بازار مسکن

هزار توی بازار املاک و مستغلات

به تعریف اموال غیر منقول می پردازد، به این معنا که تمامی اموالی را که قادر به جابجایی آنها نیستیم، مثل خانه و زمین و امثالهم را اموال غیر منقول می‌گویند. این اموال البته شامل منابعی همچون ساختمان نیز می‌شود. لذا سایت املاک داران با در اختیار داشتن مشاورین برجسته این حرفه توانسته است جایگاهی در خور را برای خود و متعاقبا برای مشتری ایجاد کند. در ادامه این مقاله می‌خواهیم در مورد این مسئله صحبت کنیم.

 بازار املاک و مستغلات دارای پیچ و خم هایی است که بدون داشتن اطلاعات کافی و دانش کاری در این زمینه، موقعیت شغلی شما به خطر خواهد افتاد. کلیات مهمی را در این مقاله بررسی کرده ایم، ولی برای کسب اطلاعات کامل و جامع تر به شما پیشنهاد می کنیم که در دوره آموزش حرفه ای مشاور املاک اصفهان، حتما شرکت کنید. همچنین از طرح رایگان مشاورشو هم می توانید برای این منظور استفاده کنید.

مشاوره املاک

تعریف شغل مشاوره املاک دقیقا تعریف مسئولیت‌های این شغل است. این مسئولیت‌ها از قبیل ارائه راهنمایی و کمک به فروشنده و خریدار املاک است. این کمک برای بازاریابی و خرید ملک با قیمت مناسب با بهترین شرایط و تعیین نیازها و توانایی‌های مالی مشتریان برای ارائه راه حل های مناسب برای آنهاست.

همچنین مجله املاک داران هزار توی بازار املاک و مستغلات به تعرفی مشاوره املاک می پردازد. مشاوره املاک کاری است بسیار جذاب و دوست داشتنی، البته شما که به این حرفه را انتخاب کرده‌اید، حتما آن را دوست دارید.

ولی شناخت کافی شما از مسئولیت‌هایتان می‌تواند شما را یاری کند تا سرویس بهتری را به مشتریان خود ارائه دهید. لذا باید گفت که این مسئولیت‌ها دارای جنبه‌های دیگری هم هست که در ادامه تعدادی از آن ها را خدمت‌تان ارائه می‌دهیم.

 

 • تعیین نیازها و توانایی‌های مالی مشتریان برای ارائه راه حل‌های مناسب آنها
 • فرایندهای مذاکره، مشورت با مشتریان در مورد شرایط بازار، قیمت، وام مسکن، الزامات قانونی و موضوعات مرتبط، حصول اطمینان از برخورد منصفانه و صادقانه
 • انجام تجزیه و تحلیل مقایسه‌ای بازار برای برآورد ارزش دارایی‌ها
 • نمایش و عرضه املاک و مستغلات به خریداران احتمالی
 • تهیه اسناد و مدارک لازم (قراردادها ، اجاره نامه‌ها ، سندها ، صورتهای پایانی و غیره)
 • مدیریت مزایده ها یا صرافی ها
 • لیست املاک موجود را نگهداری و به روز کنید
 • همکاری با ارزیابان ، شرکتهای سپرده گذاری ، وام دهندگان و بازرسان منزل
 • توسعه شبکه ها و همکاری با وکلا ، وام دهندگان وام مسکن و پیمانکاران
 • فروش را از طریق تبلیغات، خانه های باز و خدمات فهرست بندی ارتقا دهید.

پس مشاور املاک در واقع فردی است با دانش و تخصص کافی که به افراد متقاضی در هر حوزه‌ای کمک می‌کند. مشاور املاک با دانش و دیدگاه تخصصی خود در حوزه املاک و مسکن، می‌توانند به متقاضیان این بازار چه خریدار و فروشنده و چه موجر و مستاجر، مشاوره تخصصی بدهد. تا فرایند خرید و فروش و یا رهن و اجاره را برای متقاضیان تسهیل نماید.

البته باید گفت که این شغل دارای فنون بخصوصی است که می‌توان در تشریح کامل تری در دیگر مقالات به آن پرداخت. اما در کلیت، مجموعه املاک داران با تخصص و تجربه‌‎ی چندین ساله‌ی خود توانسته است جایگاهی در بازاریابی اینترنتی املاک به دست بیاورد.

 

سرمایه گذاری در بازار مسکن

وقتی به سرمایه گذاری در املاک فکر می‌کنید، اولین چیزی که احتمالا به ذهن شما می‌رسد خانه شما است. البته سرمایه گذاران گزینه‌های زیادی در انتخاب سرمایه گذاری دارند، که مطمئناً همه آنها املاک یا سرمایه‌های فیزیکی نیستند.

چرا در املاک سرمایه گذاری کنیم؟ املاک و مستغلات می‌تواند مشخصات ریسک و بازده سبد سرمایه گذاران را افزایش دهد و بازدهی متناسب با ریسک نسبتاً پایین را ارائه دهد. به طور کلی، بازار املاک دارای نوسان کم است، به ویژه در مقایسه با سهام و اوراق قرضه. املاک و مستغلات نیز در مقایسه با منابع سنتی جذاب است.

اگر بخواهیم از لحاظ نیاز به مسئله مسکن و سرمایه‌گذاری در بازار مسکن به این مسئله بپردازیم،  از جمله مهمترین مسائل عمده‌ی آن می‌تواند همین باشد که مسکن یکی از ضروری‌ترین نیازهای بشری است. نیازی در جوار دیگر نیازها. با این تفاوت که ورود به بازار مسکن نیاز به سواد ندارد و این برخلاف بازار ارز و سکه و طلا و دیگر بازارهاست.

دیگر مزیت این سرمایه گذاری این است که شما تسلط تام و تمام بر روی سرمایه‌ی خود دارید. حتی بدین صورت که قابل سرقت نیست و البته متناسب با روابط بین الملل قیمت آن زیاد تغییر نمی‌کند. این در حالی است که قیمت سکه، ارز و جواهرات با تغییر این مناسبات تغییر شدیدی پیدا می‌کند.

ولی تمام این مسائل به یک مسئله مربوط می‌شود و آن این است که باید بر روی ملکی سرمایه گذاری کنید که جای پیشرفت داشته باشد. برای این مهم باید به دقت موقعیت جغرافیایی، وضعیت ملک و بسیاری از فاکتورهای دیگر را در مورد ملکی که می‌خواهید سرمایه گذاری کنید را بررسی کنید.

آشنایی با قوانین مسکن

دانستن قوانین مسکن هم برای مشاورین املاک و هم برای مشتریان مورد نیاز است. شاید دفعات زیادی اتفاق افتاده باشد که شما می‌خواستید خانه‌ای را بخرید یا بفروشید یا اینکه خانه دارای چند مالک را بخرید یا بفروشید. البته بسیاری مسائل دیگر که نمی‌توان هر کدام را به صورت مجزا در این مقاله بیان کرد. اما به همین مسئله بسنده می‌کنیم که شما همواره به اطلاعات کافی در این زمینه احتیاج دارید.

مجموعه املاک داران همواره توانسته است راهی را برای آشنایی شما با قوانین حاکم بر املاک در پیش رویتان قرار دهد. مجموعه املاک داران با وب سایت و پیج اینستاگرامی خود توانسته است اطلاعات بسیار مفید و کاربردی را در خدمت مخاطبین خود قرار دهد.

بازار مسکن

مسکن از دیرباز به عنوان کالایی سرمایه‌ای تحت تاثیر مسائلی بوده است که خواسته و ناخواسته بر قیمت آن تاثیر گذاشته است. هر چند این کالا قبلا اینگونه نبوده است و تنها سرپناهی برای حفظ امنیت و آرامش بوده است. اما امروزه دارای ارزشی بیشتر شده است و لذا کالایی گرانبها است و به همین دلیل عنوان بازار مسکن را به آن داده‌ایم.

طی دهه‌های اخیر، اقتصاد مسکن، توجه سیاست گذاران اقتصادی – اجتماعی را بیش از پیش به خود جلب کرده است. دلایل متعددی برای این امر، قابل ذکر است:

 • مسکن، مهم ترین نیاز بشر، پس از غذا و پوشاک است.
 • بخش مسکن، ارتباط گسترده پیشین با سایر بخش های اقتصاد دارد.
 • مسکن، مهم ترین جزء شاخص قیمت مصرف کننده است و به طوری طبیعی بیشترین نقش را در روند حرکتی آن دارد.
 • هزینه مسکن، مهم ترین بخش هزینه های خانوار را تشکیل میدهد.
 • آثار ادواربازار مسکن ایران بر سایر دارایی های مالی، تعیین کننده است.
 • مسکن، کالایی با نقدشوندگی پایین است.
 • عرضه مسکن در کوتاه مدت، کم کشش است.
 • مسکن، بزرگ ترین بخش از ثروت اکثر خانوارهای ایرانی است.
 • مسکن، کالای با دوام، ناهمگن، سرمایه بر، تابع مکان، زمان بر و غیر قابل واردات است.
 • نسبت ذخیره به روانه (نسبت واحدهای مسکونی موجود به نوساز) بالا است.

معماری

واقعا معماری چیست؟ معماری به عنوان یکی از قدیمی‌ترین علوم، از پیشینه‌ای کهن برخوردار است. از زمانی که انسان پا به عرصه حیات گذاشت تاکنون. به همین دلیل دگرگونی های زیادی را در خود دیده است.

امروزه معماری در دو معنا به کار می رود.

 1. بعنوان فرایند ساماندهی فضا که اسم معنا شمرده شده است و به یک فعالیت آفرینشگر آدمی توجه دارد و بر پایه علمی- تجربی، هنر و فناوی ساخت، پدید می‌آید. این برداشت بیشتر از سوی معماران صورت می‌گیرد.
 2. معماری به عنوان دستاورد ساماندهی فضا یا اثر معماری که اسم ذات شمرده شده است و به ساختمان‌هایی اشاره دارد که پیش از ساخت آنها این فرایند پیموده شده است. این برداشت بیشتر از سوی باستان شناسان و مورخین معماری به کار می‌رود.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون در معنا به مرتب کردن، چیدمان و آرایه‌گری گفته می‌شود. پس وقتی از دکوراسیون داخلی منزل صحبت می‌کنیم منظورمان نحوه انتخاب وسایل، تزئینات داخل ساختمان و نوع چیدمان قسمت‌های مختلف خانه از جمله؛ پذیرایی و نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب‌ها و سرویس حمام و دستشویی است.

مهم ترین نکته در مبحث دکوراسیون داخلی ، شناختن سبک‌های دکوراسیون داخلی است. در واقع اولین قدم این است که با کارفرما صحبت می‌کنیم، که سلیقه کارفرما چیست؟ و کدام سبک پسند اوست؟ در میان سبک ها، سه سبک کلاسیک، نئو کلاسیک و مدرن، پر طرفدار ترین سبک‌هایی هستند که عموم مردم از آنها پیروی میکنند و مد نظرشان است.

سبک زندگی

 در ادامه یادداشت هزار توی بازار املاک و مستغلات باید به این موضوع اشاره کرد که تغییر شکل بنا، سبک زندگی متفاوتی را به وجود آورده است. این عامل مربوط است به حال و هوای مکان و همچنین ظاهر خانه که محدودیت و اختیارات زیادی را به وجود آورده است. آیا شده است که بخواهید خانه‌تان را با قیمت بیشتری بفروشید. برای این کار باید خانه‌تان را ترمیم کنید. این بخش از مجله اینترنتی املاک داران برای این مسئله ساخته شده است.

شما می‌توانید با مراجعه به این قسمت از مجله املاک داران اطلاعات کافی و مهمی را برای بازسازی بنای خود، برای زیباسازی و همچنین ترغیب رفتاری مشتری خانه‌تان بیاموزید و اگر برایتان ممکن است نظرتان را با ما در میان بگذارید. زیرا توانایی شما و مکان جغرافیایی شما در چگونگی بکار گیری اطلاعات دریافتی‌تان متفاوت است.

 

بازاریابی املاک

بازاریابی املاک فازهای متعددی دارد که مجموعه املاک داران با شناخت کافی در این زمینه در طی معرفی این فازها می تواند تمامی مراحل ذکر شده را برای شما شرح داده و مهمتر اینکه انجام دهد.

بازاریابی املاک رابطه‌ی مشابهی با برقراری ارتباط با شخص غریبه دارد. بدین گونه که ابتدا باید خودتان را به شخص غریبه معرفی کنید. پس از معرفی خود از شخص دیگری بخواهید که خودش را معرفی کند. در بین معرفی خودش در خواهید یافت که آن شخص چه نیازهایی دارد.

سپس به سمت نیازهای آن شخص می روید و آنها را یکی پس از دیگری برطرف یا بر آورده می‌کنید. بعد از اینکه این نیازها را برآورده کردید به توافقی می‌رسید که مرحله‌ی پایانی کار شماست. و در پایان قرارداد.

نتیجه گیری

سایت املاک داران در یادداشت خود به نام هزار توی بازار املاک با تعریف زیر شاخه‌های خود از قبیل املاک سازان و البته مجله‌ی املاک داران که اکنون در حال خواندن مقاله‌ای از آن هستید. سعی دارد تا شما را به مسائل متعددی از قبیل مسکن و مسائلی از آن آشنا کند و همانطور که گفته شد شما را با خود دوست و رفیق کند. همچنین برای خرید و فروش خانه در اصفهان هم به سایت املاک داران مراجعه نمایید، پس همراه ما باشید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا