مشاورین املاک

طرح توجیهی مشاور املاک یا بیزینس پلن آژانس معاملات ملکی

امروز شغل مشاوره املاک محبوبیت زیادی در میان افراد دارد. به طوری که در ۱۰ سال گذشته تعداد کسانی که این شغل را انتخاب کرده اند ۲.۶ برابر شده اند. در حال حاضر تقریبا ۱۱۵۰۰ مشاور املاک فعال فقط در تهران وجود دارد. کار این مشاورین ارائه مشاوره کمک به مشتری ها برای خرید و فروش خانه و ملک و املاک تجاری است.

از جمله شروط عمده موفقیت برای این شغل، آشنایی و تسطل کامل بر محله تحت پوشش و شناخت تمامی مواردی است که می تواند قیمت ملک مورد معامله را افزایش یا کاهش دهد. شغل مشاوره املاک به نحوی است که رقابت بالایی در آن وجود دارد، یک اشتباه کوچک یا مشاوره نادرست ممکن است منجر به باختن به دیگر رقبا شود. بنابراین برای موفقیت در این میدان پر رقابت، داشتن طرح توجیهی برای مشاور املاک یا بیزینس پلن آژانس معاملات ملکی، در حکم برگ برنده برای مشاور املاک است.

طرح توجیهی مشاور املاک یا بیزینس پلن آژانس معاملات ملکی

طرح توجیهی مشاور املاک چیست؟

شرکت ط.ا شرکتی با مسئولیت محدود است، این شرکت یک هلدینگ تخصصی بوده که قصد سرمایه گذاری بر املاک و مستغلات ایران را دارد. این شرکت تصمیم دارد که یک آژانس معاملات ملکی در زمینه خرید، فروش، رهن و اجاره املاک و مستغلات را در ایران دایر نماید. شرکت ط.ا با سابقه ای ۱۷ ساله، در تهران و دوبی ثبت شده است.

طرح توجیهی مشاور املاک و مستغلات سندی مکتوب بوده که اهداف، استراتژی ها و اقداماتی که یک مشاور املاک یا نماینده شخصی نیاز دارد تا به اهدافش برسد را تعیین کرده است. در واقع این طرح یک نقشه راه برای رسیدن به موفقیت است که با جهت دهی و ایجاد تمرکز بر روی کسب و کار آن را تضمین می کند. همچنین این طرح یک نقطه مرجع و آغازین برای رسیدن به موفقیت و برنامه ریزی است.

 

آموزش حرفه ای صفر تا صد آموزش مشاور املاک 

عناصر کلیدی طرح توجیهی مشاور املاک

برخی از مهم ترین عناصر کلیدی موجود در طرح توجیهی مشاور املاک یا بیزینس پلن آژانس معاملات ملکی به شرح زیر است:

 • خلاصه اجرایی

در بخش خلاصه اجرایی نمایی کلی از ماموریت، اهداف، بازار هدف شرکت و خلاصه ای از استراتژی ها و تاکتیک های کلیدی برای رسیدن به موفقیت ارائه می شود.

 • تجزیه و تحلیلی بازار خرید و فروش املاک

این بخش همان طور که از نامش پیداست درباره مسائل مربوط به بازار املاک و مستغلات شامل سیر نزولی یا صعودی بازار، رقبا و مشتریان تحقیق می کند.

 • ارائه طرح های بازاریابی

در این بخش مهم ترین تاکتیک ها و استراتژی ها برای به جذب مشتریان بالقوه ارائه می شود و تبلیغات، بازاریابی شبکه بیان می شود.

 • طرح فروش

در طرح فروش یک برنامه دقیق از آغاز تا انتهای فروش ارائه می شود. مواردی چون پیدا کردن مورد معامله، ارائه برای فروش و بستن قرارداد در آن مطرح می گردد.

 • ارائه خدمات

شرکت خدماتی که ارائه می دهد مانند لیست املاک، نمایندگی خریداران و فروشندگان، مدیریت املاک و غیره را در این بخش تبیین می نماید.

 • توضیح برنامه های مالی

در این قسمت تمامی برنامه های مالی که پیش بینی می شود مانند درآمدها و هزینه ها و همچنین تحلیل آن را به مشاوران املاک ارائه می دهد.

 

طرح عملیات

در این بخش از بیزینس پلن آژانس معاملات ملکی، برنامه های مربوط به کارهای روزانه مشاور املاک، فرآیند مدیریت پیدا کردن سوژه های مورد معامله، یافتن مشتری، دارایی ها و امور مالی پرداخته می شود.

معرفی تیم مدیریت

در بخش تیم مدیریت شرایطی که تیم مدیریت باید داشته باشد و همچنین داشتن تجربه و تخصص کاری آنها ارائه می شود.

نتیجه گیری

در قسمت نتیجه گیری نکات اصلی مربوط به طرح توجیهی مشاور املاک یا بیزینس پلن آژانس معاملات ملکی و تعهدات شرکت برای رسیدن به اهداف شرکت بازگو می شود.

 

خدمات شرکت

این شرکت با سرمایه گذاری در حوزه تولید و توسعه املاک و مستغلات تصمیم دارد که خدماتی کامل در خصوص مشاوره املاک، خرید، فروش و رهن و اجاره را ارائه دهد. این خدمات شامل موارد زیر می شود:

 • ایجاد پایگاه داده سه بعدی و دو بعدی حرفه ای برای مشتریان
 • اعزام مشاور
 • دادن مشاوره برای دریافت وام
 • ارائه تحلیلی از بازار تطبیقی به فروشندگان بالقوه
 • دادن مشاوره های ارزیابی برای طرح های ساختمان سازی

طرح توجیهی مشاور املاک یا بیزینس پلن آژانس معاملات ملکی

.

هدف از ماموریت

هدف اصلی این شرکت ارائه خدمات مشاوره املاک به شاغلان در این حرفه بر اساس آخرین متدهای روز دنیا است. مرکز اصلی این شرکت در شهر تهران است.

 

 

اهداف شرکت

شرکت ط.ا اهداف خود را در یک برنامه ۱۰ ساله چیده که در نهایت به سودآوری خواهد رسید:

مهم ترین برنامه های این شرکت بر اساس موارد زیر برنامه ریزی شده است:

رسیدن به سوددهی بالاتر از مقدار سرمایه گذاری در کمتر از دو سال

بستن قرارداد با شرکت های بین المللی فعال در حوزه املاک و مستغلات

به دست آوردن رضایت ۹۳% مشتریان و ایجاد یک رابطه بلند مدت با مشتری ها بر اساس بازاریابی دهان به دهان.

 

مشتریان شرکت

تولیدات این شرکت برای بیشر از یک سوم بازار است.

هدف اصلی این شرکت بازار سرمایه داران است.

مشتریان اصلی این شرکت افراد متمول و کسانی است که توان مالی بالایی دارند.

 

حرف آخر

ایجاد طرح توجیهی مشاور املاک یا بیزینس پلن آژانس معاملات ملکی برای هر مشاور املاکی ضروری است. تمامی مشاورین املاک باید در هنگام آغاز به کار این طرح توجیهی را برای خود تدوین کرده و مدام بروز شود. آنها باید طرح را مدام بررسی کرده تا مطمئن شوند که با انجام به آن نتایج مورد نظر خود می رسند.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا