معماری و دکوراسیون داخلی

ایده هایی برای دکوراسیون مغازه و طراحی فضای تجاری

فارغ از اینکه در کدام نقطه از جهان هستی زندگی می کنیم، همه ما شایسته زندگی در بهترین شرایط رفاهی و داشتن آرامش و آسایش هستیم. اما کم و بیش ممکن است بسیاری از این شرایط برای ما مهیا نباشد.

تغییر شرایط به آنچه بیشترین میزان آرامش و بالاترین بهره وری را برای ما به همراه می آورد می تواند به وسیله اعمال یکسری از فعالیت ها صورت گیرد. یکی از مهم ترین این اعمال طراحی دکوراسیون است. طراحی دکوراسیون چه از ابتدای ساخت فضای تجاری در نظر گرفته شده باشد و یا بعدا در بازسازی ساختمان اعمال شود، فضای تجاری و اداری را برای مشتریان مفید تر و دلنشین تر می کند.

چرا به طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نیازمندیم؟ شاید این سوال در ذهن بسیاری از افراد پیش آمده باشد. در پاسخ به سوال بحق این افراد بنا داریم در مقاله پیش رو از لزوم اجرای دکوراسیون داخلی و به طور اختصاصی به دکوراسیون فضای تجاری بپردازیم.

لزوم اجرای دکوراسیون داخلی مغازه
لزوم اجرای دکوراسیون داخلی مغازه

لزوم اجرای دکوراسیون داخلی

در مقاله لزوم دکوراسیون مناسب برای ملک اداری و تجاری در سایت املاک داران به این موضوع اشاره کردیم، در روزگاری که در آن به سر می بریم فقط کیفیت و نوع کالا یا خدمات ما نمی تواند برای جذب مشتری کافی باشد و باید از راه های دیگر نیز کمک گرفت. تبلیغات، استفاده از فضای مجازی، استفاده از ترفندهای بازاریابی، استفاده از نیروی انسانی ماهر و تلفیق هنر و حرفه از جمله راه های جذب مشتری هستند. در این میان تلفیق هنر و حرفهیا همان دکوراسیون بسیار بیشتر از بقیه مشتری با حظور فیزیزکی را ترغیب به خرید می نماید.

یادمان باشد که هیچ گاه نمی توان در فضای بی نظم و کثیف و یا با وجود پراکندگی کالا ها نظر مشتری را جلب نمود و به هدف نهایی که همان فروش است دست یافت. حتما برای شما هم این موضوع اتفاق افتاده که در یک راسته بازار که شغل های مشابهی وجود دارد و یا در مجتمع تجاری مشغول به گشت و گذار باشید.

مطالعه این مقاله   چند ایده خلاقانه برای دکوراسیون تراس و پاسیو خانه، فوت و فن هایی که باید بدانید

در این حالت کدام یک از واحدهای تجاری یا حتی اداری نظر شما را جلب می کند. مطمئنا نقش دکوراسیون در این میان پررنگ تر می شود. قصد ما از نگارش این مقاله تنها یادآوری این الزام و در نهایت پرداختن به ایده هایی برای دکوراسیون مغازه و طراحی فضای تجاری است. در ادامه با ما همراه باشید.

ایده های دکوراسیون فضای تجاری و اداری
ایده های دکوراسیون فضای تجاری و اداری

ایده های دکوراسیون تجاری و اداری

کدامیک از رنگ ها مناسب هستند

رنگ ها از نظر روانشناسی بیشترین تاثیر را بر روی ذهن افراد به جا می گذارند. از طرفی انتخاب رنگ در هر یک از کسب و کارها بلید متفاوت باشد. به همین جهت به بررسی هرکدام از رنگ ها پرداخته تا شما بتوانید از هر کدام از این توضیحات در جهت طراحی و اجرای دکوراسیون تجاری خود ایده بگیرید.

رنگ قرمز : رنگ قرمز نشان دهنده قدرت کسب و کار شماست و از طرفی انژی مثبتی را به مشتری القا می کند. اما لازم است بنا به حرفه شما از این رنگ و یا ترکیبات آن استفاده شود.

رنگ آبی : رنگ آرامش و ایده آل بسیاری از افراد رنگ آبی است. چون آبی از جمله رنگ های اصلی است همه طیف های رنگی آن می تواند در دکوراسیون استفاده شود.

رنگ زرد : این رنگ اگرچه القا کننده قدرت شما به مشتری است اما حس اعتماد و اطمینان را نیز در خود دارد.

رنگ سبز : این رنگ نشان از سلامت و محیط زیست دارد. همچنین سبز می تواند نشان دهنده ثروت و آرامش نیز باشد.

رنگ صورتی : در محل هایی که مخصوص اطفال یا خانم ها باشد امکان استفاده از رنگ صورتی شانس خرید را به مراتب بالاتر می برد.

رنگ بنفش : بنفش در روانشناسی رنگی اشرافی شناخته می شود و با القای این حس می تواند مشتری را به صورت ناخودآگاه به سمت شما بکشاند.

رنگ نارنجی : نارنجی رنگ گرم و انرژی بخشی است و به همین دلیل در فضاهای کودکانه مثل شهربازی ها و مهدکودک ها استفاده زیادی دارد.

مطالعه این مقاله   اصول فنگ شویی در دکوراسیون اداری و تجاری برای فروش بیشتر

رنگ طلایی : طلایی نیز از جمله رنگ های اشرافی است. مخصوصا اگر با طیف رنگی خاصی مثل بنفش یا سبز همراه باشد حس ثروتمندی را بیشتر القا می کند.

رنگ مشکی : اگرچه بسیاری از فرهنگ ها این رنگ را تداعی کننده مراسمات خاصی می دانند اما به شدت رنگ مشکی تحریک کننده مغز بوده و بر خرید مشتری تاثیر می گذارد. از این دسته تاثیرات می توان به اشتیاق خرید خودروهای مشکی به خاطر القا حس لوکس بودن و برتری اشاره کرد.

از آنجائی‌که تحقیقات علمی نشان می دهد که در بسیاری از مواقع رنگ های گرم بیشتر از رنگ های سرد در لحظه اول توجه بیننده را به خود جلب می کنند و همچنین مدت زمان تمرکز چشم بر روی این رنگ ها بیشتر است، پیشنهاد می شود ابتدا در طراحی از رنگ های گرم استفاده کنید و سپس به طرف طیف سرد بروید.

تاثیر انرژی بر فروش چیست
تاثیر انرژی بر فروش چیست

تاثیر انرژی بر فروش چیست

انرژی یکی از مواردی است که تمام دنیای پیرامون ما را تشکیل می دهد ولی همانطور که از نعمت هوا غافل می شویم آن را همیشه نادیده می گیریم. در بسیاری از مواقع ناخودآگاه ما انرژی پیرامون و موجود در فضا را به خوبی جذب کرده و از آن تاثیر می پذیرد به همین دلیل در بعضی از محیط ها بدون اینکه دلیل خاصی داشته باشد به شدت شاد یا غمگین می شویم. یکی از این موارد استفاده از اجسام یا گوشه های نوک تیز یا گرد است. گوشه های نوک تیز انرژی را در فضا می شکنند و از انتقال انرژی های مثبت به ما جلوگیری می کنند، اما گوشه های گرد باعث جریان انرژی مثبت در فضا می شوند.

استفاده از پاراوان آری یا نه

پاراوان یا اجسام متحرک در دکوراسیون، همان جداکننده های فضا هستند که نقش به سازی در دکوراسیون داخلی دارند. این نوع اجسام چون قابل جابه جایی هستند می توانند در مدت محدودی در نقطه ای از فضای تجاری شما بکار رفته و سپس به جای دیگری منتقل شوند. همینطور می توانند فضاهایی که تمایل ندارید مشتری آن ها را ببیند پوشانده و یا از دیده شدن عیب محل کار خود جلوگیری کنید.

مطالعه این مقاله   مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه های لوکس

نقش آب و فضای سبز در دکوراسیون چیست

شاید تابه حال وجود آب، آب نما یا اجرای فضای سبز خاص را در مجتمع های تجاری دیده باشید. بحق نباید از تاثیر آب و درخت و سبزه در ایجاد روحیه و انرژی مثبت گذشت. در کنار این فضا می توان لختی آرامش گرفت و از فضای خرید و خرج کردن پول فاصله گرفت. بعد از این ریلکسیشن، بهترین فرصت برای خرید مشتری ایجاد می شود. این تاثیرات را می توان در معماری قدیمی و بازارها نیز مشاهده کرد.

علم فنگ شوی از تخیل تا عمل

علم و هنر بوجود آوردن هماهنگی و نظم و تعادل در دکوراسیون داخلی همان فنگ شوی است. مردمان آسیای جنوب شرقی فنگ شوی را اتحاد بین آب و باد می دانند. در اثر برقراری این اتحاد سلامتی و سعادت به سراغ افراد می آید. و عدم اتحاد این دو عنصر بدبختی به همراه می آورد. نظم بین اجسام و اجزای دکوراسیون در فضای تجاری می تواند باعث ایجاد انرژی مثبت شده و در نتیجه فروش را افزایش می دهد.

ایجاد حس اعتماد، آرامش، ثروت، رضایت، همراه با خلاقیت همان چیزی است که این این علم در یک فضای تجاری می تواند با خود به همراه داشته باشد. در این علم رنگ های سرد، آشفتگی و خرابی وسایل جایی ندارد. اما برعکس استفاده از تابلوهای منظره و کوه، محل قرار گیری میزها، تعادل در استفاده از کلیه عناصر طبیعی، استفاده از گیاهان و مواردی از این دست ترفندهای اولیه فنگ شوی هستند. در ادامه مهم ترین نکاتی که باید در طراحی فضای تجاری توجه کرد را با دقت مطالعه نمایید.

امتیاز کاربران: 4.4 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

املاک داران 5

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم. محسن حیدری مسئول آی تی(IT) شرکت نیکو شمیم سپاهان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا