مشاورین املاک

نقش مشاور املاک در فروش موفق ملک

اقدامات یک مشاور املاک خوب در فروش خانه شما

بسیاری از ما تصور اشتباهی را از مشاورین املاک در ذهن داریم. شاید بعضا آن ها را انسان های سودجویی بشناسیم که همیشه در فکر نفوذ در ذهن مشتری هستند تا بتوانند ملک مورد نظر خود را بفروشند. این تصور شاید توسط بعضی از افراد ناشی القا شده باشد اما نباید تاثیر مثبت این حرفه را در جامعه خدشه دار نماید. در هر حال هر شغلی در جامعه از اعتبار خود برخوردار است و حتما جزء نیازهای اولیه آن جامعه است لذا خواهشمندیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد نقش مشاور املاک در فروش موفق ملک بیشتر بدانیم.

مشاور کیست

مشاور شخص دانا و متعهدی است که سعی می کند با استفاده از تجربیات و علم خود به شما کمک نماید تا بتوانید به بهترین وجه ممکن از عهده حل مشکلات خود برآیید.  البته برای گسب اطلاعات خود حتما کتاب های مفید برای مشاورین املاک را مطالعه بفرمایید، این شخص تنها به منافع شخصی خود فکر نمی کند و دغدغه او مطمئنا رضایت فرد مراجعه کننده است. این افراد(مشاوران) دارای توانایی های خاصی هستند از قبیل؛ توانایی تصمیم به موقع، توانایی غلبه بر احساسات و اخذ تصمیم درست، توانایی ایجاد ارتباط موثر با افراد، توانایی شناخت مسائل و … . این توانایی های یاد شده در مورد تمامی مشاورین صدق می کند که البته مشاورین املاک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از طرفی شما می توانید به جهت پیش گیری از بسیاری مشکلات که ممکن است در آینده با آن مواجه شوید از مصاحبت و مشورت با یک مشاور بهره ببرید.

لزوم مراجعه به مشاور چیست

لزوم مراجعه به مشاور چیست
لزوم مراجعه به مشاور چیست

از آنجائیکه افراد دیگر در قرن حاضر نمی توانند همه کارهای خود را به تنهایی انجام داده و همچنین برای انجام بسیاری از کارها نیز وابسته به دیگران هستند، نقش مشاوران بیش از پیش مهم و مشخص می نماید. بسیاری از افراد تصور می کنند که پرداخت مبلغ برای دریافت مشاوره کار بیهوده ای است لذا تلاش می کنند انجام تمام امور خویش را برعهده بگیرند اما این افراد اغلب از عواقب کار خود بی اطلاع هستند. غافل از آن که مشاوران در هر کاری امین مردم بوده و می توانند در تصمیم گیری های مهم به آن ها کمک نمایند و بعضا از هزینه های گزافی که در آینده ممکن است متوجه افراد شود جلوگیری می نمایند.

مطالعه این مقاله   نقش کَفلَمِه در خوش اخلاقی مشاوران املاک

چرا مشاوران املاک

اینکه چه لزومی دارد برای انجام معاملات خود حتما به مشاورین املاک مراجعه نمایید، بحثی است که لازم می دانیم در این مقاله حتما به آن بپردازیم. در زندگی بسیاری از ما رخ داده است که به دلیل عدم مراجعه به کارشناسان مربوطه دچار خسران یا دردسرهای متعدد شده ایم. پس در نهایت هم مجبور به مراجعه به اهل فن آن کار و گرفتن مشاوره و راهنمایی از ایشان هستیم. در مورد معاملات املاک نیز این موضوع صدق می کند زیرا ما با بسیاری از قوانین و مقررات حاکم بر بازار املاک آشنایی نداریم و کوچک ترین قصوری در این راه می تواند مشکلات کوچک تا بزرگی را برای ما ایجاد نماید. در هر حال مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می شود از جمله مهمترین وظایف یک مشاور است؛

شرح وظایف مشاورین املاک

شرح وظایف مشاورین املاک
شرح وظایف مشاورین املاک
  • بررسی جامع و دقیق فایل هایی (منظور از فایل همان املاک است) که در دست دارند برای انجام انواع معاملات.
  • تهیه لیستی از فایل هایی که مورد بررسی قرار داده اند.
  • جداسازی و دسته بندی فایل بر اساس نوع معامله، قیمت و… .
  • اطلاع رسانی دقیق درباره ملک به خریدار یا مستاجر.
  • راهنمایی همه افرادی که نزد آن ها معامله انجام می دهند، درباره قوانین.
  • نزدیک کردن خواسته های طرفین معاملات و پیش بردن روند انجام معاملات.
  • تنظیم و نوشتن قولنامه و مبایعه نامه.
  • مشاوره حقوقی ( اگر در قراردادهای خود دچار مشکل شدید و نیازمند مشاوران تخصصی حقوقی بودید املاک داران در این زمینه به کمک شما خواهد آمد.)
مطالعه این مقاله   سختی‌های زیاد مشاورین املاک چیست؟

کمی موضوع را از دیدگاه کارشناسانه بررسی می کنیم. به طور مثال آیا تا به حال مواردی که در برگه های قولنامه ای چاپی که در اختیار مشاورین قرار دارد، برخورد کرده اید؟ در این برگه ها اطلاعات زیادی وجود دارد از جمله مقررات ویژه برای رهن و اجاره یا خرید و فروش، تکالیف طرفین معامله، شرایط فسخ قرارداد، خیارات حاکم بر معاملات و … . هر کدام از این اطلاعات در زمان خاص خود می تواند بسیار مهم باشد. این قوانین بعضا آنقدر الزام آور هستند که می توانند در محاکم قضایی مورد استناد قرار گیرند.

برای اینکه بیشتر با ارزش و اعتبار حرفه مشاور املاک آشنا شوید شما را به مطالعه مقالات در سایت املاک داران دعوت می کنیم.

رازهای موفقیت یک معامله در دفتر مشاور املاک

رازهای موفقیت یک معامله در دفتر مشاور املاک
رازهای موفقیت یک معامله در دفتر مشاور املاک

همانطور که در شرح وظایف عنوان شد؛ زمانی که به مشاور املاک مورد اعتماد خود مراجعه می نمایید از او انتظار دارید که با صبر و حوصله شنونده صحبت های شما باشد و در اولین فرصت فایل مورد نیاز شما را یافته و در اختیارتان قرار دهد. این کمترین انتظاری است که شما می توانید از ایشان داشته باشید. مطمئن باشید که برای ادامه ماجرا و انجام یک معامله موفق نیاز به فنون بیشتری هست که یکی از آن ها فن بازاریابیست. در این مرحله است که مشاور املاک با استفاده از علم و تجربه خود می تواند مشتری را جذب نموده و بهترین راهنمایی ها را به او ارائه دهد. از جمله دیگر مهارت ها آشنایی با مسائل حقوقی املاک است. در نوشتن هر قراردادی اصول و قوانین حقوقی وجود دارد که عدم توجه به آن ها در آینده می تواند شما را دچار مشکلات متعددی نماید. گاها اتفاق افتاده است که عدم مراجعه به مشاور مورد اعتماد باعث شده است روند ثبت سند به نام خریدار سال ها به طول بیانجامد. پس توجه به جزئیات از جانب مشاور املاک بسیار مهم است. این افراد مطلع ترین اشخاص از نظر آشنایی با منطقه هستند. همچنین نوع ساخت و شرایط آن را بهتر از دیگران می شناسند.

مطالعه این مقاله   چرا باید ملک خود را اینترنتی بفروشیم؟

شاید تصور کنید که با امضای یک قرارداد همه چیز تمام شده است اما باید بدانید که دنیایی از ماجراهای متفاوت تازه شروع شده است. از وصول چک ها و دریافت نقدینگی خریدار یا مستاجر گرفته تا قرار انتقال سند در دفترخانه، از دریافت مبلغ رهن و اجاره (رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان ) تا پایان قرارداد و کسر خسارات و مطالبه اجاره های معوقه و همچنین از ایرادات کوچک گرفته تا بزرگ را باید یک نفر با درایت و استفاده از تجربه خود حل نماید. گاهی طرفین ممکن است در خلال روند انجام معامله پشیمان شده یا سعی در ترک جلسه داشته باشند و این درست همان زمانی است که شما تمام سرمایه زندگی خود را به میدان آورده اید و در این حال نقش مشاور املاک به عنوان واسطه ای که با دقت و درایت اوضاع را کنترل می کند پررنگ تر می شود. از جمله موارد یاد شده به تعداد بسیار زیادی در بازار مسکن رخ می دهد و اهمیت حرفه مشاور املاک را بیش از پیش نشان می دهد.

مشاهده بیشتر

تحریریه املاک داران 3

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا