ساخت و ساز

آیا مزایای مشارکت در ساخت خانه را می‌دانید؟

آشنایی با مزایای مشارکت در ساخت خانه و بررسی آن‌ها! اگر شما صاحب یک ملک قدیمی یا فرسوده هستید که برای بازسازی آن توانایی مالی و حداقل مهارت را ندارید، و همچنین اگر زمینی دارید که مبلغ کافی برای ساختمان سازی بر روی آن را ندارید؛ پیشنهاد سایت املاک داران برای شما بستن قرارداد مشارکت در ساخت است. پس از مطالعه راهنمای خرید خانه کلنگی در اصفهان با قوانین و شرایط حقوقی بیشتری قبل از مشارکت در ساخت آشنا خواهید شد.

برای این که بتوانید یک قرارداد مشارکت در ساخت مناسب داشته باشید، باید به همه قوانین و مقررات مربوط به آن به خوبی مسلط و آگاه باشید. مزایای مشارکت در ساخت عبارتند از : افزایش سرمایه اولیه، استحکام ملک، زیبایی ملک و … که در ادامه مقاله به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت.

نکات مهم قرارداد مشارکت در ساخت

درباره مزایای مشارکت در ساخت خانه چه می‌دانید؟

برای پاسخ به این سوال که آیا مشارکت در ساخت برای مالک زمین یا خانه قدیمی صرفه اقتصادی دارد یا خیر بهتر است به مزایای مشارکت در ساخت خانه پرداخته شود. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

با مشارکت در ساخت،ملک مستحکم‌تری داشته باشید

یکی از مهم‌ترین مزایای مشارکت در ساخت مستحکم‌تر شدن ساختمان فرسوده شما است. هنگامی که خانه کلنگی یا قدیمی خود را نوسازی می‌کنید، با این عمل بافت فرسوده و خطرناک را به بافتی، مستحکم و جدید تبدیل کرده اید. همچنین با توجه به زلزله خیز بودن کشور ایران و البته آیین نامه ۲۸۰۰، یکی از اصلی‌ترین معیارهای تشخیص مقاومت ساختمان در مقابل خطرات طبیعی مخصوصا زلزله، همین نوسازی املاک است.

البته باید توجه کرد که بازسازی با نوسازی متفاوت است و به این دلیل لازم است نوشتار صفر تا صد بازسازی ساختمان را بدانید در املاک داران، مطالعه فرمایید.

در این آیین نامه با توجه به زلزله خیز بودن مناطق زیاد ایران توصیه‌ها واصلاحات زیادی را برای بازسازی و همچنین مقاوم‌ سازی خانه در مقابل زلزله انجام داده است. پس می‌توان نتیجه گرفت که ملک‌های قدیمی و فرسوده که قبل از سال ۱۳۶۷ بازسازی یا ساخته شده اند چنین استانداری را رعایت نکرده اند.

در گذشته قوانین و مقررات نظارتی برای ساخت یا بازسازی ساختمان زیاد سخت گیرانه نبودند، پس با نوسازی ساختمان‌های گلنگی و قدیمی باعث افزایش استحکام ساختمان و همچنین باعث افزایش طول عمر خود خواهید شد! شاید از خودتان این سوال را بپرسید، چگونه بازسازی خانه قدیمی باعث افزایش طول عمر خواهد شد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این موضوع باعث سلامتی، امنیت و آرامش شما خواهد شد. مستحکم سازی بناها فقط مربوط به زلزله نیست بلکه ساختمان‌های قدیمی به مرور زمان دچار نشست ساختمان خواهند شد که این مشکل در دراز مدت باعث اتفاق‌های جبران ناپذیری خواهد شد. همچنین اگر این نشست ساختمان درست نشود باعث ایجاد ترک‌ها یا شکاف‌هایی در دیواره ساختمان خواهد شد که ممکن است برای ساکنین خانه خطر ساز باشد.

 قرارداد مشارکت در ساخت چیست و چه مزایایی دارد؟

مباحث مربوط به پی بنا و مقاومت خاک در گذشته مانند امروز جدی گرفته نمی‌شد. اما با تغییر قوانین و به روز شدن آن‌ها، به این موارد(پی ساختمان و مقاومت خاک) بسیار بها داده شد. برای جلوگیری از آسیب یا خسارت چه مالی یا جانی قوانین و مقرارت بسیاری تصویب شده است.

نکات مهم قرارداد مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت چگونه باعث افزایش سرمایه شما می‌شود ؟

هنگامی که ملک شما فرسوده شده و غیرقابل سکونت باشد، تنها راه شما فروش این ملک قدیمی است، اما یک نکته مهم وجود دارد که هیچ خریداری بابت ساختمان شما پول قابل توجهی نمی‌دهد و پولی که می‌پردازد در واقعیت پول زمین است نه ملک شما.

از طرف دیگر هم شما با همان پولی که از فروش خانه قدیمی خود به دست آورده اید نمی‌توانید یک خانه مناسب تهیه کنید که این معامله با این شرایط باخت – باخت است به دودلیل:

اولا شما خانه خود را از دست داده اید، دوما شما دیگر توان خرید خانه را ندارید پس در این معامله ضرر بسیار زیادی متحمل شده اید.

ولی با بستن یک قرارداد مشارکت در ساخت نه تنها قادر خواهید بود سرمایه خود را حفظ نمایید بلکه به راحتی سرمایه‌تان را چند برابر می‌کنید. شما با بازسازی ساختمان قدیمی صاحب چند واحد آپارتمان خواهید شد که با توجه به رشد روز افزون قیمت مسکن شما در این معامله سود بسیار خوبی کرده‌اید.

درضمن در نظر داشته باشید که به مشارکان در ساخت، وام مشارکت در ساخت مسکن نیز تعلق می‌گیرد.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی ملک، املاک داران در خدمت شماست.

قرارداد مشارکت در ساخت

 مشارکت در ساخت چگونه باعث افزایش سرمایه شما می‌شود؟

چگونه با مشارکت در ساخت، ساختمان شما مدرن و به روز خواهد شد؟ ساختمان‌های قدیمی و کلنگی فاقد آسانسور هستند که مشکلاتی را برای ساکنین و مخصوصا سالمندان به همراه دارند. این املاک فرسوده از حداقل امکانات رفاهی نیز محروم  هستند. این امکانات رفاهی عبارتند از :

  • سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مناسب
  • پنجره‌های مناسب و عایق کاری در برابر سرما و گرما
  • درب‌های کنترلی (ریموت دار)
  • آیفون تصویری
  • توالت فرنگی  و …

همچنین ساختمان‌های قدیمی محل مناسبی برای تجمع حشرات وحیوانات موذی هستند که با ساخت خانه جدید دیگر از این مشکلات نخواهید داشت.

اگر به نمای ساختمان‌های قدیمی نگاهی بیاندازید دیگر آن چشم نوازی گذشته را ندارند و این عدم زیبایی نمای ساختمان چهره شهر را هم نا‌زیبا می‌کند. همچنین طراحی داخلی ساختمان‌های فرسوده، بسیار قدیمی و غیر اصولی می‌باشد که باعث کم ارزش شدن ساختمان نزد خود افراد آن خانه هم خواهد شد. با بازسازی ساختمان و استفاده از طراحی‌های مدرن و مهندسی زیبا، ساختمان خود را مدرن کنید و از آن لذت ببرید.

بازسازی خانه باعث کاهش مصرف انرژی خواهد شد

از دیگر مزایای تغییر در طراحی داخلی خانه‌های قدیمی، می‌توان به کاهش در مصرف انرژی و هزینه‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات آن ساختمان اشاره کرد. قدیمی شدن لوله‌های گاز و آب و همچنین فرسودگی سیم کشی‌های برق و تلفن باعث ایجاد مشکلات گوناگون برای اهالی خانه خواهد شد. تعمیر و نگه داری موتورخانه‌های قدیمی باعث ایجاد هزینه‌های سنگین بر دوش ساکنین خانه خواهد انداخت.

اما اگر بوسیله مشارکت در ساخت خانه خود را از نو بسازید و تاسیسات ملک را هم تعویض نمایید، باعث کم شدن هزینه‌ها و همچنین رفاه بیشتر اهالی خانه‌تان خواهید شد. همین طور از هدر رفت انرژی وهزینه هم جلوگیری می‌کنید. همچنین  تاثیر بازسازی خانه در قیمت آن بسیار مشهود است. پس خانه تان را بازسازی کنید، خانه تان را گران‌تر بفروشید یک حقیقت است.

قرارداد مشارکت در ساخت

با مشارکت در ساخت سریع‌تر و راحت‌تر به پول نقد می‌رسید

اگر نیاز به پول نقد یا قصد جابجایی به محله یا شهر دیگری دارید، پس فروش خانه‌های کلنگی به سختی انجام می‌شود و زمان زیادی هم از شما خواهد گرفت. اگر خانه شما نوساز باشد به راحتی مورد پسند مشتری قرار می‌گیرد و در نتیجه به راحتی و در زمان کمتری به فروش خواهد رسید.

جمع بندی

اگر شما در یک خانه قدیمی یا کلنگی ساکن هستید و از مشکلات آن رنج می‌برید با مشارکت در ساخت که در حال حاضر با توجه به بازار آشفته مسکن بهترین پیشنهاد است، خود را از این قبیل مشکلات برهانید. پس با تیم پیمانکاران ساختمانی و مشارکت در ساخت سایت املاک داران همراه باشید و هر گونه سوالی که  در مورد نحوه مشارکت در ساخت خانه دارید بپرسید تا به صورت کامل شما را راهنمایی کنند. تا بوسیله مشاوره املاک داران در امنیت و آسایش کامل در ملک جدید ومدرن خود گذران عمر کنید و از خانه نو و به روز خود لذت کافی را ببرید.
در صورت نیاز به مشورت با مشاوره املاک، در املاک داران در خدمت شما هستند.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا