مزایای اخذ مجوز مشاور املاک

این روزها تمامی مشاغل دارای مجوز فعالیت هستند و شغل مشاور املاک نیز از این امر مستثنی نیست. اخذ مجوز املاک، امکاناتی را در اختیارتان قرار می دهد که بدون آن نمی توانید داشته باشید. هر چند کسب این مجوز نیاز به تلاش، صرف هزینه و زمان دارد. بهر حال هر چیزی بهایی دارد، اگر می خواهید از مزایای اخذ مجوز املاک برخوردار شوید، باید بهای آن را نیز بپزدازید و بهای آن همان تلاش، زمان و هزینه ای است که صرف می کنید.

اخذ مجوز املاک مزایای زیادی برای این شغل دارد، در ادامه به مهم ترین این مزایا اشاره خواهیم کرد. با املاک داران همراه باشید.

 

ثبت نام در دوره آموزش املاک با مدرک معتبر فنی و حرفه ای 

 

 

مشاور املاک  شغلی است که به فروشنده و خریدار کمک می کند تا اطلاعات جامع و کاملی از ملک داشته باشند و به آنها مشاوره لازم را ارائه می دهد. مشاورین املاک سعی می کنند تا رضایت مشتری را جلب نمایند و رضایت آنها جز با خرید، رهن یا اجاره ملک مورد نظرشان حاصل نمی شود.

 

 

 

بازار ملک یکی از قدیمی ترین بازارهای مالی است که هر فردی سعی می کند تا با خرید ملکی در آن سرمایه گذاری کند. بنابراین دانش مشاور املاک در خصوص سرمایه گذاری در ملک، به آنها کمک می کند تا از هر گونه اشتباهی در این باره مصون باشند. و این مهم ترین دلیل برای اهمیت داشتن شغل مشاور املاک است.

 

صرفه جویی در وقت مشتری نیز از دیگر کارهایی است که اهمیت این شغل را نشان می دهد. مشتری نمی تواند به طور مستقل در تمام شهر گشته و ملک مورد نظرش را پیدا کند. مشاور املاک با جمع آوری فایل ملک ها، این کار را برای آنها آسان می کند.

همچنین دانش مشاور املاک در خصوص قوانین خرید و فروش یا رهن و اجاره به مشتری کمک می کند تا آگاهی لازم در برخورد با مالکان ساختمان را داشته باشند.

مشاور املاک همچنین ملک را بدون تضییع حق خریدار یا فروشنده و با مبلغ سرمایه گذاری مناسب و بدون افزایش یا کاهش آن، برای مشتری به دست می آورد. او با توجه به بازار مسکن، مبلغی را برای سرمایه گذاری و انجام معامله منصفانه اعلام می کند. او در ادامه با تنظیم سند مالکیت، تمامی مسائل حقوقی مربوط به انتقال مالکیت و روش ها آن را به کار می گیرد تا معامله به خوبی پایان یابد.

 

مزایای اخذ مجوز املاک

 

 

حالا که اهمیت شغل مشاور املاک ذکر شد، باید بدانید که انجام این کارها مستلزم اخذ مجوز املاک است. چنانچه فکر می کنید که اخذ مجوز املاک، فایده ای ندارد و تنها تلف نمودن وقت و هزینه است، در ادامه به مزایای اخذ مجوز املاک خواهیم پرداخت تا بتوانید تصمیم بهتری در این باره بگیرید:

مهم ترین مزایای اخذ مجوز املاک عبارتند از:

 

کسب درآمد بیشتر

از اولین مزایای اخذ مجوز املاک، کسب درآمد بیشتر است، مخصوصا اگر تازه وارد این شغل شده باشید. حتی اگر خواسته شما از این شغل به اندازه یک نمایندگی بزرگ املاک نیست، باز هم مجوز املاک می تواند تا حد زیادی شما را به درآمد بیشتر برساند. اخذ مجوز املاک کمک می کند تا اصول تجارت را فرا گرفته و به موفقیت های بزرگی برسید. شاید برای اولین معامله خود زمان زیادی را به انتظار بشینید، اما قانونی بودن شغل شما کمک می کند تا درآمدتان نیز بیشتر باشد.

برخورداری از ابزارهای مفید

از دیگر مزایای اخذ مجوز املاک ، برخوردار شدن از امکاناتی است که در حالت عادی نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید. این امکانات فرصت انجام معاملات کلان را به شما می دهد. یکی از مهم ترین این ابزارها، دسترسی به دیتای املاک آماده جهت فروش، رهن و اجاره است. هر بار که ملک جدیدی به لیست اضافه می شود، فورا از آن مطلع خواهید شد.

 در نتیجه نیازی نیست برای پیدا کردن خانه مطابق با نظر مشتری، ساعت ها منتظر دیگر مشاوران املاک باشید. می توانید اطلاعات این خانه ها را به راحتی بررسی کرده و در صورت پیدا کردن گزینه مناسب، معامله را به سرانجام برسانید. همانطور که ذکر شد، دسترسی به این نرم افزار تنها مخصوص کسانی است که مجوز قانونی املاک را گرفته اند.

 

آشنا شدن با افراد جدید

یکی دیگر از مزایای اخذ مجوز املاک، وسیع تر شدن حوزه معاملاتی است. یعنی اخذ مجوز املاک این امکان را به شما می دهد که آزادی عمل بیشتری در انجام معاملات داشته باشید. با این مجوز می توانید با بانک ها نیز قرارداد بسته و خانه های متعلق به آن را بفروشید.

همچنین می توانید با کارگزاران و نمایندگان زیادی آشنا شده و از تجربیاتشان استفاده کنید. اخذ مجوز املاک به شما این امکان را می دهد تا در شبکه هایی که توسط مشاوران املاک ایجاد شده، شرکت کرده و معاملات خوب را شناسایی کنید. بدین ترتیب می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، نیاز مشتری را برطرف کرده و معاملات بیشتری انجام دهید.

دریافت آموزش کامل تر

 

به دست آوردن دیدی وسیع تر و دانش گسترده تر از دیگر مزایای اخذ مجوز املاک است. برای اخذ مجوز املاک باید دوره های آموزش املاک لازم را گذراند. در این دوره ها تجزیه و تحلیل بازار ملک، قوانین مربوط به عقد قراردادها و اصول بازاریابی را فرامی گیرید. زمانی که اطلاعاتتان درباره نوشتن قراردادها کامل باشد، می توانید از منافع مشتری دفاع کرده و از ضرر و زیان های ناشی از عدم وجود اطلاعات کافی جلوگیری نمایید. چرا که عدم اطلاع مشاوران از این موارد، سبب می شود تا ضررهای مالی زیادی به مشتری وارد شود.

 

دریافت کمیسیون

در حال حاضر، بسیاری از کسانی که در بنگاه های مشاور املاک مشغولند، سرمایه دارانی هستند که کارهای مربوط به خرید و فروش املاک خود را انجام می دهند. این افراد معمولا در کنار خود یک مشاور حقوقی و قانونی دارند که مشاوره لازم را به آنها ارائه می دهد. از مزایای اخذ مجوز املاک این است که دیگر نیاز به حضور مشاور در کنار خود نداشته و همه کارها را انجام می دهید. در نتیجه اعتبار لازم را به دست آورده و هزینه کمیسیون به خودتان می رسد. 

 

افزایش اعتماد مشتریان

 

این روزها کلاهبرداران در همه جا به کمین نشسته اند، برای همین مشتریان خیلی سخت به مشاورین املاک اعتماد می کنند. داشتن مجوز قانونی می تواند اعتماد آنها را به دست آورده و کارهای مربوط به املاک خود را به دست چنین کسانی بسپارند. بنابراین می توان چنین نتیجه گرفت که به دست آوردن اعتماد مشتریان از جمله مزایای اخذ مجوز املاک برای شماست. چرا که داشتن اعتبار قانونی، به افزایش مشتریان و در نتیجه بیشتر شدن معاملات و کسب درآمد بیشتر می انجامد.

 

 

اشتغال به عنوان مدیر در املاک

 

اخذ مجوز املاک این امکان را برای شما فراهم می کند تا علاوه بر مشاور املاک، مدیر املاک نیز باشید. وظیفه مدیر املاک، بررسی و حفاظت از ملاک، برآورد کردن نیازهای مشتریان و برطرف کردن مشکلات و نیازهای مستاجران است. مدیران املاک با صاحبان املاک در ارتباط هستند تا ملک را از نظر فیزیکی و مالی حفظ کنند.

 

حرف آخر

 

هرچند که هم اکنون بازار املاک و مسکن با فراز و نشیب های زیادی روبه رو است و دارای شیب نزولی است، اما شغل مشاور املاک همچنان پرسود و پردرآمد است. اخذ مجوز املاک کمک می کند تا به طور قانونی در این بازار فعالیت کنید و از مزایای آن که در بالا ذکر شد، استفاده نمایید.