مشاورین املاک

برخورد مناسب با مشتری باعث افزایش فروش می شود!

در این یادداشت می خوانیم که چگونه باید برخورد مناسب با مشتری داشته باشیم و با مشاوره یک مشتری عصبانی را کنترل کنیم. قبل از هر چیز این توضیح را می دهیم که چرا ارباب رجوع از عملکرد شما به عنوان مشاوره دهنده در زمینه املاک و مستغلات ناراضی می شود .

باید در نظر داشت که مشاوره ای خوب است که به مشاوره گیرنده این پیام را بدهد : همواه ممکن است شما از انتخاب خود پشیمان شوید. اما باید این باور را داشته باشید که انتخاب شما در این لحظه مشخص  بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید .

برخورد مناسب با مشتری ناراضی یکی از مهمترین عواملی است که باید در راستای تکریم ارباب رجوع به آن توجه شود . هدف از این یادداشت چگونگی برخورد با مشتری ناراضی و چرایی نارضیتی او است . در حوزه املاک و دارایی های شخصی باید به این موضوع توجه شود که قسمتی از حق و مطالبه او است .

برخورد مناسب با مشتری
برخورد مناسب با مشتری

در تدارک میزبانی مناسب برای برخورد با افراد عصبانی نباید موضع حق به جانب حتی اگر در موضوعی که مطرح می شود حق با ما باشد. چرا که انسان در حالات روانی مورد تهاجم هرگز چیزی را از بیرون ذهن خود پذیرا نمی شود .

چرا مشتری ناراضی می شود

در درجه اول این مهم مورد مباحثه است که چرا مراجعه کننده از خدمات املاک و مشاوره شما ناراضی می شود ؟ در جواب این پرسش این گونه مطرح می کنیم که : هرگاه خدمت شما برای ارباب رجوع قابل پذیرش نباشد و موقعیت پیش آمده را به ضرر خود فرض کند حالت دفاعی گرفته و با آنچه رو به رو است نبرد می کند. مشتری همواره چیزی را از مشاوره املاک مطالبه می کند که در رویا می پروراند.

مطالعه این مقاله   مشاور املاک در حل اختلاف مالک و مستاجر چه نقشی دارد؟

مشاوره املاک باید این هوشمندی را داشته باشد که شخصیت ارباب رجوع را نسبت به سرمایه ای که دارد تطبیق دهد . در واقع این هنر مشاوره است.

مشاوره قبل از اینکه بهترین انتخاب را برای ارباب رجوع در نظر بگیرد انتخاب او را بهترین عنوان می کند چرا که هرگز رویای یک فرد با سرمایه درون جیب او موازی نمی شود . البته که قرار است انسان ها برای رویاها وارزوهایشان نبرد کنند اما هیچ کس نمی تواند اراده مطلق داشته باشد .

چگونه مشتری عصبانی را آرام کنیم؟

مشتری همواره در برابر پیشنهادی که دریافت می کند موضع می گیرد . بهترین برخورد برای رو در رویی با هر فرد عصبانی آن است که شما خود را جای او قرار دهید . فرض کنید که ملک خود را بر اثر بی تجربگی وعدم اطلاع از فعالیت از داست دادید . حال این گونه می توانید بهترین همدردی را با طرف مقابل داشته باشید .

عموما مشاوره املاک خوب کسی نیست که املاک را به بهترین نحو معامله کند بلکه کسی است که با برخورد مناسب به مراجعه کننده شخصیت ببخشد .

شخصیت پذیری همواره کاریزماتیک ترین ، جذابیت و کشمکش نفس ، عملی است که در رفتار اجتماعی باید داشته باشیم . در تحلیل روابط اجتماعی کارشناسان معتقدند افرادی از کوره در می روند که سادگی و صداقت بیشتری نسبت به دیگران دارند و البته این فراموش نشود که عدم کنترل بر احساس و عصبانیت به مرور تبدیل به یک بیماری می شود.

مطالعه این مقاله   آموزش جامع استفاده از سایت ایران املاک

اما مشاوره املاک این مورد را به عنوان وکیل فرد مشاوره گیرنده در نظر داشته باشد که او از حقوق خود به طور کامل آگاهی ندارد و باید در این زمینه راهنمایی شود .

برخورد مناسب با مشتری
چگونه مشتری عصبانی را آرام کنیم

دوری از بحث ، بالا گرفتن در سرعت تفهیم موضوعات و چالش های پیش رو اصلی ترین عملی است که یک مشاوره املاک باید انجام دهد . باید در نظر داشت که ارباب رجوع قرار است مبلغ زیادی را بپردازد که در این روزگار نیز به سختی به دست آورده‌است. پس خوب گوش دهیم و از موضع گیری بپرهیزیم .

از حق خود و مشتری دفاع کنید

همیشه استفاده از ابزار قانونی و ورود به مرحله دادگاه و حل آن توسط مراجع قانونی را به آخرین مسیر واگذار کنید . باید این نکته را در نظر داشت که شغل مشاوره املاک با ناراضی ترین مراجعه کنندگان برخورد دارد می کند. چرا که مراجعه کنندگان  در این زمینه بیشتر از قشر کم درآمد یک جامعه  هستند.

قشر کم درآمد این باور غلط یا به درستی را در ذهن خود دارند که افراد دیگر همواره در حال پایمال کردن حقشان هستند . پس با این زمینه فکری روبه رو هستیم که آماده کوچکترین جرقه است و هرلحظه ممکن است به خاطر کوچکترین مسئله ای فوران کند .

مطالعه این مقاله   چالش مشاوران املاک ایران و رقابت در این صنعت

وعده دهنده خوب باشید

مشاوره خوب ، وفادار به آنچه وعده می دهد است .اخلاقیات و اثبات ادعا در ادامه همواره اعتماد مشتری به مشاوره املاک ر افزایش می دهد . باید در نظر داشت که وفاداری اصل احساس و منطق هراخلاقی است پس انسان کاریزماتیک اساسا انسان وفاداری است .

برخورد مناسب با مشتری
وعده دهنده خوب باشید

نتیجه گیری

مشتری همواره این حق را دارد که عصبانی شود. اما شما به عنوان مشاوره حق ندارید ارباب رجوع را عصبانی کنید . این باور را داشته‌باشید که در یک گفت‌و گو هرگاه طرف مقابل شما از کوره در رفت، اعتمادش را به شما از دست داده‌است و هرگاه لبخند بر لب آورد در حال جذب شدن به سمت شما است. برخورد مناسب با مشتری می تواند شما را در داشتن یک معامله خوب کمک کند.

. برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. اصول بازاریابی در دنیای جدید مشتری را پادشاه می داند و همیشه حق با مشتری است. لذا باید در هر کسب و کاری به انتظارات و نیازهای مشتری بیش از دیگر مسائل توجه کرد. در هر صورت زیبا می نویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا