مشاورین املاک

نقش پیامک در پیشرفت شغلی مشاوران املاک

امروزه با گسترش راه های ارتباطی، نقش پیامک در پیشرفت شغلی و دیگر راه های ارتباط جمعی افزایش یافته است. صاحبان مشاغل هم از این راه‌های ارتباطی برای پیشبرد کارهای خود بی‌بهره نمانده‌اند. ولی سوال اینجاست که نقش پیامک در پیشرفت شغلی تا چه اندازه برای صاحبان مشاغل مفید خواهد بود؟

در عصر حاضر که سرعت عمل در انجام کارها حرف اول را می زند، صاحبان کسب و کار باید از روش های مناسب برای ارتباط با مشتریان و جلب رضایت آن ها برای بقای شغلی خود استفاده کنند. روشی سریع و آسان، با اطمینان از این که مطلب یا موضوعی را که می خواهند به روشی غیر از ارتباط رو در رو می توانند به مشتری منتقل کنند.

در سال های اخیر، با افزایش مصرف تلفن همراه هوشمند، استفاده از پیام رسان هایی مانند تلگرام و واتساپ و دنیای مجازی بسیار رایج شده است که می‌توانید با مطالعه چگونگی راه اندازی مشاور املاک مجازی اطلاعات خود را ارتقا دهید. ولی نکته مهم درباره این پیام رسان‌ها، نیاز آن ها به اینترنت است که شاید همیشه قابل دسترسی نباشد. همین امر، اهمیت استفاده از پیام کوتاه را به عنوان روشی آسان و سریع برای برقراری ارتباط، از جمله ارتباط با مشتریان بیشتر نشان می دهد.

پیامک تبلیغاتی

نقش پیامک در پیشرفت شغلی

صرفه جویی در وقت

در مقایسه با دیگر روش های برقراری ارتباط، ارسال پیام کوتاه روشی بهتر و کارآمدتری در عرصه کسب و کار است. تلفن و پست الکترونیک برای دسترسی به مشتری، ابزار خوبی هستند، ولی استفاده از پیام کوتاه به صاحبان کسب و کار این امکان را می دهد که مشتری را سریعتر، از قرار ملاقات های برنامه ریزی شده یا معامله هایی که محدودیت زمانی دارند، آگاه کنند.

نود و هفت درصد از کسانی که پیام کوتاه را از طریق تلفن همراه خود دریافت می کنند، سه دقیقه پس از دریافت پیامک، آن را باز می کنند و می خوانند. این موضوع، بالطبع به پاسخگوئی سریع تر می انجامد و در نتیجه یک شرکت یا صاحب کسب و کار با سرعت بیشتری می تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد.

ایجاد ارتباط بیشتر

ارسال پیام کوتاه باعث ایجاد یک رابطه دو طرفه میان مشتری و صاحب کسب و کار می شود. اجاز دهید من این مطلب را این گونه جا بیندازم: مشتری، پیامک را مستقیما روی صفحه نمایش گوشی خود دریافت می کند. در پیام کوتاه، از او درخواست می شود که سریع پاسخ دهد و او نیز این کار را می کند. پاسخ او، عکس العمل بعدی را از طرف صاحب کسب و کار ایجاد می کند.

آیا باید از پیامک در انجام امور شغلی استفاده کنیم؟

در شرایطی که کسب و کارها به سرعت رشد می کنند، صاحبان شغل ها باید کاملا مراقب باشند فرصت های ارزشمندی را که به حفظ مشتری کمک می کنند، از دست ندهند.

راندمان کار و ارتباط، با استفاده از پیامک افزایش می یابد، در حالی که با استفاده از روش هایی همچون پست الکترونیک و فایل های صوتی ضبط شده، این امکان وجود دارد که مخاطب آنها را به دلایل مختلف از جمله عدم دسترسی به اینترنت، پیام را دریافت نکند.

ولی با ارسال پیامک، صاحبان کسب و کار می توانند صد در صد مطمئن باشند که مشتری بدون تاخیر پیام را دریافت خواهد کرد.

پیامک تبلیغاتی

نوآوری در مشاور املاک

برای نوآوری در راه اندازی شغل مشاور املاک لازم است که مهارت‌های جدیدی در خود ایجاد کنید. در این مطلب علاوه بر اهمیت رفع محدودیت ذهنی (که مهمترین دلیل عدم موفقیت است) راجع به مهارت‌ها و تکنیک‌های نوین درشغل مشاور املاک صحبت کنیم.

حرفه املاک و مستغلات یک مسیر هیجان انگیز است که شامل کار سخت و اخلاق کاری قوی است. درست مانند هر موفقیت شغلی، فنون مشاور املاک و مجموعه مهارت هایی نیز وجود دارند که اگر می خواهید در این زمینه سرآمد شوید باید آن ها را در دوره های آموزش مشاور املاک گذرانده باشید.

اگر مایل هستید به جمع مشاوران املاک عالی بپوندید و این کار را با درآمد بالا انجام دهید، اولین گام شرکت در طرح رایگان مشاور شو در املاک داران است. پس از گذراندن این طرح و کسب تجربه می توانند به عنوان مشاور املاک در آژانس املاک استخدام شوند.

آموزشگاه های املاک معتبر جهت بروزرسانی خدمات و درآمد بالا از داوطلبان و مشاوران آموزش دیده نیز بهره می برند. هدف اصلی از برگزاری دوره های آموزش مشاور املاک مبتدی در آموزشگاه ها، ضعف اکثر مشاوران در برخی موارد است.

به عنوان مثال با توجه به روی آوردن مشتریان به فضای مجازی و برخی برنامه های تبلیغاتی این کمبود در حوزه املاک و مستغلات نیزبه چشم می خورد و عدم توجه به دیجیتال مارکتینگ املاک تاثیر چشم گیری را ایجاد می کند.

جنبه های رفتاری، روانشناسی و برخی تکنیک های عکاسی نیز در این حوزه دخیل هستند که در دوره های این چنینی آموزش داده می شوند.

آشنایی با فنون مشاور املاک

یک مشاوراملاک حرفه ای نباید بخشی از کار خود را نیمه کاره رها کند، مشتریان ازشما انتظار دارند که بتوانید به سرعت مذاکره کرده و یک معامله را ببندید.

اگر پشتکار نداشته باشید نمی توانید این کار را انجام دهید. شما همیشه باید در جستجوی بهترین مشتری باشید و هنگامی که یکی از آن ها را پیدا کردید، آن را با هوش و درایت خود که از فنون مشاور املاک است محکم نگه دارید و پس از دیدن خانه یا ملک، سرمایه گذاران بالقوه را همچنان پیگیری کنید.

مهارتهای ارتباطی بالا

مشاوران املاک و مستغلات موفق کسانی هستند که مشتری خود را بطور منطم پیگیری کنند، این پیگیری می تواند از طریق تماس تلفنی، ایمیل یا پیام کوتاه باشد. آنها باید به مشتری خود در مورد نحوه برقراری ارتباط با آنها در ملاقات اولیه اطلاعات لازم را دریافت و منتقل کنند.

حتی اگر ریزترین اطلاعات باشد، همیشه باید آنها را با مشتری خود در میان بگذارید. بهتر است مراقب باشیدبین انتخاب نوع مشتری و حفظ ارتباط با او محدوده خوبی را رعایت کنید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در این کار زیاده روی نکنید. این فقط به نفع مشتری نیست، بلکه به نفع مشاور مبتدی املاک نیز هست.

برقراری ارتباط منظم در خارج از قرارهای ملاقات خود می تواند راهی عالی برای ایجاد روابط مناسب باشد.

علاقه زیاد به تحقیق و جستجو

مشتریان شما انتظار دارند شما از قیمت مسکن محلی و تعداد آنها مطلع باشید. اکثر خریداران مسکن دوست دارند از آنچه که در محله به آن ها دسترسی دارند مانند رستوران ها، مدارس، محل کار و همچنین اینکه آیا مکانی امن برای زندگی است یا خیر، مطلع شوند.

به عنوان مثال بازار تنها یکی از مباحث زیادی است که باید در جریان آن باشید. شما ممکن است این مدارک را فقط از اطلاعات آژانس املاک و مستغلات به دست آورده باشید اما بدان معنا نیست که هر آنچه را که بای بدانید را فرا گرفته اید. شما باید در حالی که مشغول کار هستید، در حال آموزش مشاوراملاک شدن هستید خود اطلاعات لازم را کسب کنید.

پیامک تبلیغاتی

انرژی بالا

در کنار داشتن شخصیت اجتماعی بالا در دوره آموزش مشاور املاک مبتدی، باید اشتیاق خود را نسبت به رشته مشاور املاک و مستغلات نیز نشان دهید. اگر می خواهید خود را نسبت به سایر مشاوره های املاک و مستغلات متمایز کنید، نشان دهید که چه قدر حس اشتیاق دارید مشتریان جذب خود کنید.

درک قوی از فناوری

دانستن زیر و بم های فناوری مربوطه با این شغل بسیار مهم است. برخی از نرم افزارها می توانند به شما کمک کنند تا تحقیقات شما در مورد دادده های دقیق تر، مانند نرخ ملک، بازده سرمایه گذاری، نسبت قیمت ها در اجاره و بازده نقدی، کامل تر شود.

نه تنها این، بلکه بیشتر خریداران بالقوه به دنبال یافتن اطلاعات در مورد خرده فروشی به صورت آنلاین هستند، بنابراین داشتن یک درک قوی در مورد نحوه تبلیغات انلاین خانه ها به یکی دیگر از بخش های اساسی این کار تبدیل شده است. در واقع امروزه بر اساس افزایش کاربران فضای مجازی توجه به مشتریان آنلاین به افزایش فروش و موفقیت بیشتر منجر می شود.

آموزش کار در مشاور املاک

تسلط بیشتر بر فنون مشاور املاک منوط به گذراندن دوره آموزش مشاور املاک در کنار تجربه و کسب و کار مهارت های اجتماعی است. این به دلیل پیشرفت تکنولوژی و تغییر روش های دسترسی به نیازها می باشد که در هر کشوری به اندازه نفوذ داشته است.

از این رو بروز بودن هر حرفه ای این نکته را می طلبد که فرد فعال در هر رشته‌ای خود را منطبق بر نیاز جامعه و سطح توقعات افراد پرورش دهد.

مشاور املاک از شغل های جذاب و بروز دنیاست که کسب بیشترین دانش و مهارت در آن خالی از لطف نیست. از این رو آموزشگاه املاک در صدد آموزش نیروی کار مشاور املاک مبتدی و گسترش این حرفه دوره آموزش مشاور املاک را در نظر گرفته است.

این دوره ها شامل دو دوره ی مقدماتی املاک (وی آی پی) یا دوره آموزشی مشاور املاک و دوره پیشرفته املاک(پریمیر) یا دوره آموزش مشاور املاک حرفه ای است که فنون مشاور املاک شدن را بر مبنای تکنولوژی روز و عصر ارتباطات ارائه می دهد.

پیامک تبلیغاتی

نتیجه گیری

حرفه مشاور املاک شغلی است که نیاز به داشتن یک ارتباطات قوی دارد و نقش هر کدام از این وسایل ارتباطی بر مبنای کار آن ها سنجیده می شود. از همه این وسایل ارتباطی که نقش ویژه و بارزی دارند می توان به نقش ایمیل، پیامک و پیام رسان هایی مانند تلگرام و واتساپ اشاره کرد. ولی به دلیل در دسترس نبودن همیشگی به اینترنت نقش پیامک از همه اینها بهتر است.

برای بهره مندی از دوره های آموزشی مشاوران املاک، می توانید به سایت ما در املاک داران مراجعه کنید. همچنین مجموعه املاک داران خدماتی در حوزه ساخت و ساز و خرید و فروش هم ارائه می دهد، این خدمات شامل معاوضه ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، مشاوره حقوقی املاک، مشاوره سرمایه گذاری و غیره می شوند. برای آگاهی یافتن از خدمات مجموعه املاک داران می توانید به سایت ما مراجعه فرمایید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا