مشاورین املاک

رنج بندی مشاوران املاک در آژانس های املاک ، آموزش های املاک داران

رنج بندی مشاوران املاک در آژانس به معنی سطوح کاری و فعالیت های مختلف است. به طور کلی سه رنج: رهن و اجاره، فروش و مشارکت در ساخت تقسیم می شوند. باید توجه داشت که فعالیت در هر کدام از این سطوح نیاز به تخصص و مهارت مورد نظر خود را دارد. یک آژانس املاک خود مانند املاک داران باید علاوه بر این که در همه سطوح فعالیت خود را گسترش دهد باید از افراد با تجربه و متخصص در این زمینه ها استفاده ببرد.

امروزه دیگر نباید شاهد تفکیک جنسی در سطح بندی رنج های مختلف املاک باشیم. خانم های ایرانی ثابت کرده اند که اگر بیشتر از مردان نمی توانند در سطحی مانند مشارکت در ساخت و کلنگی فعالیت داشته باشند، به طور موازی با آنها پیش روی می کنند.

 انواع فعالیت هایی که با املاک و مستغلات کشور مرتبط باشد در سطوح مختلف دسته بندی می شوند به این دسته بندی اصطلاحا رنج بندی مشاوران آژانس گفته می شود. در سطوح مختلف آژانس های املاک فعالیت های گوناگونی انجام می دهند. این فعالیت ها را به طور مشروح در ادامه توضیح خواهیم داد.

رنج بندی در سطح مشاوران املاک: این سطح خود به دسته های دیگری تقسیم خواهد شد که در زیر به آن اشاره می کنیم

  • اجاره یا رهن املاک
  • رنج فروش
  • رنج کلنگی و مشارکت در ساخت

رنج بندی مشاوران املاک در آژانس ، آموزش های املاک داران
رنج بندی مشاوران املاک در آژانس ، آموزش های املاک داران

باید به مسائلی از جمله ویژگی‌ها، اصول و قواعد هر یک از این سه دسته آشنا باشید. این آگاهی به شما کمک می‌کند تا میزان بهره‌وریتان در آژانس املاک را افزایش داده و کسب درآمد و تخصص بیشتری در حرفه‌تان کسب کنید. توجه کنید سطوح و رنج های مطرح شده در این یادداشت هرکدام به علوم آکادمیک و پشتوانه فعالیتی عوامل بستگی دارد.

مطالعه این مقاله   مشاوران املاک موفق در جهان چگونه مشتریان خود را تحت تاثیر قرار می دهند؟

سطح رهن و اجاره به عنوان اولین رنج شناخته می شود. در جایگاه بعدی فروش قرار خواهد گرفت. و در آخر رنج کلنگی و مشارکت در ساخت واقع شده است. در سطح بندی یا رنج بندی مشاورین املاک، مدیریت و اعتبار آن است. مدیر آژانس در تقسیم‌بندی افراد بین سطوح و ارائه منابع برای آن‌ها با هوشمندی می تواند سرنوشت آژانس را تغییر دهد. امروزه که اکثر آژانس‌های املاک از سرویس‌های آنلاین برای درج آگهی استفاده می‌کنند، مدیریت این فعالیت‌ها نیز به شرح وظایف آنان اضافه شده است. به عنوان نمونه باید شناسایی کرد که کدام رنج هزینه های بیشتری برای فعالیت لازم دارد و در پرداخت آن چشم پوشی نکنید. در شرایط دیگر او باید منابع را به‌گونه‌ای بین رنج‌ها تقسیم کند که همه مدیران رنج و فعالان در هر سطح به طور یکسان تقسیم شود. همچنین مقاله درآمد مشاوران املاک در کدام فصل بیشتر می شود؟ را مطالعه نمایید.

رنج رهن و اجاره

همانطور که در سطرهای پیشین به آن اشاره کردیم این رنج به عنوان پایه در مشاورین املاک محسوب می شود. پیشنهاد می شود که اگر در این حرفه تازه کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید، به فعالیت در رنج رهن و اجاره بپردازید، چرا که هم تجربه لازم را به دست می آورید و هم اعتبار در میان دیگران. علاوه بر آن باید به یاد داشته باشید این رنج ساده‌تر از دو رنج دیگر خواهد بود و تعداد فایل‌ها و قراردادهای آن به مراتب بیشتر از دو رنج دیگر است.

مطالعه این مقاله   درباره حسابداری حقوق و مزایا در آژانس املاک چه می‌دانید؟

فعالیت در دسته رهن و اجاره در رنج بندی مشاوران آژانس انگیزه شما را برای توسعه فعالیت کسب و کاری بیشتر کرده و احتمال عقد قرارداد مورد نظر افزایش می یابد. از آنجایی که تعداد ملک‌ها و تعداد مشتری در رنج رهن و اجازه بیشتر است، ‌شما با افراد بیشتری رو در رو می‌شوید. به طور کلی با فعالیت در رنج اجاره، املاک بیشتری را بازدید می‌کنید و در نتیجه تجربه کاریتان برای شروع کار بیشتر می‌شود. بنابراین شما با اولین رنجی که تجربه می‌کنید، مهارت‌تان در شناخت ارباب رجوع افزایش می یابد.

رنج رهن و اجاره
رنج رهن و اجاره

فعالیت در حوزه رنج فروش

تخصصی‌ترین رنج در آژانس املاک، سطح فروش املاک است. به ‌نوعی شغل اصلی شما فروشندگی املاک است. این رنج، مهمترین رنج در آژانس املاک بوده و بیش از 80 درصد املاکی های موفق، در این واحد موفقیت های زیادی کسب کرده اند. این سطح یکی از سخت ترین رنج های موجود در این حوزه است، چرا که رقابت و تعداد معاملات در این زمینه همواره با نوسانات بازار ارز رابطه مستقیم دارد.

برای فعالیت در رنج فروش، باید این نکته را در نظر داشت که با وجود رقابت سنگین، رونق اقتصادی در رنج فروش نسبت به دو سطح دیگر بیشتر است. به همین دلیل این بخش، محبوبیت بیشتری نسبت به رنج رهن و اجاره دارد. زیرا درآمد حاصل از فروش یک خانه، معادل درآمد اجاره ملک های مختلف است.

عالیت در حوزه رنج فروش
عالیت در حوزه رنج فروش

توصیه می کنیم تا این یادداشت را بخوایند:آموزش استفاده از سایت ایران املاک / تیم مشاورین املاک داران(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

به سطح مشارکت در ساخت برسید

پردرآمدترین و در عین حال پیچیده ترین سطح یا رنج در آژانس املاک، مشارکت در ساخت است. برای فعالیت در این رنج، که کلنگی و تخریب بناهای فاقد امنیت زیستی را شامل می شود، با توجه به تجربه و تخصصی که در سطوح دیگر به دست آورده اید پیش بینی می شود با ورود به این رنج به کسب و کار خود بیش از پیش رونق ببخشید. در این رنج، تجربه کاری بسیار مهم است.

مطالعه این مقاله   8 راهکار طلایی برای کسب درآمد حاصل از اجاره

زیرا شما با افرادی مواجهید که در حوزه املاک تجربه داشته و اغلب در فعالیت اصلی و درآمدشان از این راه است. در نتیجه مشتری هایتان تسلط خوبی به مسائل حقوقی مشارکت در ساخت دارند. شما باید به عنوان مشاور املاک، باید مشاوره‌ای بهتر و تخصصی‌تر به آن‌ها ارائه بدهید تا این افراد هم به شما اعتماد کنند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم، پس از چند ماه فعالیت در دو سطح قبلی وارد این رنج نشوید چرا همانطور که درآمد در این سطح بسیار وسوسه کننده است نیاز به پشتوانه کاری و تجربی فراوانی دارد.

نتیجه گیری

در تعریف جامع نمونه قرارداد ها به هیچ وجه رنج و سطح فعالیت آژانس املاک شما لحاظ نمی شود. باید در نظر داشته باشید که سطح بندی و رنج بندی یک مسئله شخصی و کاری است. البته که این جایگاه را خود برای کسب و کارتان در زمینه آژانس املاک در نظر می گیرید اما به نوعی مشتری های شما نیز با تقاضای خدماتی که از شما دارند، سطح آژانس املاکتان مشخص می شود. رنج اعتباری برای شما ایجاد نمی کند اما باعث تفکیک فعالیت های گوناگون شما خواهد شد.

امتیاز کاربران: 2.2 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا