در حال بارگذاری...

کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک+PDF

به درخواست شما دوستان و همکاران در سایت املاک داران به معرفی کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک پرداخته ایم. این کتب شامل موارد مورد نیاز در زمینه‌های حقوقی، کارهای تخصصی و ارتباط با مشتری و بازاریابی و غیره هستند، که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد. با مطالعه این کتاب ها به پیشرفت خود در کار و بازدهی بهتر دست پیدا می کنید. امروزه با پیشرفت علم و بالا رفتن سطح سواد بسیاری از افراد جامعه و همچنین تغییر قوانین و نیاز به یادگیری اصول فن  بیان، یک مشاور املاک نیاز دارد که مطالعه بیشتری نسبت به علوم جدید و کار آمد داشته باشد.

یکی از بهترین روش ها برای پیشرفت و بدست آوردن علم مطالعه کتاب است. کتاب‌های زیاد و خوبی با موضوعات مختلفی وجود دارد، اما نکته اینجاست که چه کتابی در حوزه مشاورین املاک می تواند پاسخگوی نیاز افراد شاغل در این حرفه باشد. اطلاع از بعضی علوم نیاز حداقلی یک مشاور املاک است. ما در املاک داران کتاب های مفید برای مشاورین املاک را معرفی می‌کنیم.

کتاب قوانین املاک

یک مشاوراملاک باید حقوق دان، متخصص شناخت ساختمان و مصالح، فن بیان و اصول و فنون مذاکره، نقل انتقالات سند، بازار یاب حرفه‌ای و... باشد. هر شغلی قوانین و استانداردهایی دارد که اشخاص مشغول در آن با کسب اطلاع از آنها بر تخصص و علم خود می افزایند و در نهایت نتیجه اش به موفقیت آنان می انجامد. در اینجا می خواهیم به چندتا از منابع معتبر و بسیار مفید برای مشاورین املاک بپردازیم. مشاور املاکی برای مشتریان متعبر و قابل قبول است که در تمامی حوزه های مربوط به این شغل حرفی برای گفتن داشته باشد، اگر شما به عنوان یک مشاور نتوانید تمامی پاسخ ها را در چنته داشته باشید، آنوقت انتظار پیشرفت و به دست آوردن مشتری های بالقوه را نداشته باشید.

در اینجا به انواع کتاب قانون مشاورین املاک پرداخته ایم و توضیحات مختصری نیز درباره آنها ارائه کرده ایم. باتوجه به نیازهای شغلی خود می توانید تهیه این کتاب ها را آغاز کرده و به این طریق بر هریک از موارد مرتبط با شغل مشاوره املاک تسلط یابید.

در ابتدا یک مشاور املاک باید از موارد حقوقی در مورد کار خود به خوبی اطلاعات داشته باشد. نداشتن اطلاعت حقوقی برای یک مشاور املاک بسیار سخت و دردسرساز است. ممکن است اطلاعات نادرست، اشتباهات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. بنابراین اولین کتاب‌هایی که در ادامه معرفی می کنیم کتابهای حقوقی هستند.

معرفی کتاب قانون مدنی املاک

معرفی کتاب قانون مدنی املاک 

یکی از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک کتاب قانون مدنی املاک است:

پیشنهاد مقاله معرفی کتاب مشاوره املاک در مورد قوانین و حقوق، مطالعه این کتاب است.

این کتاب تحت عنوان " مجموعه‌ی قوانین دیدآور، با آخرین اصطلاحات است که شامل: قولنامه نویسی‌ها، توضیح اصطلاحات حقوقی قولنامه‌ها و اسناد و...، دفترخانه‌ها و قراردادها و بسیاری از قوانین مربوطه است.

از ماده 109 تا 139 این کتاب، کلا پیرامون قوانین مسکن است.

این کتاب سه جلد است که همگی در یک جلد نهفته است. پس در این گفتار کتابی کم حجم و پرکاربرد با توضیحاتی ساده و روان را به شما توصیه می کنیم .

عنوان قراردادی ایران. قوانین و احکام
موضوع قانون مدنی - ایران
عنوان و نام پدید آور قانون مدنی با اخرین اصطلاحات و الحاقات و توضیحات و معانی لغات و اصطلاحات همراه با قانون مسئولیت مدنی/ تدوین جهانگیر منصوری
مشخصات نشر نشر دیدار، 1396
مشخصات ظاهر 3ج در 1 مجلد (297 صفحه)
شابک 978-600-104-078-8
شناسه افزوده منصور، جهانگیر، 1320 – 1394، گردآورنده.
رده بندی کنگره 1392 8ز/493 KMH
تدوین جهانگیر منصور
به روزرسانی حسین زارعی(وکیل پایه یک دادگستری)

 

معرفی کتاب قانون تملک آپارتمان‌ها

معرفی کتاب قانون تملک آپارتمان‌ها  

یکی از کتاب های مفید برای مشاورین املاک کتاب قانون تملک آپارتمان‌ها است.

این کتاب قبلا جزئی از کتاب قانون مدنی بوده است( که در همین مقاله در قسمت قانون مدنی درباره آن توضیح داده‌ایم.) اما اهمیت این موضوع باعث شد کتابی مجزا در مورد آن نوشته شود.

این کتاب نیز از دیگر پیشنهاد های مفید، مبحث معرفی کتاب مشاوره املاک در مورد قوانین  آپارتمان ها است.

مولف سعید استادزاده رده بندی دیویی 346.55043
سال چاپ 1395 تعداد صفحات 44
شابک 13 رقمی 9786009738366 شابک 10 رقمی 6009738369
ناشر پندار قلم کدکتاب 11287080

 

به دلیل تفاوت قوانین آپارتمان ها با املاک مسکونی عادی و همچنین نو بودن و تغییرات گاه به گاه بعضی از این قوانین حتما نیاز است آن را مطالعه نمایید.در آپارتمان ها دو نوع مالکیت مطرح است  یکی مالکیت بر قسمت‌های اختصاصی که شامل واحد خریداری شده و انباری و پارکینگ است و دیگری مالکیت قسمت‌های مشترک یا مشاع مانند حیاط و پله ها .

این کتاب قسمت‌های مشترک مذکور در قانون مالکیت آپارتمان که عبارتند از قسمت‌هایی از ساختمان که حق استفاده از آن‌ منحصر به یک یا چند آپارتمان یا محل پیشه مخصوص نبوده و به کلیه‌ی مالکین به نسبت قیمت تعلق می گیرد را توضیح می دهد. به طوری که قسمت‌هایی که برای استفاده اختصاصی تشخیص داده نشده یا در اسناد مالکیت ملک اختصاصی یا چند نفره از مالکیت تلقی نشده از قسمت‌های مشترک محسوب می‌شود، مگر آن که تعلق آن به قسمت معینی بر طبق عرف و عادت محل مورد تردید نباشد.

معرفی کتاب قانون روابط موجر و مستاجر

کتاب قانون روابط موجر و مستاجر

یکی از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب قانون روابط موجر و مستاجر است.

موضوع حقوق موجر و مستاجر تدوین مهانگیر منصور
به روز رسانی حسین زارعی ناشر دوران

 

مطالعه این کتاب همراه با کتاب قانون تملک آپارتمان‌ها به مشاوران املاک توصیه می شود.

محتوای این کتاب دارای ویژگی‌های زیر است:

گردآوری و تدوین متن صحیح منقح شده قانون روابط موجر و مستاجر 1356، 1362، 1376 .

اعمال آخرین اصلاحات و الحاقت

ذکر موارد مرتبط از قانون مدنی

بیان قوانین و آیین نامه‌هایی مرتبط از جمله: آیین نامه اجرایی ماده 29 قانون روابط موجر و مستاجر 1356، آیین نامه اجرایی ماده 29 قانون روابط موجر و مستاجر 1376، لایحه قانونی نحوه تخلیه ساختمان‌های استیجاری به وسیله وزارت خانه و شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی، لایحه قانون گذاری و تخلیه املاک و محل‌های در فرودگاه‌های کشور، قاون محل مطب پزشکان.

بیان اهم آرای وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عالی کشور، نظریات مشورت اداره حقوق قوه قضاییه و نظرات شورای نگهبان در پایان کتاب.

معرفی کتاب قوانین و مقررات ثبتی

کتاب قوانین و مقررات ثبتی

یکی از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک کتاب قوانین و مقررات ثبتی است.

این کتاب در مورد قوانین ثبت است. قسمتی از این کتاب (دفتر اول) در مورد ثبت املاک است. که یک مشاور املاک و مشاور حقوقی مسکن نیاز دارد پیرامون آن اطلاعات بیشتری داشته باشد.

محتوای این کتاب شامل :

قوانین مربوط به ثبت اسناد و املاک، ثبت احوال، ثبت شرکت‌ها، ثبت علائم و اختراعات، ثبت دفاتر اسناد رسمی، همراه با( آراء وحدت رویه – آراء دیوان عدالت اداری - نظریه مشورتی اداره‌ی حقوقی قوه‌ی قضائیه و... ).

عنوان قراردادی مجموعه قواین، با آخرین اصلاحات
موضوع قوانین و مقررات ثبتی
عنوان و نام پدید آور ثبت اسناد و املاک (ثبت احوال – ثبت شرکت‌ها- ثبت علائم و اختراعات – دفاتر اسناد رسمی)
مشخصات نشر نشردیدار
مشخصات ظاهر 472 صفحه
تدوین جهانگیر منصور

 

معرفی کتاب مجموعه قوانین و نکات قراردادهای ملکی

کتاب مجموعه قوانین و نکات قراردادهای ملکی 

یکی دیگر از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب مجموعه قوانین و نکات قراردادهای ملکی است.

این کتاب را مطالعه کنید و با اطمینان کامل خریداری کنید. این کتاب نکات را به زبان ساده و شفاف و قابل استفاده برای مشاوران املاک و افرادی که می‌خواهند سرمایه گذاری کنند نقل شده است.

مولف فرهادسعیدی ناشر آریانقش
شابک 9786008904502 رده بندی دیویی 3460550437
تعدادصفحه 128 شابک 10 رقمی 6008904508

 

معرفی کتاب حقوق مشاورین املاک 

کتاب حقوق مشاورین املاک 

یکی دیگر از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب حقوق مشاورین املاک است.

نویسنده دکتر سیدمحمدهادی اسلامی تاریخ چاپ 1399
ناشر جنگل شابک/ISBN 978-622-238-211-7
موضوع حقوقی  

فهرست کتاب:

قراردادهای ملکی

ملک شناسی

صنف مشاورین املاک

حقوق کیفری معاملات املاک

معرفی کتاب قوانین و مقررات مربوط به شهر و شهرداری

معرفی کتاب  قوانین و مقررات مربوط به شهر و شهرداری   

یکی از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب قوانین و مقررات مربوط به شهر و شهرداری است.

نام کتاب قوانین و مقررات مربوط به شهرداری موضوع حقوقی
تدوین جهانگیر منصور شابک 978-600-104-107-5
به روزرسانی حسین زارعی ناشر نشردیدار

 

همان طور که از اسم آن مشخص است این کتاب مربوط به قوانین و مقررات شهرداری هاست. این کتاب شاید ضروری نباشد ولی یک مشاور املاک نیازمند این قوانین در زمینه کاری خود است.

موضوعات این کتاب: شوراهای اسلامی، قوانین شهرداری، اصناف و اماکن عمومی، نوسازی و عمران شهری، اراضی و املاک، نظام مهندسی و کنترل ساختمان، طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله، فضای سبز، آلودگی هوا و... است.

معرفی کتاب حقوق کاربردی نسخ، حق زارعانه، حق ریشه، کارفرما، (رویه قضائی) اراضی و املاک و باغات

کتاب حقوق کاربردی نسخ، حق زارعانه، حق ریشه، کارفرما، (رویه قضائی) اراضی و املاک و باغات  

یکی از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب حقوق کاربردی نسخ، حق زارعانه، حق ریشه، کارفرما، (رویه قضائی) اراضی و املاک و باغات است. این کتاب جزء کتابهای مادر به حساب می آید.

عنوان قراردادی ایران. قوانین و احکام
عنوان و نام پدیدآور حقوق کاربردی نسخ، حق زارعانه، حق ریشه، کارافه، (رویه قضائی) اراضی و املاک و باغات .../ تدوین و تالیف: عباس بشیری ... [و دیگران]
مشخصات ظاهر 928 ص
وضعیت فهرست نویسی فیپا
یادداشت تدوین و تالیف: عباس بشیری، محمدصادق چاووشی، حسین دانشوری، امیر آذربایجانی، سعید فلاح امینی، سعید خمسه، نوید نور محمدی سیگاروردی، امیرعلی محبی، اساتید، کارشناسان و وکلای دادگستری
موضوع زمین داری روستایی – قوانین و مقررات – ایران
موضوع مزرعه‌ها – اجاره – قوانین و مقررات – ایران
موضوع کشاورزان –- وضع حقوقی و قوانین – ایران
موضوع رویه قضائی – ایران
شنایه افزوده بشیری، عباس، 1347-
رده بندی کنگره 1392 7ح/3059 KMH
رده بندی دیویی 550745/343
انتشارات جاودانه

 

این کتاب بسیار جالب، جامع و کامل و کاربردی برای اطلاع از موارد زیر است:

حق رعیتی، تبر تراشی، گاوبندی، بُنه، سهم بری، مغارسه، مزارعه، دستارمی، قراپشک، جور، آبادانی، تصرف، آب و گل، احداث اعیانی، حق امتیاز، دسترنج رعیتی، اولویت، ارث نسخ، اثبات نسخ، اصلاح نسخ، تغییر نسخ، ترک نسخ و نسخ مشاع بین چند زارع و ... . همراه با مقررات کامل اصلاحات ارضی، و حفظ کاربری زراعی مجموعه مقررات، بخشنامه‌ها دستورالعمل‌های اجرای سازمان امور اراضی ثبتی، آرای شورایعالی اصطلاحات اراضی و ثبت، آراء هیأت عمومی و شعب دیوانعالی کشور و دیوان عدالت اداری، آرای محاکم دادگستری نظریه‌های مشورتی قضایی. نظریه کارشناسان و غیره.

پیشنهادات دیگر کتاب‌های مربوطه در مورد حقوق در بحث املاک:

مجموعه قوانین موجر و مستاجر- رابطه بین موجر و مستاجر به زبان ساده و کاربردی – تغییر کاربری غیر قانونی اراضی کشاورزی و تملک قانونی اراضی توسط دولت- چالش‌های وقف زمین در ایران- مطالعه موردی اراضی زیان- عین بودن مال موقوفه – کمسیون ماده 12 قانون زمین شهری در نظام حقوقی ایران – خرید دین در فقه و حقوق ایران.

معرفی کتاب 1001 راز بنگاه‌های املاک

کتاب 1001 راز بنگاه‌های املاک ک

یکی دیگر از کتاب‌های مفید برای مشارین املاک کتاب 1001 راز بنگاه‌های املاک است.

مشخصات:

نام کتاب 1001 راز بنگاه‌های املاک رده بندی دیوی 322/333
نویسنده امیرهمایون کاشانی کیا دسته بندی تبلیغات، بازاریابی و فروش و سرمایه گذاری و بورس
ناشر آفتاب گیتی نوع کتاب Epud
تعداد صفحات 170 صفحه قیمت ------
شابک 978-622-6155-09-0  
تاریخ انتشار 1379  

 

معرفی کتاب:

بر خلاف دیدگاه عوام در جامعه، امر مشاوره املاک یک کار علمی و دقیق همراه با مسائل و فرمول‌های دقیق و خاص خود است. که توجه به کارکرد‌های صحیح، بالاخص برای افراد دست اندرکار می‌تواند کار ساز باشد.

با کمی تجسس و نظرخواهی متوجه می‌شویم که نظر کلی جامعه نسبت به مشاوران املاک‌ و بنگاه منفی و توأم با عدم اعتماد است و اکثر دلال‌های املاک را افرادی فاقد تخصص و فرصت طلب می‌پندارد، البته این طرز فکر ناشی از عملکرد افرادی است که تازه کار و عجول هستند و عملکرد غلط آنها باعث این سوء تفاهم شده است.

در قسمت شاه کلید از کتاب 1001 راز بنگاه‌های املاک می خوانیم:

در امر مشاوره املاک و مستغلات مهم ترین رازی که دلال‌های املاک نمی‌خواهند در موردش صحبت کنند، همان آگهی مستمر و ویژه است؛ چرا که با رشد آژانس کفی‌ها که معمولا حجم کارشان بالاست و از مشتری حضور بی بهره هستند یا از تعداد بسیار اندکی برخوردارند، تنها راه ارتباطی آن‌ها آگهی روزانه، اینترنت،  sms و تابلوهای تبلیغاتی و اوراق تبلیغاتی می‌باشد. که از 5 روش بیان شده، روش اول 90% کل معاملات را شامل می‌گردد. هر چقدر تعداد مرتبه تکرار، اندازه کادر آگهی و روزانه‌های انجام آگهی بیشتر و بیشتر و بیشتر باشد انجام معامله تضمین تر و امکان پذیرتر است، حتی در شرایط بد بازار به طوری که بارها دیده شده است املاک گران و حتی فاقد جاذبه خاص با آگاهی‌های مستمر و اندازه‌های بزرگ موفقیت‌های بزرگ‌تری را کسب نموده‌اند.

یک اصل کلی در بین دلال‌های املاک است که باید به هر ترفندی که شده بعضی فایل‌های مرغوب که در اختیار عده‌ای خاص از مشاورین قرار دارد را به دست بیاورند و معمولا به هر کلکی متوسل می‌شوند، از تعاون کردن رفاقت و دوستی و غیره گرفته تا سایر روش‌ها. بنابراین در این شغل همکاری و مشارکت با مشاور بسیار مشکل می‌باشد و بین آژانس یا بنگاه املاک بسیار غیر ممکن و نامحتمل است مگر آن که میزان وفاداری مالک یا خریدار نسبت به یکی از طرفین فوق العاده و محکم باشد.

بنابراین مشاوران ترجیح می‌دهند املاک ارزنده خود را از طریق آگهی روزانه به صورت مستقیم به مشتریان ارائه دهند که البته طبق تجربیات و سوابق به دست آمده مشتریان املاک گران قیمت و ارزنده 95% از طریق آگهی نیازمندی‌های روزانه تماس می‌گیرند و به دلیل ترافیک، نبود جای پارک، عدم اطمینان از وجود فایل مطلوب و کمبود وقت به دلیل حجم بالا کار چنین مشتریانی ترجیح می‌دهند پس از حصول اطمینان نسبت به مراجعه مشاور مربوطه اقدام لازم و کافی را مبذول بدارند.

فراموش نباید نمود که اساس به اصطلاح «دلالی علمی املاک» مبنی بر علم آمار و احتمالات و یا به قول بنگاهی‌های سنتی و عوام شناس استوار است. پس تعداد و نحوه‌ی آگهی درج شده و نیازمندی‌های بر سنت و عوام شناسی استوار است. پس تعداد و نحوه‌ی آگهی درج شده و نیازمندی‌ها، تعیین کننده فروش صحیح و سریع ملک می‌باشد.

قسمتی از فهرست مطالب کتاب 1001 راز بنگاه املاک

پیش‌گفتار

امورمالی

انواع بنگاه‌های املاک

الف- انواع بنگاه‌های کفی(یا سنتی)

ب- آژانس‌ها

ج- آزانس کفی

لوژیونی به نام آژانس

سلسله مراتب

لانه زنبور

درخت طلا

و...

معرفی کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک

 

یکی دیگر از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک است.

مشخصات کتاب:

مولف محمدباقر الرحیمی تیراژ 200 نسخه
ناشر هاوژین رده بندی دیویی 3460550437
سال چاپ 1394 تعداد صفحات 232
قطع ونوجلد وزیری(شومیز) شابک 10 رقمی 6007546624
شابک 13 رقمی 9786007546628  

کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک نوشته‌ی محمدباقر عبدالرحیمی، به افزایش سطح اطلاعات مشاورین املاک پیشرفت فروش و کاهش تخلفات و اشتباهات آن‌ها کمک می‌کند.

در طی این چند سال اخیر رشد تعداد مشاورین املاک به میزانی است که اقشار و افراد مختلف به این حوضه وارد شده‌اند.برای همین ضروری است، اطلاعات فنی و ارائه آموزش تخصصی به متقاضیان ارائه شود.

در این راستا مولف کتاب «فرهنگ جامع مشاورین املاک» جهت افزایش سطح دانش و اطلاعات عمومی مشاورین املاک با بیانی ساده اقدام به جمع آوری کلیه مطالب لازم برای مشاورین املاک نموده‌ و در تالیف این اثر سعی شده موضوعات به سادگی و با جامعیت خاص جمع آوری گردد و فرهنگ جامعی برای استفاده از این قشر عزیز فراهم گردد.

فصل‌های کتاب:

فصل اول: به تعریف عبارات حقوقی قرارداد‌ها پرداخته شده.

فصل دوم: قراردادهای متداول املاک شرح داده شده.

فصل سوم: به انواع سند و اسناد تجاری پرداخته شده.

فصل چهارم: درباره دفترخانه و اسناد رسمی توضیحات داده شده.

فصل پنجم: اصطلاحات حقوقی مرتبط با مشاورین املاک.

فصل ششم: در خصوص اصطلاحات جزایی پرداخته شده.

فصل هفتم: اصطلاحات ملکی رایج در معاملات مسکن.

فصل هشتم: مباحث تخصصی مهندسی و فنی مطالب مهمی دسته بندی شده است.

فصل نهم: قوانین، دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های مرتبط درج گردیده است.

فصل دهم: روش‌های پیشگیری از جرایم در املاک.

فصل یازدهم: مواردی درباره‌ی قانون کار و پیش از آن.

فصل دوازدهم: مهم ترین موارد و نکات لازم در خصوص قانون نظام صنفی و اصناف موارد مهمی نظیر کدرهگیری، صندوق مکانیزه فروش و... ارائه شده است.

فصل سیزدهم و چهاردهم: موضوع مهمی همچون بازاریابی در املاک و مشتری مداری مطالب مهمی ارائه شده است.

در قسمتی از کتاب فرهنگ جامع مشاورین املاک می خوانیم:

گران فروشی: عبارت است از عرضه کالا یا خدمات به بهایی بیش از نرخ‌های تعیین شده توسط مراجع رسمی به طور علی الحساب یا قطعی و عدم اجرای مقررات و ضوابط قیمت گذاری و انجام هر نوع اقدام دیگر که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمات برای خرید گردد.

جریمه گران فروشی با عنایت به دفعات تکرار در طول یک سال به شرح زیر است:

متخلف علاوه بر الزام به پرداخت خسارت وارد شده به خریدار یا مصرف کننده در مرحله اول به دو برابر مبلغ گران فروشی و در مرحله دوم به چهارم برابر مبلغ گران فروشی جریمه می‌گردد.

در مرتبه سوم به شش برابر مبلغ گران فروشی جریمه می شود و علاوه بر پرداخت جریمه، پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی به مدت دو هفته نصب می‌شود.

در مرتبه پنجم و مراتب بعد به ده برابر مبلغ گران فروشی جریمه می‌شود و پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی به مدت دو ماه نصب می‌شود. همچنین به مدت شش ماه پروانه کسب وی تعلیق و محل کسب تعطیل می‌گردد.(ماده 57 قانون نظام صنفی).

معرفی کتاب اصول بازاریابی و فروش مسکن

کتاب اصول بازاریابی و فروش مسکن  

یکی دیگر از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب اصول بازاریابی و فروش مسکن است.

موضوع بازاریابی ناشر بازاریابی
مولف پرویز دزگی، محمد رضا محمدی شابک 97860006982236
ویراستار احمد آخوندی، محسن جاوید مؤید تعداد صفحات 208
رده بندی دیویی 333.3380688 سال چاپ 1393

 

کتاب اصول بازاریابی و فروش مسکن نویسنده محمدرضا محمدی است.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانید:

امروزه برای اداره‌ی بهتر کسب و کارها لازم است مدیران حداقل در سه حوزه و علم تسلط داشته باشد و یا از راهنمایی مشاوران اصلح و کار بلد استفاده کنند. یکی از این موارد، حوزه‌ی فنی است  که لازم، ولی کافی نیست، لذا به حوزه‌ی بعدی که عبارت است از تحلیل محیط وارد می‌شویم.

علومی چون اقتصاد و جامعه شناسی، میزان درک و تحلیل مارا از محیط افزایش می‌شوند تا کسب و کار مان را با در نظر گرفتن اینکه این کسب و کار در یک محیط خرد و کلان شکل گرفته و تاثیر می‌پذیرد تحلیل و اداره کنیم ... .

معرفی کتاب بازار یابی املاک و مستغلات

معرفی کتاب بازار یابی املاک و مستغلات 

یکی دیگر از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب بازار یابی املاک و مستغلات است.

یکی از کتاب‌هایی که املاک داران به شما پیشنهاد می‌دهد، این کتاب بسیار عالی است، که خواندن آن به جهت اطلاع از فنون  بازاریابی در حوضه املاک خالی از لطف نیست.

مولفان علی خویه، فهیمه احمدی ناشر دیدار
سال چاپ 1389 رده بندی دیویی 330.33368
تیراژ 2100 نسخه تعداد صفحات 176
قطع و نوع جلد وزیری(شومیز) شابک 9786000104221

 

معرفی کتاب بازاریابی املاک و مستغلات:

بازاریابی املاک و مستغلات نوشته علی خویه و فهیمه احمدی راهکارهای علمی و عملی در انتخابات، فروش و اجاره ساختمان، ملک و آپارتمان را شرح داده است.

قسمتی از مقدمه کتاب:

مسکن ملک و ساختمان از مهم ترین و ضروری ترین نیازهای زندگی هر فردی است و هرکس به نوعی و به هر شکلی در طول زندگی خود درگیر این مساله می‌شود. این کتاب سعی نموده با نگرش به بازار و فرهنگ ایران، به افرادی که در صدد خرید و فروش ملک هستند راهنمایی‌های لازم و کاربردی را ارائه کند. و... .

معرفی کتاب استراتژی‌های موثر بازاریابی و فروش در صنعت ساختمان

کتاب استراتژی‌های موثر بازاریابی و فروش در صنعت ساختمان   

یکی دیگر از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب استراتژی‌های موثر بازاریابی و فروش در صنعت ساختمان (املاک و مستغلات)است.

کتاب اصول بازاریابی و فروش مسکن نوشته محمدرضا محمدی است.این کتاب شامل ایده‌های خلاقانه برای بازاریابی املاک است.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

سرمایه گذاری در بخش املاک از میلیاردر توسعه گرایی مانند ترامپ چه چیزهایی یاد می‌گیرد؟ پس از 25 سال مشاوره دادن به ترامپ درباره بسیاری از بزرگ ترین سرمایه گذاری‌هایش، قانع شدم که سرمایه گذاران کوچک می‌توانند از بسیاری از همین اصول برای کسب میلیون‌ها دلار پول، استفاده‌ موفقیت آمیز کنند. مهم نیست پروژه سرمایه گذاری شما چقدر بزرگ باشد. چه بر روی یک خانه‌ اجاره‌ای برای فقط یک خانواده و یا یک خانه‌ چهار واحدی با یک ساختان اداری چند میلیون دلاری سرمایه گذاری کنید. مهم ترین سرمایه گذاری ملکی آن است که برای کسب سود و توسعه ملک استفاده می‌کنید و این که چه طور ملک را برای خریداران یا مستاجران طراحی یا بازاریابی می‌کنید.

قسمتی از این کتاب درباره اصول مذاکره است که برای یک مشاور املاک خواندن کتاب‌های اصول و فنون مذاکره بسیار مهم و تاثیر گذار است.

کتاب‌های دیگری که ما در املاک داران درباره بازاریابی به شما پیشنهاد می‌کنیم :

معرفی کتاب اصول مدیریت بازاریابی خدمات

معرفی کتاب  اصول مدیریت بازاریابی خدمات 

یکی دیگر از کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک، کتاب اصول مدیریت بازاریابی خدمات است.

نویسندگان کریستوفر لاولاک، لارن لایت موضوع بازاریابی
مترجم بهمن فروزنده تعدادصفحات 560
سال انتشار 1391 شابک 9786009101443

 

 کتاب اصول و فنون مذاکره

موضوع مدیریت انتشار سازمان مدیریت صنعت
نویسنده راجرفیشر، ویلیام یوری تعداد صفحات 216
مترجم دکتر مسعود حیدری قطع وزیری

درباره مترجم کتاب اصول و فنون مذاکره:

دکتر مسعود حیدری، پدر اصول، فنون، و هنر مذاکره در ایران، عضو دپارتمان آموزش TMBA و عضو هیات علمی سازمان مدیریت صنعت ایران این کتاب بسیار موثر را با زبانی ساده و دلنشین در اختیار جامعه علمی و همه‌ی کسب و کارهای کشور قرار داد.

قسمتی از این کتاب:

بی شک مذاکره یکی از مهمترین ابزارهای برقراری ارتباط و ایجاد تفاهم و شاید هم مهمترین ابزار باشد. در دنیای امروزه مذاکره کنندگان حرفه‌ای تر شده‌اند. از این رو اگر با ابزارهای یک مذاکره‌ کننده اصولی و حرفه‌ای با آنها مذاکره نکنیم. آنکه امتیاز بیشتری می‌دهد ما خواهیم بود.

کتاب اصول فنون مذاکره (از سطح خرد تا کلان)

این هم کتاب بسیار جذابی درباره مذاکره و نحوه‌ و رفتار مذاکره کننده است.

مولف اکبر فرجی، حمیدرضا خاکپور ناشر آثار فکر
سال 1396 رده بندی دیویی 158.5
شابک13 رقمی 9786007492314 شابک 6007492311

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

نقاط درخشان و تاریخ یک کشور یا به عبارتی فراز و فرود شکوه یک کشور به میزان زیادی وابسته به مهارتهای ارتباطی و مذاکره‌ای مدیران کلان کشور است. بسیاری از مخاطرات ملی و بین المللی با مذاکره موثر بر طرف می‌شوند و یا با کوته بینی برخی افراد مسائل خرد و پیش پا افتاده به مخاطرات کشور افزوده و آن را به مشکلات عظیم و جان فرسا تبدیل می‌شوند و کلید فهم این وضعیت امر مهمی است بنابراین قدرت و توان مذاکره‌ای سران کشور و طرف‌ها و صاحبان قدرت بسیار مهم موثر است.

معرفی مجموعه  کتاب دایره المعارف دلالی حرفه‌ای املاک 

مجموعه  کتاب دایره المعارف دلالی حرفه‌ای املاک   

دایره المعارف دلالی حرفه‌ای املاک 

این کتاب دارای 10 جلد است. ما 3 جلد آن را توضیح می‌دهیم.

جلد اول: نویسنده امیرهمایون کاشانی کیا، ناشر آن انتشارات آفتاب گیتی است.

هدف نویسنده در جلد اول آشنایی عموم جامعه و بالاخص دست اندرکاران کار املاک و مستغلات در زمینه مشاور مسکن است.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم :

اگر قرارداد اجاره به پایان برسد و مستاجر محل را تخلیه نکند موجر به دادگاه مراجعه می‌کند تا مستاجر را به تخلیه ملک مجبور نماید. اگر مستاجر به هر علتی نتواند تخلیه کند و تقاضای مهلت کند دادگاه با بررسی وضعیت مستاجر معمولا یک ماه او مهلت می‌دهد تا ملک را تخلیه کند، در این صورت مستاجر باید اجاره بهای یک ماه را هم بپردازد.

جلد دوم کتاب دایره‌المعارف دلالی حرفه‌ای ملک :

هدف نویسنده از جلد دوم آشنایی عموم جامعه و بالاخص دست انداز کاران کار املاک و مستغلات در زمینه مشاور مسکن است.

مشاور املاک که شامل دو واژه مشاور و املاک است نشان می‌دهد که بخشی از کار سایت‌های املاک مربوط به مشاوره می شود. مشاور فردی متخصص است که به افراد در رسیدن به موقعیت در زندگی، کار یا تحصیل کمک می‌کند. او کسی است که با صبر و حوصله به حرف‌های افراد گوش می‌دهد و سپس بر اساس شناختی که به دست می‌آورد راهکاری برای خروج از این بن بست یا رسیدن به موقعیت ارائه می‌کند. با این تعریف مشاوره یک فرایند رشدی است که افراد می‌توانند با راهنمایی‌های مشاوران امکان بهبود موقعیت کاری خود را در زندگی افزایش دهند.

جلد سوم کتاب دایره‌المعارف دلالی حرفه‌ای ملک :

هدف نویسنده در جلد سوم آشنایی عموم جامعه بالاخص دسته‌اندرکاران کار املاک و مستغلات در زمینه مشاور مسکن است.

یکی از مهم ترین ارکان در انجام قرارداد‌های یک مشاور املاک این است که فروشنده در تصمیم خود برای فروش ملک مورد معامله مصمم باشد و اگر عکس این اتفاق بیافتد مسلما شما برای انجام قرارداد به مشکل بر خواهید خورد. تشخیص یک فروشنده واقعی متاسفانه بسیار سخت شده است اما غیر ممکن نیست. در اولین قدم نوع فروشنده‌ای که با او در ارتباط هستید بسیار مهم است به عنوان مثال اگر فروشنده‌‌ی شما یک بساز بفروش باشد در 99 درصد مواقع فروشنده واقعی خواهد بود چرا که اقتضای شغلش ایجاد می‌کند که برای فروش محصول خود که مسلما آپارتمان است مصمم باد، ما زمانی که فروشنده یک شخص عادی باشد تشخیص مشکل تر خواهد بود. در بین اشخاص عادی نیز باید نوع فروشنده مشخص شود معمولا افرادی که دارای آپارتمان‌های نوساز هستند برای فروش ملک خود مصمم هستند البته در دومین قدم قصد آن‌ها را بررسی خواهند کرد.

کتاب چگونه بیشترین سود را از سرمایه گذاری در املاک بدست آورید 

نویسنده این کتاب رابرت‌کیوساکی است که اکثرا این فرد را با کتاب مشهور پدر پولدار، پدر بی پول می‌شناسیم. از آنجایی که این شخص مقیم آمریکا است اکثر قوانینی که پیرامون آن صحبت کرده است، در مورد قوانین آمریکا است، و به شکلی برای ما بی فایده هستند. این کتاب می‌خواهد بگوید ارزش سرمایه گذاری چقدر است. او در کتاب در مورد ارزش واقعی یک ملک چقدر است صحبت می کند؟ این ارزش ها شامل گردش نقدی، پیشنهادهای بالقوه سرمایه گذاری و موارد دیگر است.

فهرست کتاب:

  • یافتن املاک
  • آیا معامله خوب را از بد تشخیص می‌دهید؟
  • انجام دادن معامله
  • تامین بودجه
  • بستن قرارداد

قسمتی از این کتاب:

از کم آغاز کنید

هرچه روی این مطلب تاکید کنم کم است. هنگامی که تصمیم به انجام این کار گرفته‌اید از کم آغاز کنید. برای نخستین معامله خود زمان زیاد و پول کم بگذارید. بیشتر مردم درست برعکس عمل می‌کنند ...

انتظار اشتباه را داشته باشید

بدیهی است که شما اشتباه می‌کنید. همه اشتباه می‌کنند. فقط به یاد داشته باشید که اشتباهات مانع نیستند: آنها واقعا گام‌هایی رو به جلو در فرایند یادگیری هستند. این حقیقت که اشتباهات رخ می‌دهند دلیل این است که گردش نقدی مثبت از همان آغاز مهم است و می‌تواند به عنوان ضربه گیر اشتباهات شما عمل کند.