بازار مسکن

راهنمای خرید و فروش زمین و خانه کلنگی در شهرکرد

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شهرکرد که به آن لقب بام ایران را داده اند، یکی از مرتفع ترین شهرهای استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود. ییلاقات سرسبز و خوش آب و هوا، جاذبه های تاریخی بی نظیر و مردم مهربان  همواره مهاجران زیادی را به این شهر می کشاند. از این رو می توان شهرکرد را گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری مسکن معرفی نمود. شما با خرید و فروش خانه در شهرکرد می توانید سود خوبی به جیب بزنید. پس با املاک داران همراه باشید و راهنمای خرید و فروش زمین و خانه کلنگی در شهرکرد را بخوانید.

خرید و فروش خانه کلنگی شهرکرد

سرمایه گذاری با خرید و فروش خانه کلنگی در شهرکرد

خرید و فروش خانه های کلنگی در بازار املاک به معامله خانه های قدیمی و کاهگلی گفته می شود که بیش از ۵۰ سال عمر دارند. امروزه معاملات ملک کلنگی در شهرکرد به یکی از پر سودترین معاملات بانکی تبدیل شده است. معمولا سرمایه گذاران به منظور ساخت و سازهای کلان به خرید و فروش زمین و ملک کلنگی در شهرکرد روی می آورند. در واقع با تبدیل آن به مجتمع های تجاری، مسکونی، اداری، برج و غیره سود زیادی به جیب می زنند. 

چنانچه به دنبال حفظ سرمایه خود هستید، می توانید برای خرید و فروش زمین و خانه کلنگی در شهرکرد اقدام کنید. اما باید بدانید که یک سرمایه گذاری موفق مستلزم دانش کافی در این زمینه است. مجموعه املاک داران در شهرکرد نمایندگی دارد و با سال ها تجربه در حوزه خرید و فروش خانه ویلایی در شهرکرد، رهن و اجاره خانه ویلایی در شهرکرد، رهن و اجاره آپارتمان در شهرکرد، خرید و فروش آپارتمان در شهرکرد و همچنین خرید خانه نوساز یا کلنگی و زمین، در این مسیر شما را یاری می کند. شما می توانید تنها با یک سرچ ساده در بین آگهی های ثبت شده در سایت املاک داران یکی از گزینه ها را متناسب با بودجه و شرایط خود انتخاب کنید. همچنین اگر قصد فروش ملک قدیمی یا زمین خود را دارید، کافیست برای ثبت آگهی اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن آن را به فروش برسانید. 

در واقع خرید خانه های کلنگی در شهرکرد یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری مسکن برای افرادی به شمار می رود که بودجه کلان برای خرید آپارتمان های نوساز، املاک تجاری و غیره را ندارند. همچنین می توانید از طریق پیش خرید کردن آپارتمان، مشارکت در ساخت و ساز و غیره برای حفظ سرمایه گام بردارید. 

نکات حقوقی برای خرید ملک کلنگی در شهرکرد

همانطور که می دانید هدف از خرید ملک کلنگی در شهرکرد معمولا سکونت و استفاده شخصی نیست. بلکه اغلب برای ساخت و ساز خریداری می شود. هنگام خرید و فروش زمین و خانه کلنگی در شهرکرد باید به یک سری نکات حقوقی واقف باشید. به همین دلیل در اینجا به این توضیح این نکات می پردازیم:

  • برای خرید خانه کلنگی باید قبل از هر کاری برای احراز مالکیت آن اقدام کنید. در واقع این نوع خانه ها بسیار قدیمی هستند و باید مطمئن شوید که با مالک خانه معامله می کنید. 

  • نکته دیگری که حین خرید زمین و ملک کلنگی باید مورد توجه قرار دهید، در طرح نبودن ملک است. بنابراین از مالک بخواهید از شهرداری استعلام بگیرد و به شما ارائه کند تا مطمئن شوید که ملک در طرح شهرداری نیست.

  • اگر برای خرید ملک تجاری اقدام می کنید، باید از شهرداری استعلام بگیرید. چرا که ممکن است با عنوان ملک تجاری و با قیمت بالاتری به شما فروخته شود. اما بعدا متوجه می شوید که متراژ تجاری ملک توسط مالک قبلی از شهرداری خیدار نشده است. 

  • حتما قبل از خرید خانه کلنگی و قدیمی مطمئن شوید که مالیات آن در سال های اخیر پرداخت شده است. از آنجایی که پرداخت مالیات و عوارض بر عهده مالک به حساب شهرداری است، باید پیش از تنظیم سند بدهی های آن تسویه شده باشد.

  • از انجام معاملات قولنامه ای و وکالتی در زمان خرید و فروش خانه کلنگی در شهرکرد اجتناب کنید. به طور کل، به سراغ معامله هایی که به صورت قولنامه ای بلند مدت یا وکالتی انجام می شوند، نروید. چرا که ریسک این نوع معاملات بسیار زیاد است. اما در صورتی که مجبور به انجام چنین معامله ای شدید، تمام جوانب حقوقی را بسنجید. 

خرید و فروش زمین و ملک کلنگی در شهرکرد

دانستنی ها برای خرید و فروش ملک کلنگی در شهرکرد

همانطور که گفتیم شهرکرد به دلیل ویژگی های خاص خود، مکانی مناسب برای سرمایه گذاری مسکن به شمار می رود. هر زمین یا خانه قدیمی یک سری ویژگی های منحصر به خود را دارد که هنگام خرید و فروش باید به آن ها دقت شود. در صورتی که به منظور ساخت و ساز برای خرید این نوع ملک ها اقدام کنید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

بررسی جهت ملک

شمالی جنوبی بودن و یا جهت ملک از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین قبل از خرید و فروش خانه کلنگی در شهرکرد با مزایای خانه های شمالی و جنوبی آشنا شوید. به طور مثال باید بدانید که ملک با نورگیری بیشتر، با قیمت بالاتری به فروش خواهد رسید. یا این که در ملک شمالی حیاط و کوچه در یک سمت قرار دارند. بنابراین سازنده فقط می تواند از یک سمت آن پیشروی کند. اما در خانه های جنوبی، یک طرف حیاط و یک طرف کوچه است. از این رو سازنده امکان پیشروی در دو سمت را دارد. در نتیجه زیربنای ملک افزایش می یابد و سود بیشتری عاید سرمایه گذار خواهد شد. 

قناس بودن زمین

قناس بودن زمین یکی از ویژگی هایی است که به نفع سازنده و به ضرر خریدار تمام می شود. در واقع نوع قناسی زمین می تواند منجر به کاهش یا افزایش مساحت قابل ساخت زمین شود. البته این ویژگی می تواند فرایند ساخت و ساز را دشوار سازد و طراحی نقشه کارشناسی شده برای زمین را سخت کند. از طرف دیگر باعث می شود ملک دیرتر به فروش برسد، چرا که خریدار نگاه مثبتی به زمین های قناس ندارد.

میزان تراکم خانه

اگر می خواهید برای خرید خانه کلنگی در شهرکرد اقدام کنید، باید هزینه ساخت و ساز و هزینه خاک خوری سرمایه را در نظر بگیرید. در واقع بایستی صبر پیشه کنید تا بتوانید در چنین پروژه هایی سود به جیب بزنید. هرچه میزان بنایی که می سازید، بیشتر باشد، سود بیشتری خواهد کرد. پس میزان تراکمی که شهرداری به خانه اختصاص می دهد، اهمیت دارد.

بهترین محله های شهرکرد برای خرید و فروش املاک کلنگی

اگر به دنبال سرمایه گذاری مسکن در شهرکرد هستید، بهتر است اقدام به خرید زمین و املاک قدیمی کنید. بهترین محله های شهرکرد برای خرید املاک کلنگی، محله هایی هستند که موقعیت استراتژیک دارند و به اصطلاح آینده روشنی در انتظار آن باشد. اکثر خانه های محله منظریه و میرآباد شهرکرد نوساز و آپارتمانی هستند. بنابراین باید به دنبال جایی باشید که بتوان خانه های ویلایی قدیمی و کلنگی پیدا کرد. محله های اقبال لاهوری، کاشانی، گودال چشمه، یاس، باهنر، مهدی آباد و غیره بالاشهر به حساب می آیند و می توانید خانه های کلنگی مناسبی را در این مناطق پیدا کنید. همچنین مشارکت در ساخت و ساز ملک و یا تهاتر ملک با ملک نیز نوعی سرمایه گذاری در بازار ملکی است. 

قیمت املاک کلنگی شهرکرد

همانطور که می دانید، شهرکرد یکی از گران ترین املاک مسکونی، تجاری و اداری را دارد. چرا که ساخت و ساز در این شهر مرتفع دشوار است و هزینه بالایی دارد. به طور کلی این روزها قیمت ملک در شهرکرد مانند سایر شهرها روند صعودی دارد. شاید شما باید برای خرید زمین در شهرکرد هزینه بالایی بپردازید ولی در عوض سرمایه گذاری با ارزشی انجام داده اید. در صورتی که بودجه کافی برای خرید املاک نوساز در شهرکرد را ندارید، می توانید یک ملک کلنگی در این شهر خریداری کنید، در آن ساخت و ساز انجام دهید و سود بالایی به جیب بزنید. 

در قیمت گذاری خانه های کلنگی شهرکرد موارد متعددی مانند موقعیت ملک، قدرالسهم، متراژ کل زمین، قناس بودن زمین، کاربری بودن ملک، چند بر بودن ملک و راه های دسترسی و غیره تاثیر گذار هستند. بنابراین در صورتی که اطلاعات کافی درباره قیمت زمین و خانه کلنگی در محله های شهرکرد ندارید، می توانید با مشاوران املاک داران تماس بگیرید.

جمع بندی

اکر قصد سرمایه گذاری مسکن در شهرکرد را دارید، باید ابتدا بدانید که چه نوع ملکی برای شما سود دهی بیشتری دارد. معمولا خرید و فروش زمین و خانه کلنگی در شهرکرد، توجه سرمایه گذاران بزرگ را به خود جلب می کند. چرا که همواره با سود همراه است و بر خلاف واحدهای نوساز، کاهش قیمت نخواهد داشت. کافیست صبور باشید و در نهایت سود کلانی به جیب بزنید. ما در این مقاله به نکات مهم برای خرید و فروش ملک کلنگی در شهرکرد پرداختیم.

 

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا