بازاریابی املاک

راهنمای جامع عکاسی از خانه که باید رعایت شود

چگونه از خانه مان عکاسی کنیم؟ پرسشی است که در این یادداشت به آن پاسخ خواهیم داد. عکاسی یکی از هنرهایی است که مورد مناقشه نظریه پردازان و فلاسفه بوده است. امروزه مشتریان دیگر مثل گذشته از همان اول برای خرید یا اجاره یک خانه به بازدید حضوری خانه ها نمی روند. بلکه با پیشرفت ارتباطات، تصاویر خانه ها معرف و وسیله ای برای تبلیغ آنهاست.

اگر شما هم فروشنده ملکی هستید و قصد دارید که به سرعت و به درستی ملکتان را تبلیغ نمایید به صفحه لیست مشاوران املاک ما مراجعه نموده و با ایشان در ارتباط باشید.

خرید و فروش منزل مسکونی در اصفهان باتوجه به اینکه تعداد مشتریان و فروشندگان به اندازه ای زیاد شده است که بازدید منازل به راحتی امکان پذیر نیست، عکس و فیلم از منازل، مهمترین راه برای تبلیغ کردن ملک است.

استفاده از این هنر به عنوان رسانه در جمیع جهات می تواند یک ابزار برتر شناخته شود. همانطور که هر حرفه ای نیاز به آموختن و تدریس دارد. عکاسی صنعتی، مشخصا در حوزه املاک و مستغلات، از جمله راهکارهای تبلیغاتی برای گسترش کسب و کار است.

به خوانندگان پیشنهاد می دهیم این یادداشت را تا انتها بخوانند، و با چند نکته ای که به عکاسی از خانه تان آشنا شوید.

عکاسی از خانه

کیفیت را جایگزین کمیت نمایید

اساسا آنچه چشم نواز برای بیننده است کیفیت است. باید توجه داشت که تعداد زیاد عکس هایی که در سایت های مختلفت مانند املاک داران، از خانه مان بارگذاری می کنیم، هرگز نمی توان تضمین کننده فروش باشد.

گاهی اوقات خانه تان نقشه ایده‌آلی ندارد. حتما از فضاهای خانه به صورت جداگانه عکس‌برداری شود. چراکه در بسیاری مواقع هدف از عکسبرداری، ترغیب بیشتر مشتری برای ورود به خانه است. بنابراین شما به عنوان یک مشاور املاک با عکاسی از خانه در واقع مشتری را برای بازدید از خانه ترغیب می کنید.

به بک گراند خود اهمیت دهید

همواره به پس زمینه عکسی که از محیط خانه می اندازید توجه داشته باشید. هیچ وقت عکسی را به طور سرسری از موقعیت نیندازید چرا که احتمال دارد، عکس‌ها منظره‌های نامناسب از خیابان را نشان دهند. مخصوصا در هنگام تصویر برداری از پنجره ها و شیشه ها دقت کنید که هیچ وسیله نامسابی در قاب نباشد.

یک پیشنهاد جالب برایتان داریم.تورهای مجازی خانه، در همان زمان و روز عکاسی از خانه را برگزار کنید. البته لازم است تورهای مجازی، کیفیتی برابر با عکس‌های گرفته شده از خانه داشته باشند.

مهمترین مسئله در زمان فیلمبرداری تور مجازی و عکاسی از خانه، استفاده از نورهای مناسب است. در هنر عکاسی میزان نوری که از دیافگرام عبور می کند و به سنسور می رسد، بسیار دارای اهمیت است.

نور تنها وسیله برای نمایش است.باید در نظر داشته باشید که موقع عکاسی از خانه تان نور نه تنها به اندازه کافی وجود داشته باشد بلکه به اندازه کافی سوژه مورد نظر را پوشش دهد.

اضافه کردن تور مجازی و نمای VR در آگهی‌هایی که در  سایت املاک داران وجود داردبارگذاری می کنید از قابلیت‌هایی است که در اختیار مشاوران و آژانس‌هایی که در سایت ثبت نام می کنند، قرار داده ایم.

عکاسی از خانه

همواره بهترین ساعت ها را برای عکاسی انتخاب کنید

پیشنهاد می‌کنیم برای  عکس برداری از خانه، هرگز بدون برنامه‌ریزی و به صورت عجله‌ای اقدام نکنید. زیرا در درجه اول باید دانست که کادربندی حرفه‌ای عکس‌ها امری سر سری نیست. دوم اینکه مشخص نیست عکاس در زمان عکاسی با چه وضعیتی مواجه باشد. ممکن است خانه در موقعیت مناسبی نباشد. مثلاً لامپ سوخته باشد یا شیشه ها بازتاب خوبی ندهند.

از خانه تان در فصول مختلف عکس برداری کنید

اگر شما به عنوان مشاور املاک کسی هستید که باید از خانه ها عکس برداری کنید، می توانید از صاحب خانه بخواهید اگر در فصول مختلف از ملک شخصی اش عکس برداشته به شما بدهد، چرا که می توانید با کمک فتوشاپ فصول مختلف را از نظر بعد زمانی و نوری تغییر دهید.

واسه استخدام عکاس حرفه ای اقدام کن

به نظر ما امروزه می‌توان به‌راحتی با چند کلیک، عکسی را به عنموان عکاس استخدام کرد. یعنی دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های بالا برای ویرایش عکس نیست. تمام تصاویر را می‌توان از طریق سفارش به فریلنسرهای فعال در سرویس‌های گوناگون سپرد که در وقت و هزینه صرفه جویی خواهد شد.

باید توجه داشت که اگر شما یک دپارتمان املاکی هستید که با فایل‌ها و آگهی‌های متعددی سروکار دارند، یک عکاس حرفه‌ای آماده در اختیار داشته باشید. مشاوران خود را به دوره‌های حرفه‌ای عکاسی بفرستید تا همه کارمندان، با اصول عکاسی از خانه و ریزه‌کاری‌های آن به‌خوبی آشنا شوند. این آژانس‌ها حتی تجهیزات حرفه‌ای عکاسی را هم تهیه می‌کنند تا نیازی به هزینه های تکراری کرایه و تهیه تجهزیات نباشد.

در عکاسی صادق باشید

پیشنهاد دیگر ما پرهیز از استفاده تصاویر غیرواقعی در پنجره‌های خانه است. بنابراین شما به عنوان عکاس یا مشاور املاک، نباید با استفاده از برنامه فتوشاپ یا ابزارهای دیگر اقدام به بارگذاری چنین تصاویری در زمینه تصاویر مربوط به عنوان بازتاب کنید. چنین کاری یک دروغ است. این کار به صورت بالقوه، رابطه مشتری و مشاور املاک را با نوعی شکاکیت مخلوط می کند.

عکاسی از خانه

خونت رو تمیز کن

برای عکاسی از خانه، پشه‌بند یا برچسب‌های مات‌کننده پنجره را برداشته و یا آنها را تمیز کنید. هرچند این مورد جزئی است، اما باعث می‌شود نور اتاق‌ها بهتر و فضای داخلی خانه، بزرگ‌تر به نظر برسد.

نورپردازیت رو قوی کن

همانطور که در سطور بالا به آن اشاره کردیم در رابطه با پرسش اصلی که چگونه از خانه مان عکاسی کنیم؟ این گونه پاسخ می دهیم که نیاز هر نمایش و کیفیتی در میزان نوری است که به سوژه تابیده می شود. نورپردازی در عکاسی مانند استفاده از رنگ ها برای یک نقاش است.

همانطور که نقاش سبک شخصی اش می تواند رنگ روغن یا مینیاتور باشد شما نیز برای عکس برداری از خانه ها سبک مشخصی داشته باشید، بدین گونه که همه چیز در آن کامپوزیت شده و طراحی شده باشد.

نتیجه گیری

چگونه از خانه مان عکاسی کنیم؟ همانطور که در حالت های مختلف از خودمان عکس می گیریم به خانه مان هویت دهیم. عکاسی از خانه می تواند یک تبلیغ و راهکاری برای شناخت بهتر مشتری باشد.

برای راهنمایی کامل در مورد چگونگی عکاسی از خانه تان می توانید با تیم مشاوران املاک داران تماس بگیرید. پیشنهاد تیم املاک داران به شما این است که جهت خرید و فروش منزل با همکاران ما در صفحه مشاوران املاک در اصفهان در تماس بوده و مطالب مهمی که در این رابطه اهمیت زیادی دارند را مورد بررسی قرار دهید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا