عمومی

توصیه هایی برای حفظ سلامت در سفر!

آنچه در این مقاله می خوانید: 

امروزه با توجه سبک زندگی مدرن، سطح کورتیزول افراد قبل از سفر به بالاترین میزان می رسد. چرا که ما اغلب در چنین مواقعی تلاش می کنیم که قبل از رفتن تمامی کارها را انجام دهیم. بنابراین سیستم ایمنی ضعیف می شود و مستعد ابتلا به بیماری هستیم. درست زمانی که باید از زندگی لذت ببریم!با املاک داران همراه باشید تا توصیه هایی برای حفظ سلامت در سفر را به شما ارائه کنیم:

وقتی شما به مکان جدیدی می روید، بدن در معرض ویروس ها و باکتری های جدید قرار می گیرد. با وجود تمامی این مشکلات، آیا میتوان از تعطیلات لذت برد؟ بله. به این شرط که قبل از ورود به هتل یا هواپیما تمامی اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از بیماری ها انجام دهید. کافیست کمی اینده نگر باشید و برنامه ریزی کنید. در این صورت می توانید نهایت لذت را از سفر خود ببرید و سالم بمانید.

۱۰ توصیه برای حفظ سلامت در سفر!

سالم ماندن در سفر سخت است. به ویژه زمانی که در جاده هستید و ار روال عادی زندگی روزمره خود دور شده اید. اما با اندکی برنامه ریزی میتوان حفظ سلامت در سفر را تضمین نمود. رعایت یک سری نکات بهداشتی و پیشگیرانه در طول سفر از ایجاد مشکلات بیشتر بعد از سفر جلوگیری خواهد کرد. بیماری های واگیردار از یک طرف و مشکلاتی نظیر گرما زدگی، نیش حشرات و غیره از طرف دیگر می تواند تجربه ناخوشایندی برای شما رقم بزند. در ادامه به چگونگی حفظ سلامت در سفر می پردازیم:

سلامت در سفر

۱.روزهای قبل از سفر، خوب غذا بخورید.

اگر در حال حاضر مواد غذایی کافی به بدنتان نمی رسانید و به حفظ سلامت خود اهمیت نمی دهید، روزهای قبل از سفر تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید. البته تغییر یک شبه نمی تواند تقویت دستگاه ایمنی شما را تضمین کند. بنابراین این رژیم غذایی را زودتر شروع کنید و ثابت قدم باشید.

سیستم ایمنی بدن برای عملکرد مناسب به تغذیه خوب و منظم نیاز دارد. بنابراین مصرف مواد غذایی سرشار از ریز مغذی ها مثل زینک، مس، سلنیوم، ویتامین B و فولیک اسید مهم است.

۲.دقیقه نودی نباشید.

ترک کردن محل زندگی به منظور تعطیلات برای برخی از افراد استرس زا می باشد. ممکن است لازم باشد ساعات بیشتری را در محل کار خود بگذرانید، لباس ها را از خشکشویی بگیرید، به حیوانات خانگی رسیدگی کنید، برای جزئیات سفر برنامه بچینید، و قرار ملاقات ها را تنظیم نمایید.

اگر تمامی این کارها را به لحظات آخر موکول نمایید، سفر خود را با خستگی آغاز خواهید کرد. وقتی شما خواب هستید، سیستم ایمنی سیتوکین هایی تولید می کند که به بدن برای مبارزه در برابر بیماری های عفونی کمک می نماید. این دقیقا همان چیزی است که برای حفظ سلامت در سفر به آن نیاز دارید.

۳.قبل از سفر، تعادل را حفظ کنید.

معمولا افراد تصور می کنند باید قبل از تعطیلات به سختی کار کنند، و به هنگام سفر استراحت نمایند. اگر قبل از سفر تا دیر وقت بیدار بمانید و اضافه کاری کنید، سیستم ایمنی دچار مشکل می شود. در هفته های آخر، سرعت زندگی خود را در حالت متعادل حفظ کنید. شاید لازم باشد به برخی درخواست جواب نه بدهید و به موقع به رختخواب بروید. چرا که خواب کافی برای حفظ سلامت در سفر ضروری می باشد.

۴.قبل از سفر برای چکاپ نزد دکتر بروید.

از آنجایی که نمی توان در طول سفر با دکتر خود ارتباط برقرار کرد، بهتر است قبل از سفر برای چکاپ اقدام کنید. میتوانید در طول این ویزیت ها از دکتر خود درباره مراقبت های لازم در طول سفر نیز پرس و جو نمایید. از پزشک خود در رابطه با بیماری های واگیرداری که در دنیا رایج هستند، بپرسید و چگونگی مقابله با آن را یاد بگیرید. در صورت لزوم و با مشاوره گرفتن از دکتر، واکسن بزنید و از چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

سلامت در سفر

۵.قبل از سفر با دندانپزشک خود ملاقات کنید.

در صورتی که هر گونه علائم دندان درد دارید، لازم است که حتما با دندانپزشک خود قبل از سفر دیدار داشته باشید. اگر با هواپیما سفر می کنید، بهتر است بدانید که دندان درد در ارتفاع به دلیل تغییر فشار تشدید می شود. بنابراین قبل از هر چیزی برای رفع مشکلات دندان خود اقدام نمایید. درد دندان در طول سفر یکی از بدترین مشکلاتی است که میتواند برای شما رخ دهد. به همین دلیل بایستی با اقدامات پیشگیرانه و چکاپ منظم از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کنید.

سلامت در سفر

۶.نزدیک ترین بیمارستان به محل اقامت خود را پیدا کنید.

قطعا هیچ کس نمی خواهد در طول سفر بیمار شود، اما حادثه هیچگاه خبر نمی کند! بنابراین لازم است بدانید در طول سفر در صورت آسیب دیدگی یا بیماری به کجا مراجعه کنید. نزدیک ترین بیمارستان و کلینیک پزشکی به محل اقامت خود در طول تعطیلات را پیدا کنید. شماره تماس آن محل را در گوشی خود ذخیره کنید تا در صورت بروز شرایط اضطراری بتوانید با آن ها تماس بگیرید.

۷.در مورد خطرات احتمالی تحقیق کنید.

با افزایش آگاهی خود در زمینه های مختلف می توانید برنامه ریزی کاملی برای تعطیلات داشته باشید. به طور مثال در رابطه با پیش بینی آب و هوا در طول اقامت خود اطلاعات کافی کسب کنید. در این صورت می توانید لباس و وسایل مناسب با خود همراه ببرید. همچنین درباره خطرات غیر معمول یا بیماری های رایج در محل مورد نظر تحقیق نمایید. مثلا باید بدانید وضعیت کرونا در آن محل چگونه است و چه مراقبت های بهداشتی و غیره نیاز دارید. یا درباره بهداشت آب آن منطقه پرس و جو کنید. شاید لازم باشد برای خرید اب آشامیدنی آماده باشید.

۸.برای آلرژی های غذایی آماده باشید.

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان آلرژی یا رژیم غذایی خاصی دارید، باید درباره غذاهای رستوران های مد نظر خود تحقیق کنید. از طرف دیگر اگر با هواپیما سفر می کنید، ۷۲ ساعت قبل از پرواز، آن ها را در جریان رژیم غذایی یا آلرژی خود قرار دهید.

سلامت در سفر

۹.داروهای لازم را با خود همراه داشته باشید.

در صورتی که بیماری خاصی دارید، باید حتما داروهای کم یاب را با خود همراه داشته باشید. هر چند در برخی از کشورها برای بردن دارو احتمالا قوانین سختگیرانه ای وضع شده باشد. بنابراین باید قبل از سفر به منظور حفظ سلامتی خود، در رابطه با این مسئله پرس و جو نمایید. به یاد داشته باشید در صورت سفر با هواپیما برای به همراه بردن داروهای خود، بایستی نسخه پزشک ارائه کنید.

۱۰.برای مشکلات گزیدگی و مسمومیت ها آماده باشید.

در صورت بروز مشکلات گزیدگی، مسمومیت با یک قارچ سمی یا مسمومیت های غذایی در طول سفر به نزدیک ترین مراکز درمانی مراجعه نمایید. اما برای پیشگیری از چنین مشکلاتی میتوان راهکارهایی ارائه نمود. به طور مثال برای جلوگیری از گزیده شدن با نیش حشرات میتوانید از کرم های دافع حشرات استفاده کنید. همچنین به منظور پیشگیری از مسمومیت های غذایی، میتوانید مواد غذایی سالم بسته بندی شده با خود به همراه داشته باشید.

یا اگر با گازهایی مثل مونوکسید کربن مسموم شدید، آن محل را خیلی سریع ترک نمایید. مطمئن شوید که داخل ماشین هوا جریان داشته باشد. اگر درباره غذای خاصی مشکوک هستید، آن را بو کنید و مطمئن شوید فاسد نشده باشد. در طول سفر مایعات زیاد بنوشید و میان وعده های سالم بخورید.

سلامت در سفر

توصیه هایی برای سفر هوایی

درجا ورزش کنید!

شما می توانید پرواز دلچسبی را تجربه کنید، حتی اگر در ردیف عقب ساندویچ شده اید! حرکات ساده مثل چرخاندن مچ دست و مچ پا یا درگیر کردن قسمت مرکزی بدن با صاف نشستن می تواند از مشکلات متعددی جلوگیری کند.

بخوابید!

اگر از آن دسته افرادی نیستید که در هر جا و هر لحظه خوابتان می برد، پس باید از یک سری روش های کمکی به این منظور استفاده کنید.قبل از هر چیز یک پکیج ماسک چشم و بالشت مسافرتی را امتحان کنید. این بالشت ها به گونه ای طراحی شده که شما هنگام خوابیدن روی صندلی، سرتان به اطراف نیفتد. نور گوشی یا چراغ بالا سر خود را کم کنید. با کمک گوش گیر میزان سر و صداها را به حداقل برسانید.

توصیه هایی برای والدین

میان وعده های سالم و تمیز آماده کنید!

هیچ چیز به اندازه میان وعده برای کودک نوپای شما اهمیت ندارد. اما قطعا نمی خواهید آبنبات های بی کیفیت فروشگاه پمپ بنزین را به او بدهید! تنقلات بسته بندی شده سالم و تمیز را قبل از سفر برای کودک خود آماده سازید. آماده سازی این فینگرفود ها زمان زیادی نخواهد برد و از طرفی انرژی روزانه کودک شما  و نیاز بدن او به پروتئین را تامین می کند.

برای ورزش در طول سفر برنامه ریزی کنید!

اگر یک روز طولانی را در پیش دارید، چندین بار در وسط راه استراحت کنید تا فرزند شما انرژی خود را تخلیه سازد. توقف در مسیر میتواند فرصت خوبی برای سرگرم کردن کودکان و ورزش کردن آن ها باشد. کورنومتر تلفن خود را روشن نمایید و آن ها را به یک دوی سرعت دعوت نمایید. اگر با هواپیما سفر می کنید، میتوانید آن ها را با خود به قدم زدن در فرودگاه ببرید. حتی شاید موزه یا کنسرتی برای سرگرم کردن کودک شما در آن اطراف باشد.

سلامت در سفر

توصیه هایی برای علاقمندان به فضای باز

مراقب پوست خود باشید!

نور خورشید میتواند در کمتر از ۱۰ دقیقه به پوست شما آسیب جدی وارد کند. برنامه ای دانلود کنید که به شما بگوید چه میزان ضد افتاب روزانه نیاز دارید و زمان استفاده مجدد را به شما یادآوری می کند. حشره کش، لباس هایی که بدن شما را به طور کامل بپوشاند و عینک آفتابی نیز ضروری است.

برای اتفاقات غیر منتظره آماده باشید!

شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است با یک آسیب جزئی در فضای باز مواجه شوید. بنابراین همیشه یک جعبه کمک های اولیه در دسترس داشته باشید. می توانید یا پک آماده را خریداری نمایید و یا خودتان دستمال ضدعفونی کننده و گاز استریل و غیره را جداگانه تهیه نمایید.

توصیه هایی برای همه

هیدارته بمانید!

کم آبی بدن در سفر میتواند خیلی سریع شما را از پا در بیاورد. این مسئله بسیار خطرناک اما قابل پیشگیری است. یک بطری آب عایق با خود همراه داشته باشید تا در تمام طول روز دمای نوشیدنی شما را متعادل نگه دارد.

بهداشت را رعایت کنید!

میکروب ها همه جا هستند. اما نیاز به نگرانی بیش از حد نیست. فقط کافیست آگاه باشید. سالم بمانید و با شستن مکرر دست ها از خود محافظت کنید. یک اسپری الکل یا دستمال مرطوب ضدعفونی کننده را داخل کیف دستی خود قرار دهید. می توانید هنگام غذا خوردن یا بعد از گرفتن میله نرده ها، دستان خود را با این دستمال ها ضدعفونی و تمیز کنید.

سلامت در سفر

از خواب کافی غافل نشوید!

وقتی به سفر می روید، یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن اهمیت دهید، خواب کافی است. چرا که این مسئله به حفظ سلامت در سفر کمک می کند. تمام سعی خود را بکنید تا در طول سفر یک برنامه خواب منظم داشته باشید.

سلامت در سفر

جمع بندی

با رعایت یک سری نکات می توانید در طول تعطیلات سالم بمانید. در واقع با سیستم ایمنی قوی و بدنی که به خوبی استراحت کرده، میتوان از سفر نهایت لذت را برد. در این مقاله به توصیه هایی برای حفظ سلامت در سفر پرداختیم که در صورت رعایت قطعا سفر به یاد ماندنی رقم خواهید زد. پس اگر برای پیشگیری و درمان مشکلات خود در طول سفر به دنبال راه چاره هستید، این مقاله را بخوانید.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا