مشاورین املاک

درباره میانگین درآمد مشاوران املاک در جهان چه می دانید؟

درباره میانگین درآمد مشاوران املاک در جهان چه می دانید؟ اگر تصمیم دارید شغل خود را تغییر دهید و به یک مشاور املاک حرفه ای تبدیل شوید، باید ابتدا از خود بپرسید “میانگین در آمد یک مشاور املاک چقدر است؟ در صورتی که از قبل برای ورود به حرفه املاک برنامه ریزی کنید، میتوانید بر میزان پس انداز و بودجه لازم برای شروع کار تسلط داشته باشید.

ما به بررسی درآمد سالانه مشاوران املاک در سراسر دنیا پرداختیم تا بدانیم چه عواملی بر آن تاثیر می گذارد! اغلب ما تصور می کنیم که درآمد مشاوران املاک در ایران بالا است ولی همیشه اینطور نیست. در واقع این مسئله بستگی به شرایط مختلفی دارد. با املاک داران همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با میانگین در آمد مشاوران املاک در جهان کسب کنید.

میزان درآمد مشاوران املاک حرفه ای
میزان درآمد مشاوران املاک حرفه ای

عوامل موثر بر میانگین درآمد مشاوران املاک دنیا

گاهی ممکن است با افرادی روبرو شوید که تصمیم به راه اندازی یک بنگاه معاملات ملکی دارند. آنها معمولا بر این باورند که مشاور املاک یکی از پردرآمد ترین شغل های دنیا است.  اما بسیاری افرادی هم هستند که پس از مدت کوتاهی تصمیم به تغییر شغل گرفته باشند. چرا که آن طور که تصور می کردند، درآمد نداشتند.

درآمد یک مشاور املاک به عوامل مختلفی از جمله جایگاه، تجربه کاری، ساعات کار در هفته و حتی روحیه آنها بستگی دارد. در پاسخ به این سوال که میانگین درآمد مشاوران املاک چقدر است، نمیتوان از یک مبلغ ثابت استفاده کرد. برای بدست آوردن یک آمار و ارقام دقیق باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید که در اینجا به طرو خلاصه آنها را شرح می دهیم:

1.ساعات کاری بیشتر، درآمد بیشتر

برای تخمین میانگین درآمد مشاوران املاک میتوان به بررسی میزان ساعات کاری آنها پرداخت. در حرفه املاک و مستغلات، هر چه بیشتر کار کنید، درآمد بیشتری خواهید داشت. مشاوران املاکی که 40 تا 50 ساعت در هفته به کار اختصاص می دهند، میتوانند انتظار 113.054 دلار درآمد را داشته باشند. افرادی که 51 تا 59 ساعت در هفته کار می کنند، حدود 143.469 دلار درآمد خواهند داشت. باید بدانید که اینها یک سری براورد کلی بوده و عوامل زیادی میتواند آن را تغییر دهد.

میانگین درآمد مشاوران املاک
میانگین درآمد مشاوران املاک

2.تجربه بیشتر، درآمد بیشتر

در حرفه املاک و مستغلات، داشتن تجربه بیشتر به معنای درآمد بیشتر است. یک مشاور املاک در میانه کار خود ممکن است مبلغی حدود 149000 تا 164000 دلار درآمد داشته باشد. باز این عدد به عوامل دیگری بستگی دارد که بر میانگین درآمد بنگاه های املاکی تاثیر گذار است.

مطالعه این مقاله   نکات کلیدی خرید باغ و ویلا
میزان درامد مشاور املاک حرفه ای چقدر است؟
میزان درامد مشاور املاک حرفه ای چقدر است؟

3.جایگاه بهتر، درآمد بیشتر

آنچه یک مشاور املاک را از سایرین متمایز می سازد، تحصیلات و جایگاه او به حساب می آید. در واقع درآمد یک مشاور املاک مسکونی از یک مشاور املاک تجاری کمتر است. به طور کلی، میانگین درآمد املاک و مستغلات در حدود 13000 دلار کاهش می یابد.

برخی بخش ها مثل مدیریت املاک  در آمد پایین دارند ولی خانه های لوکس درآمد بالایی برای مشاوران املاک رقم می زنند.

درصد کمیسیون مشاوران املاک

برای فهمیدن میانگین درآمد مشاور املاک باید از درصد کمیسیون آنها مطلع شویم. به طور کلی مبلغ کمیسیون به مبلغ مورد معامله بستگی دارد. در واقع درصد کمیسیون برای املاک با ارزش زیر 500 میلیون حدود 0.5 درصد از کل هزینه و برای مازاد آن 0.25 است. برای املاک اجاره ای، مشاور املاک حدود 25 درصد اجاره ماهیانه را به عنوان حق الزحمه طلب می کند.

درآمد مشاوران املاک در ایران

یک مشاور املاک در ایران به طور میانگین حدود 38900000 ریال درآمد کسب می کند. در حقیقت حقوق مشاوران املاک ایران از 17900000 ریال (حداقل حقوق) تا 61800000 ریال (حداکثر حقوق) متغیر است. در واقع حقوق و دستمزد مشاوران املاک بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت و موقعیت مکانی متفاوت است.

میانه یا متوسط حقوق 42000000 ریال در ماه است. به این معنا که نیمی از افرادی که به عنوان مشاور املاک کار می کنند، کمتر از 42000000 ریال در آمد دارند. در حالی که نیمی دیگر بیش از این مقدار در آمد کسب می کنند.

این ارقام میانگین نشان دهنده ارزش متوسط حقوق است. قطعا شما می خواهید در گروهی قرار بگیرید که بیش از حد متوسط جامعه درآمد دارد.

دو مقدار با میانه در ارتباط است: 25 و 75! درآمد 25% از مشاوران املاک کمتر از 26900000 ریال است. در حالی که 75%آنها بیش از 26900000 ریال در آمد دارند. بر اساس آمار، 75% از مشاوران املاک کمتر از 56000000 و 25% بیش از این مقدار درآمد کسب می کنند.

تفاوت بین متوسط حقوق و میانگین چیست؟ هر دو شاخص هستند. اگر حقوق شما هم از میانگین و هم از متوسط حقوق بالاتر باشد، بدین معناست که خیلی خوب کار می کنید.

اگر حقوق شما از هر دو شاخص کمتر باشد، رقبای زیادی دارید و جا برای پیشرفت نیز زیاد است. اگر دستمزد شما بین میانگین و متوسط حقوق باشد، اوضاع کمی پیچیده خواهد بود.

مطالعه این مقاله   نکاتی که درباره مشاوره تمدید قرارداد اجاره ملک باید بدانید

همه ما می دانیم که تحصیلات عالی میتواند بر میزان درآمد ما تاثیر گذار باشد. اما تا چه حد میتواند حقوق شما را افزایش دهد؟ ما حقوق آژانس املاک را بر اساس سطح تحصیلات تقسیم کردیم تا بتوانیم آن را مقایسه کنیم.

زمانی که تا دبیرستان ادامه تحصیل داده باشید، میانگین حقوق مشاور املاک به طور ماهیانه 23200000 ریال است. در حالی که با مدرک دیپلم میتوانید تا حقوقی معادل 36300000 ریال در ماه داشته باشید.

تقریبا 57% بیشتر از کسی که تا مقطع دبیرستان ادامه تحصیل داده باشد. درآمد یک مشاور املاک لیسانسه نیز چیزی حدود 60900000 ریال  است که حدود 68% بیشتر از فردی با مدرک دیپلم است.

درآمد مشاوران املاک در ایران
درآمد مشاوران املاک در ایران

درآمد مشاوران املاک آمریکا و سایر کشورها

میانگین در آمد مشاوران املاک در جهان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و در شرایط مختلف این آمار تغییر می کند. در واقع عواملی همچون میزان تحصیلات، کسب مهارت، تجربه کاری و غیره میتواند این ارقام را بالا و پایین ببرد.

بر اساس آمار بدست آمده در سال 2020، یک مشاور املاک به طور میانگین 42 هزار دلار درآمد دارد. اما میانگین درامد مشاوران املاک در ایالات متحده چیزی معادل 41 تا 53 هزار دلار است. این رقم با توجه به شرایط و فاکتورهای مختلف بالا یا پایین می رود.

و اما میانگین دستمز سالانه مشاوران املاک در استانبول ترکیه برابر با 101 هزار لیر است. در واقع بر اساس این آمار، بنگاه های معاملات ملکی استانبول بیش از سایر شهرهای ترکیه در آمد کسب می کنند.

عامل تعیین کننده میزان درآمد مشاوران املاک ترکیه، سطح تجربه کاری است.  هر چه تجربه بیشتری داشته باشند، میتوانند درآمد بیشتری نیز به جیب بزنند.

متوسط دستمزد سالانه بنگاه های معاملات ملکی در اسپانیا نیز حدود 31 هزار یورو تخمین زده شده است. البته در کنار این حقوق، هر مشاور املاک مبلغی نیز به عنوان پاداش به طور سالیانه دریافت می کند. در اسپانیا نیز مانند ترکیه، سطح تجربه تاثیر زیادی بر درآمد افراد دارد.

مشاوران املاک آلمان هم به طور میانگین مبلغی معادل 48 هزار یورو دریافت می کنند. در این کشور نیز پاداش سالانه برای مشاوران املاک در نظر گرفته می شود. آیا کیفیت زندگی مشاوران املاک در شهرهای مختلف دنیا را تخمین زدید؟ به نظر شما چگونه میتوان میزان درآمد در این حرفه را افزایش داد؟

پر درآمد ترین مشاوران املاک آمریکا

اما میانگین در آمد مشاوران املاک و مستغلات در امریکا چقدر است؟ به طور کلی هشت ایالت در کشور آمریکا از درآمد بالایی در این حرفه برخوردارند. در واقع میزان سود این مدیران و مشاوران املاک از سایر ایالت ها و از حد استاندارد بیشتر است.

مطالعه این مقاله   مشاور املاک در حل اختلاف مالک و مستاجر چه نقشی دارد؟

به عنوان سه ایالت برتر در بین ایالت های پر در آمد آمریکا میتوان به نیویورک، ماساچوست و کانکتیکات اشاره کرد. در ادامه به میانگین درآمد مشاوران املاک در هشت ایالت پر درآمد اشاره می کنیم:

  • میانگین درآمد مشاوران املاک نیویورک: $111,800
  • میانگین درآمد مشاوران املاک ماساچوست: $84,180
  • میانگین درآمد مشاوران املاک کانکتیکات: $79,780
  • میانگین درآمد مشاوران املاک آلاسگا: $79,360
  • میانگین درآمد مشاوران املاک کلرادو: $76,850
  • میانگین درآمد مشاوران املاک یوتا: $75,170
  • میانگین درآمد مشاوران املاک کالیفرنیا: $74,140
  • میانگین درآمد مشاوران املاک تگزاس: $72,830
میانگین درآمد مشاور املاک
میانگین درآمد مشاور املاک

چگونه مشاوران املاک می توانند میانگین درآمد خود را افزایش دهند؟

لزومی ندارد میانگین درآمد شما با میزان تجربه کاری، ساعات کاری و یا موقعیت شغلی شما تعیین شود. همیشه راهی هست که موانع را کنار زد و بیشتر از حد معمول درآمد کسب کرد.

ما با مطالعات انجام شده متوجه شدیم که مشاوران املاکی که مدیریت بازاریابی بهتری دارند، فایل های با کیفیت پیدا می کنند، و در شیوه های بازاریابی به روز هستند، در آمد بالاتری از سایرین کسب می کنند. چرا که نه؟ شما هم می توانید یکی از پر درآمد ترین مشاوران املاک دنیا باشید!

جمع بندی

شما با آگاهی از میانگین درآمد مشاوران املاک در جهان می توانید  با دید باز تری وارد حرفه املاک شوید. همچنین این مسئله به شما کمک می کند تا فاکتورهای تاثیرگذار بر درآمد زایی در این حرفه را بیابید.

باید بدانید که فاکتورهای مختلفی مثل سطح تحصیلات، میزان تجربه، شرایط بازار، ساعات کاری  و .. بر روی درآمد هر مشاور املاک در هر جای دنیا تاثیر مستقیم دارد.

در این صورت میتوانید یکی از افراد موفق در حرفه املاک باشید و سود خوبی به جیب بزنید. در این مقاله به میزان درآمد مشاوران املاک در دنیا و همچنین عوامل تاثیرگذار بر این در آمد ها پرداختیم.

مجموعه املاک داران خدمات متعددی در زمینه خرید و فروش املاک به شما عزیزان ارائه می کند که شامل خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند.

در صورتی که می خواهید اطلاعات خود را در حوزه مشاوره املاک و موضوعات مرتبط گسترش دهید، به بخش مجله املاک داران مراجعه نمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا