مشاورین املاک

رازهای موفقیت مشاورین املاک

رازهای موفقیت مشاورین املاک حرفه‌ای چیست؟ رفتار حرفهای یک مشاور املاک چگونه باید باشد؟ از آنجا که شغل مشاور املاک زیر مجموعه‌ای از مشاغل خدماتی محسوب می‌شود پس با خدماتی که به مردم می‌دهند و با داشتن رفتار حرفه‌ای در مقابل مشتریان خود موفق خواهند بود. با هم در این مقاله اختصاصی از مجله املاک داران می‌خوانیم رازهای مهم یک مشاور املاک چیست.

رازهای مشاورین املاک موفق
رازهای مشاورین املاک موفق

اکر نیازمند مشاوره و راهنمایی و اطلاعاتی برای موفق شدن در کسب و کار هستید کافی است در صفحه‌ مجله املاک داران وراد شوید و مقالات را مطالعه و یا با تماس با املاک داران از مشاوران حقوقی استفاده کنید.

مشاوران املاک موفق برنامه تجاری دارند

موفقیت به چیزهای زیادی بستگی دارد اما داشتن یک برنامه شروع خوبی است. مشاوران املاک موفق به طور تصادفی به آن هدفهایی که دارند نمی‌رسند، موفقیت آنها به احتمال زیاد نتیجه آزمون و خطا و سخت کوشی فراوان است، بدون داشتن برنامه مشخص نیست به کجا می رسید، حتی اگر از برنامه‌ی خود دقیقا مطمئن نیستید، یک برنامه انعطاف پذیر بهتر از نداشتن برنامه است.

برامه‌های تجارری مشاورین املاک
برامه‌های تجارری مشاورین املاک

مشاوران موفق اهداف تنظیم شده دارند

اندازه گیری موفقیت مستلزم تعیین اهداف و تلاش در جهت رسیدن به آنها و همچنین پیگیری پیشرفتها است. یک ویژگی مشترک بین آژانس‌های املاک موفق این است که آنها همیشه اهداف تنظیم شده روزانه هفتگی ماهیانه و سالانه دارند. تنظیم یک سری هدفهای کوتاه مدت قابل دستیابی به شما کمک می کند تا به آرامی اما به طور مداوم خود را رشد دهند و با گذشت زمان به آن اهداف بلند مدت خود برسید.

اهداف تنظیم شده مشاورین املاک موفق
اهداف تنظیم شده مشاورین املاک موفق

مشاوران موفق انتظارات واقع بینانه دارند

برخلاف دیگرشغل‌ها که در آن‌ها افراد هفته‌های اول حقوق و دستمزد یکسانی دارند، در ابتدای شغل مشاوران املاک به تلاش فراوان و صرف زمان زیادی نیاز است. یکی از راز‌های موفقیت مشاوران املاک  که درهمان هفته‌های اول به سود می‌رسند ابتدا منطقه‌ای است که در آن به کسب و کار مشغول می‌شوند و دیگر عامل بزرگی که در موفقیت آن‌ها محسوب می‌شود صبر و تلاش است. بعنوان مثال تهران بیش از هر شهر دیگری آژانس املاک دارد و خواهد داشت.

امروزه تعداد زیادی از آژانس‌های املاک و مستغلات و حتی مشاورین املاک در سالهای ابتدایی حرفه‌ی خود توجهی به راز موفقیت مشاوران املاک نمی‌کنند. بعضی از مشاورین هزینه‌ها را دست کم می‌گیرند و درآمد را بیش از حد ارزیابی می‌کنند، که این فکر برابر است با یک ترکیب کشنده. بعضی دیگر از مشاورین نیز بیش از حد به شیوه‌های سنتی وابسته‌اند این امر در دنیای املاک و مستغلات که امروزه با تکنولوژی و اینترنت در هم آمیخته شده مغایرت زیادی دارد.

دانستن این موضوع که چه زمانی باید از خرد متعارف و تکنیک‌های جدید پیروی کنید شما را در همان ابتدای کار به یک مشاور املاک حرفه‌ای تبدیل می‌کند. شما می‌توانید برای پیشرفت خود در کسب و کار مشاورین املاک در مجله املاک داران مقاله‌ی مشاوران املاک موفق در جهان چگونه مشتریان خود را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟ را مطالعه کنید.

مطالعه این مقاله   درآمد مشاور املاک مبتدی چقدر است و چگونه بیشتر می‌شود؟
بدون ارتباطات هرگز یک مشاور املاک موفق نخواهید بود نحوه تبلیغات الکترونیکی مشاور املاک
بدون ارتباطات هرگز یک مشاور املاک موفق نخواهید بود نحوه تبلیغات الکترونیکی مشاور املاک

بدون ارتباطات هرگز یک مشاور املاک موفق نخواهید بود

یکی از راز‌های موفقیت مشاورین املاک ارتباط آنلاین با مشتری است. یک مشاور املاک موفق باید با جدیدترین ابزارهای آنلاین تبلیغاتی ملک آشنا باشد، به علت آن که دیگر مشتری به صورت سنتی دنبال ملک نمی‌گردد. مشاوران املاک فقط دانستن اینکه بتوانند در وب سایتهای معروف اگهی بگذارند کافی نیست، بلکه این کار یک امر کاملا ضروری است، مشاوران املاک باید سایت‌های تخصصی ملکی را پیدا کنند که صفر تا صد نیازشان را برآورده کند. درباره‌ی این نوع سایت‌ها می‌توان به صراحت گفت: علاقه‌مند به موفقیت آژانسهای املاک هستند. یکی از این سایت‌های معروف که نیاز‌های مشاوران املاک را بر طرف می‌کند املاک داران است.

بدون ارتباطات هرگز یک مشاور املاک موفق نخواهید بود
بدون ارتباطات هرگز یک مشاور املاک موفق نخواهید بود

همیشه روی فروش تمرکز نکنید

یکی از راز‌های موفقیت مشاورین املاک وارد نشدن به هر نوع معامله‌ای است. اگر چه دانستن تکنیک‌های بازاریابی و فروش ملک برای آژانس‌های املاک همیشه مفید بوده اما به این معنا نیست که همیشه نیازی به فروشهای سخت و پر از چالش داشته باشند. در حقیقت بر خلاف بعضی از باورها در بسیاری از مواقع کناره گیری از یک معامله‌های سخت و طاقت فرسا مشاور املاک را در این حرفه موفق‌تر خواهد کرد.

همیشه روی فروش تمرکز نکنید
همیشه روی فروش تمرکز نکنید

آگاهی از این مهارت‌ها بسیار مهم‌تر از مهارت‌های فروش است. حتی اگر تشنه‌ی معامله هستید برای نتیجه‌ی بهتر کار خود، به جای فروشنده به عنوان یک مشاور عمل کنید. اگر می‌خواهید بر مهارت‌های نرم خود تمرکز کنید باید بر روی انگیزه شخصی و صرفا روی حل مسئله‌ای که از توانایی‌های برتر آژانس‌های املاک دیگر است، توجه ویژه‌ای داشت.

نکاتی کلیدی برای موفقیت در مشاوران املاک

به این شغل مانند یک تجارت کوچک نگاه کنید، بیشتر کارگزاران املاک و مستغلات پیمانکاران مستقل هستند. موفقیت در مقام یک پیمانکار مستقل در کنترل رشد شما به معنای تفکر پیرامون یک کار کوچک خواهد بود. نه به صورت یک کارمند، در روابط سرمایه گذاری کنید، بلکه برای رسیدن به هدفهای بلند مدت تلاش کنید و تا جایی که می توانید در مورد بازاریابی تحقیق کنید.

از ابتدای کار خود مشاغلی را ایجاد کنید که قابل حمل، انعطاف پذیر و قادر به رشد و حرکت با شما باشند و حتما قبل از سرمایه گذاری درمورد این مشاغل با افراد خبره و با تجربه مشورت کنید.

توانایی در مذاکره

یکی دیگر از رازهای موفقیت مشاورین املاک اصول و فنون مذاکره است. هفتاد درصد موفقیت یک مشاور املاک توانایی در بیان، صحبت کردن و راضی نگه داشتن مشتری است.

مذاکره در املاک بسیار مهم است، زیرا یک مشاوراملاک حداقل در سه مورد چانه‌زنی کند 1- قیمت فهرست خرید 2- قیمت فروش 3- تعهد پس از وارد شدن به شغل مشاور املاک.

مطالعه این مقاله   تبدیل رهن و اجاره را چطور محاسبه کنیم؟
اصول فنون مزاکره در مشاوران املاک
اصول فنون مزاکره در مشاوران املاک

یک مشاور املاک باید ابتدا هنر مذاکره کردن را بیاموزد، برای این کار ابتدا از کمیسیون خود شروع ‌کند، چون این کار جزع سخت ترین کار‌های مشاورین املاک است. اگر بتوانید یک کمیسیون خوب برای خود تهیه کنید توانایی شما برای مزاکره بهتر می‌شود.

یک برنامه تجاری تهیه کنید

یکی از رازهای موفیت مشاورین املاک داشتن برنامه‌ای تجاری است. وقتی مانند یک مدیر فکر می‌کنید موفقیت طولانی مدت شما به موارد زیادی بستگی پیدا خواهد کرد که شروع یک طرح تجاری خوب یکی از مهمترین آن هاست، اگر جزو مشاوران املاک تازه کار هستید اجازه ندهید اشتیاق شما برای گرفتن مشتری فورا شما را از سازماندهی و برنامه ریزی‌های مهم بازدارد. برای درک بازار و مشتریان خود وقت بگذارید و بر روی آنها کار کنید.

یکی از رازهای موفقیت مشاوران املاک راکاری برای تجارت است
یکی از رازهای موفقیت مشاوران املاک راکاری برای تجارت است

مشخص کنید که چه چیزی شما را از سایر بنگاه‌های املاک متمایز می‌کند. ابزار و مهارتهای مناسبی را برای اطمینان از رشد تجارت خود ایجاد کنید و در مورد مهارت‌های مهمی که در حال حاضر ندارید خود را آموزش دهید و حتی کلاس بروید. در حالی که در حال افزایش پایه‌های چشم انداز خود هستید فراتر از گرفتن اولین مشتری خود فکر کنید و یک برنامه ی مشخص برای چگونگی رشد تجارت خود داشته باشید.

عزمی راسخ، بی امان و سرسخت

یکی از رازهای موفقیت مشاورین املاک موفق داشتن عزمی راسخ، بی امان و سرسخت است. اگر از یکی از دوستان شما بخواهیم سه کلمه برای توصیف شما به ما بدهند آیا یکی از آن کلمات مصمم خواهد بود به عنوان یک مشاور املاک و مستغلات شما باید برای موفقیت مصمم باشید، شکست هرگز نمی‌تواند یک گزینه انتخاب باشد هر معامله‌ای باید برای شما مهم باشد هر مشتری باید به آنچه می خواهد برسد اما این بطور تصادفی اتفاق نمی‌افتد، بلکه همه و همه به شما بستگی دارد.

عزمی راسخ، بی امان و سرسخت در مشاوران املاک
عزمی راسخ، بی امان و سرسخت در مشاوران املاک

به عنوان مشاور املاک مشتری مدار ، باید عزمی راسخ بی امان و سرسخت داشته باشید تا مطمئن شوید که مشتری برنده است. اگر این در طبیعت شما نباشد یک مشاور موفق در املاک و مستغلات ممکن است در آینده شما نباشد. با این حال اگر به دنبال پیروزی باشید مهم نیست که چه موانعی بر سر راه شما قرار می‌گیرد، بعضی از این موانع از طرف مشتریان شما خواهد آمد.

بودجه داشته باشید

یکی از رازهای مشاوران املاک داشتن بودجه اولیه است. بسیاری از بنگاه‌های املاک و مستغلات در اوایل کار خود انرژی و زمان زیادی را برای گرفتن مشتری اول یا فروش اول خرج می‌کنند. توجه کنید راز موفقیت مشاوران املاک در این است که برای این کار باید هزینه‌های خود را چک کنند. شروع کار در زمینه املاک و مستغلات بسیار وسوسه انگیز است. اگر مراقب جریان نقدینگی خود باشید مدت طولانی تری در این تجارت نتیجه خوب خواهید بود.

مطالعه این مقاله   معاوضه ملک چیست ؟
برای ورود به مشاوران املاک با بودجه
برای ورود به مشاوران املاک با بودجه

در حالی که برای خود کار می کنید بسیار مهم است که نه تنها هزینه های شغلی بلکه هزینه های شخصی خود را بپردازید. در اوایل کار خود یا حتی قبل از شروع کار یک صفحه‌ی گسترده از هزینه‌ها را در زندگی شخصی خود ایجاد می‌کنید. هزینه‌های درآمد باید هم هزینه‌های اجباری مانند اجاره و هم هزینه‌های کسب و کار، برای رشد و شرایط اضطراری را پوشش دهد.

اگر لیست نکنید دوام نخواهید آورد

یکی از راز‌های موفقیت مشاورین املاک لیست کردن است. یک جمله رایج در مورد املاک و مستغلات این است که اگر لیست نکنید دوام نخواهید آورد. اما لزوما این جمله درست نیست، شما می‌توانید در کار با خریداران و لیست نکردن املاک به عنوان نماینده فروش، و به عنوان یک اژانس املاک و مستغلات یا حتی در کل حرفه خود موفق باشید هم چنین می‌توانید هر دو را در مقاطع مختلف شغلی خود انجام دهید. اما این لیست می‌تواند کار شما را راحت‌تر کرده و فایل یابی را نیز ساده سازد.

ایجاد هر دو مهارت از طرفی درآمد کسب و کار شما را متنوع می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا بسته به نیاز بازار و حرفه خود در هر سال چندین استراتژی برای کسب درآمد را دنبال کنید، از فرضیات به عنوان یک عامل موفق در فروش خوداری کنید، پیش فرض‌هایی در مورد چگونگی رشد کسب و کار شما با موفقیت در این زمینه مشکلی است که هر صاحب مشاغل جدیدی باید از آن اجتناب کند، از جمله آژانس‌های املاک.

به عنوان مثال تصور نکنید که معرفی شغل جدید شما به خانواده و دوستانتان به این معنی است که از سمت آن ها مراجعه زیادی دریافت خواهید کرد بلکه باعث تبلیغات دهان به دهان می‌شود.

معرفی شدن از طرف دیگران را در نظر بگیرید

یکی از رازهای موفقیت مشاوران املاک معرفی شدن از طرف دیگران است. هر انسانی که در پیاده روی خیابان قدم می‌زند، یک کمیسیون بالقوه است. شما قطعا می خواهید روی حضور آنلاین خود تمرکز کنید زیرا امروزه پنجاه درصد از معاملات ملکی از طریق اینترنت انجام می شود. اما در نظر بگیرید که هنوز هم شیوه‌های سنتی معاملات در حال انجام بوده و پر طرفدار است. از طرفی از بازده تبلیغات دهان به دهان نیز نمی‌توان چشم پوشی کرد، یکی از پرکاربرد ترین تبلیغات معرفی شدن توسط دیگران است، اگر این نوع تبلیغات برای مجموعه‌ای انجام شود این مجموعه کاملا در آینده‌ای نزدیک موفق خواهد بود.

معرفی شدن از طرف دیگران را در نظر بگیرید
معرفی شدن از طرف دیگران را در نظر بگیرید

اگر نیازمند مشاوره در شغل املاک هستید پیج اینستاگرام املاک داران ( amlak_darancom ) را دنبال کنید. و در اخر مقاله جامع هزار توی بازار املاک و مستغلات، یادداشت ویژه مجله املاک داران را حتما مطالعه نمایید.

مشاهده بیشتر

املاک داران 5

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم. محسن حیدری مسئول آی تی(IT) شرکت نیکو شمیم سپاهان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا