معرفی محله ها

محله‌های در حال رشد اصفهان

محله‌های در حال رشد اصفهان

اصفهان شهر تاریخ و هنر در دوره‌های متفاوت تاریخی است که فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سرگذاشته است. این مسیر آنقدر پرپیچ و خم بوده که توانسته است شکل ظاهری و بافت شهری اصفهان را بارها دچار تغییر کند. در ادامه مقاله به محله‌های در حال رشد اصفهان می‌پردازیم.

اگرچه این تغییرات گاهی با تخریب و نابودی برخی محله‌های معروف همچون فرح آباد، همراه بوده است، اما باز هم عزم اصفهانی‌ها در رونق شهر، توانست این شهر را همچون گذشته‌های دور آباد نماید.

معرفی محله‌های در حال رشد اصفهان
معرفی محله‌های در حال رشد اصفهان

محله‌های اصفهان برخلاف سایر شهرها که شمال شهر زیبا و لوکس دارند و جنوب شهر معمولی و با سطح پایین تر، در جنوب اصفهان از مناطق گران تر و پول دار پسند برخوردار است. تا جائیکه اغلب افراد امیدوارند در مقطعی از زندگی چند سالی را در این محله‌ها به سر ببرند.

از آنجائیکه کسب آگاهی و شناخت از محله‌های شهری که قصد خرید و فروش خانه در آن را دارید از جمله مهم ترین مسائل است، تیم املاک داران در کنار معرفی تک تک محله‌ها همچون محله باغ دریاچه، سعی دارد اطلاعات نسبتا زیادی را در مورد محله‌های لوکس و یا معرفی محله‌های در حال رشد اصفهان به شما بدهد.

دلایل توجه به کلان شهرها

اصفهان از جمله کلان شهرهای ایران است که به علت موقعیت جغرافیایی خود همیشه مورد استقبال مردم حتی از شهرهای دیگر بوده است. شهر صنعتی مثل اصفهان، هر ساله میزبان خانواده‌های بسیار زیادی بوده است که از سراسر ایران برای شغل یا شروع کسب و کار به آن رجوع می‌کنند.

از طرفی به علت امکانات زیاد شهری، اصفهان مورد توجه هموطنانی از استان‌های همجوار خود نیز هست. فرودگاه، بیمارستان‌های مجهز، پزشکان متبحر، دانشگاه، ادارات کل و … توانسته است بار عظیمی از مسافر را هر روزه روانه اصفهان کند.

از طرفی زحمات شهرداری در طی سال‌های متمادی، از اصفهان شهری زیبا و دلپذیر ساخته است؛ تا به هر طرفش که بنگری بتوانی از امکانات رفاهی بسیار آن استفاده نمایید. غیر ممکن است که مراکز خرید اصفهان همچون بازارهای قدیمی و سیتی سنتر از دید گردشگران یا حتی مهاجران به این شهر مخفی بماند.

مطالعه این مقاله   محله بهار آزادی اصفهان ، محله ای لوکس و گران قیمت
دلایل مهم برای محله‌های در حال رشد اصفهان
دلایل مهم برای محله‌های در حال رشد اصفهان

همه این دلایل کافیست تا میل و رغبت برای زندگی در این کلان شهر را صد چندان کند. بعضی از افراد علاقه مند به سرمایه گذاری مخصوصا در حوضه ساخت و ساز مسکن به دنبال محله‌های در حال رشد اصفهان هستند تا در این زمینه‌ها سرمایه گذاری کنند. در کلان شهری مثل اصفهان که شهری با قدمت تاریخی است، خانه‌های کلنگی زیادی برای معامله دارد و این امر افراد را برای سرمایه گذاری در خرید فروش خانه کلنگی در اصفهان بیشتر می‌کند.

دلایل پیشرفت کلان شهرها

ابتدا لازم است ابهام ایجاد شده در بکار رفتن کلمه پیشرفت را برطرف نماییم. از سویی پیشرفت به معنی برخورداری از امکانات بیشتر و رشد رو به جلو شهر است و از طرفی، به پیشروی فضای شهری به حاشیه‌ها یا از یک جهت جغرافیایی گفته می‌شود.

در این نوشتار منظور از پیشرفت همان معنی دوم و پیشروی شهری است. شهرهای بزرگی چون اصفهان، تهران، تبریز، مشهد و… به علت مهاجر پذیر بودن و یا افزایش جمعیت بومی خودشان، دیگر نمی‌توانند فضای مناسب برای زندگی را تامین نمایند.

کلانشهر اصفهان و محله های آن
کلانشهر اصفهان و محله های آن

درست است که تهران توانسته با افزایش تعداد طبقات و تراکم شهری،چند برابر جمعیت اصفهان را در خود جای دهد؛ اما یکی از دلایل این نوع از ساختمان سازی تمرکز بافت شهری در نقاط خاص و کمبود زمین برای ساختمان سازی است.

سایر کلان شهرها همچون اصفهان شاید از لحاظ توانایی گسترش عرضی در جهات مختلف و حاشیه‌ها، وضعیت بهتری از تهران داشته باشند. در این صورت بسیار مهم است که این نقاط شناسایی شود. املاک داران با استفاده از کارشناسان خبره و باتجربه در تمامی شهر توانسته است این مناطق را شناسایی نماید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه‌ها مخصوصا محله‌های در حال رشد اصفهان به سایت املاک داران مراجعه کنید.

هدف از خرید خانه و آپارتمان

پیش از اینکه در محله‌های در حال رشد اصفهان را معرفی نماییم، بهتر است هدفتان از مطالعه این نوشتار را مشخص نمایید. خرید و فروش و یا رهن و اجاره دو هدف مهم مراجعه به یک مشاور املاک هستند. اگرچه می‌توان سرمایه گذاری را نیز از علل این نوع از مراجعات دانست.

مطالعه این مقاله   تاریخچه و ویژگی های شهر شاهین شهر اصفهان

در هر صورت تصور نمی‌شود کسی که به هدف رهن و اجاره وارد محله‌ای شود، به مقدار زیادی تحت تاثیر شرایط آن محله قرار گیرد. چون به هر دلیل می‌تواند پس از اتمام مدت اجاره نامه محل زندگی خویش را تغییر دهد.

هدف از خرید و فروش خانه و آپارتمان در اصفهان
هدف از خرید و فروش خانه و آپارتمان در اصفهان

در این میان کسانی که قصد خرید محل زندگی و یا کسب و کار را دارند و یا به فکر سرمایه گذاری هستند، علاوه بر میزان رشد و پیشرفت محله به موارد دیگری نیز باید بپردازند. از جمله این موارد می‌توان به امنیت، خوشنامی، سطح زندگی ساکنین محلف میزان درامد و موارد بسیار دیگری اشاره کرد.

سرمایه گذاری در املاک آنقدر مهم است که بهتر است قبل از اقدام به این عمل حتما با مشاوران حقوقی و مشاوران املاک مورد اطمینان و معتبر مراجعه شود. لذا لازم است علاوه بر این شرایط از قیمت پایین املاک آن محله و سودی که در نهایت کسب خواهید کرد نیز اطمینان لازم را داشته باشید.

وضعیت بعضی از محله‌های رو به رشد اصفهان

شهر اصفهان در سال‌های اخیر به دلیل افزایش جمعیت چه مهاجر و چه بومی، از جهات مختلف در حال رشد و گسترش است. از جمله این جهات شرق و شمال شهر است. گسترش فضای شهری اما مشکلاتی نیز با خود به همراه دارد.

درست است که بیشتر پیمانکاران و شرکت‌های ساختمان سازی علاقه به خرید زمین‌های با قیمت پایین و مناسب عملیات ساختمانی دارند، اما کمبود فضای آموزش، بهداشت، بازارها و… می‌توان برای ساکنین محله مشکلاتی را بوجود آورد.

وضعیت بعضی از محله‌های رو به رشد اصفهان
وضعیت بعضی از محله‌های رو به رشد اصفهان

در هر صورت برای قشر کم درامد و جوانانی که به مرحله ازدواج رسیده‌اند، لازم است که این محله‌ها را شناخته تا بتوانند در آنجا حتی یک واحد کوچک هم که شده خریداری نمایند.

محله‌های در حال رشد اصفهان در حال حاضر

کارشناسان املاک داران، محله‌های شرق اصفهان که در منطقه 15 شهرداری قرار دارند را از جمله مناطق رو به رشد اصفهان معرفی می‌کنند. از این دست محلات می‌توان به ارغوانیه، شهرک الهیه و خوراسگان اشاره کرد.

مطالعه این مقاله   آشنایی با محله باغ زرشک اصفهان

افزایش ساخت و سازها در سال‌های اخیر، قیمت‌های پایین زمین، بافت قدیمی و کشاورزی منطقه و … باعث شده تا این منطقه مورد توجه شرکت‌های ساختمانی قرار گیرد. از طرفی چون کنار گذر شرق اصفهان و بلوار جی، همچنین بزرگ‌راه شهید آقابابایی در مجاورت این محله قرار دارند، که باعث سهولت در رفت و آمد، دسترسی ساکنین به مرکز شهر و یا قسمت‌های مهم شهر می‌شود.

از جمله محله‌های در حال رشد اصفهان از سمت شمال شرقی نیز هم اکنون زینبیه از بهترین گزینه‌های رو به پیشرفت است که انتظار می‌رود با عملیات ساخت و سازی که هم به صورت خصوصی و هم شهرداری‌ها در این محله انجام می‌دهند، به رونق آن بیانجامد.

محله‌های در حال رشد اصفهان در حال حاضر
محله‌های در حال رشد اصفهان در حال حاضر

در جهت شمال اصفهان در سال‌های اخیر رشد بیشتری را تجربه کرده است. اگر چه محلاتی مانند برازنده و کاوه و ملک شهر مدت هاست که برای یک خرید عالی، مورد نظر همشهریان است، اما هنوز هم جزء محله‌های در حال رشد اصفهان محسوب می‌شوند.

 میانگین قیمت در تمامی مناطق یاد شده به نسبت خیلی زیادی پایین‌تر از مرکز شهر است و همین موضوع باعث توجه بیشتر جوانان به این مناطق شده است.

در سال‌های گذشته شهرک‌های اطراف اصفهان نیز توانسته‌اند از رشد قابل ملاحظه‌ای برخوردار شوند. از جمله این آن‌ها می‌توان به شهرک شهید کشوری اشاره کرد که هم اکنون از وضعیت مطلوبی در برخورداری از امکانات قرار دارد.

شناسایی محلاتی که از هر نظر برای زندگی مناسب باشند، یکی از کارهای کارشناسی است که بهتر است افراد خبره و باتجربه‌ای مانند کارشناسان املاک داران به آن بپردازند. لذا بهتر است قبل از تصمیم به خرید و فروش آپارتمان در اصفهان به این وب سایت سری بزنید و یا با مشاوران املاک داران تماس حاصل نمایید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود خوشحال می شویم که امتیاز دهید :

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

املاک داران 5

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم. محسن حیدری مسئول آی تی(IT) شرکت نیکو شمیم سپاهان اصفهان

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام
    من در حال حاضر خوراسگان در حال سکونت هستم به نظر شما باز هم قیمت خانه هاش افزایش پیدا می کنه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا