مشاورین املاک

اقدامات لازم قبل از راه اندازی مشاوره املاک

در این یادداشتاز سایت املاک داران می خوانید که چگونه وضعیت آژانس املاک خودرا برای توسعه و راه اندازی شعبه دیگر بررسی کنید  .علاوه بر آن با نکاتی مانند انتخاب مکان مناسب برای شعبه جدید و زمان مناسب از دیگر نکاتی است که به آن پرداخته شده است . آشنایی با روند قانونی مرحل  توسعه کسب و کار به شما کمک می کند  تا هرچه بهتر و سریع تر به خواسته تان برسید و در این یادداشت به آن اشاره کرده ایم که چگونه می توان به این امر سرعت بخشید .

کسب و کار در حوزه املاک و مستغلات همواره دارای جذابیت و پتانسیل بالایی است . اگر شما یکی از مدیران آژانس املاک باشید علاوه بر وسوسه توسعه کسب و کارتان با این پیشنهاد از سوی دیگران روبه  رو شده اید که شعبه دیگری از آژانس خود را تاسیس کنید . اما تا به حال از خود پرسیده اید که آیا مدیریت و  وضعیت آژانس شما قابلیت توسعه را دارد ؟ برای  احداث شعبه دیگر آیا مکان مناسب را انتخاب کرده اید ؟ و سوال های دیگری  که باید هر مدیر آژانس املاکی از خود هنگام تاسیس شعبه جدید از خود بپرسد . برای راهنمایی در این زمینه با املاک  داران همراه باشید .

مطالعه این مقاله   تعریف دپارتمان املاک چیست؟ آشنایی با مفاهیم آکادمیک

بررسی وضعیت

اهمیت گسترش کسب و کار لازمه بقا و توسعه اقتصادی موسسه است . در این موضوع باید این نکته را درنظر داشت که هر توسعه ای نیاز به زمینه سازی و بیس اولیه دارد . باید این مسئله را یادآور شد که همواره راه اندازی شعبه جدید از  کسب و کار شم ومشخصا در زمینه املاک برآیند مثبت ندارد . برای همین وضعیت ابتدایی و  چگونگی بررسی آن از مهمترین فاکتورهایی است که باید رعایت شود . این گونه مثال بزنم که هنگامی پارچ آب را اضافه یا عوض می کنیم که جوابگوی ظرفیت مورد استفاده و نیاز شما نباشد . اولین اقدام این است که شما میزان خدمات وتقاضایی که می شود را در نظر بگیرید .در واقع شما باید مهارت و تجربه خود در این زمینه را بررسی کنید . آیا در خود توان آموزش و انتقال  تجربیات را می بیند که در شعبات دیگر نیز استراتژی شما جریان داشته باشد .

اقدامات لازم قبل از راه اندازی مشاوره املاک
اقدامات لازم قبل از راه اندازی مشاوره املاک

اهمیت استراتژی در دنیای امروز

استراتژی در حوزه آژانس املاک مانند  داشتن ایدئولوژی رفتاری – اخلاقی است .در واقع شما باید یک ساختار کلی و سیاست  راهبردی را  سرخط فعالیت های خود قرار دهید . در انتخاب  و طراحی استراتژی باید این نکته را در نظر داشت که راهکار در نظر گرفته شما باید از همه نظر با وجود آنکه مبانی آکادمیک فرایند مشاوره در فروش املاک را می کند ، تفاوت داشته باشد . در این حوزه لازمه کار این است که  شما روحیه انقلابی  و ریسک پذیری داشته باشید و باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر لحظه ممکن است طرح و  ایده شما با شکست روبه رو شود .

مطالعه این مقاله   تغییر کاربری خانه مسکونی به تجاری

موضوعاتی که باید در نظر داشت

  • میزان سودی که قرار است به دست آورید را محاسبه کنید
  • یک برنامه مدیریتی متقن داشته باشید
  • بررسی توان مقابله شعبه جدید با دیگر آژانس ها
  • برای تامین منابع مالی آن برنامه بلند مدت داشته باشید
  • مکان مناسب انتخاب کنید
  • در حوزه تبلیغات از تکنولوژی ها و راهکارهای به روز استفاده کنید

چگونه یک محل  مناسب انتخاب کنیم

در انتخاب مکان مناسب برای شعبه جدید از آژانس املاک شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که بهترین مکان ، مکانی است که بیشترین تقاضا را داشته باشد . یعنی میزان ساخت و ساز وآینده شهری ، به لحاظ شهرسازی و توسعه اجتماعی ، به گونه ای باشد که ظرفیت احداث شعبه دیگری از آژانس  املاک شما را داشته باشد  . دوم : باید در نظر داشت که  شعبه جدید قرار است اتفاقات جدیدی از نظر اقتصادی برای شما رقم بزند ؛ پس باید میزان درآمد خالص آن از شعبه اصلی تان بیشتر باشد . در همین راستا احداث شعبه جدید در موقعیت جغرافیایی که آینده اجتماعی و شهرسازی بالایی دارد می تواند جنین مهمی را برای شما رقم بزند .

اقدامات لازم قبل از راه اندازی مشاوره املاک
اقدامات لازم قبل از راه اندازی مشاوره املاک

قوانین حقوقی

باید در نظر داشته باشید که برای احداث شعبه جدید تمام مراحل قانونی ثبت را انجام دهید . بهتر است برای تسریع در این حوزه شعبه دیگر همزمان با شعبه مرکزی ثبت شود روند قانونی آن طی شده باشد . علاوه بر این شما می توانید شعبه جدید را به عنوان بالا برنده برند خود  انتخاب کنید ؛ این گونه که هر شعبه می تواند بهترین و بزرگترین تبلیغ برای عنوان و برند شما باشد . علاوه بر آن باید دقت داشته باشید که این برند توسط شخص دیگری مورد سوء استفاده قرار نگیرد . همچنین باید نحوه برخورد املاک دار حرفه ای چگونه با مشتری خود رفتار می کند را حتما به خوبی بلد باشید.

مطالعه این مقاله   چگونه از ویدیو برای بازاریابی دیجیتال آژانس خود استفاده کنیم؟

نتیجه گیری

در بحث توسعهو کسب کار وسوسه چهاز نظر فکری صورت گیرد و چه پیشنهاد دیگران باشد همواره بر ذهن شما در حال سرازیر شدن هستند . به عنوان مدیر یک آژانس املاک قبل از هرچیز باید مشاور خود باشد . آیا توسعه وگسترش کسب و کارتان بهترین تصمیم است . میزان خطر و مزایای کار را در نظر بگیرید و این نکته مهمرا همواره گوشه ذهن خود داشته باشید که هیچ عملی به طور قاطع برآیند مثبت نخواهد داشت و بزرگترین درسی که از عملکرد خود می گیرید تجربه ای است که باید بهای آن را بپردازید  .

امتیاز کاربران: 2.85 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا