آشنایی با قوانین

شرایط و قوانین وام با سند ملکی بانک رفاه چیست؟

وام با سند ملکی بانک رفاه یکی دیگر از تسهیلات بانکی جعاله است که به موجب ان جاعل یا کارفرما در مقابل انجام عمل معین (طبق قرار داد) ملزم به ادای مبلغ یا اجرت معلوم می گردد. طرفی که عمل یا کار را انجام می دهد عامل یا پیمانکار نامیده می شود. این عقد در بخش های صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و ساختمان، بازرگانی و خدمات مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه با املاک داران همراه باشید.

دریافت وام با سند ملکی بانک رفاه

مدارک مورد نیاز اشخاص حقیقی

  • تصویر کلیه ی صفحات شناسنامه متقاضی
  • تصویر کارت ملی متقاضی
  • گواهی اشتغال به کار متقاضی در تاریخ اعطای تسهیلات تعیین میزان حقوق عندالزوم تعهد کسر اقساط
  • تصویر مجوزفعالیت(باید دارای اعتبار باشد و مدت ان مقتضی نشده باشد)
  • تصویر سند مالکیت یا سرقفلی یا اجاره نامه محل کسب
  • تصاویر اسناد مالکیت(وثائق) در مواردی که تسهیلات در قبال وثیقه ملکی اعطا می گردد.
  • تصویر کامل اسناد مالکیت اموال غیر منقول، سهام شرکت ها، اوراق مشارکت
  • کد صنفی ده رقمی.

وام با سند ملکی بانک رفاه

مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی

تصاویر اساسنامه، شرکت نامه، آگهی‌های روزنامه رسمی در ارتباط با تاسیس شرکت، آخرین تغییرات اساسنامه و مدیران و تصویر کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی مدیران، تصویر مجوز فعالیت، تصویر شناسنامه ملی، تصویر سند مالکیت یا سرقفلی یا اجاره نامه، تصاویر اسناد مالکیت(وثائق) در مواردی که تسهیلات در قبال وثیقه ملکی اعطا می‌گردد.

تصویر کامل اسناد مالکیت اموال غیر منقول، منقول، سهام شرکت ها، اوراق مشارکت و صورت های مالی دو ساله آخر فعالیت.

برای دریافت مشاوره حقوقی در حوزه ملک باید با یک کارشناسان حقوقی ملک مشورت نمایید.

در هر کدام از انواع تسهیلات جعاله علاوه بر موارد فوق اخذ مدارک ذیل الزامی است:

جعاله تعمیرات مسکن

اصل و تصویر سند مالکیت یا بنچاق، قرارداد سازمان ملی زمین و مسکن، قرارداد سازمان اوقاف یا تاییدیه شورای محل به انضمام فیش آب، برق و گاز به نام متقاضی در خصوص املاک فاقد سند که مبتنی بر مالک ملک بودن متقاضی باشد.
در مقاله شرایط دریافت تسهیلات بافت فرسوه، صفر تا صد شرایط مورد نیاز اعطای تسهیلات بافت فرسوده را می‌توانید مطالعه نمایید.

جعاله وارداتی

تصویر کارت بازرگانی معتبر، کلیه مدارک مربوط به گشایش اعتبار، کلیه مدارک مربوط به تسهیلات.

طبق ضوابط طرح تسهیلاتی سودمند، حداقل سپرده گذاری برای مشتریان حقیقی ۵ میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است. بعد از افتتاح حساب مربوط به طرح تسهیلاتی سودمند، درخواست دریافت وام ارائه و ظرف چند روزکاری و بعد از تکمیل مدارک و انجام امور اداری مورد نیاز تسهیلات به شما پرداخت می شود.

وام با سند ملکی بانک رفاه

سقف وام بانک رفاه سودمند چه قدر است؟

طبق اعلام بانک رفاه کارگران سقف تسهیلات طرح سودمند، ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود. در این طرح متقاضیان می توانند بین۸۰ تا ۱۰۰ درصد میزان سپرده خود تسهیلات دریافت کنند که بر اساس مدت زمان بازپرداخت متغیر است. در واقع در این طرح میزان وام بر اساس مبلغ سپرده گذاری و مدت زمان باز پرداختی انتخابی از سوی متقاضی تعیین می شود.

نرخ سود و اقساط تسهیلات سودمند بانک رفاه

مدت زمان بازپرداخت وام سودمند در سه قالب ۱۲، ۲۴، و ۳۶ ماهه تعیین شده که به انتخاب خود مشتری خواهد بود. نرخ سود تسهیلات این طرح بر اساس میزان تسهیلات (۸۰ تا ۱۰۰ درصد سپرده) و مدت زمان بازپرداخت تعیین می شود. حداقل آن ۲ درصد و حداکثر ۷ درصد خواهد بود.

ضمانت دریافت تسهیلات سود

بر اساس ضوابط و قوانین این طرح، سپرده متقاضی دریافت وام بانکی با سند ملکی به عنوان وثیقه بلوکه خواهد شد و امکان برداشت تا قبل از تسویه وام وجود ندارد. در واقع در صورتی که میزان سپرده مشتری اصل و فرع تسهیلات (تسهیلات و سود تسهیلات) را پوشش بدهد، برای دریافت وام سودمند بانک رفاه نیازی به معرفی و ارائه ضامن جداگانه نیست.

وام با سند ملکی بانک رفاه

طرح رفاه کالا

طرح رفاه کالا دریافت تسهیلات (وام بانکی) بدون نیاز به سپرده گذاری و ایجاد میانگین و بدون معدل حساب در بانک رفاه بسیاری از بانک ها جهت پرداخت وام و تسهیلات داشتن معدل حساب و سپرده گذاری قبلی توسط مشتری را از شروط اولیه پرداخت وام ذکر می کنند. ولی در طرح رفاه کالا بانک رفاه کارگران همه مشتریان مشمول این طرح می توانند بدون داشتن میانگین حساب از این تسهیلات بهره مند شوند.

بانک رفاه با هدف کمک به ایجاد اشتغال، حمایت از تولیدات داخل و توسعه اقتصادی کشور، در قالب طرح رفاه کالا به مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی مشروط به دریافت حقوق از این بانک و همچنین تمامی افراد حقیقی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات تخصیص می دهد.

تسهیلات(وام بانکی) به منظور خرید لوازم خانگی، اداری مبلمان و … بدون نیاز به سپرده گذاری و ایجاد میانگین حساب است.

مشمولان طرح رفاه کالا بانک رفاه کارگران:

۱- مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند.

۲- کلیه مشتریانی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند.

طرح سودمند بانک رفاه کارگران

تسهیلات با سود ۲ درصد بدون نیاز به ضامن مشمولان طرح سودمند رفاه و نحوه ثبت نام در بانک رفاه.

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که نسبت به افتتاح سپرده سرمایه گذاری بلند مدت اقدام کنند می توانند ضمن بهره مندی از سود علی الحساب، از امکان دریافت تسهیلات به نام خود و یا بستگان درجه یک و یا کارکنان بهره مند شوند.

میزان تسهیلات اعطائی معادل ۸۰، ۸۵ ۹۰ یا ۱۰۰ درصد مبلغ سپرده گذاری و یا نرخ های سود تک رقمی تا حداقل ۲ درصد مشروط به پوشش اصل و فرع تسهیلات اعطایی توسط سپرده سرمایه گذاری بلند مدت توثیقی یا همان وثیقه ای می باشد.

طرح سودمند بانک رفاه نیاز به سپرده گذاری دارد. نوع سپرده گذاری:بلند مدت همراه با دریافت سود سقف تسهیلات: بستگی به میزان سپرده گذاری دارد. مدت باز پرداخت تسهیلات: ۳۶ ماهه است. سود تسهیلات: ۲ درصد.

طرح سپرده گذاری طلایی بانک رفاه

مشمولان طرح سپرده گذاری طلایی رفاه و نحوه ثبت نام در بانک رفاه. مشمولین طرح کلیه اشخاص حقیقی. با افتتاح سپرده گذاری بلند مدت در قالب طرح حاضر، ضمن بهره مندی از سود علی الحساب، امکان اخذ تسهیلات به نام خود و یا بستگان درجه یک در قبال توثیق یا وثیقه سپرده بلند مدت طلایی میسر می باشد.

بهره مندی از خدمات بیمه آتش سوزی منزل مسکونی بابت مواردی همانند اتش سوزی، زلزله، انفجار، بیمه حوادث و بیمه پوشش هزینه پزشکی متناسب با مبلغ سپرده گذاری و مدت بازپرداخت تسهیلات اعطای تسهیلات در قالب طرح حاضر به بستگان درجه یک سپرده گذار در قبال وثیقه سپرده گذار امکان پذیر است.

تسهیلات اعطایی به سپرده گذار و یا بستگان درجه یک ایشان حداکثر معادل ۷۵ % مبلغ سپرده گذاری بلند مدت مشروط به پوشش اصل و فرع تسهیلات توسط سپرده گذاری بلند مدت توثیقی می باشد.در صورت دارا بودن شرایط اعطای تسهیلات، امکان پرداخت در کمترین زمان ممکن پس از افتتاح حساب سرمایه گذاری بلند مدت میسر می باشد.

وام با سند ملکی بانک رفاه

ضمانت نامه های ریالی

بانک بنا به در خواست اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت دیون و انجام تعهداتی که به نفع سازمان ها و موسسات دولتی و دستگاه های اجرایی به عهده متقاضیان است را با رعایت آیین نامه صدور ضمانت نامه ضمانت می نماید. تا در صورت عدم ایفای به موقع تعهدات از سوی متقاضی، با اعلام ذی نفع به بانک، مبلغ ضمانت شده به حساب ذی نفع واریز گردد.

نتیجه گیری

بانک رفاه با هدف کمک به ایجاد اشتغال، حمایت از تولیدات داخل و توسعه اقتصادی کشور، در قالب طرح رفاه کالا به مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی مشروط به دریافت حقوق از این بانک و همچنین تمامی افراد حقیقی که حقوق خود را از بانک دریافت می کنند تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات تخصیص می دهد.

برای آشنایی با قوانین بیشتری در حوزه املاک می توانید به مجله املاک داران سر بزنید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا