آموزش فایل یابی برای مشاوران املاک؛ هر آنچه باید بدانید!

آنچه در این مقاله می خوانید:

آموزش فایل یابی برای مشاوران املاک؛ هر آنچه باید بدانید! هر مشاور املاک باید هنگام مراجعه مشتری بتواند فایل های متناسب با سلیقه او را معرفی کند. تنها در این صورت میتواند معامله ای را جوش دهد و مشتری را از رفتن به سایر بنگاه های معاملاتی منصرف کند. بنابراین سعی کنید مهارت فایل یابی را کسب کنید و همیشه گزینه های متعددی برای معرفی به خریدار ارائه کنید. به منظور آموزش فایل یابی برای مشاوران املاک مقاله ای فراهم نموده ایم. پس با املاک داران همراه باشید تا صفر تا صد آن را بدانید.

آموزش فایل یابی املاک

مشاوران املاک باید قادر به ارائه فایل های مناسب و همچنین متعدد به مشتریان باشند. بنابراین به منظور کسب مهارت فایل یابی املاک باید از هیچ تلاشی دریغ نکنند. فایل یابی املاک نیازمند تبلیغات مستمر، شناسایی املاک خالی از سکنه، ارتباط برقرار کردن و ... می باشد. در اینجا به یک سری نکات مهم برای یافتن فایل های مناسب و متعددی اشاره می کنیم.

1. از اعتبار آژانس املاک بهره مند شوید

در صورتی که مشاور املاک با تجربه ای باشید، فایل یابی برای شما کار دشواری نخواهد بود. چرا که اعتبار و مهارت شما دهان به دهان چرخیده و مطمئنا از جایگاه خوبی در محل خود برخوردار هستید. از این رو مشتریان برای فروش املاک خود، اول از همه به شما مراجعه می کنند. اما اگر تازه کار هستید و می خواهید همیشه فایل های مناسب برای معرفی داشته باشید، باید در آژانس املاک معتبری استخدام شوید. تنها در این صورت در فایل یابی مشکلی نخواهید داشت.

آموزش فایل یابی املاک

2. مشتری را از دست ندهید

زمانی که شما حرفه خود به عنوان یک مشاور املاک را شروع کنید، مطمئنا با مشتریان زیادی در طول روز روبرو خواهید شد. با توجه به نوع تبلیغات شما، عده ای حضوری و عده ای از طریق سایت یا تلفون با شما در تماس خواهند بود. سعی کنید تمامی مراجعین چه حضوری و چه غیر حضوری را مدیریت کنید. قطعا مشتریان در زمینه خرید، فروش، رهن یا اجاره مسکن در زمینه های تجاری، مسکونی، اداری از شما یاری می خواهند. و شما باید توانایی رسیدگی به امور مربوطه را به طور کامل داشته باشید.

سعی کنید مشتری را از لحاظ روانشناختی شناسایی کنید و بر اساس علایق او برخورد نمایید. ترفندهای جذب مشتری را بکار گیرید و اجازه ندهید به بنگاه املاک و مستغلات دیگری برود. هیچ تماس تلفنی را از دست ندهید و با تمامی مشتریان قرار حضوری بگذارید. از این طریق میتوانید هر روز به تعداد فایل های در دسترس خود و آژانسی که در آن کار می کنید، بیافزایید.

3. اهمیت تبلیغات را دست کم نگیرید

در دنیای مدرن، هر شغلی برای پیشرفت نیاز به تبلیغات دارد. تبلیغات در حرفه مشاور املاک نیز نقش برجسته ای ایفا می کند و میتواند موفقیت شما را تضمین کند. شما نمی توانید تنها با تاسیس یک آژانس املاک گمنام و بی تجربه به اهداف رویایی خود دست بیابید. پس منتظر نباشید مشتری شما را پیدا کند! شما او را پیدا کنید..

میتوانید با چاپ آگهی های تبلیغاتی در روزنامه ها یا انتشار تراکت های تبلیغاتی، مشتری بیشتری جذب  کنید. همچنین از طریق شبکه های اجتماعی نیز می توانید برند خود را معرفی کرده و موفقیت را تضمین نمایید. اگر از آن دسته افرادی هستید که هنوز پایبند روش های سنتی برای تبلیغات می باشند، زمان آپدیت کردن اطلاعات فرار رسیده است. با سرمایه گذاری روی تبلیغات در دنیای مجازی میتوانید فایل های متعددی بیابید.

4. نظر صاحبان ملک را برای مراجعه به آژانس جلب کنید

گاهی برخی افراد تمایلی به مراجعه به بنگاه های املاک و مستغلات ندارند. آنها ترجیح می دهند به طور مستقیم با مشتری روبرو شوند و ملک خود را به فروش یا اجاره برسانند. معمولا چنین آگهی هایی را در سایت های آنلاین قرار می دهند. بنابراین اگر در منطقه خود با آگهی های فروش ملک شخصی روبرو شدید، میتوانید با آنها تماس گرفته و برای مراجعه به آژانس مجاب کنید. کافیست از مزایای عقد قرارداد ملکی در آژانس، امکان مشاور حقوقی و فواید قانونی برای آنها توضیح دهید. در نهایت می توانید این آگهی های شخصی را نیز به فایل های خود اضافه کنید.

5. ارتباطات خود را توسعه دهید

سعی کنید به طور مستمر با مشتریان ثابت یا قدیمی خود در ارتباط باشید. گاهی می توانید تنها با یک تماس و احوالپرسی ساده، یک فایل جدید بیابید. در برخی موارد ممکن است مشتریان قدیمی باز هم نیاز به خریدار یا مستاجر داشته باشند. در این وضعیت شما کافیست یک مشتری دست به نقد داشته باشید تا معامله سر بگیرد.

رتباطات خود را توسعه دهید

همچنین سعی کنید  با مدیران ساخت و ساز در راتباط باشید. مطمئنا در محل شما افرادی هستند که در حال بازسازی، نوسازی و یا تخریب ساختمانی هستند. باید با مسئول مربوطه ارتباط صمیمانه برقرار کنید و شانس خود برای دریافت فایل ها در آینده را بیشتر کنید. هر چقدر بتوانید اعتماد آنها را بیشتر جلب کنید، احتمال مراجعه آنها برای فروش یا اجاره و رهن به شما بیشتر می شود. بنابراین یکی از مهمترین مسائل در آموزش فایل یابی املاک، ارتباط صمیمانه با افراد فعال در حوزه املاک می باشد.

6. املاک در حال ساخت و خالی از سکنه را شناسایی کنید

برخلاف باور عموم، شغل مشاور املاک فقط پشت میز نشتن نیست! شما باید در محله خود به بررسی و گشت و گذار بپردازید. با تمامی صاحبان املاکی که در حال ساخت و ساز هستند ارتباط برقرار کنید و از آنها برای مراجعه به آژانس املاک خود دعوت نمایید. قطعا در هر محلی املاک خالی از سکنه و یا در حال ساخت وجود دارد. در صورتی که می خواهید نظر مشتریان و مدیر آژانس را جلب کنید، باید برای فایل یابی تلاش نمایید.

7. به روش های مدرن روی بیاورید

شما علاوه بر روش های سنتی، میتوانید برای فایل یابی از متد مدرن استفاده کنید. در واقع این روزها مردم بیشتر برای یافتن ملک مورد نظر خود از طریق اینترنت اقدام می کنند. از این رو سایت های زیادی در زمینه املاک به فعالیت می پردازند. شما می توانید با کمک سایت های معتبر در زمینه خرید و فروش املاک به گزینه های قابل ارائه به مشتریان خود بیافزایید.

8. به بررسی فایل ها بپردازید

یکی از مهمترین نکات در آموزش فایل یابی برای مشاوران املاک، بررسی فایل ها پس از دریافت آن می باشد. شما به عنوان یک مشاور املاک باید به طور حضوری به بررسی وضعیت ملک، متراژ، قیمت و امکانات آن بپردازید. در این صورت می توانید گزینه هایی به خریدار معرفی کنید که باب سلیقه او باشد. همچنین این کار باعث می شود بتوانید تمامی معایب و مزایای ملک را به طور کامل به مشتری توضیح دهید. این مسئله به کسب اعتبار شما کمک زیادی می کند.

ه بررسی فایل ها بپردازید

جمع بندی

آموزش فایل یابی برای مشاوران املاک از آن جهت مهم و ضروری است که بتوانند مرجع خوبی برای مشتریان باشند. در واقع اگر بتوانید فایل های متناسب با سلیقه مشتری را به او نشان دهید، کسب و کار شما روز به روز توسعه بیشتری خواهد یافت. بنابراین نکات ارائه شده در این مقاله را بکار ببندید و سعی کنید به موقعیتی که لایق آن هستید دست یابید.

مجموعه املاک داران خدمات متعددی در زمینه خرید و فروش املاک به شما عزیزان ارائه می کند. این خدمات شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، مشاوره حقوقی املاک، تهاتر، خرید و فروش خانه در اصفهان، مشارکت در ساخت و غیره می شوند. در صورتی که می خواهید اطلاعات خود را در حوزه مشاوره املاک و موضوعات مرتبط گسترش دهید، به بخش مجله املاک داران مراجعه نمایید.