بازاریابی املاکمشاورین املاک

پادکست چیست؟ آیا برای برندسازی شخصی مشاور املاک کاربرد دارد؟

پادکست چیست؟ آیا برای برندسازی شخصی مشاور املاک کاربرد دارد؟ ساخت پادکست میتواند در همه زمینه ها از جمله برندسازی شخصی مشاور املاک کاربردی و جذاب باشد. کافیست ایده ای  مرتبط با صنعت املاک در ذهن بپرورانید و آن را شاخ و برگ دهید. سپس به صورت صوتی و یا تصویری پادکستی بسازید و نشر دهید. مطمئن باشید عده زیادی علاقمند به شنیدن اطلاعات شما دارند. با املاک داران همراه باشید تا بدانید پادکست چیست؟ آیا برای برندسازی شخصی مشاور املاک کاربرد دارد؟

پادکست چیست؟ آیا برای برندسازی شخصی مشاور املاک کاربرد دارد؟
پادکست چیست؟ آیا برای برندسازی شخصی مشاور املاک کاربرد دارد؟

پادکست چیست؟

پادکست به فایل صوتی گفته می شود که در اینترنت قابل دسترسی است و می توانند آموزشی، روایتی، مصاحبه یا خبری باشند. کاربران می توانند فایل را در دستگاه خود دانلود کنند یا از طریق اپلیکیشن های آنلاین به آن گوش دهند. معمولا اپیزودها به عنوان بخشی از یک سریال منتشر می شوند.

به طور کلی، اپیزودهای پادکست شامل سخنان یک میزبان (یا چندین میزبان) می باشد و برخی از آنها دارای موزیک و جلوه های صوتی هستند. اپیزودها حول موضوع خاصی مثل کارآفرینی، تغذیه و یا در حوزه مشاور املاک و غیره می چرخند.

امروزه پادکست ها بیش از پیش در بین مردم محبوب شده اند. بر اساس بررسی های انجام شده، به احتمال زیاد تا سال 2023 شمار طرفداران پادکست حدودا دو برابر خواهد شد. پادکست نیز مثل سایر محتوا های متنی میتواند به ایجاد در آمد از طریق تبلیغات بیانجامد. همچنین میتواند از طریق مشارکت های وابسته، عضویت های پولی و راه های دیگر باعث در آمدزایی شود.

برندسازی شخصی چیست؟

برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ به ایجاد یک شخصیت عام از شما برای مخاطب هدف گفته می شود. این کار شامل بیان دقیق ارزش ها، باورها، اعتقادات و اهداف شما می باشد. تصاویر عمومی بزرگترین برندها را در نظر بگیرید. به طور مثال، نایک تصویری از ورزشکاران معروف و محصولات درجه یک در ذهن شما مجسم می سازد. در واقع شما نمونه ای از برندسازی نایک را در تبلیغات مجلات، تلویزیون و رسانه های اجتماعی می بینید.

مطالعه این مقاله   کمیسیون مشارکت در ساخت

این دقیقا هما رویکردی می باشد که شما باید هنگام ایجاد یک برند سازی شخصی در پیش بگیرید. شما ممکن است از تبلیغات تلویزیونی و آگهی در مجلات استفاده نکنید. اما باید به این فکر کنید که چگونه برند شخصی خود را هنگام ارتباط آنلاین با مخاطب به نمایش بگذارید.

دلایل استفاده از پادکست در برندسازی شخصی مشاور املاک
دلایل استفاده از پادکست در برندسازی شخصی مشاور املاک

دلایل استفاده از پادکست در برندسازی شخصی مشاور املاک

پادکست ها و ویدئوها به سرعت در حال تبدیل شدن به روش برتر مبادله اطلاعاتی در دنیا می باشند. مخاطبان این نوع محتوا را در زمان های شخصی خود استفاده می کنند. آنها میتوانند هنگام دویدن به پادکست گوش کنند و یا حین رفتن به محل کار ویدئویی را تماشا کنند.

علاوه بر این، محتوای ویدئویی می تواند سریع تر از نوشتن یک پست بلاگی طولانی ایجاد شود. این روش برای مشاوران املاک می تواند کاربردی تر باشد. ما می خواهیم به شما بگوییم که پادکست جایگاه ویژه ای در بازاریابی دارد. در واقع این میتواند ساده ترین راه برای متمایز شدن از رقبا و تاثیرگذاری بر مشتریان باشد.

بسیاری از مردم تصور می کنند ایجاد یک پادکست تنها زمانی مفید خواهد بود که به تعداد زیادی مخاطب و فالور دست یافته اید! بهتر است این شایعه را رد کنیم. برای برخی از افراد بله! هدف ایجاد پادکست برای شمار زیادی از مخاطبان می باشد. اما به عنوان یک مشاور املاک که به دنبال پروژه های بیشتری هستید و می خواهید با مخاطب در تعامل باشید، ستاره شدن باید به عنوان بخشی از اهداف مورد توجه شما قرار گیرد. بنابراین نباید به تعداد فالورها در آغاز کار اهمیت دهید.

در عوض باید با استفاده از پادکست به جلب توجه مشتریان، جلب نظرات مطلوب، تعامل با مشتریان و آگاه نگه داشتن او فکر کنید. داشتن فالور و مخاطب زیاد در این مرحله از اهمیت کمی برخوردار است. در اینجا به دلایل استفاده از پادکست توسط مشاوران املاک می پردازیم. آیا پادکست برای برندسازی شخصی مشاور املاک کاربرد دارد؟

مطالعه این مقاله   نکات کلیدی خرید باغ و ویلا
پادکست چیست؟
پادکست چیست؟

1.با روشی ساده مطرح شوید.

در واقع برای ایجاد پادکست در برندسازی شخصی مشاور املاک شما با مراحل متعددی روبرو نیستید! کافیست یک سری محتوا را به صورت صوتی یا ویدئویی ضبط کنید و تمام. تجهیزات شما میتواند خیلی ساده باشد مثل یک تلفن همراه و یا میتوانید از دوربین ها و میکروفون های حرفه ای به این منظور استفاده کنید.

2.محتوای چند برابر ایجاد کنید.

شما با استفاده از پادکست مشاور املاک می توانید محتوای چند برابر نسبت به محتوای متنی ایجاد کنید. علاوه بر این اطمینان حاصل خواهید کرد که هیچ مخاطبی از جمله خوانند، شنونده، تماشاگر را از دست نمی دهید.

بر اساس بررسی های انجام شده حدود 33% از مردم خواندن بلاگ های پستی، 33% پست های یوتیوب و 33% پادکست را ترجیح می دهند. خلاصه کلام این است که بهترین راه برای جلب نظر تمامی مخاطبان استفاده از انواع محتوا می باشد. پس اگر هنوز تولید پادکست صوتی و ویدئویی را آغاز نکرده اید، وقت را هدر ندهید. ترجیحا محتوای ویدئویی را آماده کنید و در کانال پادکست خود منتشر نمایید. بنابراین در یک لحظه محتوا و مخاطب خود را چند برابر کنید.

3.در استفاده از پادکست پیشقدم باشید.

سعی کنید در استفاده از پادکست در برندسازی شخصی مشاور املاک در منطقه خود پیشقدم باشید. شاید شما در زمینه مشاوره املاک تازه کار باشید. ولی با راه اندازی پادکست می توانید از با تجربه ترین مشاوران املاک پیشی بگیرید. مهم نیست که آنها چند قرارداد در سال می بندند. شما اولین کسی بودید که از پادکست در برندسازی شخصی مشاور املاک استفاده کردید. بنابراین مردم دنبال مشاوره تخصصی شما خواهند بود.

و از طرف دیگر، اگر شما مشاور املاک حرفه ای و برجسته در شهر خود هستید، ممکن است سایرین با استفاده از پادکست موقعیت شما را بر هم زنند. هر چه زودتر شروع کنید و وارد میدان شوید، کار را برای رقبا سخت تر خواهید کرد. همیشه پیشقدم و به روز باشید.

نقش پادکست در برندسازی مشاوره املاک چیست؟
نقش پادکست در برندسازی مشاوره املاک چیست؟

4. همیشه محتوای آموزشی تخصصی در جیب خود داشته باشید.

میلیون ها روش برای استفاده از پادکست در برندسازی شخصی مشاور املاک (مانند مصاحبه یا روایت داستان، وایت برد، حرفه ای یا شخصی، رسمی یا غیر رسمی) وجود دارد. اما بهترین محتوایی که به عنوان یک پادکستر آماتور در املاک و مستغلات بسازید، پادکست هایی هستند که به مخاطب شما آموزش می دهند. هر چیزی از صفر تا صد مشاور املاک و حرفه ای شدن در این زمینه را در یک سری اپیزود 90 روزه آماده سازید و به مخاطب هدیه کنید. مهم نیست چه تعداد مشاور کهنه کار در اطراف شما فعالیت می کنند. شما با این ترفند می توانید از آنها پیشی بگیرید.

مطالعه این مقاله   ۲۵ تکنیک بسیار مهم در بازاریابی و مهارت فروش تلفنی

5.اپیزود های مختلف به مشتری هدیه کنید.

مشتریان به روند جریان کار شما به عنوان مشاور املاک علاقمندند و ترجیح می دهند نمونه های خرید و فروش املاک را به نمایش بگذارید. شما می توانید با آماده کردن پادکست در این زمینه و مسائل مرتبط به خرید و فروش ملک آنها را سورپرایز کنید. کافیست با ارسال یک اپیزود محتوای پادکست (به طور مثال آنچه قبل از خرید ملک باید بدانید!)، توجه مشتری را جلب کنید.

سخن نهایی

همانطور که گفتیم، نباید هدف شما از ایجاد پادکست، تنها مطرح شدن در بین مشتریان باشد. بلکه آن را به عنوان یک ابزار بازاریابی فوق العاده موثر در ارتباط با مخاطبین خود در نظر بگیرید. صاحبان بنگاه های معاملات ملکی باید برای پیشرفت در حرفه خود اقدام به تولید پادکست کنند. سعی کنید از پادکست های آموزشی، روایتی و تحلیلی استفاده کنید و مخاطب را مجذوب سازید. آیا هدف شما این است که در بین مشاوران املاک در زمینه استراتژی محتوا پیشی بگیرید؟ بنابراین ساخت پادکست راه حل پیش روی شما می باشد.

شما می توانید به منظور خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، مشاوره حقوقی املاک، مشارکت در ساخت، خرید باغ و زمین کشاورزی و غیره املاک داران را انتخاب کنید. در واقع در مجموعه املاک داران علاوه بر دریافت خدمات مختلف در حوزه املاک می توانید مشاوره املاک را به طور حرفه ای بیاموزید. کافیست به صفحه املاک پلاس مراجعه کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا