سرمایه گذاری مسکن

نقش مشاور در سرمایه گذاری موفق

نقش مشاور در یک سرمایه گذاری موفق چیست؟ در کشور ما مشکلات مالی زیادی وجود دارد که به جهت پیشگیری از درگیری با آن ها و همچنین جلوگیری از یکسری از عوارض ناخواسته آن و عدم اطمینان از آینده حتما باید به فکر سرمایه گذاری مبلغی از درآمد خود باشیم.

این مشکلات شامل؛ نرخ تورم صعودی، کاهش ارزش پول ملی، کاهش برابری نرخ ریال با ارزهای خارجی، عدم وجود امنیت سرمایه گذاری، نوسانات شدید اقتصادی و عدم پیش بینی صحیح از آینده هستند. قبلا پیرامون اصول سرمایه گذاری، انواع بازارها و مواردی از این دست با شما صحبت کردیم.

در این مقاله تلاش می کنیم نقش مشاور در سرمایه گذاری موفق را بیشتر بررسی کرده و نکاتی را در این مورد یادآور شویم. همچنین برای بهره بردن از تجربه کارشناسان املاک داران بهتر است به صفحه مشاوره و سرمایه گذاری در این سامانه سری بزنید.

نقش مشاور در سرمایه گذاری
نقش مشاور در سرمایه گذاری

مشاور سرمایه گذاری کیست؟

مونرو ویلیام معتقد است که؛ ارزش ادراک شده، کیفیتی است که فرد در برابر قیمت پرداخت شده بدست می آورد. هرچه ارزش درک شده بیشتر باشد، تمایل به خرید نیز بیشتر خواهد بود. اگر بخواهیم به صورت ساده مطلب فوق را شرح دهیم به این مفهوم خواهیم رسید که، افراد از سرمایه گذاری خود در هر بازاری انتظاراتی دارند که اگر بدانند این انتظارات برآورده خواهد شد، دست به انجام آن سرمایه گذاری خواهند زد. به بیان دیگر اطمینان از نتیجه ای که در آینده کسب خواهد شد می توان به شروع سرمایه گذاری بیانجامد.

با توجه به تاکید بر نیاز به سرمایه گذاری و مطالبی که پیش از این در مقالات سایت املاک داران پیرامون سرمایه گذاری آورده شد، اهمیت این مبحث برکسی پوشیده نیست.

اما در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم که در مسیر سرمایه گذاری آیا می توان به صورت انفرادی عمل کرد یا نیاز به مشورت با متخصصان امر نیز وجود دارد. برای تامین نیازهای زیر حتما به مشاور مالی و سرمایه گذاری مراجعه کنید؛

مشاور سرمایه گذاری کیست؟
مشاور سرمایه گذاری کیست؟

  • نیاز سنجی
  • شناخت و تحلیل بازار
  • شناخت منطقه
  • تحلیل روانی بازار
  • سرمایه گذاری درست و حرفه ای
  • امنیت سرمایه گذاری
  • حل مشکلات حقوقی
  • رعایت اصول مذاکره
  • وساطت و حل مشکلات احتمالی

مهارت های مشاور مالی و سرمایه گذاری املاک

 بسیاری از ما انسان ها سعی می کنیم بیشتر کارهایمان را خودمان انجام بدهیم و شاید یکی از دلایل آن عدم پرداخت وجه برای انجام آن امور باشد. اما گاهی هزینه نکردن برای مشورت با مشاور مالی آنقدر ضرر مالی به دنبال دارد که حق المشاوره در مقابل آن ناچیز به نظر می رسد. با این تصور به سراغ مشاور بروید که هزینه مشورت با او را برای خود نوعی سرمایه گذاری در نظر بگیرید.

مطالعه این مقاله   بهترین مشاور مالی کیست و چرا به او نیاز داریم؟

با در نظر گرفتن تمام توانایی ها و تجربه ای که یک مشاور دارد سعی کنید حتما برای ورود به هر بازاری از نظرات کارشناسان امر بهره ببرید. در این صورت می توانید از مزایا و معایب سرمایه گذاری در بازار مسکن و یا هر بازار دیگری مطلع شوید.

نیاز سنجی

یک مشاور حرفه ای و با تجربه می تواند هم نیازهای مشتری و هم نیازهای بازار را بررسی کرده و بر طبق آن برای سرمایه گذاری افراد تصمیم گیری نماید. نیازسنجی بازار به این معنی است که شما بدانید در حال حاضر سرمایه گذاری در کدام بازار جزء نیازها و سیاست های جدید دولت و یا قانون گذار است. در این موقع وارد شدن به بازار سود سرشاری را نصیب شما خواهد کرد.

شناخت و تحلیل بازار

شناخت و تحلیل بازار سرمایه
شناخت و تحلیل بازار سرمایه

یکی از اصول سرمایه گذاری شناخت بازاری است که در آن قصد فعالیت داریم. زمانی که نیاز سنجی کردیم، باید بازار مورد هدف را به طور کامل شناسایی کنیم از آن جهت که روند چند سال گذشته و پیش بینی آینده را باید در نظر بگیریم.

مثلا زمان ورود به بازار بورس شما می توانید به راحتی این روند را از کارگزاران بورس تحویل گرفته و بررسی نمایید اما در مورد بازار مسکن این چنین تحلیل دقیقی در هیچ یک از اسناد موجود نیست. بهتر است برای تحلیل بازار مسکن به مشاور مورد اعتماد خود رجوع نمایید.

همچنین در سال های اخیر به دلیل وجود قیمت های دستوری و دستکاری بازار توسط دولت، بسیاری از پیش بینی ها با اختلال مواجه شد. اما در دولت جدید و همچنین سیاست های جدید سه قوه به احتمال زیاد با ثبات روبه رو خواهیم بود. این ثبات می تواند به پیش بینی های دقیق تر روند بازار کمک بسیاری کرده و سرمایه گذاران را در راه پیش رو بهتر راهنمایی کند.

نقش مشاور در سرمایه گذاری موفق چیست؟
نقش مشاور در سرمایه گذاری موفق چیست؟

شناخت منطقه

بسیاری از شرکت ها شما را به سرمایه گذاری در حوزه املاک در شهرهای دیگر تشویق می کنند و معتقد هستند که این مناطق در حال رشد هستند و سرمایه گذاری در آن مناطق در آینده بازده بالایی برای شما خواهد داشت.

اما سوال مهم در این مورد این است که آیا شما کاملا آن منطقه را می شناسید و به ادعای شرکت های مبلغ اعتماد کامل دارید؟ در جواب باید گفت که پیشنهاد تیم املاک داران به شما مراجعه به مشاور مورد اعتماد، بررسی فردی کل محله، تا حد امکان انجام معاملات در شهر خود و مواردی از این دست است تا امکان کلاهبرداری بسیار کاهش پیدا کند. همچنین بهتر است با انواع سرمایه گذاری در بازار مسکن آشنا شوید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

مطالعه این مقاله   مزایا و معایب پیش فروش آپارتمان، فوت و فن هایی که باید بدانید!

تحلیل روانی بازار

در اقتصاد سالم بازارها بدون دخالت دولت و یا قوانین یک شبه و به صورت دوره ای دارای نزول یا صعود می شوند. در این بازارها قیمت ها را می توان از روی نمودار گذشته و روند بازار پیش بینی کرد و در نهایت سرمایه گذاری افراد کمتر با ریسک مواجه می شود. اما در اقتصاد کشورهایی مانند ایران که مشکلات عدیده ای در آن وجود دارد، بازار نمی تواند به صورت آزاد عمل کند و همین باعث دخالت دولت ها و قانون گذار در روند بازار می شود.

از طرفی بسیاری از مواقع ایجاد موج کوچکی از شایعات باعث می شود که روند بازار به جهت روانی تغییر پیدا کرده و همین امر پیش بینی ها را دچار اختلال می کند.

و این تاثیر اخبار در بازار ها گاهی بیشتر از روند واقعی بازار را تحت تاثیر قرار می دهد. هجوم مردم به سمت بازار بورس و ضربه ای که در نهایت آن ها از این بازار متحمل شدند در نتیجه همان موج روانی بود که دولت در میان مردم ایجاد کرد. اما در همان زمان نیز همه کارشناسان و مشاوران  این روند را غیر واقعی پیش بینی می کردند.

چرا مشاوره سرمایه گذاری؟
چرا مشاوره سرمایه گذاری؟

سرمایه گذاری درست و حرفه ای

ممکن است تصور کنید که سرمایه گذاری در هر بازاری بالاخره میزانی از سود را به همراه دارد و نیازی به این همه زحمت برای تحلیل یا هزینه برای مشاوره وجود ندارد.

اما واقعیت امر آن است که تحلیل بازارهای موازی در طول زمان نشان دهنده آن است که گاهی سرمایه ای اندک در بازاری خاص سود خیلی بیشتر از سرمایه گذاری با مبالغ بالاتر در بازاری موازی دارد. این بررسی باعث می شود که شما سود بیشتری را از بازار نصیب خود کرده و حتی می توانید از قِبَل سرمایه گذاری خود به سود مرکب نیز دست پیدا کنید.

امنیت سرمایه گذاری

برای یک فرد سرمایه گذار شاید مبلغی که به بازار وارد می کند تمام نتیجه و ثمره زندگیش باشد و در صورت از دست دادن آن دچار مشکلات عدیده ای گردد یا حتی سلامتی اش به خطر بیافتد. در نتیجه بحث امنیت سرمایه گذاری از هر چیز دیگری برای او مهم تر باشد.

مشاور متخصص و حرفه ای با شناختی که از شما و بازار دارد می تواند کم ریسک ترین بازار را به شما معرفی کند. البته با توجه به تصویب قوانین به صورت ناگهانی در کشور ما همچنین نوسانات ارز و تحریم های خارجی گاهی یک حرکت کوچک می تواند قاعده بازی را بر هم بزند. اما با این وجود نمی توان همان مقدار ریسک کم را هم نپذیرفت و فرصت ایجاد شده برای سرمایه گذاری را از دست داد.

مطالعه این مقاله   دلایل گرانی سرسام آور مسکن چیست؟ هزینه ساخت مسکن در دولت دوازدهم
امنیت سرمایه گذاری
امنیت سرمایه گذاری

حل مشکلات حقوقی

در بعضی از مواقع سرمایه گذاری ممکن است برای فرد تبعات حقوقی در پی داشته باشد. برای حل بسیاری از این مسایل ممکن است سال ها دچار رفت و آمد به دادگاه شده و یا مجبور به پرداخت هزینه های گزافی شوید. راه حل بسیاری از این مشکلات پیش گیری است. مشاور سرمایه گذاری یا حقوق دان است و یا در تیم خود از همکاری یک یا چند حقوقدان بهره می برد.

در نتیجه احتمال به وجود آمدن مسایل حقوقی به شدت کاهش پیدا می کند. ویا حتی در صورت بروز مشکلات راه حلهای مناسب تری برای رفع آن را پیش پای شما قرار می دهد. همچنین مشاوران حقوقی املاک در املاک داران به صورت تخصصی در حوزه املاک ورود کرده و از تجربه بیشتری در این مورد برخوردار هستند.

رعایت اصول مذاکره

گاهی اتفاق می افتد که یک مصاحبه کاری یا یک معامله خوب را تنها به عدم تسلط بر اصول مذاکره از دست می دهید. در بازار های سرمایه نیز رعایت اصول مذاکره بسیار در روند معاملات تاثیر گذار است. مشاورین باتجربه این اصول را به درستی می دانند. این افراد زبان بدن اشخاص و اصول مذاکره را درک می کنند و با تحلیلی که از بازار دارند می توانند بهترین معاملات را برای شما رقم بزنند.

مشاوره سرمایه گذاری در املاک داران
مشاوره سرمایه گذاری در املاک داران

وساطت و حل مشکلات احتمالی

به غیر از مشکلات حقوقی که ممکن است در پی هر معامله ای و در هر بازاری ایجاد شود، گاهی بحث های پیش پا افتاده یا اختلاف نظر ها موجب جلوگیری از انجام یک معامله و سرمایه گذاری می شود.

مشاور با تجربه با تمام توان خود از بروز این گونه اختلافات جلوگیری کرده و در صورت بروز هم با وساطت و بزرگ منشی آن اختلاف را حل می نمایند.اگر هدف شما از انجام سرمایه گذاری دریافت سود در کوتاه مدت یا افزایش اصل سرمایه تان در بلند مدت است، در نهایت توصیه تیم املاک داران به شما سرمایه گذار گرامی مشورت با مشاوران ارشد این مجموعه و در نظر گرفتن نقش مشاور در سرمایه گذاری موفق است.

برای استفاده مشاوره بازاریابی و سرمایه گذاری به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

امتیاز کاربران: 4.23 ( 2 رای)
مشاهده بیشتر

تحریریه املاک داران 3

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا