راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان

 

هنوز هم سال‌های زیادی از دورانی که چند خانواده در یک خانه زندگی می‌کردند نمی‌گذرد. وشاید هم بزرگ‌ترهای فامیل آن زمان را به یاد داشته باشند. در آن شرایط خانه‌های بزرگ ویلایی وجود داشت که در دورتا دور آن اتاق‌های بسیاری وجود داشت. در هر، یکی یا دوتا از این اتاق ها، پسرها که تازه تشکیل خانواده داده‌بودند ساکن می شدند. به احتمال قوی می توان آغاز زندگی در فضاهای کوچک و به صورت مجتمع را از همین زمان در نظر گرفت. بعد از مدت‌ها می‌توان گفت که کاهش مقدار زمین‌های قابل ساخت و ساز و یا تمایل والدین به زندگی در کنار فرزندانشان، خانه‌ها را به دو یا سه طبقه‌هایی تبدیل کرد تا بتوانند جواب گوی نیاز افراد باشد. اگر تمایل به خرید و فروش آپارتمان در اصفهان هستید با ما در مجله املاک داران همراه باشید و ادامه‌ی مقاله راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان را مطالعه کنید.

امروزه آنقدر زندگی در آپارتمان عادی شده است که کمتر کسی به دلایل پیدایش آن می‌پردازد و افراد بیشتر به دنبال یک راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان برای خرید واحد مورد نظرشان هستند.

فروش آپارتمان در اصفهان

خرید آپارتمان از رویا تا واقعیت

شرایط اقتصادی کنونی، خرید آپارتمان را به یکی از آرزوها تبدیل کرده است. اما تحریریه املاک داران قصد دارد در این نوشتار راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان را به مخاطبان ارائه داده، و در مسیر خانه دار شدن آن‌ها را یاری دهد.

کشور ایران در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی دوره‌های پر فراز و نشیب بسیاری را پیموده‌است. در هرکدام از این زمان‌ها صنعت ملک و ساختمان نیز بحران‌های متفاوتی داشته است. شاید به یقین بتوان دوران سازندگی و دولت های نهم و دهم را به خاطر ساخت تعداد بسیاری مسکن به کمک جهاد سازندگی یا تحت عنوان مسکن مهر از بهترین این دوران‌ها دانست. این روند در دولت یازدهم و دوازدهم بسیار کم رنگ شد. اما به مدد قوانین جدید و همت دولت، در نهضت ملی مسکن، امید است که این مشکلات نیز مرتفع گردد.

البته بسیاری از کارشناسان معتقدند که ممکن‌است دولت نتواند به تمامی وعده‌های خود عمل کند. اما اگر نیمی از مسکن پیشبینی‌شده نیز ساخته‌شود، هم بازار مصالح ساختمانی و هم صنعت ملک و مسکن را به جریان و فعالیت وا خواهدداشت. آپارتمان‌های در نظر گرفته‌شده در طرح مسکن ملی با اهدا زمین رایگان از سمت دولت و همچنین پرداخت اقساطی هزینه ساختمان سازی، می‌تواند بسیاری از اقشار در دهک‌های پایین جامعه را صاحب خانه نماید. اما با تمام این صحبت‌ها شاید اتکا به وعده و وعیدها، منطقی نباشد و لازم است به فکر تهیه یک واحد مسکونی هرچند کوچک برای رفاه خانواده خود باشید.

در ادامه راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان پیشنهادهای متفاوت و جالب مشاوران املاک داران را مطالعه خواهید کرد.

کجا بخریم؟

اگر از پس‌اندازتان در طول مدت افزایش فشارهای اقتصادی، چیزی باقی مانده است، اگر توان گرفتن وام و باز پرداخت اقساط آن را دارید، اگر در شهرستان خانه یا تکه زمین کوچکی دارید، املاک داران بهترین فرصت ها و راهنمای خرید و فروش خانه در اصفهان را به شما معرفی خواهد کرد.

شهر اصفهان از جمله کلان شهرهای ایران است که در طول زمان مورد توجه بسیاری از افراد حتی از شهرستان‌های استان اصفهان برای خرید بوده است. رفاه و آسایش در شهرهای بزرگ به نسبت شهرهای کوچک بسیار بیشتر است و برخورداری از مقدار بیشتری از امکانات نیز همیشه مطلوب انسان هاست. همین دو دلیل برای ازدحام جمعیت در شهرهای بزرگ کافیست.

و اما راه حل سکونت این تعداد از جمعیت در شهر چیست؟ کارشناسان بسیاری این موضوع را بررسی کرده‌اند که شاید بتوان با قرار دادنِ امکانات بیشتر در شهرستان‌ها از این هجوم بی رویه جمعیت به سمت شهرهای بزرگ کاست. اما به هر صورت که به موضوع نگاه کنید متوجه می‌شوید، افزایش جمعیت شهری ناشی از ساکنین بومی همان شهر نیز در این کمبود مسکن بی اثر نیست.

در این رابطه می‌توان به گسترش شهرها به سمت حومه و یا امتداد ساخت و ساز در یکی از جهت‌های جغرافیایی اشاره کرد. شهر اصفهان نیز از این قاعده مستثنی نیست و امروزه دیده‌می‌شود که در جهت شرق به شدت در حال گسترش است.

مناطق رو به گسترش اصفهان

اصفهان در بسیاری از جهات دیگر قابل گسترش نیست. یعنی عملا زمینی برای ساخت و ساز وجود ندارد. اما بسیاری از شرکت‌های ساختمانی از فرصت گسترش شهری استفاده نموده و با خرید زمین‌های ارزان‌تر و ساختمان سازی بر روی آن، ارزش افزوده بیشتری را به دست می‌آورند.

این رشد و رونق شهری در اصفهان، امروز به مناطق شرقی و مناطق شمالی آن مربوط می‌شود. محله‌هایی که تا چند سال پیش خیلی مورد توجه نبودند و امروزه محل توجه افراد بسیاری هستند.

روش‌های خرید آپارتمان

از جمله روش‌های خرید آپارتمان در شهرهای بزرگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

1_ خرید در شهرک‌های کوچک و حاشیه‌ای

امروزه در نقاط مختلف شهر، شهرک‌های بزرگ و کوچکی در حال رشد هستند. این شهرک‌ها برای خرید بسیار گزینه مناسبی هستند. چون در حال حاضر مجبور نیستید هزینه زیادی برای خرید آن‌ها بپردازید و همچنین از آینده بسیار خوبی نیز برخوردارند. اغلب این آپارتمان‌ها از وام مسکن نیز استفاده کرده و به همین دلیل فشار مالی کمتری به خریدار وارد می‌شود.

از جمله این شهرک‌ها در اصفهان می‌توان به شهرک شهید کشوری، شهرک شفق، شهرک نگین و کوثر، کوی سپاهان و شهر جدید خورزوق اشاره کرد که هم اکنون بسیار مورد توجه جوانان و خانه اولی‌ها است.

2_ پیش فروش آپارتمان

یکی از پیشنهادات مجموعه املاک داران به مخاطبین گرامی در راهنمای خرید و فروش آپارتمان اصفهان استفاده از مزیت پیش فروش آپارتمان است. با استفاده از این گزینه می‌توانید هزینه کمتری برای خرید بپردازید و به مرور زمان مابقی ارزش آپارتمان را پرداخت نمایید. این کار عملا به خریدار کمک می‌کند تا با مبلغی کمتر از ارزش واقعی ملک، صاحب خانه شود.

البته باید در نظر گرفت که ممکن است در خرید این نمونه املاک، اگر به مسائل حقوقی آن واقف نباشید، دچار مشکلاتی بشوید. مجموعه املاک داران با دارا بودن مشاوره حقوقی املاک و سرمایه گذاری می‌تواند در نوشتن قرار داد پیش فروش آپارتمان شما را یاری کرده و از پیشامد هرگونه مشکلی جلوگیری نماید.

PDF نمونه قرارداد پیش فروش آپارتمان

 

3_ خرید ملک کلنگی

یکی از گزینه‌های پیشنهادی دیگر، خرید ملک کلنگی به ارزشی کمتر از املاک همان محله است. خانه‌های کلنگی ممکن است در متراژ بالا بیشتر دیده‌شوند. مخصوصا در شهر تاریخی مثل اصفهان اگر چه این خانه‌ها به وفور موجود هستند. اما این متراژ بالا، باعث بالا رفتنِ قیمت و در نتیجه پایین آمدنِ قدرت خرید می‌شود. لذا پیشنهاد می‌شود چند نفر به همکاری یکدیگر اقدام به خرید نموده و شروع به ساخت آپارتمان نمایند. در انتها نیز واحد‌ها را به نسبت شراکت در زمین با یکدیگر تقسیم نمایند.

4_ مشارکت در ساخت

از دیگر گزینه‌های پیشنهادی برای خانه دار شدن می‌توان به مشارکت در ساخت اشاره کرد. در این مورد شما می‌توانید در ساخت یک مجموعه آپارتمانی یا در نقش صاحب زمین و یا پیمانکار ساختمانی وارد شوید. لذا می‌توان طی یک قرارداد مشارکت در ساخت؛ که حتما باید زیر نظر مشاور حقوقی املاک با تجربه نوشته شود؛ وارد کار ساخت و ساز شده و سپس پس از اتمام کار واحدها را به نسبت میزان آورده تقسیم نمایید. یکی از پیشنهادها و کمک‌ها در راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان توسط مجموعه املاک داران برای خانه دار شدن شما انجام می‌دهد مشارکت در ساخت است.

5_ شروع زندگی در حومه شهر

در حومه شهرهای بزرگ، شهرهای کوچک تری وجود دارند که از نظر نزدیکی به امکانات از موقعیت خوبی برخوردار هستند. اگرچه زندگی در این شهرها مزیت زندگی در کلان شهر اصفهان را ندارد، اما می‌تواند برای شروع در ابتدای زندگی مشترک، مناسب باشد.

6_ پایین آوردنِ سطح توقعات

دنیای مدرنیته امروزه، شاهد بالا رفتن میزان تجمل پرستی و فشار اقتصادی ناشی از آن است. در بسیاری از موارد مانند کاستن از میزان مبلغ جهیزیه، می‌توان مقدار پول بیشتری را به عنوان کمک هزینه خریدِ آپارتمان به زوج‌های جوان اهدا کرد.

استفاده بیشتر از لوازم خانگی تولید ملی که عملا قیمت کمتری دارند، خریدِ لوازم خانگی مورد نیاز و ضروری و کاستن از خرید لوازم اضافه و مواردی مشابه باعث می شود مبلغی را که برای جهیزیه در نظر گرفته اید، کمتر هزینه شده و مابقی آن برای خرید واحد آپارتمان کوچکی برای زوج جوان کارساز باشد.

فروش آپارتمان در اصفهان

آماده هستید خانه خود در اصفهان را بفروشید؟ پس وقت آن رسیده آستین ها را بالا بزنید و دست به کار شوید. چرا که کارهای زیادی را باید انجام دهید. قبل از این که خانه خود را برای فروش داخل وبسایت های خرید و فروش آپارتمان در اصفهان قرار دهید، باید یک سری نکات را در نظر بگیرید. بنابراین در اینجا به یک سری ترفندها برای فروش موفقیت آمیز آپارتمان و املاک مسکونی در اصفهان می پردازیم:

یک مشاور املاک عالی در اصفهان پیدا کنید.

اگر می خواهید برای فروش آپارتمان در اصفهان اقدام کنید ولی از یک مشاور حرفه ای کمک نگرفته اید، احتمالا سودی که انتظارش را دارید عاید شما نخواهد شد! اگر مراقب نباشید، ممکن است ملک خود را در زمان نامناسب با قیمت نامناسب به خریدار اشتباه بفروشید.

فروش آپارتمان توسط مالک در اغلب موارد با شکست مواجه می شود. چرا که هم پول هم زمان قربانی خواهد شد. به همین دلیل یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از فروش خانه یا آپارتمان در اصفهان باید انجام دهید، پیدا کردن یک آژانس املاک درجه یک است.

برای پیدا کردن مشاور املاک خوب باید تحقیق کنید و مطمئن شوید که برای کیس شما مناسب است. در واقع باید کسی را انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد و ملک شما را به قیمت واقعی بفروشد.

از تصمیم خود مطمئن شوید.

فروش آپارتمان در شهر بزرگی مثل اصفهان می تواند ریسک بزرگی باشد. بنابراین مطمئن شوید که واقعا قصد فروش آپارتمان یا ملک تجاری خود را دارید. آیا می توانید با فروش ملک خود صاحب ملکی با ارزش بیشتر یا برابر شوید؟ آیا زمان مناسبی را برای فروش ملک خود انتخاب کرده اید؟

اطلاعات ملک خود را آماده سازید.

قرار دادن اطلاعات آپارتمان شما در یک وبسایت معتبر می تواند در روند فروش بسیار موثر باشد. این اطلاعات شامل توضیحات درباره ملک، پلان طبقات، عکس از تمامی بخش های آپارتمان و همچنین جزئیات درباره امکانات رفاهی، سیستم حمل و نقل و جاذبه های دیدنی نزدیک به ملک می شود. سعی کنید اطلاعات را به طور کامل ارائه کنید تا خریدار بتواند قبل از بازدید بداند چه چیزی انتظارش را می کشد!

به ظاهر ملک اهمیت دهید.

خوب یا بد، خریدار همیشه کتاب را از روی جلد قضاوت می کند. شما باید کاری کنید که اولین برداشت خریدار از آپارتمان شما مثبت باشد. با کاشت گل های رنگارنگ، رنگ آمیزی درب ورودی و غیره می توانید مشتری را به خانه خود بکشانید. اگر نمی دانید چگونه ظاهر خانه خود را جذاب کنید یا نیاز به مشاوره برای فروش آپارتمان در اصفهان دارید، همین حالا با کارشناسان ما در املاک داران تماس بگیرید.

داخل خانه را مرتب کنید.

در صورتی که خانه شما ظاهر آشفته ای داشته باشد، مشتری تصور می کند که فضای کافی برای جای دادن وسایل وجود ندارد. بنابراین سعی کنید قبل از هر کاری به تمیز کردن، کمد ها، کشو ها و طاقچه ها بپردازید. هیچ چیزی برای خریدار کنجکاو ممنوع نیست و ممکن است به هر جایی سرک بکشد.

از طرف دیگر باید هر گونه عکس خانوادگی یا وسایل شخصی و آثار هنری را از جلوی دید بردارید. در واقع کارشناسان بر این باورند که بایستی یک بوم خالی ایجاد کرد تا خریدار تصورات خود را در آن آپارتمان تجسم کند.

به بوی فضای خانه اهمیت دهید.

بوی بد می تواند به سادگی باعث بر هم خوردن معامله شود و نتوانید برای فروش آپارتمان خود در اصفهان موفق عمل کنید. بوی حیوان خانگی، بوی آشپزخانه و غیره را به کمک عودهای خوشبو کننده از بین ببرید. سعی کنید از رایحه هایی استفاده کنید که اکثریت آن را بپسندند.

درباره ایرادات ملک خود صادق باشید.

اگر می خواهید برای فروش آپارتمان در اصفهان موفق عمل کنید، باید صادق باشید. اگر مشکلی در آپارتمان وجود دارد، مثل لوله کشی خراب، سوراخ در دیوار یا سیستم گرمایشی و سرمایشی معیوب، باید برای تعمیر آن اقدام کنید. خریدار نمی خواهد بعد از اسباب کشی با یک مشکل بزرگ غافلگیر شود. این مسئله باعث می شود بر سر قیمت پیشنهادی شما چانه نزنند!

زمانبندی را در قیمت گذاری ملک لحاظ کنید.

باور کنید یا نه، شما می توانید ملک خود را حتی گران تر از چیزی که ارزش دارد بفروشید! هنگام فروش املاک و مستغلات، زمان بندی بسیار اهمیت دارد. آپارتمان خود را به درستی قیمت گذاری کنید و از آنچه در بازار املاک رخ می دهید، استفاده کنید!

خرید آپارتمان در اصفهان

جمع بندی

اگر چه خرید و فروش زمین و ملک کلنگی در اصفهان به عنوان یکی از راه های خانه دار شدن در این شهر زیبا محسوب می شود، اما نباید از راه‌های دیگر نیز چشم پوشی کرد. وب سایت املاک داران فرصت سفارش خرید ملک، تهاتر ملک و مشارکت در ساخت و ساز را در بستر اینترنت برای مخاطبین محترم فراهم نموده است، تا بتوانید بر حسب علاقه و میزان سرمایه خود، آپارتمان مورد نظرتان را پیدا کنید. و اگر می‌خواهید بدانید بین خرید زمین و ساختمان تحقیق کنید به مجله املاک داران رفته و مقاله‌ی خرید زمین بهتر است یا ساختمان را مطالعه کنید.