آشنایی با قوانین

دیدنی‌ های العین؛ زیباترین شهر کویری امارات

آنچه در این مقاله می خوانید: 

شهر کویری العین از جمله قدیمی و توریستی ترین شهرها به شمار می رود که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. همچنین این شهر مکان ها و دیدنی‌ های تاریخی زیادی نیز دارد و به دلیل تاریخچه با ارزشی که دارد توانسته در میراث یونسکو ثبت شود.

العین ۷ هزار سال قدمت داشته و تقریبا ۹۰ دقیقه تا ابوظبی فاصله دارد. هرچند این شهر یک شهر کویری به شمار می رود ولی چشم انداز سرسبزی دارد. چند نمونه از این دیدنی ها شامل واحه، پارک باستان شناسی هیلی، کوه حفیت و قلعه جاهی است.

العین در زمان خود از بهترین شهرهای موجود در مسیر کاروان امارات به عمان بود و فاصله کمی با دبی دارد. از جمله موزه‌ های این شهر می توان به کاخ موزه و موزه ملی اشاره کرد که آثار تاریخی این شهر را در آن نگهداری می کنند. در این مطلب تلاش ما بر این است که مطالبی در رابطه با دیدنی های این شهر به شما ارائه دهیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جبل حفیت

جبل حفیت که به کوه حفیت نیز مشهور است ارتفاعی ۱۲۴۰ متری دارد و همین طور دومین قله بلند امارت محسوب می شود. کوه حفیت منظره ای زیبا و دلنشین دارد؛ همچنین از بهترین مکان های امارات برای عکاسی و فیلمبرداری استفاده می کند.

العین

موزه ملی

این موزه واقع در قلعه سلطان بن زاید قرار دارد که فرهنگ و میراث امارات در آن نگهداری می شوند. از جمله مهم ترین قسمت های این موزه می‌توان به قسمت مردم شناسی اشاره کرد که در آن زندگی مردم، مجالس سنتی، لباس‌ های سنتی و جواهرات به صورت تصویر به بازدیدکنندگان نمایش داده‌می‌شود.

در قسمت میراث باستانی این موزه، نمایشگاه‌ هایی از میراث اکتشافی محلی دوره عصر آهن و برنز مثل سکه و آویزها به نمایش گذاشته‌شده‌اند. از زیباترین قسمت این موزه می‌توان به آثار باستانی از مقبره بزرگ اشاره کرد که بازدیدکنندگان زیادی را به خود اختصاص داده‌است.

العین

کاخ‌ موزه این شهر کویری امارات

این کاخ‌ موزه در جایگاه قبلی سلطان شیخ زاید نخستین حاکم امارت متحده عربی واقع شده که محیط داخل کاخ موزه نشان دهنده زندگی نامه شیخ زاید است و به علت قدیمی بودن آن را بازسازی کرده اند. نوشته‌های داخل اتاق های آن به زبان عربی است و برای فهمیدنِ آن باید زبان عربی را یاد گرفته‌باشید.

العین

باغ‌ وحش بزرگ العین

این باغ وحش مکانی مناسب برای جانورشناسان و از بزرگ ترین باغ وحش های امارات در سال ۱۹۶۹ است. پستانداران این باغ وحش شامل زرافه، غزال آفریقایی، تیز شاخ عربی و گاو کوهی بوده و گربه‌ سانانی مثل پلنگ سیاه، یوزپلنگ، شیر، جگوار و ببر نیز در آن وجود دارند.

محل زندگی میمون ها، پرندگان و خزندگان در این باغ وحش جداست و هر کدام در یک محیط مخصوصی زندگی می کنند‌. این باغ وحش به دلیل امکانات تحقیقاتی مربوط به چرخه تولید مثل جانوران در معرض خطر قرار دارد.

بیشتر از ۲۵ درصد گونه‌ هایی این باغ وحش، در لیست گونه‌ های در حال انقراض نوشته شده اند. محیط سافاری برای نگهداری از گونه های مناطق خلیج فارس و آفریقا است که در این باغ وحش افراد قادرند غذا دادن به حیوانات، شتر سواری و نوازش حیوانات را تجربه کنند.

العین

قلعه جاهلی العین

این قلعه در باغی دنج و آرام قرار دارد و ۱۸۹۱ سال قدمت دارد. قلعه جاهلی در دوران خود از اصلی ترین مناطق برای دفاع از شهر بوده و این روزها از جمله مکان های جذاب این شهر کویری محسوب می شود. همچنین یک نمایشگاه عکس درون قلعه جاهلی واقع‌شده که زندگی نامه سیاحان بیابان، مهاجمان بریتانیایی و ویلفرد تزیجر به تصویر کشیده‌شده است. گردشگران می‌ توانند از برج و باروی قلعه جاهلی به بالا روند و از مناظر دیدنی آن لذت ببرند.

العین

پارک ماجراجویی وادی

این پارک از ماجراجویی، فعالیت و بازی های پر هیجانی دارد؛ همین طور یکی از بازی های آن موج مصنوعی جهان با ارتفاع ۳ تا ۴ متر است. از همه مهمتر پارک ماجراجویی وادی برای علاقه مندان به ماجراجویی مناسب بوده و از بهترین دیدنی های امارات به حساب می آید. از جمله فعالیت های پارک ماجراجویی وادی می توان به قایق بادبانی، قایق‌ سواری و کایاک‌ سواری، چوب موازنه، پارک هوایی شامل زیپ‌ لاین، تاب بسیار بزرگ و همین طور دیواره های سنگ‌ نوردی اشاره کرد.

العین

کاخ مویجعی

امروزه این کاخ گردشگران زیادی را به خود اختصاص داده و برای علاقه مندان به معماری دفاعی امارات گزینه مناسبی است. این کاخ در قرن ۲۰ بنا شده و در سال های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۶ نخستین حاکم در این مکان اقامت داشت. همچنین موزه ای که در کاخ مویجعی وجود دارد از ظاهر بیرونی بسیار زیبایی طراحی شده‌است‌.

واحه العین

در واحه مزارع به دلیل وجود درختان نخل و متصل کردن آنها از طریق پیاده روها ، بهترین جا برای پیاده روی و استراحت کردن محسوب می شود. درختان ۱۰۰۰ ساله نیز در این جا وجود دارد و آبیاری این درختان با استفاده از سیستم آبیاری سنتی انجام می شود. این سیستم آبیاری سنتی به این صورت بوده که کانال در زیرزمین حفر می کنند و آب را همه نقاط زمین می رسانند.

العین

پارک باستان ‌شناسی هیلی

باستان شناسان میراث مهمی را در پارک باستان شناسی هیلی شناسایی و از همین رو این پارک را در میراث یونسکو ثبت کرده اند. تاریخچه آثار شناسایی‌شده در پارک هیلی مربوط به عصر آهن و برنز است. ممکن است درک این منطقه باستانی برای افراد عادی سخت باشد ولی افرادی که از باستان شناسی چیزی می‌دانند از این آثار لذت می برند. اطراف این پارک را درختان خرما پوشانده و همین طور در مناطق حفاظت‌شده واقع‌شده که برخی از میراث این پارک در موزه ملی به نمایش گذاشته‌شده‌ است.

العین

هیلی فان سیتی

هیلی فان سیتی از جمله بزرگ‌ ترین و پرطرفدارترین پارک های امارات به شمار می رود. همچنین در این شهربازی بیشتر از ۴۰ نوع بازی مثل اسکای فلایر، سرسره و ترن هوایی وجود دارد. هر ساله جشن هایی با اسم فرهنگ و تاریخ امارات متحده عربی در این شهربازی برگزار می‌ شود. این موضوع توجه افراد زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

این شهربازی همچون دیگر شهربازی ها مکانی مناسب برای خانواده ها نیز به شمار می رود. در نزدیکی این شهربازی آیس رینک واقع‌شده که وسایل بازی گوناگونی برای بچه ها و اسکیت روی یخ مناسب همه سنین دارد.

العین

بازار شتر

از جمله بهترین مکان های دیدنی و فرهنگی می توان به بازار شتر اشاره کرد که به سوق شتر نیز مشهور است. این بازار شتر آخرین بازار شتر مانده در امارات بوده و از همین رو افراد زیادی برای خرید یا فروش شتر به این بازار سری می زنند. البته علاوه بر شتر در این بازار گوسفند و بز نیز معامله می شود.

العین

قلعه قطاره

قلعه قطاره از جمله چندمین قلعه در این شهر کویری است که در سال ۲۰۱۱ به بهره برداری رسید. این شهر کویری به علت قلعه های زیادی که دارد آن را شهر قلعه ها نیز می نامند. شیوه بازسازی قلعه قطاره به صورت نوین بوده و با نام مرکز هنری قطاره ها به رسمیت شناخته‌شده است. این قلعه مکانی از فرهنگ و هنر امارات متحده را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌ دهد و بازدیدکنندگان در آن می‌ توانند نمایشگاه‌ های آن را تماشا کنند.

باغ‌ های عمومی العین

این شهر به شهر بوستان نیز معروف است که باغ های بکر و زیبای زیادی دارد و در سراسر شهر به چشم می خورند. محوطه این باغ ها به خوبی ساخته‌شده اند و چشم انداز بسیار زیبایی دارند. همین طور وسایل بازی برای کودکان در این باغ ها وجود دارد. باغ عمومی مرکزی برای ورزش و قدم زدنِ خانوادگی بسیار مناسب و دلنشین است.

العین

کلام پایانی

این شهر کویری به باغ شهر شناخته‌شده و بر خلاف آب و هوای خشک و بیابانی اش شهربازی ها و باغ های بکر و جذاب فراوانی دارد‌. مکان های دیدنی این شهر محیطی زیبا برای کودکان و همین طور خانواده ها است که می تواند بازدیدی خاطره انگیز را برای شما به ارمغان بیاورد.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

 

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا