح می دهیم:

  • معناشناسی : شما برای استفاده از کلمات بایستی بار معنایی صحیح آن را بدانید و بتوانید جمله بندی مناسب با واژه ها داشته باشید. تنها در این صورت می توان گفت که هوش کلامی خوبی برخوردار هستید. در واقع کلمات در هر جای جمله ، میتوانند پیام مختلفی را به شنونده منتقل کنند.
  • آواشناسی : چگونگی ادای کلمات در جمله و آشنایی با فراز و فرودها نیز در مبحث هوش کلامی حائز اهمیت است. در واقع باید بتوانید جملات پرسشی یا خبری را به درستی و با لحن صحیح بیان کنید. در غیر این صورت ممکن است مخاطب را گیج کنید.
  • جمله بندی و قواعد زبان : از دیگر ویژگی های هوش کلامی میتوان به نحوه چینش واژه ها در کنار هم اشاره کرد. در واقع شما باید کلمات را به گونه ای در کنار هم قرار دهید که یک جمکله معنا دار بسازد. در نتیجه برای مخاطب قابل فهم خواهد بود. این جمله بندی باید بر اساس قواعد زبان باشد.
  • کاربرد واژه ها : همانطور که می دانید برخی واژه ها معنای مختلف دارند. بستگی دارد شما آن کلمه را در کجای جمله استفاده کنید. بنابراین از ویژگی های هوش کلامی، آشنایی با نحوه کاربرد واژگان می باشد.

"<yoastmark

تاثیر هوش کلامی در پیشرفت مدیران املاک

از آن جایی که شما به عنوان یک مدیر املاک در ارتباط با کارمندان و همچنین مشتریان زیادی هستید، باید از هوش کلامی بالایی برخوردار باشید. تنها در این صورت می توانید ارتباطی موثر برقرار کنید و در حرفه خود موفق شوید. بنابراین باید سعی کنید تا راهکارهای لازم برای تقویت هوش کلامی را فرا بگیرید و این مهارت را در خود توسعه ببخشید.

اولین ترفند برای تقویت هوش کلامی و خوب سخن‌گفتن برای مشاوران املاک، مطالعه روزانه می باشد. پس بهتر است فرصت را از دست ندهید و با مطالعه کتاب های مرتبط در این زمینه، این مهارت را تقویت نمایید.

دیگر مسئله مهمی که باید هنگام بهبود مهارت سخن‌گفتن به آن توجه کنید، خوب گوش‌دادن است. در این صورت میتوانید هنگام مصاحبه با مشتریان به طور کامل روی سخنان آن ها متمرکز شوید و حواستان پرت نشود.

و اما دیگر تکنیک برای تقویت مهارت کلامی، این است که به یادگیری لغات و اصطلاحات تخصصی در حوزه کاری مشاوره املاک بپردازید. در صورتی که واژگان بیشتری بدانید، میتوانید در شرایط مختلف از آن استفاده کنید. همچنین اگر مشتری کلمه ای بکار ببرد و شما معنای آن را ندانید، ممکن است رشته کلام از دست شما خارج گردد. در نتیجه اعتماد مشتری را از دست خواهید داد.

و اما در آخر باید بدانید که به منظور کاهش استرس در مصاحبه های کاری، باید در بحث های مختلف شرکت کنید. در این صورت می توانید اطلاعات خود در زمینه های مختلف را محک بزنید و همچنین اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.

در ضمن باید بدانید که از مولفه های مهم در مهارت کلامی باید به طور موثر استفاده کنید. بدین معنا که جمله بندی صحیح داشته باشید، لحن گفتاری خود را متناسب با پیام جمله هماهنگ سازید و واژگان با معنای مناسب را در جملات بکار ببرید. پس هم معنای کلمات و نحوه ادای آن میتواند در برقراری ارتباط موثر با مشتری به شما به عنوان یک مشاور املاک کمک شایانی کند.

استفاده از کلمات مناسب در جملات به شنونده نشان می دهد که شما از هوش کلامی بالایی برخوردار هستید. بنابراین سعی کنید این مهارت ها را در خود تقویت کنید تا در حرفه خود پیشرفت داشته باشید.

"<yoastmark

جمع بندی

همانطور که گفتیم هوش کلامی در برقراری ارتباط با مشتریان در حرفه املاک و مستغلات بسیار تاثیر گذار می باشد. بنابراین مدیران و مشاوران املاک بایستی به منظور ارتباط موثر و موفقیت بیشتر، سعی در تقویت این مهارت داشته باشند. در این مقاله به تعریف هوش کلامی و اهمیت آن در حرفه املاک و مستغلات پرداختیم.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا