سرمایه گذاری مسکن

بهترین مشاور مالی کیست و چرا به او نیاز داریم؟

در تمام طول تاریخ بشریت انسان ها در پی افزایش دارایی های خود بوده اند. چه زمانی که به کار شکار مشغول بوده اند و در پی پنهان کردن مقداری از دارایی خود برای حفظ آن از دست حیوانات یا انسانهای دیگر بوده اند و چه زمانی که انواع محصولات کشاورزی خود را، که تنها سرمایه زندگیشان بوده است، باید تا سال آینده محافظت می کردند.

بعد از گذشت دوره های متفاوت تاریخی و زمانی که به اختراع پول و شروع مبادلات با پول یا سکه می رسیم، مقوله پس انداز و پنهان کردن پول ها به جهت جلوگیری از دزدی و محافظت از آن ها به میان می آید.

کم کم برای حل این مشکل افراد امین و بانک ها وارد عمل شدند و تا اینجای ماجرا مسئله پس انداز و مراقبت از نقدینگی حل شد. اما در ادامه و آنچه ما می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم، اصول سرمایه گذاری و بررسی نقش مشاور بازاریابی و سرمایه گذاری در بازارهای مالی است، که به درستی بتواند به شما مشاوره دهد، تا علاوه بر اینکه ریسک سرمایه گذاری بسیار کاهش پیدا می کند، هر روز بر مبلغ و مقدار آن نیز افزوده شود.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری چیست
سرمایه گذاری چیست

در این پست از مجله املاک داران می خوانید: سرمایه گذاری شاید در اصطلاح عامه واژه ای آشنا باشد و بسیاری از افراد جامعه در هر سطحی از سواد مالی که باشند، ادعای شناخت آن و تحلیل بازارهای مختلف را داشته باشند. اما بر خلاف این تصورات سرمایه گذاری کاری بسیار تخصصی و ویژه است. از جمله اصول سرمایه گذاری شناخت بازارهای مختلف در هر کشوری است.

این شناخت به تنهایی کافی نیست و قدرت تحلیل یا علم بررسی تغییرات بازار از گذشته تاکنون و حتی پیش بینی آینده آن بازارها نیز جزء جدایی ناپذیر سرمایه گذاری است. همانطور که یادآوری شد اهمیت بحث سرمایه گذاری آنقدر زیاد است که نمی توان به راحتی به هر کسی که خود را آشنا با این مقوله معرفی می کند اعتماد کنیم. در بازارهای متفاوتی که در هر کشوری وجود دارد همیشه تعداد زیادی افراد مشتاق برای سرمایه گذاری وجود دارند.

این افراد به خیال افزایش مبلغی که سال ها آنرا پس انداز کرده اند به بازارهای متفاوت مالی چون بورس، ارز، طلا و سکه، خودرو، ملک و غیره وارد می شوند. حالا این موضوع که کدام یک از این بازارها واقعا بازده خوبی داشته باشند و بدون ضرر و زیان، حتی بازدهی و سوددهی خوبی داشته باشند به شرایط متفاوتی بستگی دارد.

در ادامه قصد داریم با توجه به اهمیت مقوله سرمایه گذاری خوانندگان محترم را با اصول آن و همچنین با نقش مشاور سرمایه گذاری در بازارهای مالی، بیشتر آشنا نماییم.

مشاور سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری در بازارهای مالی به چه کسی می گویند
مشاوره سرمایه گذاری در بازارهای مالی به چه کسی می گویند

مشاور به افرادی اطلاق می شود که در جهت بهبود وضعیت جسمانی، روحی، مالی و … به عامه مردم کمک می کند. اگرچه در بسیاری از دانشگاه ها به صورت آکادمیک رشته مشاوره تدریس می شود، اما افرادی که در این زمینه تجربه کافی داشته باشند به جهت انتخاب برای مشورت در اولویت هستند. این افراد بیشتر جنبه غیر انتفاعی کار را مد نظر قرار داده و قصد و نیتشان بیشتر کمک به افراد است.

این افراد باید هم در دانشگاه در رشته اقتصاد و مدیریت تحصیل کرده باشند و هم تجربه بالایی در این مورد داشته باشند تا بتوانند به کسانی که تقریبا همه سرمایه زندگی خود را برای ورود به بازاری خاص ارائه می کنند مشاوره صحیح ارائه دهند. قصد داریم به علت اهمیت انتخاب مشاور مالی و سرمایه گذاری و پاسخ به سوال چگونه یک مشاور مناسب انتخاب نماییم، خصوصیات این دسته از افراد را بررسی نماییم.

مطالعه این مقاله   آشنایی با انواع بازارهای سرمایه گذاری و نحوه کسب در آمد از آنها

چرا نیاز به مشاور سرمایه گذاری دارید؟

لزوم یک مشاوره سرمایه گذاری چست
چرا نیاز به مشاور سرمایه گذاری دارید؟

همه ما می دانیم که دوران جوانی زمان طلایی عمر یک نفر محسوب می شود. در این دوران شخص بیشترین انرژی را برای کار و فعالیت و پس انداز دارد. این پس انداز در آینده می تواند راه گشای بسیاری از امور فرد باشد. شاید به عبارتی حکمت حقوق بازنشستگی که در تمام دوران کاری و جوانی یک نفر از حقوق اصلیش کسر می شود تا در آینده به او پرداخت شود هم همین موضوع باشد.

در دوران بازنشستگی افراد متاسفانه با بیماری های متعددی روبه رو می شوند. همچنین ورود افراد جدید به جمع خانواده مثل عروس ها و داماد ها و افزایش جمعیت خانواده و دلایل مشابه این چنینی باعث می شود که حقوق ناچیز بازنشستگی کفایت نکرده و شخص به شغل دوم روی آورد. چاره چیست و چگونه می توان از وقوع سختی ها جلوگیری کرد؟

در این قسمت چند مطلب مهم را باید خاطر نشان نماییم. تمام ما انسان ها به علت دوراندیشی و آینده نگری که داریم مقداری از پول خود را در بانک یا به شکل طلا یا ملک و یا به هر صورت دیگری پس انداز می کنیم. اصل پس انداز یک اصل ثابت و غیر قابل تغییر است ولی محل انجام این پس انداز ثابت نیست. اغلب ما پس انداز را از همان راهی که پدرانمان انجام داده اند پی می گیریم و تنها گاهی به دنبال راه های جدیدتر و بروزتر هستیم.

در نهایت امر بازده هریک از این سرمایه گذاری ها می تواند در آینده یا حتی زمان بازنشستگی به عنوان کمک خرج شخص محسوب شود. اگر هر یک از بازارهای سرمایه را برای تامین آتیه خود در نظر می گیرید پس لازم است به مطالب زیر دقت فرمایید.

 قبل از ورود به بازارهای سرمایه شناخت انواع بازارها، مدت زمان ماندن در هر بازار، زمان شروع فعالیت در بازار، مقدار سرمایه اولیه و مسائلی از این دست بسیار مهم و قابل توجه هستند. به جهت آشنایی با هر کدام از مطالب فوق و توضیحات بیشتر وجود یک مشاور مجرب در کنار شخص سرمایه گذار لازم و واجب است.

مشاور می تواند با تحلیل های مرتب و به موقع خود سرمایه گذار را از دقیق ترین اطلاعات روز آگاه نماید تا در صورت لزوم شخص بتواند سرمایه گذاری جدیدی را انجام داده یا حتی به موقع از بازار خارج شود.

توانایی های مشاور مالی و اقتصادی

ویزگی های یک مشاور سرمایه گذاری حرفه ای
ویزگی های یک مشاور سرمایه گذاری حرفه ای

  • مشاور باید معتمد و با تجربه باشد. تلفیق علم و تجربه به مشاور در تشخیص درست کمک بسیاری می کند.
  • مشاور باید از بازارهای مختلف شناخت کافی را داشته باشد یا لااقل با بازاری که در آن فعالیت می کند به طور کامل آشنایی داشته باشد. مشاور باید بتواند تحلیل گذشته و پیش بینی آینده بازار را ارائه دهد.
  • ورود به تمام بازارها در هر زمانی کار صحیحی نیست. این مشاور است که مشخص می کند در چه بازاری و از چه زمانی سرمایه گذاری را باید آغاز کرد.
  • با چه مقدار سرمایه وارد بازار شویم. شاید اصطلاح تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید را شنیده باشید. این عبارت نشان دهنده آن است که سرمایه گذاری تمام مبلغتان در یک بازار یا در یک رشته، کار صحیحی نیست. چاره کار مشورت با اهل بازار است. مشاور کاردان می تواند تعیین کند که چه مقدار از پولتان را در چه زمانی و وارد کدام یک از بازارها کنید تا در نهایت با سود بیشتر و خطر کمتری مواجه شوید.
  • مشاور می تواند استراتژی ماندن در بازار یا خروج از آن را به موقع برای شما مشخص نماید. مثلا در سال های گذشته که بورس برعکس آنچه دولتمردان قول همکاری و ثبات و پیشرفت را به مردم دادند، بازار بعد از یک صعود شدید ناگهان دچار افت شد و همچنان نیز شاهد این روند هستیم بسیاری از کارشناسان امر روند ادامه مسیر بورس را شناسایی کرده بودند و تنها کسانی در این مسیر متضرر شدند که بدون توجه به نظرات مشاوران و تنها با علم محدود خود یا به صورت احساسی در بازار باقی مانده و در نهایت بخشی یا تمام سرمایه خود را از دست دادند. پس توجه به وضعیت بازار و قدرت پیش بینی آینده آن کار هر کسی نیست و حتما مشاوران و کارشناسان باید در این مورد نظر خود را اعلام نمایند.
  • شاید تصور کنید که برای ورود به بازارهای مالی حتما باید سرمایه زیادی داشته باشید امام ما به شما این مژده را می دهیم که با هر مبلغ سرمایه ای می توانید وارد بازار شوید و این تنها به نظر یک مشاور باتجربه بستگی دارد.
  • بازده سرمایه شما به مبلغی که وارد بازار نموده اید هیچ ربطی ندارد. درست است که اگر مبلغ بیشتری را سرمایه گذاری نمایید به نسبت سود بیشتری نصیب شما خواهد شد، اما در بسیاری از مقاطع زمانی حتی سرمایه اندک شما می تواند سود سرشاری را شامل حالتان کند.
  • اگر کارشناس امر نیستید، مدیریت دارایی خود را به دست نگرفته و آن را به اهل فن بسپارید. حتما شما سرمایه خود را به سختی پس انداز کرده اید و در مورد نگهداری از آن نگران هستید پس توصیه تیم املاک داران به شما سپردن مدیریت داراییتان به مشاوران بازار است.
  • در دوره های متفاوت، بازارهای متفاوت سودآور هستند. همیشه تمام بازارها نمی توانند در یک دوره بخصوص زمانی به طور یکسان بازدهی داشته باشند. مثلا گاهی با افزایش توجه مسئولین به تولید داخل و حمایت از کارخانجات بازار بورس سوددهی بیشتری داشته است و گاهی بازار ملک به دلیل رشد ساختمان سازی و حمایت از این حوزه عملکرد بهتری را از خود نشان داده است. تصمیم گیری پیرامون این موضوع که کدام بازار سوددهی بهتری برای افراد دارد را باید به کارشناسان امر سپرد و از نظر آنان تبعیت کرد.
مطالعه این مقاله   صفر تا صد اصول سرمایه گذاری در بازار مسکن "بررسی مزایا ومعایب"

نقش افراد جامعه در سرمایه گذاری

تاثیر افراد جامعه بر بازار سرمایه گذاری
تاثیر افراد جامعه بر بازار سرمایه گذاری

در ابتدا لازم است که قبل از این که بدانیم بهترین مشاور مالی کیست و چرا به او نیاز داریم، هر فردی از لزوم سرمایه گذاری در بازار آگاه باشد. این موضوع شامل خرید خانه در اصفهان و دیگر سرمایه گذاری های حوزه مسکن نیز می شود. اما در ادامه قصد داریم وظایف یک سرمایه گذار را مشخص نماییم. سرمایه گذار باید در ابتدا هدف خود را از سرمایه گذاری مشخص نماید. چون بعضی افراد به جهت افزایش میزان پول و سرمایه خود در دراز مدت در پی این فرآیند هستند.

این افراد بیشتر رشد طولانی مدت را در نظر دارند و سود آنی و زود بازده از جمله مقاصد آنان نیست. گاهی افراد به میزان سودی که از سرمایه گذاری نصیبشان می شود نیاز دارند که با به عنوان کمک خرج یا برای برطرف کردن سایر نیازهای آتی خود از آن استفاده می نمایند. بعد از مشخص کردن هدف و میزان پولی که می توانید در بازار سرمایه گذاری کنید لازم است با مشاور مالی و اقتصادی مشورت نماییم.

چگونه یک مشاور سرمایه گذاری شخصی انتخاب کنم؟

مشاور شخصی سرمایه گذاری، یکی از تاثیرگذارترین عوامل در زندگی هر فردی است. یک راهنمای درست مشاور می تواند زندگی افراد  را کاملا متحول نموده و با یک خدای ناکرده مشاوره اشتباه تمامی سرمایه فرد را به باد دهد. شاید در طول روز با تبلیغات بسیاری از طرف مشاورین برخورد نماییم که همگی نیز خود را فردی شایسته و مناسب جلوه می دهند.

مطالعه این مقاله   معرفی کلان شهرهای ایران و شرایط زندگی در آن‌ها

اما شناخت افراد از روی سوابق کاریشان همچنین بررسی سطح علمی و تجربه افراد برای انتخاب آن ها به عنوان مشاور شخصی می تواند بسیار کمک کننده باشد. مشاور می تواند بازاری را که شرایط مناسب برای شما داشته باشد معرفی نماید و به شما در رسیدن به هدفتان کمک نماید. اگر در نظر داشته باشیم که سرمایه گذاری چه بلند مدت و یا کوتاه مدت به جهت پیشرفت مالی در زندگی است و در تمام دوره های زندگی به آن نیاز داریم حتی از سن جوانی به این فکر خواهیم افتاد. در نهایت توصیه تیم املاک داران به شما انتخاب یک مشاور مورد اعتماد است.

شرکت های مشاور سرمایه گذاری به عنوان یکی از مهمترین نهادهای مالی در کشور می توانند نقش بسزایی در تامین مالی بنگاه های اقتصادی ایفا کنند. این مشاوران می توانند سرمایه های فردی و به میزان کم افراد را جمع آوری نموده و با رهنومودهای خود ان ها را در یک رشته و محل مناسب سرمایه گذاری نمایند. در این صورت بسیاری از سرمایه های سرگردان به تولید وارد شده و باعث حرکت چرخ اقتصادی کشور می شوند.

درست است که مشاور می تواند شما را در این امور راهنمایی نماید اما لازم است که با او روراست باشید. لطفا تمام حقایق را به مشاور خود بگویید تا بتواند با در نظر گرفتن تمام شرایط شما تصمیم مقتضی را اعمال نماید. از پرداخت هزینه به مشاور حتی اگر مبلغ به ظاهر زیادی باشد هراس نداشته باشید. پرداخت این مبلغ جزء هزینه های زندگی نیست بلکه بخشی از سرمایه گذاری محسوب می شود. 

پیشنهاد مجموعه املاک داران خرید و فروش آپارتمان در اصفهان است، زیرا سرمایه گذاری در ملک یکی از سودمندترین و کم ریسک ترین انواع سرمایه گذاری بر طبق آمارها بوده است. پرسش دیگری که ممکن است در طی این روند ایجاد شود، آن است که سرمایه گذاری در کدام یک از بخش های مسکن می تواند پربازده تر باشد.

در پاسخ به این پرسش لازم است ابتدا تمامی مناطق شهر را بشناسید و سپس در قسمت های رو به رشد و نوساز که می توانند در آینده سود بیشتری را نصیب شما نمایند، اقدام به خرید نماید. همچنین مشارکت در ساخت و پیش فروش آپارتمان نیز از جمله انواع سرمایه گذاری در حوزه مسکن هستند که بازده زیادی را برای شما به همراه خواهند داشت. بهتر است در مقالات آینده با ما همراه باشید تا لزوم سرمایه گذاری در بازار مسکن را به شما یادآور شویم.

امتیاز کاربران: 4 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

تحریریه املاک داران 3

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا