مشاورین املاک

صفر تا صد راز های کسب درآمد از بازار املاک

کسب درآمد از بازار املاک یکی از وسوسه کننده ترین موضوعاتی است که افراد جذب آن می شوند. این جذابیت که ظاهری نه چندان پیچیده دارد و شخص با خود می پندارد که می تواند به راحتی در این حوزه مشغول فعالیت شود در اکثر موارد باعث سرخوردگی شغلی خواهد شد. با رعایت اصول حرفه ای در این عرصه می توان به پیشرفت اقتصادی چشم گیری دست یافت. در این یادداشت، مجله املاک داران به مواردی اشاره می کند که رعایت آن نه تنها برای پیشرفت در این حرفه مهم است بلکه موجب رونق بخشی به کسب و کار خواهد شد.

کسب درآمد از بازار املاک

نکته اول: هدف خود را مشخص کنید

برای کسب درآمد از بازار املاک ابتدایی ترین قانون داشتن هدف است. در حد دو سه خط هدف خود یا همان چشم انداز بلند مدت خود را توضیح دهید. هدف را روی کاغذی بنویسید که همیشه همراه شما باشد تا در مواقعی که دلسرد شدید به آن رجوع کنید. داشتن هدف در شغلی و مشخصاً شغل مشاور املاک باعث ایجاد انگیزه و افزایش تلاش خواهد شد.

نکته دوم: نقاط قوت خود را بشناسید

مهمترین سوال این است که باید از خود بپرسید چگونه می توانم در یک سال پیشرفت قابل توجهی داشته باشم؟

همواره دید مثبتی به توانایی ها و نقاط قوت خود داشته باشید و سعی کنید نقاط ضعف خود را مرتفع کنید. آگاهی از نقاط قوت خود باعث می شود تا از نقاط منفی که دیگران به آن اشاره می کنند تاثیر نپذیرید. در واقع شخصی که شما را دوست داشته باشد به طور مستقیم به نقاط منفی شما اشاره نمی کند بلکه به شما در مرتفع ساختن آنان کمک می کند. در شغل مشاوره املاک برای کسب درآمد از بازار املاک باید استفاده از نقاط مثبت خود را همواره در دستور کار قرار دهید. با این رویکرد می توانید برای یک سال آینده تان چشم انداز خوبی در نظر بگیرید.

نکته سوم: با نقاط شعف خود مهربان باشید

با وجود آنکه در بعضی موارد تقویت نقاط‌ ضعف مناسب است، برخی اوقات نیز زیر ذره بین قرار دادن، تنها باعث اتلاف وقت می شود. با شناخت نقاط ضعف خود اجازه نمی دهید که بر روی نقاط قوتتان تاثیر گذار باشند. بنابراین نقطه ضعفی را اصلاح کنید که توان اصلاح آن را داشته باشید.

کسب درآمد از بازار املاک

نکته چهارم: کارمندان خود را آموزش دهید

میزان مهارت شما به اندازه دانایی از نقاط قوتتان است. اگر از توانایی های خود مطمئن هستید، بهتر است این مهارت را به کارمندان خود آموزش دهید و بر انجام کار از سوی آنها نظارت کنید با این روش می توانید در زمان صرفه جویی داشته باشید. به صورت کلی یک مدیر آژانس خوب کسی است که همواره در حال تقویت نقاط قوت خود است و یکی از راهکارهای آن آموزش است. با آموزش می توانید چاله های موجود در نقاط قوت خود را بشناسید.

در فروش مهارت داشته باشید

همواره این جمله را با خود تکرار کنید: «من در فروش مهارت دارم». تکرار این جمله باعث می شود انرژی خوبی در هنگام برخورد با خریداران املاک داشته باشید. البته که نیاز به آموزش در این زمینه هرگز پایان ندارد اما سعی کنید همواره جملات انگیزشی را با خود تکرار کنید.

مدیریت مشتری

برای مدیریت مشتری یا بازاریابی مشتری سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • بخش تولیدی – آیا میزان مشتری های فعلی با نیاز بازار همخوانی دارد؟
  • اپراتور – آیا واقعا با مشتری هاتان در تماس هستید و در جریان وضعیت آنها قرار دارید؟
  • دگردیسی– در خود این توانایی را می بینید که مشتری های مجازی را به ملاقات واقعی دعوت کنید؟
  • حمایت– آیا مشتری ها را از خودتان می دانید؟ در جریان احوال آنها قرار دارید؟

سطح مهارت خود در هر یک از موارد زیر را محاسبه کنید و آمار بدست آمده را بر روی تخته یا کاغذی که همواره جلوی چشمتان است بنویسید تا در مواجهه با آن تصمیم مناسب گرفته شود.

عقد قرارداد را هرگز فراموش نکنید

اگر در ۷۰ درصد موارد مشتری یابی خود موفق بوده اید باید هرچه زودتر برای عقد قرارداد با مشتری هاتان اقدام کنید.

بازاریابی سنتی رو فراموش نکن

از دیگر عوامل موثر در کسب درآمد از بازار املاک بازاریابی سنتی است. با رعایت این اصول می توانید دو دسته از مشتری ها را به سمت خود جذب کنید. آنان که با علم روز اشنایی کامل دارند و آنان که از دهه های گذشته در این زمینه فعالیت می کنند.

کسب درآمد از بازار املاک

از فضای مجازی غافل نشو

 فضای مجازی در مدت کمی که وارد جامعه ایران شده است محل خوبی برای رونق کسب و کاربه وجود اورده؛ برای حضور در این بازار از استراتژی مناسبی استفاده کنید. همواره خود را در این بازار محک بزنید و از افراد با تجربه و متخصص این حوزه مشاوره بگیرید. مجموعه املاک داران به شما پیشنهاد می شود. تیم مشاوره و بازاریابی مجموعه املاک داران از افراد متخصص و با تجربه ای تشکیل شده است که توانایی راه اندازی کسب و کار اینترنتی در سطوح بالا را برای شما دارد.

نتیجه گیری

مجله املاک داران در این یادداشت سعی می کند شما را یک گام به کسب درآمد از بازار املاک نزدیک کند. توصیه اکید می شود که برای پیشرفت در هرکاری ابتدا آموزش های لازم را پشت سر بگذارید. البته که شناخت از خود باعث پیشرفت خواهد شد اما تنها با آموزش می توانید این شناخت را به تکامل برسانید. همچنین مقاله نقش مشاور در سرمایه گذاری موفق را مطالعه نمایید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا