اپارتمانبازار مسکن

راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان

هنوز هم سال‌های زیادی از دورانی که چند خانواده در یک خانه زندگی می‌کردند نمی‌گذرد. وشاید هم بزرگ‌ترهای فامیل آن زمان را به یاد داشته باشند. در آن شرایط خانه‌های بزرگ ویلایی وجود داشت که در دورتا دور آن اتاق‌های بسیاری وجود داشت. در هر، یکی یا دوتا از این اتاق ها، پسرها که تازه تشکیل خانواده داده بودند ساکن می شدند. به احتمال قوی می توان آغاز زندگی در فضاهای کوچک و به صورت مجتمع را از همین زمان در نظر گرفت. بعد از مدت‌ها می‌توان گفت که کاهش مقدار زمین‌های قابل ساخت و ساز و یا تمایل والدین به زندگی در کنار فرزندانشان، خانه‌ها را به دو یا سه طبقه‌هایی تبدیل کرد تا بتوانند جواب گوی نیاز افراد باشد. اگر تمایل به خرید و فروش آپارتمان در اصفهان هستید با ما در مجله املاک داران همراه باشید و ادامه‌ی مقاله راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان را مطالعه کنید.

راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه در اصفهان
راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه در اصفهان

امروزه آنقدر زندگی در آپارتمان عادی شده است که کمتر کسی به دلایل پیدایش آن می‌پردازد و افراد بیشتر به دنبال یک راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان برای خرید واحد مورد نظرشان هستند.

خرید آپارتمان از رویا تا واقعیت

شرایط اقتصادی کنونی، خرید آپارتمان را به یکی از آرزوها تبدیل کرده است. اما تحریریه املاک داران قصد دارد در این نوشتار راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان را به مخاطبان ارائه داده، و در مسیر خانه دار شدن آن‌ها را یاری دهد.

کشور ایران در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی دوره‌های پر فراز و نشیب بسیاری را پیموده است. در هرکدام از این زمان‌ها صنعت ملک و ساختمان نیز بحران‌های متفاوتی داشته است. شاید به یقین بتوان دوران سازندگی و دولت های نهم و دهم را به خاطر ساخت تعداد بسیاری مسکن به کمک جهاد سازندگی یا تحت عنوان مسکن مهر از بهترین این دوران‌ها دانست. اگرچه این روند در دولت یازدهم و دوازدهم بسیار کم رنگ شد اما به مدد قوانین جدید و همت دولت، در نهضت ملی مسکن، امید است که این مشکلات نیز مرتفع گردد.

راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه در اصفهان به همراه مشارکت در ساخت
راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه در اصفهان به همراه مشارکت در ساخت

البته بسیاری از کارشناسان معتقدند که ممکن است دولت نتواند به تمامی وعده‌های خود عمل کند، اما اگر نیمی از مسکن پیش بینی شده نیز ساخته شود، هم بازار مصالح ساختمانی و هم صنعت ملک و مسکن را به جریان و فعالیت وا خواهد داشت. آپارتمان‌های در نظر گرفته شده در طرح مسکن ملی با اهدا زمین رایگان از سمت دولت و همچنین پرداخت اقساطی هزینه ساختمان سازی، می‌تواند بسیاری از اقشار در دهک‌های پایین جامعه را صاحب خانه نماید. اما با تمام این صحبت‌ها شاید اتکا به وعده و وعیدها، منطقی نباشد و لازم است به فکر تهیه یک واحد مسکونی هرچند کوچک برای رفاه خانواده خود باشید.

مطالعه این مقاله   اساسنامه آپارتمان نشینی، چگونه در آپارتمان به مشکل برنخوریم!

در ادامه راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان پیشنهادهای متفاوت و جالب مشاوران املاک داران را مطالعه خواهید کرد.

کجا بخریم

اگر از پس‌اندازتان در طول مدت افزایش فشارهای اقتصادی، چیزی باقی مانده است، اگر توان گرفتن وام و باز پرداخت اقساط آن را دارید، اگر در شهرستان خانه یا تکه زمین کوچکی دارید، املاک داران بهترین فرصت ها و راهنمای خرید و فروش خانه در اصفهان را به شما معرفی خواهد کرد.

شهر اصفهان از جمله کلان شهرهای ایران است که در طول زمان مورد توجه بسیاری از افراد حتی از شهرستان‌های استان اصفهان برای خرید بوده است. رفاه و آسایش در شهرهای بزرگ به نسبت شهرهای کوچک بسیار بیشتر است و برخورداری از مقدار بیشتری از امکانات نیز همیشه مطلوب انسان هاست. همین دو دلیل برای ازدحام جمعیت در شهرهای بزرگ کافیست.

راهنمای محل آپارتمان و خانه در اصفهان
راهنمای محل آپارتمان و خانه در اصفهان

و اما راه حل سکونت این تعداد از جمعیت در شهر چیست؟ کارشناسان بسیاری این موضوع را بررسی کرده‌اند که شاید بتوان با قرار دادن امکانات بیشتر در شهرستان‌ها از این هجوم بی رویه جمعیت به سمت شهرهای بزرگ کاست. اما به هر صورت که به موضوع نگاه کنید متوجه می‌شوید، افزایش جمعیت شهری ناشی از ساکنین بومی همان شهر نیز در این کمبود مسکن بی اثر نیست.

در این رابطه می‌توان به گسترش شهرها به سمت حومه و یا امتداد ساخت و ساز در یکی از جهت‌های جغرافیایی اشاره کرد. شهر اصفهان نیز از این قاعده مستثنی نیست و امروزه دیده می‌شود که در جهت شرق به شدت در حال گسترش است.

مناطق رو به گسترش اصفهان

اصفهان در بسیاری از جهات دیگر قابل گسترش نیست. یعنی عملا زمینی برای ساخت و ساز وجود ندارد. اما بسیاری از شرکت‌های ساختمانی از فرصت گسترش شهری استفاده نموده و با خرید زمین‌های ارزان‌تر و ساختمان سازی بر روی آن، ارزش افزوده بیشتری را به دست می‌آورند.

مطالعه این مقاله   همه چیز درباره تاثیرات لایحه بودجه 1401 بر بازار مسکن+PDFلایحه1401

این رشد و رونق شهری در اصفهان، امروز به مناطق شرقی و مناطق شمالی آن مربوط می‌شود. محله‌هایی که تا چند سال پیش خیلی مورد توجه نبودند و امروزه محل توجه افراد بسیاری هستند.

راهنمای محله‌های رو به رشد اصفهان جهت خرید و فروش آپارتمان در اصفهان
راهنمای محله‌های رو به رشد اصفهان جهت خرید و فروش آپارتمان در اصفهان

روش‌های خرید آپارتمان

از جمله روش‌های خرید آپارتمان در شهرهای بزرگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

1_ خرید در شهرک‌های کوچک و حاشیه‌ای

امروزه در نقاط مختلف شهر، شهرک‌های بزرگ و کوچکی در حال رشد هستند. این شهرک‌ها برای خرید بسیار گزینه مناسبی هستند. چون در حال حاضر مجبور نیستید هزینه زیادی برای خرید آن‌ها بپردازید و همچنین از آینده بسیار خوبی نیز برخوردارند. اغلب این آپارتمان‌ها از وام مسکن نیز استفاده کرده و به همین دلیل فشار مالی کمتری به خریدار وارد می‌شود.

از جمله این شهرک‌ها در اصفهان می‌توان به شهرک شهید کشوری، شهرک شفق، شهرک نگین و کوثر، کوی سپاهان و شهر جدید خورزوق اشاره کرد که هم اکنون بسیار مورد توجه جوانان و خانه اولی‌ها است.

خرید و فروش آپارتمان در شهرکت‌های کوچک اصفهان
خرید و فروش آپارتمان در شهرکت‌های کوچک اصفهان

2_ پیش فروش آپارتمان

یکی از پیشنهادات مجموعه املاک داران به مخاطبین گرامی در راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان استفاده از مزیت پیش فروش آپارتمان است. با استفاده از این گزینه می‌توانید هزینه کمتری برای خرید پرداخته و به مرور زمان مابقی ارزش آپارتمان را پرداخت نمایید. این کار عملا به خریدار کمک می‌کند تا با مبلغی کمتر از ارزش واقعی ملک، صاحب خانه شود.

البته باید در نظر گرفت که ممکن است در خرید این نمونه املاک، اگر به مسائل حقوقی آن واقف نباشید، دچار مشکلاتی بشوید. مجموعه املاک داران با دارا بودن مشاوره حقوقی املاک و سرمایه گذاری می‌تواند در نوشتن قرار داد پیش فروش آپارتمان شما را یاری کرده و از پیشامد هرگونه مشکلی جلوگیری نماید.

PDFنمونه قرارداد پیش فروش آپارتمان

3_ خرید ملک کلنگی

یکی از گزینه‌های پیشنهادی دیگر، خرید ملک کلنگی به ارزشی کمتر از املاک همان محله است. خانه‌های کلنگی ممکن است در متراژ بالا بیشتر دیده شوند؛ مخصوصا در شهر تاریخی مثل اصفهان اگر چه این خانه‌ها به وفور موجود هستند اما این متراژ بالا، باعث بالا رفتن قیمت و در نتیجه پایین آمدن قدرت خرید می‌شود. لذا پیشنهاد می‌شود چند نفر به همکاری یکدیگر اقدام به خرید نموده و شروع به ساخت آپارتمان نمایند. در انتها نیز واحد‌ها را به نسبت شراکت در زمین با یکدیگر تقسیم نمایند.

مطالعه این مقاله   صفر تا صد دریافت تسهیلات بافت فرسوده

4_ مشارکت در ساخت

از دیگر گزینه‌های پیشنهادی برای خانه دار شدن می‌توان به مشارکت در ساخت اشاره کرد. در این مورد شما می‌توانید در ساخت یک مجموعه آپارتمانی یا در نقش صاحب زمین و یا پیمانکار ساختمانی وارد شوید. لذا می‌توان طی یک قرارداد مشارکت در ساخت؛ که حتما باید زیر نظر مشاور حقوقی املاک با تجربه نوشته شود؛ وارد کار ساخت و ساز شده و سپس پس از اتمام کار واحدها را به نسبت میزان آورده تقسیم نمایید. یکی از پیشنهادها و کمک‌ها در راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان توسط مجموعه املاک داران برای خانه دار شدن شما انجام می‌دهد مشارکت در ساخت است.

خرید و فروش خانه کلنگی در اصفهان
خرید و فروش خانه کلنگی در اصفهان

5_ شروع زندگی در حومه شهر

در حومه شهرهای بزرگ، شهرهای کوچک تری وجود دارند که از نظر نزدیکی به امکانات از موقعیت خوبی برخوردار هستند. اگرچه زندگی در این شهرها مزیت زندگی در کلان شهر اصفهان را ندارد، اما می‌تواند برای شروع در ابتدای زندگی مشترک، مناسب باشد.

6_ پایین آوردن سطح توقعات

دنیای مدرنیته امروزه، شاهد بالا رفتن میزان تجمل پرستی و فشار اقتصادی ناشی از آن است. در بسیاری از موارد مانند کاستن از میزان مبلغ جهیزیه، می‌توان مقدار پول بیشتری را به عنوان کمک هزینه خرید آپارتمان به زوج‌های جوان اهدا کرد.

استفاده بیشتر از لوازم خانگی تولید ملی؛ که عملا قیمت کمتری دارند، خرید لوازم خانگی مورد نیاز و ضروری و کاستن از خرید لوازم اضافه و مواردی مشابه باعث می شود مبلغی را که برای جهیزیه در نظر گرفته اید، کمتر هزینه شده و مابقی آن برای خرید واحد آپارتمان کوچکی برای زوج جوان کارساز باشد.

خرید و فروش آپارتمان در اصفهان و مشارکت در ساخت
خرید و فروش آپارتمان در اصفهان و مشارکت در ساخت

اگر چه خرید و فروش زمین و ملک کلنگی در اصفهان به عنوان یکی از راه های خانه دار شدن در این شهر زیبا محسوب می شود، اما نباید از راه‌های دیگر نیز چشم پوشی کرد. وب سایت املاک داران فرصت سفارش خرید ملک را در بستر اینترنت برای مخاطبین محترم فراهم نموده است، تا بتوانید بر حسب علاقه و میزان سرمایه خود، آپارتمان مورد نظرتان را پیدا کنید. و اگر می‌خواهید بدنید بین خرید زمین و ساختمان تحقیق کنید به مجله ادملاک داران رفته و مقاله‌ی خرید زمین بهتر است یا ساختمان را مطالعه کنید.

مشاهده بیشتر

املاک داران 5

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم. محسن حیدری مسئول آی تی(IT) شرکت نیکو شمیم سپاهان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا