سبک زندگی

بازسازی کنید ، خانه تان را گران تر بفروشید

بازسازی خانه به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیافتد. مثلا امکان دارد شما هزینه نوسازی خانه را نداشته باشید و یا بخواهید جدیدترین دکوراسیون را به خانه اضافه کنید. همچنین گاهی افراد به دلیل استفاده از تسهیلات بانکی که برای مرمت بافت فرسوده در نظر گرفته شده است، حتی به جهت مقاوم سازی ساختمان در برابر حوادث طبیعی دست به بازسازی بزند. در هر صورت این کار مزایای زیادی برای خانه و مالک آن دارد.

اگر قصد داشته باشید که به بازسازی خانه‌تان اقدام کنید. آیا می‌دانید از کجا باید شروع کنید؟ نوشتار هرآنچه بهتر است درباره بازسازی ساختمان بدانید در املاک داران راهنمای کاملی برای شما در این راه است. همچنین وب سایت املاک سازان  شما را در پیدا کردن بهترین مصالح و با تجربه ترین استادکاران با خدمات ویژه خود یاری خواهد کرد.

بازسازی تا چه اندازه بر روی قیمت خانه تاثیر دارد؟

یکی از مزایای بازسازی خانه، افزایش قیمت آن است. به عبارتی وقتی شما به خانه رسیدگی کنید و یا دکوراسیون داخلی را از نو طراحی کنید، آن خانه بیشتر به چشم مشتری زیبا و جذاب است و در این صورت می توانید با قیمت بهتری آن را بفروشید.  افزایش قیمت خانه پس از بازسازی به عوامل متعددی بستگی دارد. اما به صورت کلی می‌توان نتیجه گیری کرد که بازسازی خانه می‌تواند قیمت خانه را تا حدود 5 الی 10 درصد افزایش دهد. لازم به ذکر است که عوامل متعددی همچون محل قرار گیری خانه، نوع نقشه خانه، متراژ خانه و هزینه‌ای که بابت بازسازی خانه پرداخت کرده‌اید، احتمال دارد قیمت خانه را کاهش یا افزایش دهد.

در واقع ارائه یک عدد دقیق و تعیین شده در رابطه با قیمت خانه بسیار سخت و دشوار است. چرا که در ایران بازسازی خانه باید مطابق با قوانین خاصی صورت گیرد. به همین دلیل نمی‌توان آن را به طور دقیق پیش بینی کرد. اما براساس تحقیقات و مطالعاتی که سال 2018 در دانشگاه هاروارد صورت گرفت، محققان به این نتیجه رسیدند که تعمیرات و بازسازی خانه می‌تواند قیمت خانه را حدود 5.7 درصد افزایش دهد.

مطالعه این مقاله   مزایای لوازم خانگی هوشمند

این تعمیرات و بازسازی اگر در مهمترین و کاربردی ترین قسمت های خانه باشد، تاثیر بیشتری نیز خواهد داشت. مثلا نکات مهم بازسازی آشپزخانه، ایده های نوسازی آشپزخانه در املاک داران به شما خواهد گفت که چگونه قلب تپنده خانه را به مکانی ویژه تبدیل نمایید.

در ایران نیز با توجه به نظرات صاحب خانه‌ها و افرادی که در زمینه مسکن مشغول به فعالیت هستند می‌توان گفت که بازسازی کامل خانه در ایران می‌تواند نزدیک به 12 تا 5 درصد در افزایش قیمت نقش داشته باشد. از دیگر عواملی که در زمینه افزایش خانه بازسازی شده نقش مهمی  ایفا می‌کند، ارزش زمین است. طبیعتا خانه‌های بازسازی شده‌ای که در محله‌های گران قرار دارند، دارای قیمت بالاتری هستند.

افزایش فروش با بازسازی خانه
افزایش فروش با بازسازی خانه

مزایای بازسازی خانه

بازسازی خانه فرایندی است که در آن شما ساختمان را به حالت اولیه خود باز می‌گردانید. ساختمان‌های تاریخی، قدیمی و …. از جمله ساختمان‌هایی هستند که نیاز به بازسازی و به نوعی مرمت دارند. اقداماتی که در بازسازی ساختمان قدیمی و مرمت کاری آنها انجام می شود شامل موارد زیر است:

  • ترمیم سوارخ های دیوارها
  • رفع وسایل قدیمی
  • جایگزینی وسایل قدیمی با ماکت اصلی
  • برداشتن فرش قدیمی
  • تمیز کردن کفپوش های چوبی
  • بررسی و تعمیر تاسیسات

نوسازی فرایند تجدید ساختمان است و در بعضی موارد با اضافه کردن اجزای جدید همراه است. تمایل به نوسازی ارزان تر از بازسازی است. که این موضوع بسته به پروژه شما متفاوت است. به طور معمول، نوسازی‌ها بهمراه ترمیم‌ها انجام می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است شما تصمیم بگیرید که حمام خود را تغییر دهید. اما برای اینکه آن را کمی مدرن تر جلوه دهید یک دوش را به وان اضافه می‌کنید، که می‌تواند آن را به یک پروژه‌ی نوسازی نیز تبدیل کند.

مطالعه این مقاله   قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید!

دلایل دیگر بازسازی خانه

یکی از مهمترین دلایل بازسازی این است که اینه کار معمولا به خاطر فرسودگی ساختمان و یا تغییرات کلی در ساختمان صورت می گیرد. معمولا هزینه‌های بازسازی ساختمان کمتر از احداث ساختمان جدید است.

دلایل مهمی که باید خانه را بازسازی کنیم
دلایل مهمی که باید خانه را بازسازی کنیم

پس از گذشت سالیان زیاد از عمر ساختمان، بافت اصلی آن دچار فرسودگی می شود و نیاز به بازسازی وجود دارد چرا که ساختمان پس از عمر مفید خود به شدت نسبت به عواملی همچون زلزله آسیب پذیر می‌شود. بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد، که این کار از یک رنگ کاری ساده گرفته تا تغییرات در دکوراسیون پذیرایی و یا تغییر کل نقشه ساختمان و تغییر جای اتاق‌ها و تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه و غیره متغیر است.

در حالت کلی هدف از بازسازی ساختمان را می‌توان از دو منظور مورد بررسی قرار داد. اولین مورد از بازسازی با هدف نوسازی و پیشگیری از خسارت و خرابی های احتمالی صورت می‌پذیرد و مختص ساختمان‌های قدیمی و خانه‌هایی است که از مدت ساخت آنها زمان زیادی گذشته است.

در این مورد از بازسازی ساختمان اگر اقدامات به موقع انجام نشود خطرات جانی و مالی، ساکنین و لوازم منزل را تهدید می کند و ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد. به همین دلیل باید احتیاط کرد و در زمان لازم وارد عمل شد.

جبران خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه همچون سیل و زلزله و آتش سوزی به ساختمان‌ها را نیز با توجه به هدف بازی ساختمان در این موارد که فراهم کردن بستری امن برای ساکنین منازل مسکونی است جزو همین دسته قرار می‌دهند.

هزینه های بازسازی خانه

بازسازی خانه اگرچه نسبت به نوسازی هزینه کمتری را در بر دارد و مقرون به صرفه تر است، اما حتما باید پیش از شروع به کار تخمین زده شود تا در میانه کار با کمبود بودجه مواجه نشوید. در حال حاضر برای بازسازی آشپزخانه در حد تعویض کابینت ها و تغییر فضای داخلی در حدود 5 تا 10 میلیون تومان برای هرمتر مربع هزینه تعلق می گیرد. همچنین برای نشیمن از 3 تا 15 میلیون تومان به ازای هر متر باید هزینه کرد. باید در نظر گرفت که هزینه های یاد شده به طور متوسط است و به طور کلی بسته به سلیقه افراد می تواند کاملا این اعداد بالا و یا پایین شود.

مطالعه این مقاله   مقایسه اجاره بها شهرهای گران دنیا و ایران

اولویت های بازسازی خانه

بهتر است قبل از شروع بازسازی خانه تصمیم بگیرید که ابتدا از کدام محل می خواهید کار را شروع کنید. البته اگر از لحاظ اصولی به موضوع نگاه کنید بهتر است ابتدا از آشپزخانه شروع کنید و سپس به سراغ سرویس یهداشتی بروید. در نهایت می توانید کار را در پذیریی و نشیمن ادامه دهید. سعی کنید اتاق ها را در انتهای کار بازسازی قرار دهید. در بازسازی محیط خارج خانه ابتدا نما سپس لابی و در نهایت راه پله ها را بازسازی نمایید.

البته باید خاطر نشان کرد که قیمت خانه های بازسازی نشده همیشه پایین تر است و همین موضوع باعث می شود راهنمای خرید و فروش زمین و خانه کلنگی در املاک داران بیشتر به شما در راه انجام معاملات کمک نماید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با مزایای بازسازی خانه آشنا کنیم. اولویت های بازسازی و همچنین تخمین میزان تقریبی هزینه ها می تواند شما را در ادامه راه بسیار کمک کند. اما باز هم توصیه می شود اگر زمان و یا حوصله کافی برای بازسازی ساختمان را ندارید ابدا دست به این کار نزنید. چون هم کار زمان بری است و هم باید در طول کار با چند نوع استاد کار متفاوت سروکار داشته باشید لذا بهتر است نوشتار نکات مهمی که قبل از خرید باید بدانید در املاک داران را مطالعه فرمایید.

امتیاز کاربران: 4.6 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

تحریریه املاک داران 3

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا