جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف

وبیناروبینار مشاوران املاک موفق

جلسه ششم وبینار : اصول و فنون مذاکره در مشاوره املاک

مشاوره املاک یکی از مشاغلی است که نیازمند آموزش و همواره به روز شدن است. یکی از مهم ترین مسائلی که در این کسب و کار مطرح است، اصول و فنون مذاکره است. یک مشاور املاک هرچقدر هم از میزان دانش زیادی برخوردار باشد، اگر اصول مذاکره را نداند همیشه دچار مشکل خواهد شد. در جلسات و مذاکرات اتفاقاتی می تواند بیفتد که باعث رشد کسب و کارتان گردد، به همین خاطر باید به پتانسیل های این مورد توجه ویژه ای نشان دهید.

ثبت نام در وبینار مشاوران املاک موفق

املاک داران در این قسمت از وبینار خود می خواهد به مسئله ای بپردازد که در آموزش ها و مطالعات نمی توانید به خوبی به آن پی ببرید. اصول و فنون مذاکره بیشتر مسئله ای تجربی است و مانند فرمول های ریاضی نیست که پس از یادگیری آکادمیک بتوان همیشه از آن پیروی کرد.

در وبینار اصول و فنون مذاکره در مشاوره املاک به شما درباره ترفندها و نکات مهم این قضیه آموزش می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به ثبت نام و شرکت در این دوره بپردازید. اما در اینجا به توضیحات مختصری در این باره خواهیم پرداخت و شما را با مباحث مهم اصول و فنون مذاکره در کسب و کار املاک آشنا خواهیم ساخت.

نخستین کاری که باید پیش از ورود به جلسه و مذاکره با خریداران خود انجام دهید این است که ملک هایتان را دسته بندی کنید. با دسته بندی کردن ملک هایتان می توانید با توجه به نیازها و انتظارات مشتری هایتان، به آنان ملک های خود را ارائه کنید.

مطالعه این مقاله   جلسه نهم وبینار مشاوران املاک موفق : آشنایی با انواع قرارداد های ملکی

با این کار علاوه براینکه کار خود را آسان می کنید، با ذهنیت و خواسته های مشتریان خود نیز آشنایی خواهید یافت. در نتیجه پس از اینکه با شرایط مشتری و خریدارتان آشنایی یافتید، می توانید ملک های دسته بندی شده خود را تنظیم کرده و ارائه دهید.

مناسب ترین ملک هایی که دارید را تا بدترین هایشان دسته بندی کنید و به ترتیب نشان مشتری دهید. اما توجه داشته باشید که برگ برنده خود را دست آخر رو کنید. بهترین و مناسب ترین ملکی را که در نظر گرفته اید، به عنوان آخرین ملک به مشتری خود نشان دهید.

مورد دیگری که باید در جلسات و مذاکرات خود به آن توجه کنید، این است که به یکباره تمامی امکانات و ویژگی های ملک هایتان را به مشتری نگویید. بگذارید او خود به دنبال خواسته هایش بگردد و سپس شما نکات مثبت مربوط به ملکتان را رو کنید.

بیشتر مشاوران املاک برای اینکه مشتری های خود را شگفت زده کرده و تحت تاثیر قرار دهند تمامی ویژگی های مثبت ملک خود را یکجا به مشتری می گویند. این کار بسیار اشتباه است، چراکه هنگام ارائه مشخصات ملک، مشتری دیگر تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

سعی کنید در زمان معرفی ملک، یک تعریف کلی از آن ارائه دهید و بعد، هنگامی که مشتری را به بازدید از ملک می برید او را با ویژگی های خانه تححت تاثیر قرار دهید. در این هنگام او دیگر ویژگی های ملک را از پیش نمی داند و به همین جهت نظرش جلب خواهد شد. اما اگر این ویژگی ها را پیش از این به او گفته باشید، دیگر برایش جذابیتی نخواهد داشت.

مطالعه این مقاله   وبینار مشاورین املاک موفق قسمت دوم

در مذاکره با خریداران خود سعی کنید مشاور مطمئن و قابل اعتمادی به نظر برسید. وقتی که به نیازهای مشتری خود پی بردید و سعی خود را در جهت رفع کردن آن گذاشتید، آن هنگام در کار خود پیشرفت خواهید کرد. یک مشاور املاک قابل اعتماد و مطمئن کسی است که تا حد امکان به رفع نیازهای مشتری خود بپردازد، به طور مثال بعضی از مشاوران املاک هستند که در همان اولین برخورد با مشتری با او از وضعیت بد بازار گفته و او را سریعا ناامید می کنند.

این را بدانید که هرچقدر هم وضع بازار بد باشد، یک مشتری به قصد رفع نیازهایش به سراغ شما آمده، پس تا حد امکان به او راه نشان دهید. مشاوران املاکی که بلافاصله مشتری را ناامید می کنند و می خواهند فقط سریعا قراردادی ببندند، در واقع مشتری را به این نتیجه می رسانند که مشاور املاک خوبی نیستند و فقط نیاز دارند که قراردادی را به سرانجام برسانند.

یکی از بدترین اشتباهاتی که مشاوران املاک مرتکب می شوند این است که سعی دارند حس ترحم مشتری را جلب کنند. هرگز این کار را در جلسات و مذاکرات خود با مشتریان انجام ندهید، بلکه به مشتری احترام بگذارید و مشاور املاکی مطمئن و قابل اعتماد باشید.

مطالعه این مقاله   وبینار تیپ ظاهری مشاوران املاک (قسمت چهارم)

برای شرکت در وبینار اصول و فنون مذاکره در مشاوره املاک، می توانید در سایت ایسمینار ثبت نام کرده و در تاریخ 14/1/1401 در این وبینار شرکت کنید. همچنین اگر قصد دارید دیگر وبینارهای دوره مشاورین املاک موفق را ببینید، می توانید به مجله املاک داران، بخش وبینارها مراجعه کنید.

مجموعه املاک داران علاوه بر فعالیت در حوزه آموزش املاک، خدمات مختلفی نیز ارائه می کند که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف