جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف

آشنایی با قوانین

تمام اطلاعات درباره کلاهبرداری با قرارداد پیش فروش آپارتمان

بدون شک این روزها بسیاری از افراد هنگام خرید و فروش خانه یا ملک در دام کلاهبرداران می افتند و دچار ضررهای جبران ناپذیری می شوند. اکثر این مشکلات به خاطر نداشتن اطلاعات کافی در مورد قوانین و مقررات است. در این مقاله قصد داریم مطالبی را در مورد کلاهبرداری در پیش فروش آپارتمان به شما ارائه دهیم. امیدواریم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چند راه حل مهم برای جلوگیری از کلاهبرداری در پیش فروش آپارتمان

کلاهبرداری در مسکن امکان دارد به چندین روش انجام شود. به عنوان مثال ممکن است شخصی یک ملک یا آپارتمان را به چندین نفر بفروشد یا اینکه بعد از فروختن ملک آن را کاملا رها می کند. همچنین یکی دیگر از راهکارهای این شیادان استفاده از اسناد جعلی است. در ادامه چند راه حل مهم را برای شما شرح خواهیم داد که با رعایت کردن آنها می توانید از کلاهبرداری در پیش فروش آپارتمان جلوگیری کنید.

آگاهی نداشتن به قوانین و مقررات

اولین موردی است که باعث کلاهبرداری در پیش فروش ساختمان می شود آگاهی نداشتن به قوانین و مقررات است. بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که یک شبه می توانند با خرید ملک زیر قیمت، سود کلانی را به جیب بزنند. ولی حقیقت این است که بیشتر اوقات ممکن است به هدفشان نرسند و در دام کلاهبرداران ملکی بیفتند.

مطالعه این مقاله   مالیات بر املاک و مستغلات، انواع مالیات بر املاک
کلاهبرداری مسکن
آگاهی نداشتن به قوانین و مقررات

استفاده کردن از مشاوران حقوقی

بیشتر افراد به دلیل هزینه‌ های مشاوره ترجیح می‌ دهند که به تنهایی ملک را خرید و فروش کنند. ولی اگر شما یک مشورت کوچک از وکیل یا مشاوران حقوقی بگیرید خیلی هزینه کمتری برای شما دارد تا اینکه یک ملک چند میلیاردی را از دست بدهید. به طور کلی تعداد این پرونده ها در محاکم قضایی کم نیست و ریشه این مشکلات تنها به دلیل اعتماد بی جا، سرپیچی از قوانین و مقررات و عجله در معاملات است.

کلاهبرداری با متراژهای غیر واقعی

از دیگر روش های کلاهبرداران برای پیش فروش آپارتمان، استفاده از متراژ های غیر واقعی است. لذا کلاهبرداران با روش های از پیش تعیین شده سعی می کنند که متراژهای غیر واقعی را به خریدار بفروشند. همچنین مشاوران مسکن با زرنگی و چرب زبانی تلاش می کنند که خریدار را با بهانه های مختلف متقاعد کنند و از زمان عقد قرارداد استفاده می کنند که مبلغ زیادی را به جیب بزنند.

ثبت نشدن پیش فروش ها به صورت قانونی

یکی از عیب های پیش فروش این است که به صورت قانونی ثبت نمی شود و فقط یک قرارداد بین طرفین نوشته می شود بنابراین پیش فروشنده می تواند ملک را به چند نفر دیگر نیز بفروشد. البته خوشبختانه هنگام تنظیم قرارداد باید مثل سند رسمی، مالکیت پروانه، ساخت شناسنامه فنی، بیمه نامه مسئولیت و تایید مهندس ناظر ساختمان را داشته باشید. اگر زرنگ باشید تا حد زیادی می توانید از کلاهبرداری جلوگیری کنید.

البته این نکته را فراموش نکنید که بسیاری از دفاتر املاک هستند که می‌ توانند به صورت تقلبی سندهای جعلی بسازند. شاید بهترین راه این باشد که اگر شناخت کافی از اصل مجوزها ندارید همان ابتدا از یک وکیل یا مشاور حقوقی کمک بگیرید.

مطالعه این مقاله   ابطال سند رسمی و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید
کلاهبرداری در پیش فروش آپارتمان
ثبت نشدن پیش فروش ها به صورت قانونی

راه اندازی دفتر اسناد جعلی

تعداد دفاتر جعلی این روزها بسیار زیاد شده و افراد خود را در نقش مشاوره ملکی جا می‌ زنند و اعتماد مشتریان را به خودشان جلب می کنند. در این دفتر ها ممکن است از چندین روش کلاهبرداری استفاده شود. به عنوان مثال ملکی را با زیر قیمت بازار با اسناد جعلی می فروشند. یا آن را با قیمت بسیار کم از فروشنده می خرند و بعد از گرفتن سند آن را به چندین نفر دیگر می فروشند.

کلاهبرداری در فروش املاک نیمه کاره

شایع ترین کلاهبرداری ها در املاک نیمه ساز است و افراد بی تجربه با بی دقتی به این موضوع در دام کلاهبرداران می‌افتند. بعضی از کلاهبرداران آپارتمان های نیمه کاره را به چندین نفر می فروشند. البته هیچ وقت این آپارتمان ها آماده برای سکونت نمی شوند و این روش از خطرناک‌ ترین راه ها در بازار مسکن است.

کلاهبرداری در فروش آپارتمان به صورت جعل قولنامه

بسیاری از شیادان با استفاده از قولنامه جعلی یک آپارتمان را به چندین به نفر می فروشند که بیشتر خریداران بی تجربه در دام آنها میافتند. ولی اگر که خریدار با روش های تشخیص سند ملکی اصلی آشنا باشد می تواند به راحتی اصل بودن سند را بفهمد.

بخشیدن وکالت کاری

گاهی اوقات ممکن است پیش بیاید که فردی بعد از ساخت و ساز یک آپارتمان، وکالت کاری را به مدیر ساختمان بدهد که اگر فرد اطلاعات کافی نداشته باشد همین مورد باعث زمینه سازی کلاهبرداری می شود. به عنوان مثال ممکن است مدیران ساختمان برای سوء استفاده کردن از ملک آن را به چند نفر دیگر نیز بفروشند. این عمل باعث شده صاحب اصلی نتواند ثابت کند که ملک به نام وی بوده و تنها وکالت کاری را برای امور اجرایی به مدیر ساختمان واگذار کرده است.

مطالعه این مقاله   نکات مهم درباره تنظیم مبایعه نامه

شناختن مشاورین املاک مجاز

تعداد بنگاه های املاک در سطح یک شهر بسیار زیاد است که برخی از آنها عضو اتحادیه نیستند و ممکن است کلاهبردار باشند. در نتیجه برای اینکه از کلاهبرداری جلوگیری کنید بهتر است دوتا نکات زیر را در نظر داشته باشید.

اولین گام برای شناخت مشاورین املاک مجاز، اطمینان از پروانه کسب مشاور املاک است. پروانه کسب بعد از استعلام های قوه قضایی و همین‌ طور بعد از گذراندن دوره های آموزشی به دست می آید. گام دوم برای مجاز بودن مشاورین استفاده از کد رهگیری بعد از ثبت قرارداد است. اگر به هر دلیلی پی بردید که مشاور املاک برای شما بهانه می آورد بهتر است از وجود املاک مجوز مطمئن شوید.

کلاهبرداری در پیش فروش آپارتمان
شناختن مشاورین املاک مجاز

با راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران می‌توانید ضمن خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان، در جلوگیری از کلاهبرداری پیش فروش آپارتمان نیز استفاده نمایید.

برای اینکه پیشگیری از مشکلات حقوقی در زمینه املاک می توانید با تیم حقوقی ما در تماس باشید. مجموعه املاک داران علاوه بر اینکه در زمینه مشاوره حقوقی املاک به مشتریان خود خدمات عرضه می کند، در حوزه های دیگری نیز مشغول خدمات رسانی است که شامل تهاتر، مشارکت در ساخت، خرید و فروش آپارتمان در اصفهان و غیره می شوند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف