مشاورین املاک

املاک دار حرفه ای چگونه با مشتری برخورد می کند

در این پست از سایت املاک داران به مواردی اشاره می شود که مشتری را غافلگیر می کند. اصل غافلگیری همواره پاسخ مثبت نمی دهد اما در زمینه ارتباطات دوستانه با مشتری قطعا جوابگو است. شما به عنوان یک املاک دار حرفه ای ابتدا باید بهترین دوست برای ارباب رجوع خود باشید و سپس بهترین مشاوره، که باید  را بلد باشید.

مشاور املاک حرفه ای برای توسعه کسب و کار خود ارزش قائل می شود. مشاورین املاک سعی می‌کنند مشتری‌های خود را هرچه بهتر و بیشتر متاثر کنند. آن‌ها می‌دانند که برای شگفت‌زده کردن مشتری خود، باید از منفک، جدا باشند. اگر اعتماد، اطمینان و رابطه موثرتر در کار شما وجود داشته باشد، می‌توانید شگفت آفرین باشید. شما با روش‌هایی می‌توانید نام تجاری خود را توسعه دهید. در این یادداشت به مسائلی همچون تاثیر مشاورین املاک موفق در جهان بر مشتریان خواهیم پرداخت.

 املاک دار حرفه ای

شبکه سازی در املاک

راه اندازی آژانس املاک در ابتدا سعی کنید رابطه مستقیم مشتری هایتان با خدمات خود را حفظ کنید. کیث فرازی در این باره می‌‌گوید: «من باور دارم که شبکه‌سازی یکی از مهم‌ترین مهارت‌های شغلی و زندگی است» چرا ؟ وقتی افرادی را می‌شناسید، تمایل بیشتری دارید با آن ها کار کنید.

در طول زندگی اجتماعی خود با تعدادی آشنا هستید و یک برگه از ارائه دهندگان خدمات مختلف تهیه کردید. برای سورپرایز کردن مشتری او را به بهترین مشاغلی که می‌شناسید، معرفی کنید. به عنوان مثال ارباب رجوعی که نیاز به استادکار ساختمان، تعمیرکار، معمار، طراح، کارگر ساختمان یا مشاغل دیگر مرتبط با ملک داشته باشد، باید از سوی  شما به این مشاغل معرفی گردد.

 اعتماد به مشتری

از آنجایی که میانگین درآمد مشاوران املاک در جهان از طرق مشتریان تعمین می شود، بنابراین برای عمق بخشیدن به رابطه با ارباب رجوع باید کارهایی انجام دهید. بگذارید او کار شما را انجام دهد مشتری شما خدماتی ارائه می‌کند، بدون شک از آن استقبال کنید. نیازی نیست هرچند وقت یک بار جویای حال او شوید. ولی حتما حرفه شان را در نظر داشته باشید. اگر مشتری شما لاستیک‌فروش است. هر آنچه در این زمینه نیاز داشتید را از او تهیه کنید.

یادگیری مداوم

راه دیگر برای سورپرایز کردن مشتری‌، روحیه آموزشی است. باید در مورد مسائل جامعه، زندگی و بسیاری مسائل عمومی، همواره در حال یادگیری باشید. تلاش مستمر داشته باشید تا در بسیاری از زمینه‌ها خودتان را حرفه‌ای کنید. با مشتری‌ها در مورد گروه‌های اجتماعی،‌ روستاهای کشور، ورزش‌ها و تکنولوژی جدید روز صحبت کنید. بدون هیچ برنامه‌ای از آن‌ها بپرسید، غذای مورد علاقه‌تان چیست؟ و در زمان مناسب آن ها را غافلگیر کنید.

 املاک دار حرفه ای

اصل غافلگیری را فراموش نکنید

تقدیم شاخه گل به هر کسی نه تنها مشتری می تواند کار بزرگی باشد. هماهنگ کنید که در روز تحویل گرفتن خانه، یک هدیه، ترجیحا یک سبد گل، به او تقدیم کنید. او را با محل جدید آشنا کنید و برای او وقت بگذارید. این کار احساس امنیت خاطر ایجاد می‌کند. نقاط جالب و جاذبه‌های محله را به او نشان دهید. همواره آن چه را که خود می خواهید برای مشتری هم در نظر بگیرید. سعی کنید بهترین مکان های محله را به او معرفی کنید. تا مشتری به حد مناسب از برخورد دوستانه شما غافلگیر شود . فن بیان در مشاور املاک بسیار حائز اهمیت است.

جاذبه ها را جدی بگیرید

همواره از جاذبه‌های محلی برای او بگویید. مکان‌هایی مانند موزه و پارک‌ها را به او معرفی کنید. نزدیک‌ترین‌های محل اقامت مشتری را به او بشناسانید. حتی می‌توانید به او بلیت برخی از این جاذبه‌ها را هدیه بدهید.

رازهای موفقیت مشاور املاک این است که با مشتری‌های خود آشنا شده و از آن‌ها سوال بپرسید. هدیه‌ها از جانب شما به مشتری‌ها می‌تواند موجب متمایز شدن و ایجاد یک رابطه طولانی مدت باشد.

 املاک دار حرفه ای

نتیجه گیری

شیوه جذب مشتری سنتی برای املاک دار حرفه ای در دنیای امروزه جواب نمی دهد مشتری ها در واقع به شما برای نیازشان پناه آورده اند. پس سعی کنید پناه دهنده خوبی باشید. امروز باید برای سورپرایز کردن مشتری خود کارهایی انجام دهید که شما را از دیگران منفک کند. دو مسئله غافلگیری اصلی را فراموش نکنید.اول همواره مشتری از جانب شما اماده برای خدمات نوین است.

دوم مشتری چیزی را از شما طلب می‌کند که توان طلب کردن از دیگری را ندارد. برای جذب و بالا بردن ارتباط دوستانه با مشتری به هنرش احترام بگذارید و پیمانکاران ساختمان مورد اعتماد خود را به او معرفی کنید. در مقامی بیش از یک فروشنده به مشتری خود نزدیک شده، او را دوست خود بدانید. متاسفانه بسیاری از این کارها در اغلب آژانس‌های املاک فعال داخلی انجام نمی‌شود. همین حقیقت، فرصت متمایز شدن شما به‌عنوان یک مشاور حرفه‌ای را محیا می کند. با در نظر گرفتن این فعالیت ها و انجام مداوم آن ها می توانید به یک برند معتبر در زمینه ارائه خدمات مشاوره تبدیل شوید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا