بازاریابی املاک

داشتن نظم شخصی در کار و تاثیرات قابل مشاهده آن

داشتن نظم شخصی در کار از مواردی است که می تواند شخصیت شما در محیط کاری را معرفی کند. اهمیت رعایت آن در آژانس املاک و دپارتمان های املاک بیشتر و کاربردی تر است. به عنوان مقدمه باید به این مسئله اشاره کنیم که نظم، جذابیت بصری و عمق ارتباط زیادی خواهد شد و باعث ایجاد حس اعتماد و همدلی میان مراجعه کنندگان و کارمندان می شود.

مجله املاک داران در این یادداشت به دنبال نظم می گردد. اگر چه بهترین نمونه قراردادی آن را می توان در ارتش جست و جو کرد اما منظور مشخص در این یادداشت نظمی است که می خواهد شخصیت و برند تولید کند. مجله املاک داران به شما توصیه می کند برای آگاهی از مزایای نظم داشتن این یادداشت را تا انتها مطالعه کنید.

چرا باید در کارمان نظم داشته باشیم؟
چرا باید در کارمان نظم داشته باشیم؟

چرا باید در کارمان نظم داشته باشیم؟

بهره وری قطعا با نظم داشتن در کار بالا می رود. در واقع نظم داشتن در کار سازماندهی و اولویت بندی مشاغلی است که ما در روزمرگی خود داریم. به عبارتی دیگر نظم برابر با مدیریت است. کسی مدیر آژانس املاک خوبی محسوب می شود که نظم همراه با نشاط را به کارمندان انتقال دهد. همکاری تیمی تنها در صورتی اتفاق می افتد که در هنگام کار نظم شخصی و عمومی رعایت شود. اساسا نظم باعث می شود استرس در هنگام انجام کارها به مراتب پایین بیاید و در نتیجه شما با صبر و حوصله بیشتری به انجام وظایف خود می پردازید.

مطالعه این مقاله   پادکست چیست؟ آیا برای برندسازی شخصی مشاور املاک کاربرد دارد؟

نظم باعث می شود شما یک فرد on time شناخته شوید، کسی که دیگران می توانند روی او حساب باز کنند. اهمیت وجودی وقت شناسی برای مشاوران املاک بر هیچ کس پوشیده نیست. با رعایت این قانون می توانید به همه قرارهای مهم خود برسید و در چشم دیگران یک انسان وفادار جلوه کنید.از دیگر مزایای رعایت نظم می توان به افزایش سرعت عمل اشاره کرد. این گونه هیچ پروژه ای که در حال انجام آن هستید نیمه تمام نخواهد ماند. همیشه از دیگران چند قدم جلوتر خواهید بود. با نظم هیچ کاری را برای رفع تکلیف انجام نمی دهید. نظم می تواند کیفیت پروژه ای که انجام داده اید را افزایش دهد. این گونه مدیران و شخصیت هایی که قرار است با آنها کار کنید به میزان بیشتری روی شما حساب می کنند.

اهمیت برنامه ریزی برای رسیدن به نظم کاری

زمان بندی برای انجام کارها، هنری است که باید هر مدیری داشته باشد. اولین گام برای تدوین یک برنامه دقیق آن است که اولویت های خود را مشخص، و سپس نسبت به زمانی که برایتان باقی مانده، برنامه ریزی را شروع کنید. اگر زمان بندی شما دقیق و سودمند باشد به نتایجی می رسید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

با در نظر داشتن میزان کمی از وقت می توانید به همه امور خود برسید

همواره می توانید برای خود وقت اضافه داشته باشید.

مطالعه این مقاله   مزایا و معایب خرید خانه در ارزانترین محله‌های اصفهان

در هنگام برنامه ریزی این نکته را در نظر داشته باشید که زمانی را برای انجام کارهای غیر منتظره اختصاص دهید.

همواره در حد توان خود کاری را بپذیرید.

به طور پیوسته می توانید فعالیت های شخصی خود را انجام دهید.

همواره وقت کافی برای دوستان و آشنایانتان خواهید داشت.

با برنامه ریزی و رسیدن به نظم تعادل خوبی میان کار و خاواده مان برقرار می کنیم.

صرفا این قانون را برای خودتان زمزمه نکنید که زمان قابل معامله نیست. به این باور برسید که زمان را نمی توان دوباره خرید یا بازسازی کرد.

برای مدیریت زمان چه ابزارهایی را در اختیار داریم؟
برای مدیریت زمان چه ابزارهایی را در اختیار داریم؟

برای مدیریت زمان چه ابزارهایی را در اختیار داریم؟

استفاده از قلم و کاغذ اولین ابزاری است که برای مدیریت زمان در اختیار داریم. اساس داشتن نظم شخصی در کار یادداشت مداوم و مرتب وقایعی است که با آن ها روبه رو شده ایم و یا قرار است درآینده با آنها روبه رو شویم.

از جمله برنامه هایی که به شکل نرم افزار در اختیار شما قرار می گیرد می توان به : Google Calendar  و Canva اشاره کرد. البته برنامه های دیگری نیز در این زمینه هستند که می توانید با توجه به سلیقه و نیاز شخصی خود انها را انتخاب کنید.

مهمترین نکته ای که باید در هنگام برنامه ریزی در نظر داشت آن است که آیا توانایی انجام به همه آنها را دارید یا خیر؟ همانطوری که قبلا به آن اشاره کردیم، همواره سعی کنید برنامه ای پیاده سازی کنید که از انجام آن خسته نشوید.

همواره به برنامه ای که دارید متعهد باشید

قدم اولی که نشان می دهد شما یک انسان منظم هستید این است که بعد از برنامه ریزی در اجرای تک تک آنها منظم باشید.کاملا طبیعی است که در هنگام انجام کارها اختلالاتی به وجود آید، شما نباید به هیچ وجه از تعهدی که به برنامه خود عقب نشینی کنید.

مطالعه این مقاله   24 تکنیک کاربردی در فروش تلفنی و بازاریابی تلفنی املاک
همواره یک روال ثابت برای کارهای خود داشته باشید
همواره یک روال ثابت برای کارهای خود داشته باشید

همواره یک روال ثابت برای کارهای خود داشته باشید

از لذت هایی که در اولین مواجهه با نظم با آن برخورد می‌کنیم این است که متوجه می‌شویم تا چه اندازه راحت تر و سریع‌تر کارهای روزمره خود را به اتمام می‌رسانیم. به عبارتی دیگر متوجه می شویم تا چه میزان نظم می توانید ما را از تشویش عمومی نجات دهد. این روال منظم را باید همواره در روزمرگی هایمان رعایت کنیم و اجازه ندهیم هیجان کاذب ما را اسیر خود کند.

هرگز چندین وظیفه را با هم انجام ندهید

باید سعی کنید به جای انجام چند وظیفه یک وظیفه را به خوبی انجام دهید. در واقع خریدار هنگامی از یک آژانس املاک با لبخند خارج می شود که حس کند شما وقت کافی برای انجام مشاوره با او را دارید.

نتیجه گیری

داشتن نظم شخصی در کار اولین گام برای ایجاد نظم عمومی در جامعه است. در حقیقت جامعه منظم تنها جامعه ای که خلق می کند. این جامعه را می توانید با وسعت کوچک تر در محیط کاری خود ایحاد کنید. این ویژگی بسیار برای آژانس املاک دارای اهمیت است و باعث می شود میزان اعتماد و همدلی میان کارمندان افزایش یابد. همجنین برای مطالعه بیشتر با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید را حتما مطالعه کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا