درباره حسابداری حقوق و مزایا در آژانس املاک چه می‌دانید؟

اگر بخواهیم در خصوص حقوق و مزایا در آژانس املاک صحبت کنیم شاید نیاز باشد که به چند مورد به شکل دقیق تر بپردازیم اما حقیقت امر این است که به طور کلی در آژانس ها مدیران و مشاوران نقش مخصوص به خود دارند و رابطه کاری آنها نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی حقوق و مزایا در آژانس املاک برای مدیران و مشاوران فرق دارد. مثلاً بیشتر مشاوران حقوق و مزایای پورسانتی دریافت می کنند. همینطور شرایط بیمه و حقوق ثابت و اضافه کاری نیز در برخی از موارد برای مشاوران املاک از سوی مدیران در نظر گرفته می شود.

چالش های قانونی حقوق و مزایا در آژانس املاک

به طور کلی برای بررسی حقوق و مزایا در آژانس املاک نیاز است یک سری موارد به دقت ارزیابی شود پس چه خوب است که بدانیم چه چالش هایی مدنظر است و چطور باید بررسی شود.

چالش های قانونی حقوق و مزایا در آژانس املاک

  • اضافه کاری

یکی از مواردی که بخش مهمی از قانون حقوق و مزایا در آژانس املاک است و معمولاً چالش بر انگیز است، اضافه کاری است. شخصی که به عنوان مشاور برای یک مشاور املاک کار می کند می بایست مبلغ اضافه تری دریافت نماید. دقت کنید که این موضوع در ماه 59 قانون نیز ذکر شده است اما گاه دیده می شود که بسیاری از مدیران املاک از پرداخت اضافه کاری دست باز می کنند و این موضوع مشکلساز می شود. در حقوق آژانس املاک می بایست اضافه کاری به طور دقیق محاسبه شود و ساعت کاری در زمان قرارداد وجود داشته باشد.

  • بیمه

از دیگر حقوق و مزایا در آژانس املاک که برای مشاوران ملکی در نظر گرفته می شود بیمه است. البته قانونی وجود ندارد که دقیقاً اشاره به این موضوع داشته باشد که مدیران املاک باید مشاوران را بیمه کنند اما طبق بررسی های صورت گرفته در خصوص حقوق و مزایا در آژانس املاک مشخص شده است که در کلان شهرها معمولاً شرایط بیمه به خوبی ارزیابی می شود. بیمه بخش مهمی از مزایای کاری محسوب می شود و به نوعی دلگرمی برای مشاوران است. حتی اگر مشاور بخواهد مشارکت در ساخت داشته باشد باز هم بیمه یک مزیت مهم برای او محسوب می شود. حقیقت اینکه مشاوران در املاک نمی توانند بابت عدم بیمه اعتراضی داشته باشند و این موضوع بسته به شرایط کاری سنجیده می شود.

  • ساعت کار

ساعت کاری می بایست توسط مدیر املاک در ابتدا مشخص شود و معمولاً نباید از 8 ساعت تجاوز نماید و این موضوع می بایست به توافق مشاور و مدیر برسد و در صورتی که از ساعت کاری بیشتر نیاز به حضور مشاور باشد می بایست اضافه کاری در بخش حقوق و مزایا در آژانس املاک در نظر گرفته شود. البته که ساعت کاری به طور کلی به صورت هفتگی نیز لحاظ می شود و می بایست هر هفته از 44 ساعت تجاوز نکند. این موضوع از سوی بسیاری از مشاوران قابل پیگیری است.

آیا برای کسانی که مشاوران املاک هستند مرخصی در نظر گرفته می شود؟

در قانون حقوق و مزایا در آژانس املاک می بایست مرخصی نیز وجود داشته باشد یعنی مطابق با ماده 64 قانون به طور کلی به افرادی که در استخدام فرد دیگری هستند مرخصی تعلق می گیرد. مرخصی توافقی است که بین مدیر املاک و مشاوران املاک در نظر گرفته می شود و گاه به صورت سالانه ارزیابی می شود البته که این موضوع بستگی به شرایط کاری دارد. برخی از زمان ها کار بسیار فشرده بوده و شرایط مرخصی نیست اما به طور کلی شرایط به شکلی پیش می رود که افراد بتوانند در طول سال مرخصی نیز داشته باشند و مرخصی نیز بخشی از مزایای آژانس املاک محسوب می شود و می بایست محاسبه برای آن صورت بگیرد. اینکه مرخصی شامل حقوق شود یا خیر بستگی به توافق طرفین دارد.

مشاور املاک شغلی با درآمد بالا

مشاور املاک شغلی با درآمد بالا است!

حقیقت امر این است که یکی از مهمترین حقوق و مزایا در آژانس املاک این است که درآمدزایی خوبی به همراه دارد اما نیاز است که شخصی که به عنوان مشاور فعالیت می کند اطلاعات کاملی در خصوص این شغل داشته باشد و به قوانین جدید خرید و فروش ملک نیز تسلط داشته باشد. هرچه فن بیان قوی تری به کار گرفته شود می توان گفت که حقوق و مزایا در آژانس املاک بیشتر خواهد بود پس یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید همین است که این شغل به نسبت شغل های دیگر شرایط بهتری برای درآمدزایی خواهد داشت و خوشبختانه توانسته به بهترین نحو نیز اجرا شود. به طول کلی شما محدودیتی برای وارد شدن به شغل املاک نخواهید داشت یعنی در هر زمینه ای که تحصیل کرده اید و یا تخصص دارید می توانید وارد شغل املاک شوید و شرایط این شغل را مدنظر قرار دهید.

بازار املاک با بازار بورس فرق دارد و به طور کلی معامله ها و خرید و فروش مسکن گاه کمرنگ می شود اما هرگز متوقف نمی شود و این موضوع خود بخشی از حقوق و مزایا در آژانس املاک محسوب می شود یعنی شما به عنوان یک مشاور که قرار است پروسه خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان را بر عهده بگیرید، هرچه بیشتر بتوانید اطلاعات خود را افزایش دهید در نهایت حقوق و مزایای بهتری خواهید داشت. دقت کنید که حقوق و مزایا در آژانس املاک در مشاوره حقوقی املاک اهمیت بسیار زیادی دارد و چه خوب است که این موارد به شکل کاملاً دقیق و اصولی ارزیابی شود.

مشاوره املاک نوعی شغل دوم محسوب می شود!

اگر بخواهیم در خصوص حقوق و مزایا در آژانس املاک صحبت کنیم باید بگوییم که این شغل به طور کلی به عنوان شغل دوم محسوب می شود. یکی از مزیت های این شغل این است که شما آزادی زمانی ارید به طوری که زمان بندی کاملاً در دست شما خواهد بود و این موضوع نوعی مزایا محسوب می شود که می توانید در کنار شغل اول خود از آن استفاده کنید. خوشبختانه شرایط به شکلی دنبال شده است که افراد بتوانند به واسطه تخصص و تجربه ای که دارند از مزایای آژانس املاک استفاده کنند. هرچه تخصص و مهارت شما بالاتر باشد به طور کلی در جذب مشتری موفق تر خواهید بود و این موضوع سبب می شود تا موقعیت اجرایی کاری املاک نیز بهبود یابد.

نکات جالب در خصوص حقوق و مزایا در آژانس املاک

تا به اینجا در خصوص حقوق و مزایا در آژانس املاک صحبت شد اما سوال اینجاست که این شغل چه ریسک هایی به همراه دارد؟ حقیقت این است که وضعیت رقابت برای شغل مشاور املاک بالا است و به طور کلی اگر تازه وارد باشید احتمالاً کمی زمان نیاز دارید تا به رشد اقتصادی برسید. موضوع مهم دیگر این است که به طور کلی اطلاعات در مورد زیر ساخت ها کم بوده و این موضوع مشکلات خاص خود را ایجاد می کند و سبب می شود تا نیاز به مهارت بالا باشد. البته که سطح رقابت بالا به نوبه خود شرایط مخصوصی دارد و کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند باید بتوانند مهارت آموزی خوبی داشته باشند.

سوالات رایج

آیا برای کار در آژانس املاک نیاز به تسلط به مسائل حقوقی است؟ هم بله و هم خیر! به طور کلی شما برای حضور در آژانس املاک نیازی به پشت سر گذاشتن آزمون ندارید اما بدون دانستن مسائل حقوقی به طور کلی این کار دچار مشکل می شود. بازار املاک هرگز از رونق نمی افتد و این موضوع به نوبه خود شرایط خاصی را ایجاد می کند. در معاملات مسکن بهتر است که به جدیدترین قوانین تسلط داشته باشید. با نوسانات بازار مسکن چه باید کرد؟ وقتی حقوق و مزایا در آژانس املاک مطرح است قطعاً نوسان ارز نیز وجود دارد.

بازار املاک هیچ گاه از رونق نخواهد افتاد اما افت و خیز در دنیای املاک بخش مهمی محسوب می شود و باید آن را باور کنید. چطور می توان حقوق و مزایا در آژانس املاک را محاسبه کرد؟ این کار توسط حسابدار و بر اساس قوانین و طبق قرارداد صورت می گیرد و نیاز است که به صورت کاملاً دقیق و اصولی دنبال شود. آیا مشاور املاک برای تازه کارها مناسب است؟ مشخص نیست! حقیقت امر این است که تازه کارها برای ورود به شغل املاک باید بتوانند صبر بالایی داشته باشند این موضوع کمک می کند تا بتوانند در مسیر درستی قدم بردارند و سریعتر به هدف خود دست یابند. البته که مشاور املاک باید بتواند قراردادهای دوره ای را نیز تنظیم و بررسی کند.

نکات جالب در خصوص حقوق و مزایا در آژانس املاک

جمع بندی

در خصوص حقوق و مزایا در آژانس املاک یک سری اطلاعات در اختیار شما قرار گرفت. حال وقتش رسیده که بتوانید در این زمینه بررسی های لازم را انجام دهید و به اصطلاح عیار این شغل را بسنجید. دقت کنید که حقوق و مزایا در آژانس املاک وضعیت ثابتی ندارد و باید در زمان رکود نیز شرایط را تحمل کنید. البته که اگر اطلاعات و مهارت فن بیان بالایی داشته باشید موفق خواهید داشت. اینطور که مشخص است نوسان بازار مسکن در چند سال اخیر بسیار زیاد بوده است و در نهایت سبب می شود تا افراد در این زمینه کمی مردد باشند اما به طور کلی حقوق و مزایا در آژانس املاک در شرایط خوبی قرار گرفته است.