بازاریابی املاکمشاورین املاکمعرفی محله ها

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان

امروزه اوضاع اقتصادی مردم و نوسانات قیمت‌ها خرید خانه را به یک رویا تبدیل کرده است. افزایش قیمت کالاهای مصرفی، سیاست‌های غلط دولت، بازرسی ضعیف، تحریم ها و … در چند سال اخیر آنچنان کمر مردم را خم کرده است که اگر بخواهند هم دیگر نمی‌توانند به خرید فکر کنند. در ادامه این مقاله به مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان می‌پردازیم.

اگر چه موج گرانی از تهران شروع شد و کم کم به بقیه شهرها رسید اما کلان شهرهایی مانند اصفهان به شدت از این مسئله متاثر و متضرر شدند. تا جائیکه اکنون برای خرید یک واحد آپارتمان صفر با امکانات معمولی و در یک محله متوسط در اصفهان باید حدوداً 40 میلیون تومان به ازای هر متر پرداخت نمود.

این افزایش قیمت معیارها را برای انتخاب محل زندگی به طور کلی عوض کرد، تا جائیکه اکنون مهم ترین معیار برای افراد فقط داشتن سرپناه است. حتی گاهی خانواده پرجمعیت ترجیح می‌دهند آپارتمان کوچکی را تهیه نموده و دیگر متراژ به نسبت جمعیت موضوع مهمی تلقی نمی‌شود.

در این میان محله‌های ارزان هم برای خرید پیشنهاد می‌شوند. لذا لازم است قبل از خرید در این مناطق از مزایا و معایب خرید خانه در ارزان ترین محله‌های اصفهان مطلع شوید.

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان
مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان

خرید خانه از آرزو تا واقعیت

اگرچه اصفهان از جمله کلان شهرها و همچنین گران ترین نقاط کشور برای زندگی است، اما هنوز هم می‌توان با کمک گرفتن از کارشناسان قیمت گذاری املاک داران به خرید خانه در آن امیدوار شد.

محله‌های حاشیه شهر و یا محله‌های ارزان قیمت اصفهان هنوز هم امکان خرید را برای خریداران فراهم می‌کند. اصفهان دارای 15 منطقه شهرداری است که در بین این مناطق، هم قیمت‌های نجومی و مجتمع‌های لوکس وجود دارد و هم خانه‌های نقلی و کوچک با بافت کمی قدیمی.

نقاط گران قیمت و لوکس شهر همیشه خریداران خاص خود را دارد و ارزش بناهای آن تحت تاثیر افزایش یا کاهش قیمت بازار قرار نمی‌گیرد. اما نقاطی از شهر که دارای بافت قدیمی تر و یا ارزش کمتری هستند، در سال های اخیر بسیار مورد توجه افراد بوده‌اند.

به جهت آشنایی همشهریان گرامی لازم است که در ادامه ارزان ترین محله‌های اصفهان را معرفی نموده و به مشخصات هر کدام از آنان بپردازیم.

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان
مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان

ارزان ترین محله‌های اصفهان

اصفهان برخلاف سایر شهرها که بالا شهر و پایین شهر آن دقیقا با شمال و جنوب شهر منطبق است، دارای جنوب شهر لوکس و گران قیمت تر است. البته رودخانه زاینده رود هم در این تقسیم بی تاثیر نبوده است.

همچنین از طرفی شمال و مرکز شهر اصفهان از قدمت بیشتری برخوردار است و در مقایسه با آن جنوب شهر دارای بافت تازه ساز است. اگرچه در چند سال اخیر شاهد افزایش ساخت و ساز در بخش شمالی اصفهان نیز هستیم.

مراکز شهر همیشه به علت وجود بازارها و مراکز تجاری از اهمیت بالایی برخوردار هستند و همین موقعیت خاص باعث می‌شود که از قیمت‌های بالایی نیز برخوردار باشند. در مرکز اصفهان در حال حاضر قیمت یک متر آپارتمان نوساز چیزی در حدود 20 تا 30 میلیون تومان است.

مطالعه این مقاله   چگونه یک مذاکره کننده موفق در حوزه مسکن باشیم؟

در اصفهان مناطق 9، 10، 11، 12 شهرداری از قیمت‌های پایین‌تری برخوردار هستند. در این مناطق بعضی محله‌ها از پیشرفت کمتری برخوردار هستند و عملا برای خرید، گزنه‌های خوبی محسوب می‌شوند.

بررسی محله‌های ارزان قیمت اصفهان:

  • محله جروکان
  • محله کارلادان
  • محله آزادان
  • محله های هفتون و شیخ طوسی
  • محله های لفتون و حصه
  • محله زینبیه
  • محله طاحونه
  • محله عاشق آباد
  • شهرک منتظری و محمود آباد
  • محله ناصرخسرو

در ادامه به توضیحات بیشتر راجع به این محلات و آدرس و دسترسی‌های آن خواهیم پرداخت. همچنین میانگین قیمت خانه و آپارتمان‌های واقع در آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

محله جروکان

محله جروکان در غرب اصفهان و در امتداد خیابان آتشگاه قرار دارد. در این محله بیشتر شاهد وجود خانه‌های ویلایی و باغ هستیم و شاید کمتر بافت شهری و مسکونی به خود گرفته باشد. اما به علت کمبود زمین در بسیاری از نقاط اصفهان، این بافت کشاورزی در چند سال اخیر به مسکونی تبدیل شده است.

این محله از محلات قدیمی اصفهان به حساب می‌آید و از خیابان نبوی منش و قسمتی از آتشگاه تشکیل شده است. در این محله شاهد مجموعه ورزشی شهدای جروکان، مجتمع فرهنگی و ورزشی امام خمینی، باشگاه شماره 1 شهرداری اصفهان، خانه معلم شماره 5 اصفهان و باغ فردوس هستیم.

این محله در مجاورت کوه آتشگاه قرار دارد و از موقعیت تاریخی نیز برخوردار است.

قیمت هر متر مربع خانه یا آپارتمان نوساز در این محله بین 5 تا 9 میلیون تومان است. البته بنابر محل قرارگیری، ویلایی یا آپارتمانی بودن، تعداد اتاق خواب و متراژ این قیمت‌ها متفاوت هستند.

محله کارلادان

یکی از محلات قدیمی اصفهان که اثر تاریخی منارجنبان را نیز در خود دارد، کارلادان است. این محله در امتداد خیابان آتشگاه قراردارد و ساکنین آن به راحتی می‌توانند از طریق این خیابان به سایر نقاط شهر و مراکز خرید دسترسی داشته باشند.

همچنین در این محله زمین‌های کشاورزی و باغات زیادی یافت می‌شود. شاید بتوان مجاورت پارک ناژوان را نیز از مزایای زندگی در این محل به حساب آورد.

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان کالادان
مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان کالادان

قیمت هر متر مربع خانه ویلایی یا آپارتمان در این محله بین 10 تا 12 میلیون تومان است. این قیمت در مورد فضا و بافت مسکونی اعتبار دارد و در مورد زمین‌های کشاورزی قیمت به شدت کاهش پیدا می‌کند.

محله آزادان:

محله آزادان نیز در امتداد خیابان آتشگاه و در غرب اصفهان قرار دارد. این محله توسط خیابان بهشت به خیابان کهندژ یا اشرفی اصفهانی راه پیدا می‌کند.

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان آتشگاه
مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان آتشگاه

قیمت واحدهای آپارتمانی در این محله بین 17 تا 19 میلیون تومان به ازای هر مترمربع متفاوت است.

محله هفتون و شیخ طوسی:

محله هفتون در شرق اصفهان و در امتداد خیابان شیخ طوسی شرقی قرار دارد. ساکنین این محله توسط بزرگره‌های شهید آقابابایی و شهید اردستانی می‌توانند به سایر نقاط شهر دسترسی داشته باشند.

فاصله اندک محله تا فروشگاه زنجیره‌ای رفاه، وجود خانه معلم شماره 3، سالن مطالعه استاد همایی و ورزشگاه خیبر از جمله امکانات این محله است.

مطالعه این مقاله   رنج بندی مشاوران املاک در آژانس های املاک ، آموزش های املاک داران

قیمت هر متر آپارتمان نوساز در این محله بین 10 تا 13 میلیون تومان است که البته بر اساس موقعیت و امکانات قابل تغییر است.

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان شیخ طوسی
مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان شیخ طوسی

خیابان شیخ طوسی شرقی نیز تقریبا موقعیت مشابه از نظر مکانی و قیمتی نسبت به محله هفتون دارد.

محله لفتون و حصه:

محله لفتون و حصه در شرقی ترین قسمت شهر اصفهان قرار دارند. این محله‌ها بیشتر بافت صنعتی و دامداری دارند ولی به تازگی ساخت و ساز خانه‌های مسکونی نیز در آنها رونق گرفته است.

قیمت هر متر خانه یا آپارتمان در این محله تقریبا بین 7 تا 10 میلیون تومان است. البته در این مناطق آپارتمان به تعداد کمتری یافت می‌شود ولی در سال‌های آینده از جمله نقاط روبه رشد اصفهان محسوب می‌شود.

محله زینبیه:

محله زینبیه در شمال شرقی اصفهان و از جمله با قدمت ترین محلات این شهر است. حرم مطهر حضرت زینب در این محله، باعث رونق آن و تمایل افراد مذهبی برای زندگی در این محله شده است.

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان زینبیه
مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان زینبیه

قیمت هر مترمربع آپارتمان نوساز یا خانه ویلایی در این محله بین 8 تا 11 میلیون تومان متغیر است.

در سال‌های اخیر تلاش شهرداری برای پیشرفت و گسترش محله نیز باعث رونق محله شده است.

محله طاحونه:

محله طاحونه در امتداد خیابان کهندژ یا اشرفی اصفهانی قرار دارد. خیابان‌های امام رضا(ع)، شهدا و حسین آباد از جمله خیابان های مهم اصفهان هستند. این منطقه با محله رهنان و مجموعه کارگاهی، همچنین ارازی کشاورزی همجوار است.

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان طاحور
مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان طاحور

قیمت تقریبی املاک اعم از خانه ویلایی یا آپارتمان در این محله، به ازای هر متر مربع، بین 11 تا 14 میلیون تومان است.

محله عاشق آباد:

محله عاشق آباد در شمال غربی اصفهان واقع است. محله‌ای نوساز که می‌تواند برای ساکنین خود فضای یک زندگی آرام را ایجاد نماید. مجاورت این محله با ایستگاه‌های مترو قدس و بهارستان هم به ارزش املاک محله منتهی شده است و هم برای دسترسی به مرکز شهر فرصت بسیار عالی را فراهم نموده است.

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان عاشق آباد
مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان محله و خیابان عاشق آباد

ورزشگاه شهدای عاشق آباد، کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر و مرکز بهداشتی درمانی شهری طه از جمله امکانات دیگر محله است.

قیمت منطقه‌ای هر مترمربع آپارتمان در این محله بین 8 تا 10 میلیون تومان متغیر است. و می‌تواند فرصت خوبی برای خرید ارزان در اصفهان باشد.

شهرک منتظری و محمود آباد:

شهرک شهید منتظری و محله محمود آباد در کنار یکدیگر و در امتداد بزرگراه آزادگان قرار دارند. اگرچه محله محمودآباد بیشتر شامل مراکز و کارگاه‌های صنعتی است، اما قیمت‌های ارزان این محله نظر بسیاری را برای ایجاد بافت مسکونی متوجه خود کرده است.

شهرک شهید منتظری رو به روی پالایشگاه و نیروگاه قرار دارد و به همین جهت برای کارمندان این دو مجموعه گزینه مناسبی برای زندگی نیز هست.

میانگین قیمت هر مترمربع خانه یا آپارتمان در این محله ها در حدود 8 تا 11 میلیون تومان است.

محله ناصرخسرو:

محله ناصرخسرو همجوار محله‌های ملک شهر و مفتح در شمال غربی اصفهان است. بافت مسکونی در این منطقه کمتر از میزان زمین‌های کشاورزی است. می‌توان عنوان کرد که به علت قیمت‌های ارزان املاک مسکونی در این محله، اشتیاق بیشتری برای خرید در آن وجود دارد.

مطالعه این مقاله   راهنمای خرید ویلا در گیلان، تمام مواردی که باید بدانید

قیمت هر مترمربع خانه ویلایی یا آپارتمان در این منطقه بین 7 تا 9 میلیون تومان است.

علت ارزان تر بودن قیمت خانه یا آپارتمان در این محله‌ها چیست؟

در ادامه مقاله مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان به علت ارزان بودن این محله‌ها می‌پردازیم. از آنجائیکه در چند سال اخیر قیمت مسکن به شدت افزایش یافته است، محله‌های نام برده نیز از این افزایش قیمت بی بهره نبوده‌اند. اما هنوز هم میزان پیشرفت قیمت در این محله‌ها به پای محله‌های لوکس نمی‌رسد.

چرا این محله‌ها هنوز هم از قیمت پایینی برخوردار هستند؟ شاید بتوان قدیمی بودن بافت بعضی از این محله‌ها را علت ارزانی قیمتشان دانست. در این صورت از آپارتمان‌های نوساز و امکانات ویژه خبری نیست، اما امکانات معمولی دراین مناطق وجود دارد.

کمبود بعضی از امکانات می‌تواند به شدت بر روی قیمت منطقه‌ای املاک تاثیر بگذارد. مثلا عدم وجود امکانات بهداشتی را می‌توان از جمله این موارد دانست.

مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان
مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان

گاهی وجود اقشار مختلف مردم در یک محله و البته با فرهنگ‌های مختلف می‌تواند برای ساکنین مشکلاتی را ایجاد نماید. این گونه مشکلات مخصوصا برای افرادی که بومی آن منطقه هستند، بیشتر ایجاد می‌شود.

در مورد محله‌های عنوان شده در بالا می‌توان به بافت کشاورزی منطقه نیز اشاره کرد. در اکثر این مناطق، هنوز هم زمین‌های کشاورزی زیادی وجود دارد و این امر بر قیمت کل تاثیر گذار است.

سبک زندگی، میزان درآمد، فرهنگ عامه و بافت منطقه از جمله مواردی هستند که بر روی قیمت خانه‌ها بسیار تاثیر می‌گذارند.

 از مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان می‌توان گفت که امکان خرید در نقاط شهری، آن هم در کلان شهری مثل اصفهان، هنوز وجود دارد. حتی هزینه اجاره و رهن نیز در این محله‌ها بسیار پایین تر از نقاط دیگر است.

با در نظر گرفتن تمامی مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان، باز هم بهتر است که امورات مهم زندگی خود مانند انجام معاملات ملکی را به کارشناسان املاک داران بسپارید. توجه به تمامی نکات یاد شده در این نوشتار اگرچه لازم است اما برای انجام موفق یک خرید و فروش هیچ گاه کافی نیست.

بهتر است قبل از انجام این گونه معاملات حتما با مشاور حقوقی املاک در املاک داران مشورت نموده و فریب آگهی‌های خانه ارزان را نخوریم.

اگرچه گاهی این آگهی‌ها آنقدر وسوسه انگیز است که ممکن است شما سرمایه اندکی را که در دست دارید نیز در این راه به کلاهبرداران بسپارید. لذا اطلاع از قیمت صحیح ملک نیز می‌تواند برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها به شما کمک کند.

پس بهتر است به صفحه سفارش خرید در املاک داران بروید و میزان سرمایه خود و خصوصیات ملک مورد نظر را ثبت نمایید تا کارشناسان باتجربه املاک داران پس از بررسی در اسرع وقت به تامین نیاز شما پاسخ مناسب را بدهند.

اگر این مقاله برای شما مفید بود خوشحال می شویم که امتیاز دهید :

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

املاک داران 5

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم. محسن حیدری مسئول آی تی(IT) شرکت نیکو شمیم سپاهان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا